Manifest: "scriptul saracilor"

DeletedUser42297

si multi stiu sa joace
si cat castigi?
iti castigi bani pe care i-ai platit inapoi?:))
 

DeletedUser40739

Ce concurs DarkAngeL.SpeeD? ?
Am participat eu la CSS si am iesit pe locul 1 in editia mea si ca drept rasplata primesc 60 pp / saptamana, pe cand in info-ul concursului specifica clar : locul 1 - 2oo pp.
Si de ce sunt nemultumit ? Ptr. ca joc pe lumea 30, am putin timp la dispozitie si cu alea 60 pp primite la saptamana mai dau un 20% la o mina.
Nu mai bine le primeam toate o data si aveam cp 1 luna ? Dar ok, asta e parerea mea, eu sunt mai nerabdator de felul meu, poate altii asteapta sa se stranga 2oo pp si se bucura la final de avantajele acestuia timp de o luna. :)
 

DeletedUser42297

adminilor voi cititi asta sau va doare in cot ca nu schimbati nimic ca daca nu vreau sa cumpar cp sa ies dp joc ca ce conteaza mai sunt inca 10000 care nu au protestat inca
va asigur ca din astia 6000 ar puje o petitie daca ar avea ocazia
nu renuntati la 3 euro pe luna
 

DeletedUser

Ce concurs DarkAngeL.SpeeD? ?
Am participat eu la CSS si am iesit pe locul 1 in editia mea si ca drept rasplata primesc 60 pp / saptamana, pe cand in info-ul concursului specifica clar : locul 1 - 2oo pp.
Si de ce sunt nemultumit ? Ptr. ca joc pe lumea 30, am putin timp la dispozitie si cu alea 60 pp primite la saptamana mai dau un 20% la o mina.
Nu mai bine le primeam toate o data si aveam cp 1 luna ? Dar ok, asta e parerea mea, eu sunt mai nerabdator de felul meu, poate altii asteapta sa se stranga 2oo pp si se bucura la final de avantajele acestuia timp de o luna. :)

60 pp primesti cand castigi css-ul saptamanal

Premii:
Castigatorul fiecarei competitii va primi dreptul de a purta saptamanal un titlu la alegere si 60 pp.
Orice participant (chiar daca nu castiga) poate castiga puncte premium daca creatia realizata este considerata a fi exceptionala.


200 primesti cand ai cele mai multe css-uri castigate la sfarsitul lunii

In fiecare luna se va face o statistica si se vor decide castigatorii CSS din luna respectiva. Modul in care se va tine evidenta punctajului este urmatorul:

- se aduna punctele castigate de fiecare jucator in cadrul competitiilor saptamanale.

Castigatorii desemnati vor fi premiati dupa cum urmeaza:

Locul I: 200 pp
Locul II: 150 pp
Locul III: 100 pp
 
Scor reacție
209
Taipei, decat sa fi dat 20% la o mina, cu 30 de pp-uri activai asistentul de farmare pentru o luna. Te ajuta mult mai mult.
Eram sigur ca o sa apara si un topic de genul pe general. Protestele nu ajuta cu nimic. Pe ei nu ii intereaza ca se lasa cativa jucatori. Vin altii din urma. E adevarat ca fata de acum 2,3,4 ani sunt mai putini jucatori per total pe triburile. Dar asta se intampla cu fiecare joc. De la un timp nu-ti mai starneste interesul.
Daca va aduceti aminte, jucatorii din HD de pe l1 au protestat impotriva scumpirii cp-ului acum cativa ani. A avut vreun rezultat protestul lor? Niciunul. Si-au sters conturile in masa si lumea a mers mai departe.
Ne luptam cu morile de vant ca pe nimeni nu intereseaza ca nu mai pot folosi scripturile si cei fara cp.

Mai suparator e faptul ca, revenit dupa un an de zile, dau peste aceeasi trisori carora adminii nu le pot face nimic. Acum la moda e sa ai 5 conturi pe acelasi continent ca oricum nu poti fi prins. Tare proasta ideea cu pre-inregistrarea.

Sa zicem mersi ca inca nu dam bani sa putem juca pe o lume abia deschisa. Dar cine stie, poate pe viitor...
 

DeletedUser

Mai suparator e faptul ca, revenit dupa un an de zile, dau peste aceeasi trisori carora adminii nu le pot face nimic. Acum la moda e sa ai 5 conturi pe acelasi continent ca oricum nu poti fi prins. Tare proasta ideea cu pre-inregistrarea.

nu preinregistrarea este de vina ci legalizarea proxy-ului :( cu un proxy bun joci pe n conturi fara sa te doara capul ca pe undeva mai exista si admini pusi acolo sa mentina un joc cat mai curat .
 

DeletedUser40739

Nenea Chevyx multumesc ca m-ai luminat, cred ca eram beat cand am citit info-ul css-ului.
Imi cer scuze ca am aruncat aiurea cu vorbele.

Taipei, decat sa fi dat 20% la o mina, cu 30 de pp-uri activai asistentul de farmare pentru o luna. Te ajuta mult mai mult.

Sincer nici nu stiu cum functioneaza !
N-am incercat niciodata nici asistentul de farmare, nici managerul de cont.
 
Ultima editare de un moderator:
Scor reacție
209
Da Chevyx, ai dreptate.
Parca e prea de tot sa-ti zica un jucator : Ca sa fii bun, trebuie sa intri cu 20-25 de conturi o data si nu ai treaba. Oricum adminii n-au cum sa te prinda. Spre surprinderea mea, am aflat ca sunt si dintr-astia. De asta nu se merita sa dai bani pe cp.

Gasesti in joc la Ajutor toate informatiile Taipei. Nici eu n-am mai folosit dar pentru toate exista un inceput. Si asistentul e chiar mai util decat un script de farmare. Daca nu te-ai dumirit da-mi un mesaj pe joc si-ti explic :).
 

DeletedUser

taipei , cu script ( legal ) dai 3 click-uri / sat
cu asistentul fie mergi pe harta si dai pe fiecare sat pe care vrei sa il farmezi cate 2 click-uri ( deci scoti un click / sat ) fie apesi pe lancea aia dintre butoanele trib si clasament si farmezi cu un click / sat ( dar tb sa farmezi intai cu script sau cu metoda de mers pe harta pentru ca satele sa iti apara in asistentul de farm ) .
 

DeletedUser42297

Taipei, decat sa fi dat 20% la o mina, cu 30 de pp-uri activai asistentul de farmare pentru o luna. Te ajuta mult mai mult.
Eram sigur ca o sa apara si un topic de genul pe general. Protestele nu ajuta cu nimic. Pe ei nu ii intereaza ca se lasa cativa jucatori. Vin altii din urma. E adevarat ca fata de acum 2,3,4 ani sunt mai putini jucatori per total pe triburile. Dar asta se intampla cu fiecare joc. De la un timp nu-ti mai starneste interesul.
Daca va aduceti aminte, jucatorii din HD de pe l1 au protestat impotriva scumpirii cp-ului acum cativa ani. A avut vreun rezultat protestul lor? Niciunul. Si-au sters conturile in masa si lumea a mers mai departe.
Ne luptam cu morile de vant ca pe nimeni nu intereseaza ca nu mai pot folosi scripturile si cei fara cp.

Mai suparator e faptul ca, revenit dupa un an de zile, dau peste aceeasi trisori carora adminii nu le pot face nimic. Acum la moda e sa ai 5 conturi pe acelasi continent ca oricum nu poti fi prins. Tare proasta ideea cu pre-inregistrarea.

Sa zicem mersi ca inca nu dam bani sa putem juca pe o lume abia deschisa. Dar cine stie, poate pe viitor...

cica nu poti fi prins
eu am jucat odata dp 4 conturi si an primit ban
drept ca atunci am fost parat de unu
 

DeletedUser40739

taipei , cu script ( legal ) dai 3 click-uri / sat
cu asistentul fie mergi pe harta si dai pe fiecare sat pe care vrei sa il farmezi cate 2 click-uri ( deci scoti un click / sat ) fie apesi pe lancea aia dintre butoanele trib si clasament si farmezi cu un click / sat ( dar tb sa farmezi intai cu script sau cu metoda de mers pe harta pentru ca satele sa iti apara in asistentul de farm ) .

Asta am reusit sa fac dar ma gandeam ca e ceva mai mult decat atat.
Multumesc, acum am elucidat si acest mister. :)
 

DeletedUser42297

adminilor dc vreti voi mereu ultimul cuvant
ibfornatia legata de salariul vostru o am de la un fost admin
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Eu cred ca faci o mare confuzie intre euro si puncte premium...sa fim seriosi.

Ti s-a raspuns de vreo 3 ori pana acum ca scripturile folosite in afara taskului sunt ilegale, chiar trebuie sa recurgem la masuri de ordin punitiv ?
 

DeletedUser42297

si prin petitie am vrut sa se legalizeze
stiu ca sunt ilegale
stiti ce eu nu mai scriu nimic
ca nu va pasa de noi
suntem marionetele voastre
probabil ca mesajele celor cu bani au mai multa importanta
ca doara ce conteaza ca toti suntem oameni ca toti ne-am nascut dintr-un om cand eram tori egali
ca toti muncesc(unii muncesc mai mult dar castiga mai putin)
ce conteaza totate aste pentru voi
ai bani...?
spune
n-ai..?pleaca ca ne doare de tine

cine stie probabil ca de as fi in locul vostru
si eu as face lafel
totusi e painea voastra
dar ca ai jumate se felie in.minus nu cred ca,conteaza
 
Ultima editare de un moderator:

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Te-ai trezit dupa 4 ani sa legalizezi tu alea, ma rog...e dreptul fiecaruia sa ceara ceva, dar exista intotdeauna niste reguli care trebuie respectate fie ca ne convin fie ca nu. Cred ca ai face foarte bine sa nu mai postezi, cel putin nu in stilul in care ai facut-o pana acum, intelegi ce vrei, exista speranta totusi ca vei intelege pana la urma si ce trebuie, nu doar ce vrei tu.
 

DeletedUser42297

inteleg bine
nu subt un fan al regurilor
sti si tu asta:)) ca nu vorbim pentru prima oara:))
dar ma chinui sa le respect
sigur daca caut voi gasi un script ilegal dar nu vreau sa mai primesc a 5-a oara ban:))
aici nu e vorba numai de mine
sunt multi care gandesc asa numai ca nu isi exprima dorinta
marog

mai trebuie sa imi dezvolt partea asta care e negativa la.mine
dar... omul cat o gresi...invata
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser26528

Mare dreptate Efendim .... insa pacat ca nimeni n-o sa ia in considerare off-ul nostru.

Topicul asta e doar asa ..ca sa ne readucem aminte cat de mare-i disperarea dupa bani , nu numai in Romania ...dar in Romania cel mai rau !

Dupa toate discutiile noastre , totul va ramane la fel ..schimbarea nu va exista ...noi de dragul jocului vom continua sa cumparam pp-uri pentru activarea contului premium ...in timp ce altii de prea multi bani isi baga-n 20% resurse , steaguri , injumatatiri ,manageri si asistenti si or sa fie "cei mai buni".
 
Sus