Mesaje amuzante L29

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser12439

Thomas Tew a spus:
Daca ne vom organiza putem scapa usor de cei din [ally]DeuS[/ally]. Noi suntem 191, iar ei 12. E cam amuzant ce-i drept. Doar doi, trei au cate cateva sate in plus. Presupun ca majoritatea sunt pe atac. [player]W-a-R[/player] am vazut cu totii ca ii place sa joace ofensiv cei cam nasol pentru un tribulet cu 12 membri. Odata prins cu trupele in satuc e ca si dus. Trebuiesc 2-3 atacuri serioase (nu fake) pe fiecare membru si aia e. Din 12 cred ca maxim 5 mai raman in "viata". Daca nu putem sa-i exterminam putem desigur sa cerem ajutorul aliatilor, doar daia ii avem nu? Sper ca sunt facute cu cap nu de dragul de ale face, ca il cunosc pe x sau y. Daca luati vreun sat de la ei, va dispun trupe defensive.

diplomatie avalon

Aliaţi
R.
Blood
Avalon
Masca
THM
S.W.A
B-HOOD
SW

aia 12 sint cam multi fata de ei cred
 

DeletedUser

Dupa ce am intrebat pe forum cine-mi poate sta sitter el mi-a raspus la postare,apoi "puteti uita"!!! .... poate e din cauza ca are mai multe puncte :))))



Ola John. astăzi la ora 00:41
mai stai ma?

780512 astăzi la ora 00:43
SA FAC CE ?

Ola John. astăzi la ora 00:44
sa-mi dai mie niste farmuri...ca pana mea de 3zile n-am avut sitter noaptea si ziua nu prea am stat,am contu varza,macar sa mai joc si eu asa putin...

780512 astăzi la ora 00:45
NU

Ola John. astăzi la ora 00:46
bagator de seama ce esti!

780512 astăzi la ora 00:47
MERSI DA NU MAM GANDIT VREODATA CA TRE SA STAU SA ITI CREASCA TIE RESURSLE FARMATE PE MANA MEA

780512 astăzi la ora 00:47
DACA VREI ITI OFER O LIMOOONADA :d
 

DeletedUser33394

Mai, fratilor, eu vad rezervari trecute de catre voi in Planificatorul de rezervari cu sate sub 1000 puncte. Voi nu ati inteles nici acum ca cine rezerva sate mai mici de 1000 puncte va fi concediat din start, fara comentarii?? Acum voi sterge postarile voastre, si nu veti avea voie sa cuceriti sate sub 1000 puncte. La noi in trib, cucerirea satelor se face de la 1000 puncte in sus. Cine nu respecta asta, va fi concediat si veti vedea voi ce atacuri se vor da asupra voastra.

Si va rog sa nu mai rezervari sate DACA NU AVETI NOBIL! NU mai rezervati sate doar pt farmare sa incurcati rezervarile altora din tribul nostru sau din triburile aliate! Este regula principala de rezervare!

Sa aveti spor!

CIRCULARA, NU RASPUNDETI!

sss astăzi la ora 00:55
eu cred voi cuceri sate de 60 de puncte..! la cate aliante facetii ... uitate si tu pe harta un k intreg numai aliante asa ceva nu se poate..! si mai ai si atatea dorinte..!

sefu astăzi la ora 00:57
pai tu crezi ca eu fac aliantele?? tu acum te trezesti din somn?? aliantele le face tribul mare, si noi ii urmam pt ca suntem academia. credeam ca stii lucrul asta.

sss astăzi la ora 00:58
Hopaaa, TREZIREA, BAIETE! TRIBUL [ally]S.W[/ally] este cel care incheie aliantele!

sss astăzi la ora 00:59
tu esti ciudat rau..! infine..

sefu astăzi la ora 01:01
Crezi? eu cred ca tu! defapt se vede! si ...se vede rau!!! acum te-ai trezit si tu sa vorbesti fara sa judeci ce spui. Bravo! dupa ce planeta vii?

ciudat.
 

DeletedUser

Da ce nu mi-a zis prin mesaje,m-a socat...m-a facut in fel si chip si pe forum si apoi mi-a facut ticket :)))))
 

DeletedUser32877

amor77 în data de 29.05. la ora 19:25
Buna. Te rog sa incetezi cu atacurile pe jucatorii din academie, mai ales pe satele lor pe care le vezi luate , deja. Nu-i deloc stratagic si nici placut sa faci asta, in circumstantele in care noi cu voi suntem cam acelasi trib, privind unele situatii. Sau tu acum inveti a joci? Hai, te rog , inceteaza cu provocarile si arata ca intelegi ce spun. Nu vreau sa il deranjez pe Moct sau pe Moga pt asemenea fleac.

