Moderatori

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Propun scoaterea moderatorului lui xblandy , de ce?

1 Nu stie sa faca deosebirea intre spam si discutii "cat se poate de on-topic"
2 De cand a primit dreptul de moderator da warnuri la tot ce prinde, am fost banat de 2 ori dar nu am comentat niciodata pentru ca aveau dreptate, dar aici chiar nu mai pot
3 Am luat in descurs de 1 zi 7 puncte de warn toate pentru lucruri inutile si on-topic, nu ma suparam daca imi dadea un admin care a trecut pe la scoala (gen bloom, etc.)
4 Nu il mai suporta foarte multi dintre "forumisti" pentru ca tot ce stie sa faca e sa scrie cu albastru si sa intrerupa distractia (cu bun simt) a oamenilor

Am facut reclamatie prin sistemul intern de suport dar nici macar nu a fost citita intrebarea, si au trecut 24 de ore (stiu ca adminii fac munca voluntara, dar din moment ce nu au timp sa raspunda la reclamatii atunci inseamna ca nici acest topic nu au timp sa il stearga)

Propuneri legate de moderatori:

1 Sa se dea moderator la copii care au buletin.
2 Sa se dea moderator prin supunerea la vot (sunt 5 candidati, sa se faca un poll si sa se voteze.
3 Sa se tina cont si de experienta (caz particular: brandy asta s-a inregistrat pe forum pe 19.01.2009, ceea ce nu se compara cu vechimea mea, eu joc din octombrie 2007 avand numele DarkL1ghT, nu imi amintesc daca am fost activ pe forum.. dar nu accept sa imi dea warn un om care abia a intrat prin lumea forumului)

P.S. chiar daca poate e un fost admin si si-a facut cont nou tot nu are drepturi sa abuzeze de moderator

Ontopic: astept pareri legate de propunerile mele legate de moderatori

6.3. Toate reclamatiile sau criticile in legatura cu activitatea moderatorilor sau a adminilor de pe forum sau din joc (incluzand aici sanctiunile primite) se vor face numai prin sistemul intern de suport. Orice incercare de a deschide o discutie pe aceasta tema pe forum va fi considerata infractiune si pedepsita cu un avertisment iar tema va fi inchisa/stearsa .

Exceptie de la regula face o discutie la modul general, fara absolut nici o referire la o anumita persoana (membru al forumului, moderator sau admin) si/sau sanctiune primita. Aluziile de orice fel sunt de asemenea interzise.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7708

De acord. Pe L11 dantif a creat hărţile avansate(unii din voi ştiţi de ele) şi pe câteva lumi există un anumit model(topic de prezentare + topic de discuţie). Eh, el nu a înţeles că hărţile îşi fac singure update. Şi multe chestii care mi s-au părut idioate la el.

p.s. Sper că nu se consideră că încălcăm regulă discutând despre munca adminilor/moderatorilor pe forum, în fond e o propunere făcută de LK şi un caz exemplificat.

p.s.2.De acord cu ce a scris LK.

p.s.3.Ca un contrast, gabi23 deşi mi-a întrerupt distracţia de câteva ori, a avut dreptate când a dat avertisment global de spam pe respectivul topic. O singură dată consider că a greşit, deşi ţine de interpretare(aveam 4 infracţiuni fără puncte şi mi-a dat cu puncte el deşi nu se impunea).
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Eu zic ca topicul e facut "legal", nu am jignit pe nimeni, reclamatie nu se poate spune ca am facut, la intrebare suport am scris, propunere am facut in topic.. repet, nu ma oftic daca imi da un admin bun warn, care chiar nu are nimic cu nimeni, bun, poate sa imi expire si maine avertismentul dar intentia tot ramane, am primit de la multi admini warn dar la nici unul nu am comentat asa, si sunt multi jucatori care au patit-o, din cele 2 banuri odata chiar ma asteptam sa imi iau, dupa 2 zile am intrat sa vad daca chiar am luat, dar cu asta te trezesti peste noapte ca ai ban
 

DeletedUser18865

Eu nu am primit nici un advertisment decat de la justme88 care isi face treaba cum trebuie...xblady a primit si ea moderator si acuma sterge topicuri inchide topicuri da ban (vrea sa se creada si ea admin) sau da advertismente x-( vreau sa il schimbati
 

DeletedUser4533

in primul rand, cei ce a-ti postat aici, trebuia sa fii postat politicos (nu toti), in schimb a-ti dat dovada de analfabetism.
E foarte adevarat, xblandy las-o mai moale , si eu am primit 3 mustrari in 1 singura zi, dar pe motive scoase din burta, sau prea exagerate.
nu mai suntem in perioada comunismului, trezirea.
cand mi-ai dat privat sa fac ticket , am zis ca fac, apoi repede ai schimbat foaia.
Te rugam, lasa-ne daca nu stii sa faci diferente
 

DeletedUser

eu unul nu am primit de la el nimic,nici mustrare,nici ban si am facut destul de multe off-topicuri,sunteti sigur ca va sanctionat din motive ,,scoase din burta'' si voi n-ati facut nimic?
 

DeletedUser

depinde unde, el cica e pe l11 moderator, acolo ne cam face probleme, si inca probleme grave, cred ca ar fi in stare sa mute topicul asta la L11 si sa ne baneze pe toti ca nu am postat unde trebuie
 

DeletedUser

Propuneri legate de moderatori:

1 Sa se dea moderator la copii care au buletin.
2 Sa se dea moderator prin supunerea la vot (sunt 5 candidati, sa se faca un poll si sa se voteze.
3 Sa se tina cont si de experienta (caz particular: brandy asta s-a inregistrat pe forum pe 19.01.2009, ceea ce nu se compara cu vechimea mea, eu joc din octombrie 2007 avand numele DarkL1ghT, nu imi amintesc daca am fost activ pe forum.. dar nu accept sa imi dea warn un om care abia a intrat prin lumea forumului)

P.S. chiar daca poate e un fost admin si si-a facut cont nou tot nu are drepturi sa abuzeze de moderator

Ontopic: astept pareri legate de propunerile mele legate de moderatori
------------------------------------------------------------------------
lasi de inteles ca ai vrea sa fi moderator,crezi ca ai fi mai bun?
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus