meniu targ

  • Autor subiect DeletedUser4758
  • Data de început

DeletedUser4758

de astazi s-a schimbat ordinea meniului la targ si mi se pare foarte incomod
era mai bine inainte cu "Trimite resurse" primul titlu din meniu

ideea este ca atunci cand intru la targ vreau sa vad implicit acea pagina, sa vad ce resurse vin, unde sunt negustorii, sa trimit resurse pe sate proprii ....

nu inteleg logica acestei schimbari ... doar poate sa ne sporeasca numarul de click-uri


si asta .... nu e cam redundant? nu deranjant dar ...!
Negustor: 14/14 | Capacitate maximală de transport: 14000

poate daca folosesti steag de transport si negustorii duc mai mult !? asta chiar n-am incercato :)
 
Ultima editare de un moderator:

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
poate daca folosesti steag de transport si negustorii duc mai mult !? asta chiar n-am incercato :)

Steagul de transport are alt rol (iei mai multe resurse din satele ce le jefuiesti, n-are legatura cu targul).

Legat de redundanta.....cam da, este; la urma urmei e doar o translatare a ceea ce inseamna numarul de negustori raportat la cantitatea efectiva de resurse ce poate fi transportata (cantitate = nr.negustori_liberi * 1000) informatie ce poate fi utila, probabil, pentru jucatorii noi.


de astazi s-a schimbat ordinea meniului la targ si mi se pare foarte incomod
era mai bine inainte cu "Trimite resurse" primul titlu din meniu

ideea este ca atunci cand intru la targ vreau sa vad implicit acea pagina, sa vad ce resurse vin, unde sunt negustorii, sa trimit resurse pe sate proprii ....

nu inteleg logica acestei schimbari ... doar poate sa ne sporeasca numarul de click-uri

In privinta logicii schimbarii, ai putea citi aici sau aici.....daca te ajuta cu ceva. :)

Oricum, feedback-ururile oferite de voi dupa implementarea noii versiuni vor fi transmise mai departe ca si pana acum. Ce va fi in continuare vom vedea.
 
Ultima editare:

DeletedUser4758

da, am gasit asta
Ordinea opţiunilor din meniu a fost de asemenea schimbată pentru a le plasa pe cele mai des accesate în partea superioară a acestuia.
extrem de discutabil, daca pot zice asa...

intre sate proprii fac trimiteri de zeci de ori pe zi ... restul de optiuni - o data pe zi sau deloc, si cred ca asta e regula pentru toti jucatorii cu mai mult de 4--5 sate
 

DeletedUser44364

Subscriu la cele scrise de dansysro.

Cred ca optiunea schimb de resurse este cea mai accesata doar la inceputul unei lumi, cand ai un singur sat, si cand comertul cu resurse intre jucatori este oricum dezactivat. Adica timp de vreo 1-2 luni. Din momentul in care ai cateva sate, se intampla mai frecvent sa vrei sa muti resursele dintr-un sat in altul, decat sa faci oferte in targ.

In plus, mai este problema urgentei. Se intampla destul de des, sa vrei sa muti resursele urgent, dar n-am intalnit inca situatia in care sa vreau sa fac urgent o oferta in targ.

Prin urmare, sustin revenirea la vechia ordine a optiunilor in meniul targ.
 
Sus