Cu respect,
[player]AMOR77[/player]

Spam? în data de 29.05. la ora 21:07
poti sa deranjezi pe cine vrei .. eu atac satele de barb/bonus .. care e vina mea ca dau acum atac cand e sat de barb/bonus si intre timp il ia ala ?

Spam? în data de 29.05. la ora 21:08
si inceteaza cu amenintarile gen : ii spun lu ... ca sincer nu ma intereseaza

amor77 în data de 29.05. la ora 21:13
Nu sunt amenintari. Amenintari inseamna cand iti spun ca-ti fac, ca-ti dreg..etc. Tu acolo unde esti , nu esti tu seful. Sefii tai sunt altii. De asta am spus ca le spun lor pt ca te pot concedia. Aici nu este dupa cum doresti tu. Nu-i nimic, poti ataca satele bonus, dar vezi sa nu-i distrugi unuia nobilul pt ca nu stii tu sa joci, ca apoi sigur vei fi exclus daca vei fi gasit vinovat. Eu nu te amenint, eu te pun in tema. Am mai multa influenta si totdata, un cuvant in fata colegilor tai sefi. Atentie!Crezi ce doresti, insa nu uita ca tu incurci situatiile. Daca joci pt tine, se va vedea in urmatoarele ore, si nu avem nevoie de astfel de jucatori "cu motz".

amor77 în data de 29.05. la ora 21:14
iar eu vorbeam despre un jucator care este la noi in trib, nu de sate de barbare.

Spam? în data de 29.05. la ora 21:17
pe cine am atacat eu care e la voi in trib ma ?

amor77 în data de 29.05. la ora 21:18
imediat iti spun. asteapta te rog.

Spam? în data de 29.05. la ora 21:18
poti sa le zici sa ma concedieze ..

ps: eu nu am sef .. daca u oi avea asta e treaba ta

Spam? în data de 29.05. la ora 21:21
hai azi ca am tr si nu stau dupa tine

amor77 în data de 29.05. la ora 21:25
Nopate buna. culca-te. n-ai ce cauti pe un joc on.

amor77 în data de 29.05. la ora 21:26
da, ai dreptate . eu am un sef: [player]siveco[/player] .dar ma mandresc cu el.

Spam? în data de 29.05. la ora 21:27
si dovezile alea ?? s-au evaporat ?

"dovezile " erau ca eu aveam deja atac pe satu ala de baba pe care il luase un coleg de-al ei ... 2 ore am incercat sa-i explic ca era atac de farm, dar fara succes .. apoi a dato in "l-ai atacat sa ii omori trupele" si chiar nu mai aveam chef sa stau iar 2 ore sa-i explic
pacat ca au sters posturile de pe forum :(

amor77 a spus:
[player]Spam?[/player] dupa ce ca ai un tupeu extrem de nesimtit, mai esti si needucat. Stergeti...sa nu spun eu ce de la nas, si apoi casca si ochii pe postarile colegului .

*Sau nu reiese clar din discutia mea cu tine ca tu joci de unul singur ?

*Parca tu nu ai sefi , ci ai propriile tale reguli...
Hmm?? Interesant...


Atunci nu ai ce sa cauti intr-un trib, baiete! Joaca barbut sau altceva, nu triburile.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser38225

De la conducatori ca astia vreau si eu sa invat :)) pai de bre, cin'te pune sa ataci barbarele si sa omori nobilii colegilor? =))) :D
 

DeletedUser

Nu mai lasati copii pe triburi ca-si strica viitorul prin practici necurate.
NoN-StreS astăzi la ora 14:24
Salut! Tribul nostru, [ally]NN[/ally] este unul foarte calitativ care cauta in continuare, jucatori de calitate. Asa am dat peste voi. Stiu ca doriti un trib mic, simplu de condus, fara batai prea mari de cap, dar vreau, totusi, sa-ti fac o propunere.


Inainte de toate trebuie sa stii ca tribul [ally]NN[/ally] a ajuns la performantele actuale in numai o saptamana! In acest timp am recrutat jucatori puternici, activi (nici unul nu a avut sau are bulina galbena) si loiali.


Iti trimit acest mesaj pentru a te convinge de calitatile acestui trib si pentru a nu rata ocazia (prin unirea fortelor) de a deveni un trib unit, puternic si de temut! Cu ajutorul vostru, in scurt timp vom deveni mari si respectati! Tot ce am spus mai sus nu sunt vobe goale! Sunt adevarate! Datorita modului de organizare si a regulilorstricte (care au rolul de a pregati un jucator pentru razboi) au inceput sa vina si din triburile mari la noi (precum [ally]Blacks[/ally], [ally]Avalon[/ally], [ally]S.W[/ally] etc.) si sunt multumiti! Vreau din toata inima sa devenim un trib puternic si, aveti cuvantul meu de onoare, ca nu va voi dezamagi!


P.S: Iti fac aceasta propunere pentru ca triburile noastre au cel mai mult potential din zona :)


Astept un raspuns...
Si

Mai repet o data: tot ce am spus mai sus nu sunt vorbe goale!


Cu multa stima si respect,
[player]NoN-StreS[/player].

Frizeru din Peru astăzi la ora 14:33
Sunt la camera ascunsa? Arata-mi unde e camera ascunsa sa zambesc.

Frizeru din Peru astăzi la ora 14:35
Descriere
New Name


Quality not quantity!


Conducere:
NoN-StreS, dorianis. şi legol@s elful.


Dacă doreşti un trib de calitate şi te afli la standardele acestuia, trebuie să îndeplineşti următoarele condiţii:


Condiţii de intrare:
- sitter la unul dintre conducători;
- minim 1000 de puncte;
- respectarea regulilor şi normelor prevăzute de trib.


Alături de [OUT].
Daca ii aveti pe susterii aia din out alaturi de voi de ce ne mai vrei si pe noi?Si cum zici sa facem?????????

NoN-StreS astăzi la ora 14:38
Nu vezi ca sunt in destramare? Nu mai tine mult tribul... :) As propune sa ne unim triburile... dus cu pluta... va primi drept de conducere si tu diplomat daca te descurci :) E convenabil! Am domina zona ;)

Frizeru din Peru astăzi la ora 14:41
pai de ce sa-i dai lu dus cu pluta mai mult decat imi dai mie? Tu stii ca este fratele meu vitreg? Si ca eu sunt mai mare decat el in etate? Nu merit eu mai mult decat el? Stii fabula aia biblica cu cain si abel?

NoN-StreS astăzi la ora 14:43
Tu de care dus cu pluta vobresti?!? Nu vezi ca are 10 sate si in total 50.000 puncte si tu 1 sat cu 2000 puncte? Unde ai tu mai multe sate si mai multe puncte ca el? :)) + ca el este intemeietor... ;)

Frizeru din Peru astăzi la ora 14:48
pai o avea el mai multe sate dar el este fratele mai mic acasa. satele alea sunt ale familiei ca bunicul a avut pamant mult pe vremea habsburgilor . Era boier cu conac .Este trasatura de familie sa stapanim satele serbilor.

Frizeru din Peru astăzi la ora 14:48
Mah tu nu cunosti istoria familiei noastre deloc!!!

NoN-StreS astăzi la ora 14:49
Frate... daca ai chef de caterinca vorbeste cu altcineva. Cu mine vorbeste serios!

NoN-StreS astăzi la ora 14:51
Chiar liderul tau m-a pus savorbesc cu tine pentru ca ai spus ca esti diplomatul tribului! Fii serios atunci! :)

Frizeru din Peru astăzi la ora 14:59
Vorbesc fratioare foarte serios dar daca tu nu cunosti arborele familiei ce pretentii sa am la tine ca sa legam un legamant cu VOI?
Ce vrei tu de fapt sa ne propui?????!!!!!!!!!!

NoN-StreS astăzi la ora 15:02
Deci... este unirea fortelor noastre... o fuziune :) Intemeietorul primeste drept de conducere, iar tu diplomat. De acord? :)

Frizeru din Peru astăzi la ora 15:38
ai gagici in trib la tine?

NoN-StreS astăzi la ora 15:47
Da de ce? :))

NoN-StreS astăzi la ora 15:56
Da, am :) De ce? :))

Frizeru din Peru astăzi la ora 15:57
Cum de ce? Pai mie imi plac femeile Daca imi placeau barbatii te-ntrebam daca ai baieti.Nu e normal asa
????? Crezi ca este neadecvat pt un diplomat sa ii placa femeile? Stai tacule sa-ti explic ce-a facut tata cand era trimis special al amasadei Romaniei la Cairo prin 87 cu egiptencele

Frizeru din Peru astăzi la ora 15:58
Asa spune-mi domne.Nu ma mai tine-n tensiune caam probleme cu ventricolul drept de pe partea dreapta a cordului.Am si reteta pt Aspenter, data de medic.Femeile mi-au imbolnavit inima . Le iubesc pe toate, ce dreacu sa fac daca am o inima mare cu majuscula?

NoN-StreS astăzi la ora 16:01
Ehee :)) Ce-ti mai place caterinca =)) Da, avem femei :D Dar nici in lumea virtuala nu-ti poti stapani simturile masculine? Semeni cu mine! Nici eu nu pot! :)) Acum serios... doti fuziune voi la noi cu drepturi? ;)

Frizeru din Peru astăzi la ora 16:08
Eu semana cu tata bah. Ca tata era mai ahtiat dupa femei decat fiul ,adica decat subsemnatul. Sunt blonde sau brunete?Cum sunt femeile din tribul tau? Nu vinzi vreuna? Iti dau 2 iepuri jupuiti si juma de vadra de tescovina.Va-mbatati toti din trib diseara in jurul focului.Dar vreau sa fie blonda cu sani mari .

NoN-StreS astăzi la ora 16:11
:|

Frizeru din Peru astăzi la ora 16:12
Vrei mai mult?

NoN-StreS astăzi la ora 16:14
=))) Stiu stilul asta de vorba... ;) Tu ori le ai cu vrajeala si iti place ori anulezi deciziile grele :D Oricum... mai spune ca esti amuzant :))

Frizeru din Peru astăzi la ora 16:17
Trebuie sa ma platesti daca iti place. Te costa 2 femei ca sa m-asculti vorbind .Cat e ceasul acum? Daca imi dai toate femeile din tribul tau, te ti de vorba pana maine dimineata . Mah sunt frumoase cotoroantele alea de la tine din trib? Stii de ce te-ntreb? Pt ca vreau sa le duc la un concurs de miss.Sunt impresar de frumusete .

Frizeru din Peru astăzi la ora 16:18
http://forum.triburile.ro/showthread.php?t=41961
Sa stai linistit ca nu le duc la bordel. Uite aici , o locatie selecta unde se tine un concurs de frumusete

NoN-StreS astăzi la ora 16:18
=))) Daca iti arat o poza faci pe tine ;)

Frizeru din Peru astăzi la ora 16:26
Ia sa vad poza . Daca e ceva de capul ei, mai stam de vorba, daca nu .......

NoN-StreS astăzi la ora 16:32
Pacat ca n-o mai am =))

NoN-StreS astăzi la ora 16:32
Dar faceai pe tine... ;) Eu cum am vazut-o m-am apucat sa fac laba =)) + are numai 13 ani!! :X Si are ca una de 16-17 ;)

Frizeru din Peru astăzi la ora 16:36
Cum dreacu n-o mai ai mah??????????!
In cazul asta ,nu mai stau de vorba cu labarii ca rad prietenii de mine .

NoN-StreS astăzi la ora 18:10
=)))) Taci ca tu ma intreci la laba :> Apropo... a pus-o pe forum... staaai ca mi-a dat facebooku ei... dar nu-l pot da sorry :( Ha haa pot face laba :> =))))

Frizeru din Peru astăzi la ora 19:55
Da ma si mie feisbucu ei si te iert de toate pacatele care le faci cu mana ta.

NoN-StreS astăzi la ora 19:56
=)) Neah... :) Mie ce-mi iese? :) Nu vreti fuziune... :(

Frizeru din Peru astăzi la ora 20:01
Noi nu fuzionam cu trib de labari
 

DeletedUser

Parca as fi preot la spovedanie.Asa se spovedeste copilul de practicile necurate care le face cu mana.Sa nu dati mana ,sa nu bateti palma, chiar daca fuzioneaza cineva cu el...hahaha
 

DeletedUser

E distractiv asta.Crede toate balariile care i le spun eu ...hahaha
Ala care a plecat nici macar nu stie ca am facut misto de greiere si l-am pus sa dea invitatiile ca sa faca ceva si sa ma mai lase un pic in pace ca ma plictiseste :D

NoN-StreS astăzi la ora 21:28
Aha =)) A fost doar o gluma... pacat ca nu ai inteles-o :(

Frizeru din Peru astăzi la ora 22:06
Deci ramane cum am stabilit, nu? Daca nu ne oferi drepturile stabilite, plecam inapoi si ne refacem tribul nostru .Trimite invitatiile la membrii tribului [ally]spor[/ally]

NoN-StreS astăzi la ora 22:20
Am trimis invitatii exact tuturor membrii tribului [ally]Spor[/ally] de peste 1000 de puncte. Restul sunt ori inactivi ori ferme ori incepatori. Nu primim jucatori sub 1000 de puncte... sper ca nu este o problema. Drepturile raman cum am stabilit... tu diplomat iar conducatorul vostru conducator :)

Frizeru din Peru astăzi la ora 22:21
E pe dreacu. Acum mai faci si nazuri?!! Tu ne alegi? Ne cataresti? Ne iei pe toti de maimutoi? !! Pai ori ai tot sporul, ori nu mai ai nimic si ramai cu maimutoiul in mana?!!

NoN-StreS astăzi la ora 22:22
Ok... dar sa se dezvolte ;)

Frizeru din Peru astăzi la ora 22:23
Pai se dezvolta.Ai ajuns tu la concluzia magnifica ca nu sunt activi sau sunt ferme!!! Cum ai ajuns la concluzia asta idioata?

NoN-StreS astăzi la ora 22:26
Pai daca nu s-au dezvoltat intr-un timp asa de mare... presupu nca sunt ferme. Dar au trupe... zic eu :) Oricum sa evitam certurile, te rog :D

Frizeru din Peru astăzi la ora 22:27
E foarte indicat ceea ce spui tu,colega .

Frizeru din Peru astăzi la ora 22:30
ai vazut colega ca au inceput sa vina? Le-am dat si eu ciruclara sa accepte invitatia .Ce spuicolega de asta? Facem treaba buna?

Frizeru din Peru astăzi la ora 22:31
30.05.
22:26 Senzatii a părăsit tribul.
Deja unul care a intrat acum pe cont a acceptat invitatia.Astept sa ajunga toti la tine si apoi vin ultimul.

NoN-StreS astăzi la ora 22:32
Asta doream sa-ti propun si eu :) + a mai venit unul ceva cu barbarana...

Frizeru din Peru astăzi la ora 22:34
NoN-StreS te-a invitat în tribul New Name
Am invitatia aici colega , sa nu-ti faci griji ca n-am primit-o .

NoN-StreS astăzi la ora 22:35
Stiu ca ti-am trimis-o... ;) Nu imi faceam griji. Totusi cum l-ai convins pe [player]dus cu pluta..[/player] sa accepte? :)

Frizeru din Peru astăzi la ora 22:38
Prin hipnoza . Dus cu pluta are o impedanta magnetica in ochi foarte ridicata .El cand vede sate mari, ii creste reductanta . L-am hipnotizat din fotoliu ca suntem amandoi in living, eu pe laptop si el pe pc. Nu ti-am mai spus ca suntem frati ?!!!
 
Ultima editare de un moderator:

PRADA

member
Scor reacție
6
Pare-mi-se ca ai spart gheaţa azi frizerule, într-adevar amuzant schimb de replici. ;)

thumbs_up_large.png
 

DeletedUser

Eu vreau s-o vad pe-aia de care zicea el in prima parte :D
NoN-StreS astăzi la ora 22:45
Aha =)))

NoN-StreS astăzi la ora 22:51
Vorbeste cu [player]yosukaru93[/player] si spune-i sa vina... ca nu ma crede ca facem fuziune :))

Frizeru din Peru astăzi la ora 22:52
Cum sa nu creada?

NoN-StreS astăzi la ora 22:54
Sau nu stie ce este aceea fuziune... :|

Frizeru din Peru astăzi la ora 22:55
Ba stie ca este copil educat si scolit.A invatat la scoala despre fuziunea unui atom de hidrogen cu o molecula de oxigen . Ce tu n-ai invatat alchimie?

NoN-StreS astăzi la ora 22:56
Ba da... dar nu stie ce este aceea fuziune pe triburile :)) Nu stiu... zic si eu :))

Frizeru din Peru astăzi la ora 22:59
Colega? tu gandesti prea mult .Nu te mai gandi ca o sa vezi ce bine o sa fie .Stai ca nu-s astia pe conturi ca sa accepte invitatia.E destul de tarziu,totusi.

NoN-StreS astăzi la ora 23:03
Ok :)

Frizeru din Peru astăzi la ora 23:09
Cati ani ai colega? de unde esti? Acum ca intre colegi, chiar nu poti sa-mi dai si mie poza la fata aia ? S-o vada si sufletul meu.Sa vad cum vezi tu frumusetea.Poate eu n-am aceleasi gusturi ca tine, la frumusete

NoN-StreS astăzi la ora 23:14
Am 14 ani, sunt din localitatea Hârlău din Iasi si o sa-ti dau facebookul ei :) Stai numai sa caut mesajul... ca am o gramaada ;)

Frizeru din Peru astăzi la ora 23:16
Multumesc frumos colega.Esti un adevarat camarad de arme

Frizeru din Peru astăzi la ora 23:32
Hai colega,ai gasiT?

NoN-StreS astăzi la ora 23:35
Nu... am intrebat-o din nou... :) Oricum fac eu rost pana la urma... perversule :)) (glumesc :D)

Frizeru din Peru astăzi la ora 23:42
oK COLEGA
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus