masuri pentru incalcarea regulilor

DeletedUser

am urmatoarea problema:

un jucator incalca regulile de baza ale jocului - are mai multe conturi sau e sitter si isi trimite trupe dintr-un sat in altul. mai mult, chiar a luat un sat de la unul dintre useri cu un alt user.

eu, trimit mesaj privat unui admin si ii zic de asta. au trecut 3 zile si nu s-a intamplat nimic

fac greseala si postez pe forum, in speranta luarii unei masuri. imediat sunt anuntat ca nu tre sa postez pe forum aceste lucruri, iar un alt membru al forumului (caruia ii multumesc) imi spune cum sa procedez.
imi cer scuze pe forum pt nerespectarea regulilor si spun ca subiectul e inchis.
imediat se inchide subiectul.

trimit tichet cu reclamatia asupra jucatorului care a trisat. pun ca citat si un fragment dintr-un mesaj in care acesta a recunoscut ca a trisat. inca nu s-a luat nici o masura.

Vreau sa stiu cat timp trebuie sa treaca pana cand se vor lua masuri? cum aflu daca si ce masuri au fost luate? Se vor lua masuri? Sau imi fac si eu vreo 5 conturi? E mai simplu decat sa muncesc o gramada sa dezvolt satul, sa-mi fac nobili, taleri, sa cuceresc sate.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

am urmatoarea problema:

un jucator incalca regulile de baza ale jocului - are mai multe conturi sau e sitter si isi trimite trupe dintr-un sat in altul. mai mult, chiar a luat un sat de la unul dintre useri cu un alt user.

eu, trimit mesaj privat unui admin si ii zic de asta. au trecut 3 zile si nu s-a intamplat nimic

fac greseala si postez pe forum, in speranta luarii unei masuri. imediat sunt anuntat ca nu tre sa postez pe forum aceste lucruri, iar un alt membru al forumului (caruia ii multumesc) imi spune cum sa procedez.
imi cer scuze pe forum pt nerespectarea regulilor si spun ca subiectul e inchis.
imediat se inchide subiectul.

trimit tichet cu reclamatia asupra jucatorului care a trisat. pun ca citat si un fragment dintr-un mesaj in care acesta a recunoscut ca a trisat. inca nu s-a luat nici o masura.

Vreau sa stiu cat timp trebuie sa treaca pana cand se vor lua masuri? cum aflu daca si ce masuri au fost luate? Se vor lua masuri? Sau imi fac si eu vreo 5 conturi? E mai simplu decat sa muncesc o gramada sa dezvolt satul, sa-mi fac nobili, taleri, sa cuceresc sate.

simplu nu aflii....sau nu se iau masuri dac se iau o sa apAra sate parasite sau inchise sau de barbari...cam atat dar nu iti pune baza ca mie nici nu imi raspund mai nou....asa ca...
 

DeletedUser

Vei primi un mesaj ca te inseli si ca jucatorul respectiv e cinstit (am vazut cum se fac verificarile astea).desi risc sa iau ban(asta e!) dar verificarile lasa de dorit sau servesc anumite interese !!!!!!!!!
 

DeletedUser

Vei primi un mesaj ca te inseli si ca jucatorul respectiv e cinstit (am vazut cum se fac verificarile astea).desi risc sa iau ban(asta e!) dar verificarile lasa de dorit sau servesc anumite interese !!!!!!!!!

nu am cum sa ma insel. acuzatul a recunoscut ca e asa si si-a retras atacurile cand i-am zis ca va pierde toate cele 3 conturi pentru ca triseaza.
a trecut deja o zi si nu s-a facut dreptate.

nu inteleg nimic.cei din magic se plang ca au fost inchise conturi pe nedrept, iar eu ca nu sunt inchise conturi care ar trebui inchise.

ori au alta treaba adminii in acest weekend...ori nu imi dau seama ce se intampla
 

DeletedUser

weekendul este weekend...iar adminii sunt si ei oameni
oameni care sunt voluntari in stafful triburile
:)

sper ca ti-am raspuns partial la intrebare
 

DeletedUser

asta e mesajul pe care l-am primit azinoapte:

astepti raspunsu adminilor:)).ce raspun omule. pe conturile mele mai intra 3 persoane.cu ip dinamice.daca-mi da ban tu oricum nu ramii ne atins;)
 

DeletedUser

se pare ca s-a terminat weekendul si admini au venit la treaba.
imi cer scuze pentru scepticismul meu (datorat nerabdarii) si va anunt ca am primit mesaj ca au citit circulara si ca se vor face verificar.
am si eu 2 mesaje ptin care meseriasul ala de v1rus a recunoscut dar...mai mult de atat se vor vedea ip-ul din noaptea aia pt toate 3 conturile.

acum, 2 conturi sunt incuiate. nu stiu exact ce inseamna asta si ce se va intampla mai departe dar ma bucur ca, atunci cand i-am zis aluia ca isi va pierde conturile pt ca incalca regulile jocului, nu l-am mintit. nu imi place sa mint sau sa nu ma tin de promisiui.

stie cineva ce se va intampla mai departe? ce inseamna cont incuiat?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

sa va povestesc ce s-a mai intamplat.
unul din conturi e inca banat
celalalt cont a pierdut un sat si a reintrat in joc.
prima chestie a fost sa imi trimita 2 mesaje cu injuraturi si amenintari.

l-am interbat pe admin de ce mai e in joc si mi-a raspuns ca a fost pedepsit deja.
deci...liber la conturi frate. eu asta inteleg
 

DeletedUser

si in sfarsit finalizarea povestii:

desi adminii nu au dus treaba pana la capat...am avut ceva sprijin de la alte victime de-ale lui v1rus si am reusit sa ii luam 1 sat. apoi a renuntat sau nu stiu ce s-a intamplat pt ca acum e undeva departe...departe cu un sat nou nout, iar capitala lui e sat de barbari.

ii urez multa bafta cu noul sat, dar cu conditia sa joace cinstit.
daca nu va juca cinstit si nu o va lua de la capat...ii urez sa aiba parte din nou de aceeasi experienta.

deci, partial cu ajutorul adminilor, partial cu organizare locala...problema e rezolvata
 

DeletedUser

daca e sat de barbari inseamna ca a fost banat sau restartat
:D
deci acel "partial" cred ca e "decisiv"
ma rog
 

DeletedUser

sa va povestesc ce s-a mai intamplat.
unul din conturi e inca banat
celalalt cont a pierdut un sat si a reintrat in joc.
prima chestie a fost sa imi trimita 2 mesaje cu injuraturi si amenintari.

l-am interbat pe admin de ce mai e in joc si mi-a raspuns ca a fost pedepsit deja.
deci...liber la conturi frate. eu asta inteleg
.daca te-a injurat depune inca un tichet cu mesajul.raporteazal.isi va lua ban.
 
Sus