Mesaje Amuzante

  • Autor subiect DeletedUser7556
  • Data de început

DeletedUser

copii cu prea mult timp liber :))

Defapt mie asta imi ia numai 5 minute pe zi. Insa sa joci jocul si sa stai sa te chinui sa faci sat + armata pentru ca in final sa te scoata unu din joc si tu sa iti fi pierdut toata vremea asta degeaba inseamna sa ai prea mult timp liber :p.
 

DeletedUser17342

Multi nu inteleg un lucru despre jocu asta. Si de aia poate nici nu ajung acolo unde isi propun. Cel mai important lucru despre jocul asta e faptu ca intrii in contact cu oamenii, iar prieteniile care se leaga sunt unele frumoase;)

Intr-un mod foarte subtil, Triburile te invata multe lucruri care iti vor fi folositoare pe viitor(Munca in echipa, aprecierea eforturilor colective, a eforturilor individuale, respect, onoare, logistica, team building, punctualitate, poate chiar si leadership... si as putea enumera mult mai multe:) ) La urma urmei petreci doar 5-10 minute pe zi poate dand unele click-uri, in rest totul e pura SOCIALIZARE :).

Nu stiu unde mai vezi oameni de 40 de ani sa se imprieteneasca foarte bine cu niste copii de 14,15 ani si sa le faca placere sa lucreze impreuna. Poate chiar iti si deschide putin ochii asupra multor lucruri :)
Deci vezi tu, depinde acuma si din ce punct de vedere privesti 'jocul' asta.

Eu am tot respectul pentru oamenii intalniti pana acum, oameni cu care am fost/sunt coleg si nu numai. Si daca ar fi de maine sa nu mai joc Triburile, nu mi-ar parea rau pentru timpul investit (nu pierdut).
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Mai inteles gresit frate... marog... imi place mie sa ironizez mai tot ce zic:)). Nu am vrut sa zic ca e o pierdere de timp si ca nu te alegi cu nimic, vroiam doar sa-ti atrag atentia ca nu sunt "un copil cu prea mult timp liber":p.
Oricum inteleg destul de bine ideile jocului pt ca am jucat si eu pe mai multe lumi, da din pacate a trebuit sa vand conturile pt ca nu mai aveam timp sa ma ocup, si asa mi-a ramas doar asta pe care l-am facut la mishto ca sa mai intru cand am timp sa vad c mai e paici...

Si niste ontopic:

mihaita0001 în data de 28.05. la ora 21:46
haideti la mine in trib ca sa facem un trib mai mare si iti dau toate drepturile si daca vrei schimbam numele si avem si poza la tribhaideti daca vreti spuneti

eunusufarcaaltzii în data de 29.05. la ora 13:38
BA TACI CA VA DAU FOOOOC

mihaita0001 în data de 29.05. la ora 18:19
tu faci misto vii sau nu in trib la noi daca nu o sa induri atacurile

eunusufarcaaltzii în data de 03.06. la ora 16:26
LINISTE ANIMALULE !!! ASTEAS VRAJELI!
VA dau termen limita sa va sinucidetzi pana maine la alinierea planetelor, daca nu , nu veti mai apuca urmatorul echinoptiu.
De asemenea Maria sa, Marele BoU, rege de vitza bovina s-a pensionat, lasandu-ma pe mine, Generalul Alexandru Ghertzoi, fiul agentului Gheorghe Telemea in conducere.

Cu probleme de transmisie,
Descendentul agentului Gheorghe Telemea, Generalul Alexandru Ghertzoi
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Deja am inceput imi formez linia 1 a armatei.

eunusufarcaaltzii în data de 29.05. la ora 13:42
BA TRECI IN TRIBU MEU CA VA JOC IN PICIOARE

SymyGeo în data de 29.05. la ora 13:52
da sefu...imediat...da-mi invitatie:|

eunusufarcaaltzii astăzi la ora 10:55
Esti in satre sa faci 50 de flotari corecte animalule ?

SymyGeo astăzi la ora 13:36
Da...Boss

eunusufarcaaltzii astăzi la ora 15:41
Atunci esti numai bun pentru linia 1. TRECI IN FORMATIE!!! Ai onoarea sa speli podelele unitatzii 0205007.

Generalul Alexandru Ghertzoi

eunusufarcaaltzii astăzi la ora 15:44
Se pare ca datorita incompetentzei tale nu poti primi invitatzie. Debifeaza optiunea de a nu mai primi invitatzie inaptule!

SymyGeo astăzi la ora 15:47
Am inteles Domnule !

SymyGeo astăzi la ora 15:48
Dar nu acuma ca mai am de spalat podeaua unitatzii 0205007

eunusufarcaaltzii astăzi la ora 15:50
Fie. Astept raportul la sfarsit in care sa-mi spui cate podele ai spalat si cat de bine lucesc. Apoi imi potzi lustruii bocancii.

SymyGeo astăzi la ora 16:24
Sa traiti SEFU
 

DeletedUser20682

Cred că la Wookie eu am fost sitter atunci ... am vrut sa credeţi că suntem mai multi in linia 1 a armatei dumneavoastră ... Dar într-un final mă gandeam ca tot aflaţi aşa că mai bine vi-am spus eu acuma poate îmi mai micşoraţi din pedeapsa...Să TRĂITI Domnule General Alexandru Ghertzoi
 

DeletedUser

dark94 astăzi la ora 12:13
de ce nu vrei sa ma lasi sa cresc si eu?haide te rog......mai bine iama si pe mine la tine in trib.....te rog lasama sa cresc si eu..pls!!!sunt nou in acest joc si nu ma prea pricep....astept rasuns.,....

hotrao astăzi la ora 12:44
bine, te las sa mai cresti si atac atunci.

dark94 astăzi la ora 12:47
atacurile astea sunt cu nobil?

hotrao astăzi la ora 12:49
de ce intrebi, vrei sa asterni covorul rosu?

dark94 astăzi la ora 12:50
nu vreau sa stiu daca imi iei satul sau nu...

hotrao astăzi la ora 13:03
da si tu cu banul
Mai are de dat cu banul vreo 3 ore
 

DeletedUser17342

imhotep the god astăzi la ora 18:11
ca oricine altul tin la tribul meu... unul din membrii il ataci, fara sa iti faca nimic.... ai sate in zona ta de barbari, deci ma intreb de c te obosesti sa iei sate deja luate de altii?

: ))

de mult nu am auzit una asa tare = ))
 

DeletedUser

cititi si invatati cum se fac aliantele :))
mahoo în data de 11.07. la ora 20:30
sall facem si noi o alianta a???

hotrao în data de 11.07. la ora 20:46
ce inseamna alianta?

mahoo în data de 11.07. la ora 20:54
punctu ala albastru deschis pa harta voi nu aveti asa ceva

hotrao în data de 11.07. la ora 21:01
puncte albastre pe harta sunt cei din tribul meu... la voi sunt si din alte triburi?

mahoo în data de 11.07. la ora 21:09
da da eu am zis puncte albastre deschise aliati

hotrao în data de 11.07. la ora 21:16
la mine pe ecran toate sunt la fel de albastre.
e adevarat ca monitorul meu e mai vechi, dar nu cred ca poate sa arate aceeasi culoare. poate-ti bate tie soarele in monitor si vezi doua nuante de albastru, ma gandesc!

mahoo în data de 11.07. la ora 21:26
ma frate pa monitor aliati ati apare cu un albastru deschis ir cu cine esti tu in trib e albastru dusmani sunt rosu deschis alte ate sunt rosu inchis pna/inseamna
pact de neatacare si este marcat pe harta cu puncte mov iar sate parasite cu gri

hotrao în data de 11.07. la ora 21:43
ahaaa.... stii la monitorul meu partea din dreapta e mai verzuie pentru ca am pus odata un magnet pe el.
L-am dus la reparat si a zis ca nu are ce sa-i faca.
Asa deci sunt si nuante de rosu mai multe si nuante de albastru... Pai eu ce fac acum, pe cine atac? Ca daca-i intreb sigur nu o sa-mi spuna!

mahoo în data de 11.07. la ora 22:14
pai nu sti ce se intampla daca pui magnet pa aparrate a????

hotrao în data de 11.07. la ora 22:23
stiu cum facem:
Eu iti spun pe cine vreau sa atac si tu imi spui daca e bine sau nu ( adica ce culoare are ).
ok?

mahoo astăzi la ora 00:10
ok

mahoo astăzi la ora 00:10
da ma ajuti si pa mine daca ma ataca cineva a????

hotrao astăzi la ora 00:14
oricand poti sa-ti ascunzi trupele la mine ca sa nu ti le distruga careva.
 

DeletedUser

ajunge sa te uiti la el la profil si iti dai seama ca multe nu prea stie
 

DeletedUser

Matei Boss astăzi la ora 12:51
dami o invitatie ca de nu te zic la fratele meu [player]xxlradu[/player]

AX3LMANIAC astăzi la ora 18:21
scz boss , dar daca e cum zice el nu am cum as il invit in trib deoarece are sub media acc in trib si nu este nci in k-ul nostru. scz

Mesajele acestea au fost trimise de către AX3LMANIAC mai departe.

xxlradu astăzi la ora 18:22
nu il cunosc :))

AX3LMANIAC astăzi la ora 18:23
aha , e ** k am stabilit chestia asta , scz k te-am deranjat


ce oameni ...
 

DeletedUser

Mancky astăzi la ora 15:22
Bai costea au pierdut oltenii fara tine ma !! :))))

Costea99 astăzi la ora 15:23
stai putin ca nu te cunosc+ nu sunt oltean...

Mancky astăzi la ora 15:24
ah credeam ca esti costea care joaca la craiova =))

Mancky astăzi la ora 15:24
puneti o emblema cu praz =))))

Costea99 astăzi la ora 15:24
:D

Mancky astăzi la ora 15:25
ceti ranjesc dintii cand auzi de praz nebunule

Costea99 astăzi la ora 15:28
ma rideam de tine ca esti nebun sa ma ei un costea din craiova...

Mancky astăzi la ora 15:29
ma da de ce vati strans toti smecherii in wa ? pot sa vin si eu...am referinte bune ii iau pe toti la mijto si nu vorbesc niciodata serios :)))


baiat bun din WA :)))

Astept sami sara zeul acestui forum Lord adex in cap :p
 

Lord Catau

member
Scor reacție
1
Avem unu bestial imi pare rau ca l-am sters..intreb omul ba de ce dai fake cu sulite? si el nu ca e nobil..bine lasa zii de ce dai fake?si el zice..ca asa m-au pus astia mari eu sa dau fake si ei sa dea atacul:))))) mesaj primt de la marele W~A. bine din academie ce e drept
 

DeletedUser26150

tu care ai experinta mai multa ti-ai dat seama si nu te-ai speriat,dar sunt sigur ca ai cativa colegi car eatunci cand au vazut o gramada de fack-uri au facut pe ei de frica si nu au mai trimis sprijin la nimeni:)

W~A tocmai de asta e unu din primele triburi pt ca a stiut sa-i puna la treaba si pe cei din academii chiar daca multi sunt incepatori sau paraleli cu jocul.
 

DeletedUser

asa f bine, respect pentru cei care au rabdare sa ii invete si pe altii, usurel usurel:) Eu unul recunosc nu am aceasta calitate....
 

Lord Catau

member
Scor reacție
1
ii invta mai..dar pe aia care vor..nu toti copii care se crizeaza la primul atac si dau circulare peste circulare..am unu intr-o academie a pierdut un sat si ii zic bine mai dai si tu nobil cu armata imediat dupa ce aunge nobilul lui sa iti iei satul inapoi..si el zice..nu dau ma daca se enerveaza si imi ia toate satele?:))) ce vrei sa fac unuia ca asta?
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Avem unu bestial imi pare rau ca l-am sters..intreb omul ba de ce dai fake cu sulite? si el nu ca e nobil..bine lasa zii de ce dai fake?si el zice..ca asa m-au pus astia mari eu sa dau fake si ei sa dea atacul:))))) mesaj primt de la marele W~A. bine din academie ce e drept

Lord Catau, mai bine povestesti de fata aia care ti-a luat 2 sate fara sa misti : morticia, corect ? Drept pentru care nu as mai vorbi in locul tau despre ~W.A~ sau cand as face-o as cere aprobare si m-as ridica in picioare :)

Cred ca stiu la ce atacuri te refer, toti cei care sunt contactati cand initiaza atacuri sunt instruiti sa spuna ce ai auzit tu :) ca cei ca tine sa se linisteasca. Atlfel este posibil sa stearga contul si nu mai avem cu cine lupta =)).

In legatura cu academiile, s-a facut o mare tevatura cu asta. Recunosc ca au fost triburi care au fost considerate "academii" dar nu in sensul de a creste jucatori pentru tribul mare, ci pentru a ne considera pe pozitii egale dar cu legaturi foarte stranse practic acelasi trib. Au fost insa si foarte multe care nu aveau legatura cu tribul nostru, fiind mult timp pe prima pozitie ca punctaj (acum suntem doar la ODD+ODA primii), considerau ca au parte de protectie punand la profil faptul ca sunt academia noastra. Si asa si era. Dar nu inseamna ca erau WA. De altfel, tu stii bine cand ataca ei :)
 

Lord Catau

member
Scor reacție
1
au ma injectezi cu morticia?:))) era un sat pierdut printre ale voastre si stii prea bine ca ea a renuntat la lumea asta si tot atacul la dat acolo pe mine:) am vrut sa testez rapiditatea atacurilor voastre.oricum e un razboi care imi place..nu am fost prea activ pana acuma fiind la distanta dar in viitorul apropiat ne vom auzi mai des pe teme de genul asta
 

DeletedUser

Usor baieti,dupa ce ca lumea asta e ca un oras parasit,mai trece cate'un rostogol de fan pe aici,mai iesiti si voi cu acuze dastea,dragoste,pace,porumbei albi,aoleu ii iau apararea lu adex ce fac :|

Peace !
 
Sus