nedumerire!

  • Autor subiect DeletedUser19202
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser19202

as vrea sa imi raspunda cineva la cateva chestii daca se poate
-e adevarat ca scriptul de mass rename (de fapt toate ptr asa ceva) este considerat ilegal acum?

-si daca da..atunci vreau sa stiu cel care a luat decizia asta la ce s-a gandit si daca..cumva nu face o mare greseala
pentru ca din ce stiu scripturile de fake(alea aberante )sunt inca legale si in conditiile astea se creeaza un mare dezavantaj aparatorului zic eu

as prefera sa-mi raspunda unu care se si pricepe

multumesc
 

DeletedUser39777

Din cate stiu, este ilegal.
Facuse si rookmaster un script, o combinatie intre doua scripturi, dar a fost declarat ilegal.
Motivul: ???
Iti pot raspunde doar adminii... :)
 

DeletedUser41217

Cum sa fie scriptul de "mass rename" ilegal?
Asta inseamna ca daca am 3k de sate stau sa le redenumesc manual?

Intrebare: daca este ilegal, de ce se regaseste in lista cu scripturile legale, adica aici? :confused:
 

DeletedUser39777

Cum sa fie scriptul de "mass rename" ilegal?
Asta inseamna ca daca am 3k de sate stau sa le redenumesc manual?

Intrebare: daca este ilegal, de ce se regaseste in lista cu scripturile legale, adica aici? :confused:

Pandev se referea la altceva...
Se referea la redenumirea atacurilor... daca mai citesti o data sau de 2 ori, iti vei da seama :):cool:
 

DeletedUser41217

oboseala, vina sa o bata, scuze
insa, tot mi se pare o "aberatie", si ma duc sa fac si un ticket...
 

DeletedUser

facuse rook un script care redenumea atacurile ( toate ) cu 1 singur click . ala a fost declarat ilegal . plecand de la ala l-a facut pe cel de pe forum ( dai click pe script apoi pe iconita din dreptul fiecarui atac si ok )
 

DeletedUser35377

nu ma mai surprinde nimic,daca s a legalizat ttrainul,orice e posibil
 

DeletedUser

ttrainu e legal ca limita intre atacuri e de 100ms..daca limita se mareste atunci nici mama ttrainurilor nu mai poate da atacuri la o distanta de 100 ms ;)..ci la la distanta minima legala!
 

DeletedUser35377

stiu,ar trebui marit la 400 ms gapul

altfel daca nu folosesti ttrain e aproape imposibil sa bagi intre atacuri sprijin!
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Tu gandesti inainte sa postezi? Daca maresti gap-ul la 400 mili, nu iti va mai intra niciodata un trenulet in aceeasi secunda :)
 

DeletedUser35377

inainte de ttrain,cine dadea 4 atacuri sa ajunga in aceeasi secunda de pe acelasi sat cu acelasi tip de trupe ori avea noroc ,ori era extrem de rapid,oricum era o chestie rara.

acum ne am modernizat toti domne,nu mai suntem in stare sa jucam fara ttrain
 

DeletedUser3192

inainte de ttrain,cine dadea 4 atacuri sa ajunga in aceeasi secunda de pe acelasi sat cu acelasi tip de trupe ori avea noroc ,ori era extrem de rapid,oricum era o chestie rara.

acum ne am modernizat toti domne,nu mai suntem in stare sa jucam fara ttrain

Orice jucator experimentat ( si aici nu zic de aia care stau cate 2-3 ani pe server fara sa incerce sa invete tot ce poate in privinta jocului) poate da atacuri la secunda si fara T-Train! deci nu cred ca era chiar asa de rara chestia :D !
Nu mai am demult T-train-ul (de fapt am renuntat la opera care a inceput sa se blocheze) dar se gasesc o gramada de tutoriale care te invata sa dai atacuri la secunda si fara acesta!
Oricum sa bagi un gap de 400 de milisecunde ar dezavantaja in special jucatorii ofensivi si aproape ca ar bloca unele granite (aproape orice noob poate baga trupe in 1,6 secunde)
 

DeletedUser35377

acest gap de doar 100 ms,avantajeaza atacatorul.

de ce sa nu fie aparatorul mai avantajat?
 

DeletedUser39591

Ce e chestia cu tttrain ?
Intreaba a fost daca s-a facut ilegala chestia cu denumirea atacurilor
Dar voi aici vorbiti despre atacuri la secunda :O

P.s daca vorbiti despre atacuri la secunda...eu personal nu folosesc nici un script sau chestii la secunda...fac manual :)) deschid 4 pagini si dau ok... si diferenta dintre atacuri este 1 secunda ;)
 

DeletedUser35377

daca nu foloseste e dezavantajat.

personal,nu folosesc din principiu
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
inainte de ttrain,cine dadea 4 atacuri sa ajunga in aceeasi secunda de pe acelasi sat cu acelasi tip de trupe ori avea noroc ,ori era extrem de rapid,oricum era o chestie rara.

acum ne am modernizat toti domne,nu mai suntem in stare sa jucam fara ttrain

si inainte de t-train le dadeai la fel de rapid cu 2+enter...doar ca acum apesi decat o tasta, nu mai apesi de mai multe ori...nu e nici o chestie rara, e doar o munca simplificata pentru acelasi rezultat :)
La fel de simplu poti folosi t-train pentru split asa ca nu vad unde e dezavantajat aparatorul in situatia asta ..

Si mai suntem si off topic in pana mea! Ma injura pandev :eek::eek::cool:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus