Naivi.... (editat de TT)

  • Autor subiect sahmatpe23
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Astazi managerul de proiect triburile a postat un anunt care contine si...

Dată fiind amploarea însărcinării pe care singuri ne-am stabilit-o – transformarea interfeţei triburile.ro în 3D – vom fi obligaţi să abandonăm eforturile curente pe care le depunem pentru a îmbunătăţi performanţa de browser, până la noi ordine. Din punctul de vedere al dezvoltării, de asemenea nu vom putea să oferim atât o versiune full 3D, cât şi una full non-3D. Acest lucru înseamnă, din păcate, că jucătorii care nu au un monitor 3D se vor confrunta cu ceva asemănător imaginii dublate, pe care o ştiţi, probabil, dacă aţi încercat să vedeţi un film 3D fără ochelari speciali. În funcţie de placa video a computerului dvs., ne temem că jocul va deveni complet neoperaţional. Dacă într-adevăr se va întâmpla acest lucru, sperăm să avem o versiune completă text-based de intreţinere, care ar putea fi folosită ca proiect alternativ, pentru cei care chiar nu reuşesc să aibă un monitor 3D. Pentru varianta text-based va fi nevoie, cel mai probabil, de activarea de puncte premium suplimentar.

si...
Cu toţii ştim că cel puţin 17% din jucătorii noştri nu au un monitor capabil să ofere imaginile 3D la care lucrăm în prezent. Nu trebuie să vă faceţi griji! Special pentru acest procent, am reuşit să obţinem o înţelegere cu un fabricant de monitoare din Africa de Sud. Daca noi le vom oferi username-ul dvs., vă vor oferi un discount de 10% din preţul lor standard, care este de $649.95 pentru un monitor 3D de 13". Iar asta nu e tot! Toate transporturile cu discount vin cu logo-ul TribalWars înscris pe monitor, în lateral. Detaliile de contact vor urma. Transportul nu este inclus în preţ.

si mai ales graficile noastre minunate şi îndrăzneţe.

Atrag atentia managerului de proiect ca limbajul folosit este deplorabil prin stilul sau de entuziasmare si pe unii va dezgusta.
Alt aspect se refera la obstacolele majore pe care INNOGAMES le-ar pune unei parti majore dintre jucatori, pe plan financiar. Ce agent economic se obstaculeaza?
Este dezamagitor "anuntul". Pare o exacerbare a prezentarii versiunii 7.0 cu acele "minunate si marete" imbunatatiri.
Solicit managerului de proiect sa foloseasca un limbaj neutru si corespunzator ca adresabilitate cand posteaza anunturi (de orice gen ar fi). Ma indoiesc ca sunt atat de mult preadolescenti sau adolescenti care ar cadea in fascinatia limbajului folosit. De mare mirare limbajul acestui anunt, caci pana acum mai toate aveau un limbaj corespunzator varstei utilizatorilor.

Pentru cei care nu au inteles: 1 aprilie cu iz de pacaleala nu de fabulatie si de povesti. Tonul de acolo pare dedicat prescolarilor si scolarilor de ciclu primar. Daca e o traducere, sa le transmita responsabililor germani.
Povestile pentru copiii carora li se citesc seara povesti contin asa exprimari, precum cea subliniata.-adaugata

Caragiale: "tradare, dar s-o stim si noi!"adaugata
1 aprilie dar cu ambalaj potrivit. adaugata
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser38023

@sahmatpe23

Cam aspra judecata ta.. S-a incercat o gluma.. Ca a fost reusita sau nereusita, nu trebuie sa dam cu parul pentru asta..
Nu afecteaza cu nimic jocul sau userii, unii au inghitit-o sau nu si in mod sigur nu ii va duce la faliment.

Nu inteleg ce te-a ofensat atat de tare..
 

DeletedUser

Eu cred ca el ii reprezinta pe aia naivi, (editat TT) .si d-aia s-a simtit ofensat :rolleyes:
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

@sahmatpe23

Cam aspra judecata ta.. S-a incercat o gluma.. Ca a fost reusita sau nereusita, nu trebuie sa dam cu parul pentru asta..
Nu afecteaza cu nimic jocul sau userii, unii au inghitit-o sau nu si in mod sigur nu ii va duce la faliment.

Nu inteleg ce te-a ofensat atat de tare..

Tin sa iti atrag atentia ca subiectul pacalelii nu este cel al topicului deschis de mine. Eu m-am referit la limbaj. Bineinteles ca poate fi legata discutia si de subiectul pacalelii, nu e departe ci aproape. Eu m-am referit la limbajul unui anunt. Din perspectiva mea, sunt cuvinte acolo folosite deplorabil, parca unui public de varsta mica.
Daca totusi publicul ce vede anuntul are o varsta in medie clar peste 18 ani atunci interpretarea mea este: fie ca i se adreseaza cu unele cuvinte potrivite pentru un public de varsta mica, fie il considera la fel de receptiv la unul de varsta mica (scolar primar si prescolar).
Privitor la cuvintele folosite de mine in titlu, ele sunt cu titlu dubitativ, caci nicaieri nu am afirmat despre utilizatori ca ar corespunde acelor cuvinte. Despre public am scris in text si nu am folosit cuvintele din titlu. Nici pe persoana, nici pe categorii, nici pe specie nu am utilizat acele cuvinte. Conceptele generice editate nu si-au avut explicarea, corespondenta si nici repetarea in continut.
 

DeletedUser

Daca totusi publicul ce vede anuntul are o varsta in medie clar peste 18 ani atunci interpretarea mea este: fie ca i se adreseaza cu unele cuvinte potrivite pentru un public de varsta mica, fie il considera la fel de receptiv la unul de varsta mica (scolar primar si prescolar).

ai vrea sa traduca pentru toate varstele, separat?:))
 

DeletedUser

Stiam ca ii o pacaleala, dar ganditi-va daca era reala =))
 

DeletedUser38023

Tin sa iti atrag atentia ca subiectul pacalelii nu este cel al topicului deschis de mine. Eu m-am referit la limbaj. Bineinteles ca poate fi legata discutia si de subiectul pacalelii, nu e departe ci aproape. Eu m-am referit la limbajul unui anunt. Din perspectiva mea, sunt cuvinte acolo folosite deplorabil, parca unui public de varsta mica.
Daca totusi publicul ce vede anuntul are o varsta in medie clar peste 18 ani atunci interpretarea mea este: fie ca i se adreseaza cu unele cuvinte potrivite pentru un public de varsta mica, fie il considera la fel de receptiv la unul de varsta mica (scolar primar si prescolar).
Privitor la cuvintele folosite de mine in titlu, ele sunt cu titlu dubitativ, caci nicaieri nu am afirmat despre utilizatori ca ar corespunde acelor cuvinte. Despre public am scris in text si nu am folosit cuvintele din titlu. Nici pe persoana, nici pe categorii, nici pe specie nu am utilizat acele cuvinte. Conceptele generice editate nu si-au avut explicarea, corespondenta si nici repetarea in continut.

Vorbesti de parca ai fii student la facultatea de care m-am lasat eu.. Stiinte Politice..
Daca presedintele ne-ar baga in razboi cu SUA, pata de pe cravata lui ar fi problema ta?
 

DeletedUser28460

nu-mi pasa de limbaj. dar nu inteleg de ce sunt obligat sa imi cumpar cont premiu ca sa pot vedea normal... daca mie nu imi convine ca imaginea sa o vad 3D de ce sunt obligat sa cumpar puncte premiu .....
 

DeletedUser2821

nu-mi pasa de limbaj. dar nu inteleg de ce sunt obligat sa imi cumpar cont premiu ca sa pot vedea normal... daca mie nu imi convine ca imaginea sa o vad 3D de ce sunt obligat sa cumpar puncte premiu .....

Tu ai IQ-ul mai mic decat suma totala a literelor numelui tau...

In ultima vreme se observa o scadere drastica a oameniilor inteligenti care frecventeaza acest forum :O .
 

DeletedUser

Nu te oblilga nimeni sa cumperi puncte premium asta nu intelegi tu; ti le iei daca doresti iar daca nu doresti nu le cumperi!
 

DeletedUser28540

si cum poate sa juace fara ele???? se vede clar ca jocul e facut pt buzunaru lor
 

DeletedUser

ganditi-va poate e pacaleala de 1 aprilie totusi.

eu pana la 5 milioane nu am jucat cu puncte premium, acum joc ca am 15 mil ( maruskk L7)
 

DeletedUser5809

La fel si eu, am jucat fara pana pe la 3 milioane. Am luat nu pentru ca aveam nevoie ci pentru ca multi din trib aveau si am zis sa incerc. Dar erau alte vremuri atunci, erau 2,3 scripturi max, atacurile erau inca cu hartia si pixul.:D
 

DeletedUser

Eu nici pana in ziua de azi nu folosesc scripturi, fac toata treaba manual: recrutari, si altele...eu nu le vad importanta (fara suparare)
Si dupa cum zicea colegul meu, eu am luat pp sa vad cum e si mi-a placut si am ramas cu el acum...iinsa intelegi bine ca: Nimeni nu va obliga sa achizitionati puncte premium!

este o optiune in plus: folosestti daca vrei, daca nu nu si am terminat si povestea asta.
 

DeletedUser

Desteapto, sa innobilezi intern,barbare si inactivi poti sa o faci si fara premium, dar cand ai 3-4 mii income nu cred ca mai poti juca fara...degeaba ai 15 mil ca nimic n-ai invatat :D
 

DeletedUser

eu iti recoand sa lasi jignirile deoparte...fiecare jucator joaca triburile.ro in felul lui
nu se pune calitatea jucatorului pe punctele premium ci pe cat stie el sa joace...eu am jucat si fara pp la 11 milioane de puncte vreo 3 luni cam asa si am avut cateva mii de atacuri si am pierdut 2 sate..
nu ma cunosti nu ma critica
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus