moderator pentru o zi

  • Autor subiect DeletedUser184
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

in cazul utilizarii informatiilor confidentiale se va aplica regulamentul si se poate duce pana la inchiderea unui cont pe forum sau chiar si in joc.

nu cred ca se va putea afla daca au fost sau nu folosite.

Atunci pe ce baze veti aplica regulamentul? :)
 

DeletedUser184

un utilizator normal nu are acces la anumite informatii - cred ca stii foarte bine despre ce vb - drept urmare - odata afisate acele informatii de catre o terta persoana - indiferent care ar fi ea - la ce poate sa duca?

p.s: am aplicat cumva vreo sanctiune ?nu cred....
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Atunci pe ce baze veti aplica regulamentul? :)

Ca raspuns oficial..pe principiul excluderii. Din moment ce sunt oameni care au acces la anumite informatii de mult timp; si nu s-a intamplat nimic...guess who.

Oricum, ceea ce se poate afla pe forum sunt irelevante, dar totusi tin de confidentialitatea datelor. Prin urmare, pentru pedepsirea acestui gen de "infractiune" nu exista alta pedeapsa decat punctul 6.5 din regulamentul de forum.
 

DeletedUser

Dragii mei mozi, cand ati venit cu aceasta propunere si pana ati demarat proiectul, ati avut ceva timp, timp in care se presupunea ca ati luat in calcul toate posibilitatile! Dar se pare ca nu. Nu stiu ce va deranjeaza mai mult: faptul ca ati fi putut evita aceasta scurgere de informati catre un simplu forumist sau ca acest forumist a profitat din plin de proiect.
 

DeletedUser

de ce ati sters ce am postat?:mad::mad::mad::mad:
sau am inteles eu gresit si voi nu va certati?:confused::confused::confused::confused:
 

DeletedUser

de ce ati sters ce am postat?:mad::mad::mad::mad:
sau am inteles eu gresit si voi nu va certati?:confused::confused::confused::confused:

Ceea ce scrii tu nu are legatura cu subiectul topicului. In plus :
6.1. Moderatorii si adminii au dreptul de a edita, sterge sau inchide topicuri. Va rugam respectati instructiunile lor.

6.2. Daca postul dumneavoastra a fost sters, atunci inseamna ca stergerea a avut la baza un motiv intemeiat. Va rugam sa nu il rescrieti.
 

DeletedUser

Decizia de a incheia programul a fost luata deja. Multumim participantilor, a fost o experienta interesanta si plina de invataturi pentru ambele parti, sunt convinsa.

Tot ce este off-topic in acest thread va fi curatat in cursul acestui weekend.
 

DeletedUser

Programul se incheie in mod oficial, maine la ora 12. Dupa acel moment, in cazul in care exista persoane considerate potrivite, se va face un anunt oficial.
 

DeletedUser

Inca o chestie (nu ca nu mi'ati fi raspuns deja la chestiunea de mai sus): de ce puneti capat proiectului si totusi il lasati pe nihilius sa'si duca mandatul de mod pentru o zi pana la capat? De ce nu este destituit, asa cum ati facut cu un alt mod pt o zi? Sa insemne asta oare k nu s'a intamplat nimic grav ci e vorba doar de exces de zel?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser184

Inca o chestie (nu ca nu mi'ati fi raspuns deja la chestiunea de mai sus): de ce puneti capat proiectului si totusi il lasati pe nihilius sa'si duca mandatul de mod pentru o zi pana la capat? De ce nu este destituit, asa cum ati facut cu un alt mod pt o zi? Sa insemne asta oare k nu s'a intamplat nimic grav ci e vorba doar de exces de zel?

o sa te rog sa citesti replyurile mele de pe ziua de azi - si in acelasi timp sa imi spui daca eu am mentionat vreun nume.
ceea ce s-a intamplat nu a fost luat ca o incalcare (da moderatorii au drept de verificare asupra userilor) insa sa ajungi sa fie carmi verificata,eu, mater etc - ma gandesc ca ce o fi aflat?...
informatiile ce privesc echipa de moderare nu cred ca fac parte din atributiile unui moderator - daca cineva doreste sa fiu verificat nu pune un moderator ci ii transmite un mail sau un mesaj catre carmi.
ceea ce s-a intamplat a fost mai mult o neatentie din partea mea - ce sa ii faci nu pot sa ma gandesc la toate variantele - de fapt nu ma asteptam ca cineva sa faca pe detectivul Sherlock Holmes sa afle informatii despre echipa de moderare.ce poate sa faca o persoana rau voitoare cu acele informatii? destul de multe dat fiind faptul ca unii mai avem si ipuri fixe....
ce masuri disciplinare poti oferi unu jucator de rand ce pune mana pe o functie - asta in cazul in care utilizeaza niste informatii confidentiale - iti zic eu nici o sanctiune - caci el din culpa zice "nu mi-ai zis ca nu am voie" - drept urmare cred ca e mai bine fara program.


revenind la subiect - eu sunt persoana initiatoare a programului si tot eu am decis, fara a ma consulta cu altcineva, ca este mai bine sa se incheie.
cred ca e mai relaxant sa stau sambata acasa si sa dau 2-3 refreshuri la 1-2 ore ca sa vad ce se mai posteaza decat sa stau din 2 in 2 minute sa vad ce face persoana ce in acea zi testeaza functia de moderator.

imi cer scuze celorlalti, ce au dorit sa intre in acest program si nu au putut.
poate pe viitor se va reinitia programul dar sub un alt format - ramane de analizat.
 

DeletedUser

Replica....

o sa te rog sa citesti replyurile mele de pe ziua de azi - si in acelasi timp sa imi spui daca eu am mentionat vreun nume.
Lamine eu sunt singur moderator de o zi chiar tu ai zis asta... Toti si-au dat seama de cine e vorba.
ceea ce s-a intamplat nu a fost luat ca o incalcare (da moderatorii au drept de verificare asupra userilor) insa sa ajungi sa fie carmi verificata,eu, mater etc - ma gandesc ca ce o fi aflat?...
Iti dai seama ce crima am putut face. Am verificat-o pe carmi, l-am verificat pe marele lamine. Am pus in pericol siguranta natioala... O tampenie pe scurt

informatiile ce privesc echipa de moderare nu cred ca fac parte din atributiile unui moderator - daca cineva doreste sa fiu verificat nu pune un moderator ci ii transmite un mail sau un mesaj catre carmi.
Lamine.... Nu mai alimenta conspiratiile..O sa zica lumea ca ai ceva de ascuns...
ceea ce s-a intamplat a fost mai mult o neatentie din partea mea - ce sa ii faci nu pot sa ma gandesc la toate variantele - de fapt nu ma asteptam ca cineva sa faca pe detectivul Sherlock Holmes sa afle informatii despre echipa de moderare.ce poate sa faca o persoana rau voitoare cu acele informatii? destul de multe dat fiind faptul ca unii mai avem si ipuri fixe....
Neatentie din partea ta... Ai lasat larg deschisa usa, eu doar am intrat frumos. Dramatizezi inca o data. La fel putem spune si noi userii de rand despre moderatori, admini. Si nu imi zici din nou partea cu increderea in voi toti ca nu mai tine.
ce masuri disciplinare poti oferi unu jucator de rand ce pune mana pe o functie - asta in cazul in care utilizeaza niste informatii confidentiale - iti zic eu nici o sanctiune - caci el din culpa zice "nu mi-ai zis ca nu am voie" - drept urmare cred ca e mai bine fara program.

Am stiut eu, am citit vreo regula care interzicea ce am facut? Sa te verific pe tine si pe carmi? Ceri respectarea unei reguli care nu a fost adusa la cunostiinta mea. Imi cer scuze pentru ca nu sunt cititor in stele sa stiu regulile voastre. Cazul cu scurgerea de informatii poate fi aplicata si ptr cei din administrare. Ce ii poti face la unul care pleaca de la voi? Nimic.



revenind la subiect - eu sunt persoana initiatoare a programului si tot eu am decis, fara a ma consulta cu altcineva, ca este mai bine sa se incheie.
cred ca e mai relaxant sa stau sambata acasa si sa dau 2-3 refreshuri la 1-2 ore ca sa vad ce se mai posteaza decat sa stau din 2 in 2 minute sa vad ce face persoana ce in acea zi testeaza functia de moderator.

Ati dat drumul la program si v-ati rugat sa mearga asa. Putea fi destul de bine pregatit acest program, slava domnului timp a fost destul. Nu ma consider vinovat cu nimic.
imi cer scuze celorlalti, ce au dorit sa intre in acest program si nu au putut.
poate pe viitor se va reinitia programul dar sub un alt format - ramane de analizat.

lamine nu gasesc acum exact ce a spus albertus dar avea legatura cu un drob de sare... cam asa procedezi tu in acest moment.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Replica....



lamine nu gasesc acum exact ce a spus albertus dar avea legatura cu un drob de sare... cam asa procedezi tu in acest moment.

nihilus...programul a fost creeat pentru a acorda si altor useri ai acestui forum posibilitatea de a vedea ceea ce inseamna munca unui moderator pe acest forum.
Cativa au vazut deja, fiecare dintre ei are acuma o parere personala, e greu, e usor..Dar ideea de baza a fost bunul simt si incredere reciproca. Lamine stia exact ce se poate vedea, dar nu poti calcula 100% riscurile unui asemenea program. Cineva spunea ca sa existe drepturile totale. Atunci ce s-ar fi intamplat? Banuri aiurea, razbunari personale, poate ? Atata timp cat cineva s-a apucat sa verifice ip-urile anumitor persoane, printre care membrii ai echipei de moderare si useri simplii "dusmani" din joc, ce incredere poti avea in ceilalti?
Consider decizia lui lamine justa si probabil daca va mai exista acest proiect va fi mai strict in ceea ce poate face un moderator.

Tu, prin ceea ce ai facut ai profitat de drepturile care le-ai avut in acest timp pentru a verifica anumite persoane, lucru care nu tine de moderarea acestui forum. Ideea de baza era moderarea, nu ambitiile personale.

Ramane doar regretul a ceva ce putea duce la realizarea unei comunitati pe forum, proiect stricat de unele ambitii personale. Dar, idei vor mai fi...si de ce nu, va astept sa postati la propuneri forum idei de proiecte care sa cuprinda moderatori si useri impreuna.

nihilo nihil
 

DeletedUser

vai bloom cata sinceritate pe tine! cum de'ai acceptat postul din nou? nu puteai sa stai fara a te simti mare moderator? dar suntem foarte deschis la propuneri, miram'as! atunci propun sa nu mai aduci injurarii nefondate si sa nu te mai dai mare sfant
 

DeletedUser

Pentru cel scarbit de acest forum....

nihilus...programul a fost creeat pentru a acorda si altor useri ai acestui forum posibilitatea de a vedea ceea ce inseamna munca unui moderator pe acest forum.
Cativa au vazut deja, fiecare dintre ei are acuma o parere personala, e greu, e usor..Dar ideea de baza a fost bunul simt si incredere reciproca. Lamine stia exact ce se poate vedea, dar nu poti calcula 100% riscurile unui asemenea program. Cineva spunea ca sa existe drepturile totale. Atunci ce s-ar fi intamplat? Banuri aiurea, razbunari personale, poate ? Atata timp cat cineva s-a apucat sa verifice ip-urile anumitor persoane, printre care membrii ai echipei de moderare si useri simplii "dusmani" din joc, ce incredere poti avea in ceilalti?

Bloom tu sincer nu stii ce spui. Spui ca mi-am verificat dusmanii? care sunt acei dusmani?Te rog nu mai vorbi de bun simt. Tocmai tu vorbesti de bun simt?Te ascunzi in spatele unor reguli asta ai facut mereu, iar acum faci asta din nou.
Consider decizia lui lamine justa si probabil daca va mai exista acest proiect va fi mai strict in ceea ce poate face un moderator.

Tu, prin ceea ce ai facut ai profitat de drepturile care le-ai avut in acest timp pentru a verifica anumite persoane, lucru care nu tine de moderarea acestui forum. Ideea de baza era moderarea, nu ambitiile personale.
Ambitii personale. Serios.. Ce am eu cu lamine sau cu carmi? Ei spre deosebire de alte persoane stiu sa vorbeasca frumos chiar si atunci cand nu sunt de acord cu cineva. Cum sa profit de drepturile care le-am avut daca nu le-am incalcat... In fine


Ramane doar regretul a ceva ce putea duce la realizarea unei comunitati pe forum, proiect stricat de unele ambitii personale. Dar, idei vor mai fi...si de ce nu, va astept sa postati la propuneri forum idei de proiecte care sa cuprinda moderatori si useri impreuna.

Tu ai ceva cu ambitii pur personale . Stricat de mine vrei sa spui. Nu am stricat absolut nimic. Daca nu aveam acces acolo nu intram simplu si la obiect. Sau daca eram anuntat ca nu am voie sa fac asta.

nihilo nihil
Ce amintiri imi trezesc cuvintele astea. Mai era ceva parca nu? Traiasca regulile care te protejeaza.
 

DeletedUser

Avand in vedere ca sunt atacuri directe, prefer sa le ignor. In caz contrar as aplica regulamentul, si inca odata ati sari in sus ca "m-am protejat". Aveti dreptul sa depuneti ticket contra actiunilor mele ca moderator. In ceea ce priveste parereile personale, le acceptati sau nu, nu au legatura cu forumul.

Domnule nihilius, nu sunt copil de 10 ani, un simplu click pe "membrii online" arata clar anumite lucruri si daca doriti detalii suplimentare vi le pot explica in particular.

Domnisoara i0gina, daca am gresit ceva in calitate de moderator, va invit sa depuneti ticket contra mea. In caz contrar va voi depune eu pentru acuzatii nefondate si injurii aduse unui moderator.

Pentru lamuriri suplimentare, pentru ca nu ma ascund si am obiceiul de a-mi asuma responsabilitatea actiunilor (spre deosebire de altii), textul nihilo nihil prezentat pe forum, eu l-am folosit.
Si pentru a-ti oferi satisfactia, cer lui lamine si celorlalti moderatori sa ignore calitatea mea de moderator, pentru a putea sa-ti raspund. Daca voi primi acceptul vei avea reply.
 

DeletedUser

Dragii mei...

Eu zic ca acest scandal nu-si mai are rostul. Decizia a fost luata, deci, sa nu ne mai lungim...

@BlooM: Frumuselule! Eu zic sa-l lasi pe nihilius. Lamine are dreptate: Degeaba dai tu din cioc, ca nimeni nu i-a interzis sa faca asta.

@nihilius: Spui ca nu din motive personale... Atunci, ne-ai putea explica?

@lamine: Saru' mana! Stii tu de ce... :D
 

DeletedUser184

cu toate ca nu voi da dreptul la replica am decis sa inchid acest topic.
nu doresc sa il transform intr-un camp de cearta.

@nihilius - nu am nimic de ascuns - cred ca ai observat si tu acum din verificari =))

si iti zic eu ca daca mai detineam cumva un cont de pe care sa fi postat ceva vreodata acum eram pe prima pagina cu certitudine caci te laudai cu prada (citeste acest post)

in cazul in care doriti sa contestati decizia mea de a inchide acest topic si in special ca am incheiat prematur programul va invit sa ma reclamati la info@triburile.ro sau carmi@triburile.ro si de ce nu la ticket.

topic inchis si tema scoasa de la important
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus