Mesaje amuzante

Scor reacție
209
Is un conducator slab daca reusesc sa mobilizez rapid jucatorii cand e nevoie?
Inchipuieti ca daca nu stateam eu azi sa-i farmez si sa fac biserica si pe alea 2 sate fara religie luate de-aiurea (dupa sate mari fuge, nu conteaza pozitia lor) sprijinul care ajungea maine pe toate 3 satele era tocat. El avea de gand sa faca biserici pe la 7-8 sate. Si daca ii rogi sa dea 5-10k resurse pt. un jucator mai mic se fac ca ploua.

N-am mai intalnit pana acum jucator ca el, care la 3 sate are doar 5 spioni. Spionau cei din alias si cu 50 spioni si vedeau ce are in sat. Dar daca omul nu vroia sa faca spioni...
 

DeletedUser

DeletedUser

Ai jucat si cu SuparMan aici ( pe lumea 30 ) , ti-ai luat split si backtime si ti-au sarit triburile din cap ..


Nu am jucat pe acel cont dar ai o logica infailibila. Chiar daca as fi jucat pe acel cont,ce este asa spectaculos sa faci un split?
iar daca s-a facut un backtime cu o unitate superioara ca viteza uneia inferioare asta chiar presupune un efort deosebit =))
 

DeletedUser

Nu am jucat pe acel cont dar ai o logica infailibila. Chiar daca as fi jucat pe acel cont,ce este asa spectaculos sa faci un split?
iar daca s-a facut un backtime cu o unitate superioara ca viteza uneia inferioare asta chiar presupune un efort deosebit =))

Nu trebuie efort, dar demonstreaza cat de noob esti :rolleyes: ..
 
Scor reacție
209
TazmanianDevil sep 23,2012 18:02
Unu din noi va schimba coltul acesta de harta,in rest bafta.[player]Mesagerul.[/player]

TazmanianDevil sep 23,2012 18:04
:)si voi lua eu sate de barbari langa tine asa ca smecheri sa vad ce imi faci:))

Planton schimbul doi sep 23,2012 18:13
??? :/

Planton schimbul doi sep 23,2012 18:15
Cu mine vorbesti?

TazmanianDevil sep 23,2012 18:16
siter [player]Mesagerul.[/player]-pentru micul dialog avut cu [player]horiah26[/player],pana sambata voi lua 3 sare de barbari lipite de satele tale,sa vad ce poti sa imi faci?! si credema ca in 14 zile vor fi mari indiferent ca ma costa 2000 sau 3000 de ppuri

Planton schimbul doi sep 23,2012 18:21
Maestre, uite ce e, fa bine si joaca cum poti si lasa amenintarile de pustan. Daca te pricepi sa iei barbari, ia barbari.
Succes.

TazmanianDevil sep 23,2012 18:23
multumesc

Planton schimbul doi sep 23,2012 18:26
Cu placere.

Planton schimbul doi sep 23,2012 18:37
Au propos, mi se pare pueril ce faci.
Vrei sa iau si eu, poate si tribul, barbare printre voi si sa ne jucam de-a cine poate cumpara mai multe pp? S-ar putea sa nu-ti convina.

....
 
Scor reacție
209
Mesagerul. oct 03,2012 10:04
In ideea de mai sus,deoarece dorim sa colaboram cu dumneavoastra,iar o colaborare eficienta se face fiind in acelasi trib si de regula tribul cu organizarea mai buna si cu jucatori mai activi se ocupa de organizarea zonei,sesizand ca dumneavoastra ati intrat intr-un mic declin si aveti o pozitionare in clasament mai slabuta ca a noastra.
Lansez oficial,invitatia de-a fi prieteni si colabora impreuna,iar cei care vor dori sa faca parte din familia noastra sant rugati sa ia legatura cu [player]InaltimeaSa[/player] in decursul zilei de azi.Refuzul dumneavoastra de-a fi in aceasi echipa cu noi,inseamna ca doriti sa fiti parteneri nostri de intrecere si vom fi onorati sa ne batem cu voi,nemaifiind posibila o colaborare in viitor sub nici o forma.
Cu respect [player]Mesagerul.[/player]

Titlul mesajului : Colaborare si prietenie.
Completez eu : Si "viata vesnica" pe lumea 30, nu? :))


Cred ca cei din OR vor sa reinventeze familiile de triburi de la inceputul lumii, cand fara 5-6 academii nu te puteai numi trib serios :D.

Si inca unul, sa fac triplu post chiar nu imi permit, asa ca editez :)).

512ram oct 03,2012 21:56
esti?

hailastarnd oct 03,2012 22:52
nu

512ram oct 03,2012 22:53
e ok asa, sef ai cript de farmat? sau stai la butoane?

hailastarnd oct 03,2012 22:54
am 5 laptopuri,de pe 2 atac cu mainiile 2 cu picioarele si celalalt cu cu cu nasu

:D

hailastarnd oct 03,2012 22:55
oops

Mesajele acestea au fost trimise de către hailastarnd mai departe.


Toti vor sa stie cum a facut-o =)))).
 
Ultima editare:

DeletedUser

Nu mai e ca alta data cand vedeai cu adevarat mesaje de te durea burta.
Multa bafta in schimb celor care au mai ramas,desi mi se pare o prostie ce setari au acum.
 
Scor reacție
209
Mesagerul. oct 10,2012 09:48
Nu inteleg postarea ta de pe extern?vrei sa spui ca e vorba de jucatori identici sau ce?

Daredevil MephistO oct 10,2012 09:55
Cand toata lumea stie ca tu si [player]tantinina[/player] sunteti unul si acelasi la ce te mai deranjezi sa imi scrii? Si nu de acum, ci de la inceputul lumii. Inclusiv jucatori din Elite mi-au zis asta, si din [ally]R.S.[/ally] cativa. Jucati cum vreti, noi am decis sa tragem cortina. Eu ti-am facut tichet la admini de ti-au luat 4 sate, lui [player]cioc1970[/player] tot eu i-am facut tichet si acum e banat. Sunt obisnuit cu trisorii inca de pe l1.

Si cand te gandesti ca e doar un joc...

Daredevil MephistO oct 10,2012 09:58
A, si inca ceva. Split-urile alea la Planton de le-am omorat nobilii celor din [ally]R.S.[/ally] tot eu le-am facut, el nici nu avea timp de joc zilele alea.

Mesagerul. oct 10,2012 10:00
:)) nu de asta mi-au luat patru sate,daca eram acelasi jucator banau un cont,daca ai remarcat [player]tantinina [/player] nici macar nu a pierdut vre-un sat,a fost scoasa din cauza,dar nici nu iti pot da discutia cu admini,fiindca asi incalca alt paragraf din regulament,care ar duce penalizarea mea cu un sat sau doua
P.S,la platon e chestie de timp,cand va da tot tribul meu pe el,cu nobili in fuluri,nu veti avea aparare sa il aparati,in doua saptamani,va fi inconjurat de mine si de niste amici:)

Mesagerul. oct 10,2012 10:11
singura sansa e sa faceti o fuziune si daca o faceti va fi inconjurat de noi,domnul platon,eu imi permit sa fac numai sate de atac,cand eu voi avea 40 de sate el va avea 25 sa zicem,ca sa il aparati in miljocul nostru,trebuie sa aveti toata harta inchisa,si nici atunci nu veti reusi,e o parere doar,poate vei reusi in timop sa imi areti contrariu,dar e singur si e greu,va lua sat nu il va putea tine si va ramane tot pe loc:)

Daredevil MephistO oct 10,2012 10:22
Tu nu intelegi ca ne lasam? Inclusiv Planton. Tu cine crezi ca da circularele, cine i-a strans atata sprijin? Inca de pe vremea Natashei eu m-am ocupat de trib. Cand erati in Elite si a dat Negutatorul pe [player]zevako[/player], eu i-am strans sprijinul cu o zi inainte. El, la 3.5k puncte avea cazarma 16, zid 17, ferma 23 dar curte nobila. Cu 400 de lancieri si 70 de spade ale lui era mancat. Da facea pe nebunul pe skype ca trimite trupele inapoi.
Cel mai josnic jucator de pe lumea asta. Cum a iesit din trib cum i-a atacat pe cei care l-au sprijinit.

Mesajul asta mi-a placut cel mai mult :

[player]zevako[/player] în data de 29.09. la ora 22:13
mai conteaza? ma culc acum, sunt rupt, dimineata nuymar satele, daca am mai putin de 8 va salut..

I-am zis eu, sa joace pana la adanci batraneti pe 30. A zis ca vine iarna si tot ne zicea el ca atunci va sta 24 din 24 pe triburile. O sa aveti un jucator foarte activ. Mandriti-va cu asta :)).

Iar daca nu l-am deranjat cu atacuri a fost pentru ca nu am permis eu asta, doar in [player]storky[/player] au dat cativa dar le-am zis ca nu vad rostul, contul lui e in stergere de cateva zile.
Chiar glumeam pe seama lui [player]zevako[/player], de ce nu o sa il atacam :

[player]zevako[/player] în data de 08.10. la ora 18:44
suntem p l 10 cautam lupta lumi, nu lupta cu ce diin urma..

Cum sa il deranjam de la lupta lumii, noi, niste jucatori de rand :).

Mesagerul. oct 10,2012 10:28
Atunci de ce mai faci atata scandal pe extern,simti nevoia sa plangi pe umeri cuiva?iar platon stiam ca se lasa,numai ca satele lui,nu vor fi date cui vrea el,le voi lua eu si tanti nina:)

Daredevil MephistO oct 10,2012 10:34
Draga jucatorule, de Planton am tras eu in dese randuri sa mai joace asa cum colegii trag de mine sa nu renunt. El lipsea cu zilele si satele au fost mai mereu descoperite. Dar voi, jucatorii a 2 triburi, prea prost organizati.
S-a terminat. Ati castigat. Bucurati-va de victorie. Din partea mea, sa ramaneti pe harta pana la sfarsit.

Ce-mi vorbesti mie de fuziuni cand eu le zic sa paraseasca tribul? Cei care vor sa mai joace, le-am zis unde sa incerce daca vor sa mai ramana pe harta. Nimeni nu e considerat tradator. Nu vreau sa le stric tuturor jocul.

P.S.: Cu tot cu full-urile tale pot sa-l apar la nesfarsit, am destui prieteni prin alte triburi dar nu vad rostul, e pierdere de timp.

Daredevil MephistO oct 10,2012 10:35
Cu ce te deranjeaza pe tine ca fac eu scandal nu inteleg. Te simti cumva cu musca pe caciula?
Zi mersi ca am avut bun simt si nu ti-am ignorat mesajul de la bun inceput.

Mesagerul. oct 10,2012 10:38
:)si eu,stai linistit,sper sa intri cu acest nume si pe alte lumi,ne vom mai intalni cu siguranta nu de alta dar esti un partener interesant de discuti,bafta in tot ce faci
P.s nu ma deranjat,eram mirat doar,il voi suna pe ingenios fiindca el sa lasat de lumea asta si pe karate,primului ii place sa converseze pe forumul extern

Mesagerul. oct 11,2012 09:33
pacat ca te lasi,ai tocat apararile pe platon si nu mai poti sa faci fata,ai jucatori inactivi sau care nu stiu jocul si erai depadit de evenimente

Mesagerul. oct 11,2012 09:44
toti ca tine cand nu mai pot face fata se retrag pe usa din spate,motivand nu am timp,esti o mare dezamagire,hai pa

Daredevil MephistO oct 11,2012 09:45
:)))))
Esti cu capul mai omule. Fara planton, bogdan si hail nu mai are farmec lumea asta :p.
Da fie si cum zici tu.

Mesagerul. oct 11,2012 09:50
platon jucand pe alte lumi cu numele de sargos:)

Mesagerul. oct 11,2012 10:03
si sa vrea sa joace nu mai poate,fiindca nu vreau eu,deoarecma rugat un prieten sa il dau afara din zona asta,e simplu.Ca sa poata juca trebuie sa fie mai bun ca mine

Daredevil MephistO oct 11,2012 10:05
Hai ca iti arat ca sa nu ma mai sacai atata.

Daredevil MephistO oct 11,2012 10:06
Planton schimbul doi a spus:
sofia totoloaga a spus:
eu spun sa luptam pana la ultimul daca vor sate sa vina se le ia ca nu cred ca o sa fie asa de usor sa ne inobileze traba sa le facem viata grea

Nu se codeste nimeni, eu efectiv nu mai am timp. Ieri de exemplu, nu am intrat deloc. Puteau astia sa ma faca felii, in voia cea buna. Si sa las sitter cate 3-4 zile pe saptamana... nu prea mai e joc.

Mesagerul. oct 11,2012 10:15
:)acelasi lucru,nu ma deranjaza ca la 14 zile sa ii trantesc 10 fuluri eu,si data viitoare colegi plus samurai inca 30:)ce viata grea ne poate face:))

Daredevil MephistO oct 11,2012 10:20
Ultima oara cate fulluri ati trantit si cate sate ati luat? ;))

Mesagerul. oct 11,2012 10:40
esti pe langa maestre,noi vom juca,iar tu chiar daca vrei sa joci,chiar daca nu vrei,vei fi innobilat cu toti prieteni,asta e ce conteaza,restul ca nu am timp sau alte scuze de genul nu au valoare,nu am luat nici un sat daca intrebi,dar fulurile mele si a colegilor sant gata in 4 zile,tu ai aparare sa ne ti pe loc,asta e intrebarea simpla,iti spun eu ca nu:),in plus va da si tribul meu,hai pa

Daredevil MephistO oct 11,2012 10:44
Esti amuzant rau mai. Spor la belit ochii in calculator.


Asta nu stiu ce vrea dar e frustrat rau. Cred ca a ramas cu sechele de cand au atacat haotic si au luat zero sate :)).
 

zekmes

Game Suport
Scor reacție
7
Devii un Crucificatorul 2...Cum avea el o problema cu florinandrei ai tu cu Mesagerul...Treci peste, ori dati stergere, ori ii desfintati pe ei, ori te retragi pe forumul intern...Hai sa discutam chestii mai interesante...De exemplu cat va fi scorul maine?
 
Scor reacție
209
Si ti-ai gasit sa intrebi de scor la mesaje amuzante? Va fi un scor amuzant atunci, un 4:4 :).
N-am nici o problema cu Mesagerul asta, el m-a abordat in primul rand, sa fie sigur ca am inteles ca sunt cei mai tari, ca fiind cont auxiliar poate face doar atac. Si la cat de agramat e, eu zic ca e destul de amuzant.
 
Scor reacție
209
A oct 19,2012 05:51
imi bagi si mie niste sprijin aici sa ajunga dupa 9:05?.la 9:04 am nobilii

B oct 19,2012 12:24
Acum am intrat. Ti-a trimis x ca nu vad. Lasa sitter la mine si iti ridic zidul.

A oct 19,2012 12:27
okey iti voi lasa . pe cel nou cucerit azi

B oct 19,2012 12:28
Acum trimit.

A oct 19,2012 12:30
ce ma sfaqtuiesti . sa fac o biserica acolo?ca sunt cam intre ei

B oct 19,2012 12:31
Cum sa n-o faci? :))
Fara biserica moare tot ce-ti trimit daca te ataca.


A oct 19,2012 12:32
am dat sa se faca . tu continui cu zid dar mai stau o ora pana plec la liceu

A oct 19,2012 12:39
dar defapt nu . e un sat langa pe care il iau azi sau maine si are si biserica , n-are rost sa mai fac 1
 

quz0r

member
Scor reacție
144
SbY1234 oct 24,2012 20:19
Ma inviti si pe mn in trib la tine plizzz???

SbY1234 oct 24,2012 20:43
Nu vrei sami raspunzi, nu ???

SbY1234 oct 24,2012 20:48
Dece nu vrei sami raspunzi ?? Zi ceva macar...

Pulbere de stele oct 24,2012 20:48
n-are rost sa te invit ca tu te plictisesti repede si ma gandesc ca te obosesc prea tare bagandu-te aici...iar o sa te chibui sa cauti alt trib in care sa pleci
ca sa ai timp sa te odihnesti si sa te hotarasti mai bine iti iau eu satele:)

SbY1234 oct 24,2012 20:50
Vrei sami iei satele???

SbY1234 oct 24,2012 20:50
Deci vrei sa ma ataci , nu??

Pulbere de stele oct 24,2012 20:53
de ce nu?
iti faci impresia ca te tolerez la infinit?...pleci...vii...iar pleci...invata sa joci sa fi om de cuvant ca altfel peste tot vei ramane fara sate
de data asta ( adica maine) te voi lasa eu fara ele
asa vei primii o lectie de viata si de joc in colectiv

SbY1234 oct 24,2012 20:56
Daaa ??? Asa.. Stai putin. In primul rand , *** vrei sa stii de data asta nu am plecat eu din trib, ci am fost dat afar de diser ca cica am cucerit un sat mai mic de 1.500 puncte. Dar *** eu decat dastea am imprejur ce sa fac. Si in al 2-lea rand ce miai tolerat tu asa muult la infinit ?? *** pot sa stiu...

Pulbere de stele oct 24,2012 20:59
plecari si intrari...asta ti-am tolerat
da , ai fost dat afara pt ca aici sunt niste reguli pe care le-ai acceptat cand ai intrat
asa ca , in mom in care "semnezi un contract" de buna voie si nesilit de nimeni...respecti ce ai semnat
pai ce e aici? bar de negrii?
hmmm...ca deja ma enervasi si acum ti le iau ca am 6 nobili

SbY1234 oct 24,2012 21:00
:)) Incearca ...

Pulbere de stele oct 24,2012 21:00
hai totusi sa facem un pact
imi dai satul tau mare si te iau in trib:)

SbY1234 oct 24,2012 21:01
Bine. Dar ma inviti in trib, da ?Nu ma minti

Pulbere de stele oct 24,2012 21:02
Clasament - jucători pe acest continent 62

Loc Nume Trib Puncte Sate Sate în total
1 Pulbere de stele Potop! 5.116 2 3
2 Ghotyc AV 5.047 2 2


dupa cum vezi sunt nr 1 pe continent , asa ca nu te joci cu mine
joc dur! fff dur!

Pulbere de stele oct 24,2012 21:02
:)))))))))))))))

Mesajele acestea au fost trimise de către Pulbere de stele mai departe.

Diser13 oct 24,2012 21:05
:)))))))))

Pulbere de stele oct 24,2012 21:07
Pulbere de stele astăzi la ora 21:07
asta seara analizam cazul "SEBY" si vin cu un raspuns
nu ma grabii, am extrem de multe cazuri de rezolvat
sunt abia la "dosarul 5" si mai am inca 15
SbY1234 astăzi la ora 21:05
Si dupa cat timp imi zici *** ma inviti sau nu ???
Pulbere de stele astăzi la ora 21:05
stai sa fac sedinta cu ceilalti din conducere sa analizam cazul tau:)

SbY1234 oct 24,2012 21:51
Ai rezolvat ceva ???

Pulbere de stele oct 24,2012 21:53
imediat vine raspunsul oficial, noi avem un program in care bagam toate datele si primim raspuns

SbY1234 oct 24,2012 21:54
Ok. Sa imi zici cna iti va da raspunzul. Sa nu uiti sami zici...

Pulbere de stele oct 24,2012 22:05
In urma solicitarii dumneavoastra si a introducerii datelor in soft-ul nostru jucatorul SEBY123 a fost scanat si verificat

Localizare : Rm. Valcea
Trib actual : LF
Schimbari de trib : 9

Concluzii : aveti dreptul in calitate de conducator sa nu ii acordati nici o sansa
motive:
- tradator
- dezertor

Recomandari: va puteti folosi de calitatile lui in a spiona pt tribul d-voastra

va multumim ca ati accesat programul nostru
spor la joc!

SbY1234 oct 24,2012 22:06
Deci nu ma vei invita in trib ???

Pulbere de stele oct 24,2012 22:07
o sa mai discutam intre noi, uneori se mai inseala programul asta...poate tu nu ai fost spion...sau ai fost?

Pulbere de stele astăzi la ora 22:15
fi sincer, programul imi poate da mai multe informatii daca le solicit
ai fost sau esti spion?
nu inteleg de ce a intrat in alerta si cand scriu numele tau face :tiiiiiiii!!!!!!!!!tiiiiiiiiiiiii!!!!tiiiiiiiiiiiitttttttt!!
SEBY1234 astăzi la ora 22:13
Eu nam fost spion.

Pulbere de stele oct 24,2012 22:22
james bond se numeste programul
n-are acces decat conducerea la el
nu e legal dar il folosesc spre binele tribului

SbY1234 oct 24,2012 22:23
AAA. Dar sincer. Nu am fost spion. Decat am plecat in alt trib cu un prietene. Atata toooot. Crede-ma...

Pulbere de stele oct 24,2012 22:25
pai asa imi spune si james
ca spionezi pentru prieteni



:))))))
 
Sus