Noa si Diplomatia = baba si mitraliera

DeletedUser

In data de 14.10 un membru NOA ataca membru SCIT (precizez ca intre cele 2 triburi exista PNA).


In data de 15.10:

andurill în data de 15.10. la ora 18:52
Buna

Din cate stiu triburile noastre au PNA sau cel putin asa am crezut pana am vazut un raport in care catoi ataca un scit gutu cu nobil.

Deci cam ce ar trebuii sa gandesc eu acum?...mai avem un PNA sau nu?

O sa iti trimit si raportul respectiv.

O zi buna
andurill

precizez ca acest mesaj a fost citit de intemeietorul NOA dar nu s-a raspuns la el


In data de 16.10:
andurill astãzi la ora 22:12
Salutare


Dupa cate observ am fost ignorata total de conducerea tribului NOA .
Tinand cont ca ieri am avut 2 sciti atacati de NOA si au fost mai mult de 5 atacuri nu cred ca mai are rost sa tinem la acest PNA....am asteptat totusi aproape 24 de ore un raspuns oficial referitor la acele atacuri dar....nici mie nici lui Himmler nu ne-ai dat un raspuns concret.

In concluzie din acest moment noi va informam ca nu mai exista nici-un PNA intre NOA si Scitii,ALG, GD si BPR.

O seara frumoasa

andurill
General
mesaj trimis catre acelasi intemeietor




Si acum partea frumoasa a povestirii- Circulara din Scitii

andurill în data de 16.10. la ora 22:19
Dragi sciti


Din aceasta mirifica seara va anunt ca nu mai avem PNA cu tribul NOA ,asta drept urmare a catorva atacuri date de acest trib ieri asupra unor sate scite.
Sper ca aveti sulitasii acasa si topoarele ascutite.

Tribul Priory care ne este aliat se afla intrun mic razboi cu NOA si pe aceasta cale va rog sa ii sprijiniti si sa va organizati cu ei acolo unde vreti sa vanati ceva....
Rog pe fiecare sef de grupa sa isi organizeze oamenii sa ia legatura cu un capitan din cei doi existenti si sa ceara sfaturi.



andurill
General

and BIG SURPISE-Circulara din NOA:

gide astãzi la ora 23:12STIMATI COLEGI ,

SE PARE CA AM FOST TRADATI DE CATRE UN TRIB PARTICIPANT LA triburile.ro CU, CARE NOI AVEAM PANA AZI UN pna. tribul despre care e vb e scitii.

Ne pare rau pentru cei care se vor afla dintr-o data langa niste puncte rosii , dar daca vom fi impreuna vom invinge. Nu a fost din vina noastra ci ei au vrut sa se alieze cu priory impotriva noastra. Deci de azi 16.10.2007 ora 23.10 sunt trecuti la dusmani.


Ei nu au avut macar bunul simt sa dea un mesaj sa ne anunte ca dea zi colaborarea cu ei sa incheiat, a trebuit sa aflam noi pe niste cai neortodoxe ale acetui joc numiti "spioni". Din asta reiese ca incepand cu seful tribului si terminand cu diplomatul lor sunt niste oameni de nimic fara caracter si care habar nu au ce inseamana onoare. Sunt curios sa stiu ce sunt ei in realitate .



ps:
stiu ca aceasta circulara va ajunge la unul din triburile mentionate mai sus si de aceea pe aceasta cale vreau sa le transmit ca oriunde va fi NOA ei vor fi dusmanii nostrii.




Concluzie:
A se intelege ca noi am asteptat mai bine de 24 de ore pt a primi un raspuns pe care nici pana in acest moment nu l-am primit, timp in care membrii NOA au atacat cu nobili membrii sciti.

Am postat aici pt. a vedea si membrii NOA adevarul despre acest conflict si minciunile care le sunt spuse de catre conducerea lor.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

SI CONCLUZIA::p

NU INCHEIATI DIPLOMATII(GEN:pNA SAU ALIANTA) CU TRIBUL NOA, deoarece uita de ele :rolleyes:
 

DeletedUser1978

ii ataca si pe cei din familie, asa ca PNA-ul tau...no comment ;)
 

DeletedUser

Good point...ca sa nu mai zic si de familia lor minunata, care initial au anuntat ca toata diplomatia va fi aceeasi pt toti si...evident ca nu a fost asa.
 

DeletedUser

DiViN

Good point...ca sa nu mai zic si de familia lor minunata, care initial au anuntat ca toata diplomatia va fi aceeasi pt toti si...evident ca nu a fost asa.


Diplomatia NOA nu reflecta diplomatia familiei. Nu amesteca diplomatiile intre ele ca nu o sa mai intelegi nimic. Toate aliantele si PNA'urile din interiorul familiei se fac in sistem de vot. Daca cei din NOA au preferat sa va pastreze la aliati, cu toate ca nu s'a votat o alianta cu voi, asta nu inseamna ca esti si aliatul meu. ;)
 

DeletedUser

catoi sa fie cel nobilat de mine si nieRaj pe .net (W10) :D ? Probabil ca da, tot cam asa isi numea satele si acolo ... nu stiam ca e roman (nu ca ar fi contat).

Pai situatiile de genul asta sunt normale cat timp ai 700 de membri si o duzina de alte aliante si PNA-uri. La un moment dat te trezesti ca nu ai pe cine ataca in jur ... iar ca sa te extinzi nu ai alta solutie decat sa ataci aliati, NPA sau chiar membri ai propriului trib :).

P.S. Degeaba sunteti nemultumiti ... cat timp incurajati stilul asta de joc facand triburi cu peste 150 de membri (ajungand la marimi absurde, de peste 1000 de membri) nu aveti dreptul sa comentati in astfel de situatii. Lasand la o parte decizia adminilor de a nu pune limita la numarul de membri in trib (personal, nu vad decat dezavantaje in asta), singurul trib care pare sa stie cu ce se mananca jocul asta e MoD (ma refer strict la L3).
 

DeletedUser

Diplomatia NOA nu reflecta diplomatia familiei. Nu amesteca diplomatiile intre ele ca nu o sa mai intelegi nimic. Toate aliantele si PNA'urile din interiorul familiei se fac in sistem de vot. Daca cei din NOA au preferat sa va pastreze la aliati, cu toate ca nu s'a votat o alianta cu voi, asta nu inseamna ca esti si aliatul meu. ;)


La inceputul familiei minunate, s-a spus ca diplomatia va fi aceeasi pt. toti. Acum intreb si eu ca un umil jucator ce sunt, daca NOA si-a pastrat diplomatia ce mai cauta in familia vs? De ce NOA are la dusmani 8 triburi, si DIABLO care face parte din aceeasi familie 2? Ce sens mai are acea familie daca NOA declara razboaie dupa cum bate vantul?



NU va dau sfaturi, sunt pur si simplu niste intrebari la care esti liber sa-mi raspunzi sau nu. Te-ai gandit ca poate la un moment dat bravii luptatori din NOA, dimineata cand isi beau cafelele, va declara si voua razboi pentru simplul fapt ca e cald afara?
 

algernon

member
Scor reacție
0
ca informatie in aceasta privinta
si in familia noastra,diplomatia e comuna.si chiar e comuna.
:)
avem libertate doar la pna sa avem triburi diferite.in rest,avem aceeasi aliati si aceiasi dusmani.
 

DeletedUser

BREAKING NEWS
Din ciclul tara arde baba se piaptana, azi va prezint o cere de PNA facuta de consilier NOA dupa ce acum 2 zile ne-au declarat razboi



NightAngel astãzi la ora 12:39
salut...
Vreau sa discutam despre acel PNA....Nu vreau sa o iau cu abureli sau alte prostii....Scurt si la obiect:)....

Care se tot spune....intre cele 2 familii din care facem parte..
Il incheiem?!...sau continuom cu razboiu?..
U hotarasti..

Cu respect,
NightAngel


andurill astãzi la ora 15:01
Salut

Asteptam un raspuns acum o zi, cand ar fi trebuit sa imi raspundeti, atunci cand aveam PNA iar oamenii vostri ne atacau.
Nici pana astazi nu am aflat motivul...poate pur si simplu nu aveti nevoie de un PNA.

andurill

NightAngel astãzi la ora 22:25
Deci nu e nici un PNA nu?!...



Pai mai baieti si fete din NOA voi credeti ca ne jucam de-a PNA-ul cu voi?Azi e PNA maine nu mai e, poate poimaine facem o alianta posibil o familie.
Rusinica
 

DeletedUser2368

Ce pot zice din cate stiu tribul NOA este mai solitar de felul lui... un trib mare, puternic si care merge cam singurel... :D
 

DeletedUser

Ai mare dreptate, de aia face parte dintr-o familie:)


The Holy Empire


Triburile NOA + CIRC + [M~K] + DIABLO +DiViN +Getica
formeaza The Holy Empire , orice atac asupra
unui membru va fi considerat un atac asupra intregii familii !

Componenta :

N-V : CIRC +DiViN
S-V : [M~K] +Getica
S-E : NOA + DIABLO

Suntem uniti , avand aceleasi relatii diplomatice , rezolvarea conflictelor se va face la nivel de Familie.
۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۩۩۞۩۩۞۩۩۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۩۩۞۩۩۞۩۩

NOA
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2786

Atunci cand aliatii nu-ti dau ajutor ca "nu pot ca am pna cu el". "nu pot ca nu am trupe" incepe si pe tine sa te doara-n cot de ei. chestia cu the holy empire parea o treaba buna. eu am fost diplomatul NOA si am participat la crearea familie...dar cum diablo e plin de noobi,m~k-ul facea numai razboaie, ne-a luat si noi de cine am apucat. chestia cu scitii e oarecum sensibila,nu vreau s-o comentez. ideea e urmatoarea: nu cred in aliante si in pna-uri....acestea sunt facute doar ca sa amane momentul culminant. cand nu mai ai ce cucerii dai si ala mov si ala bleu.


p.s se cheama egoism? NU!!! Doar sete de razboi
 

DeletedUser

Foarte corect spus... cand nu mai ai ce cuceri, dar din cate am inteles de la aliatii vostri, voi deja nu mai aveti ce cuceri, sa inteleg ca razboaiele pe care le duceti sunt asa de productive incat deja nu mai aveti cu cine sa va razboiti si acum treceti la mov si bleu?

Cu stima,
Himmler
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser1857

am stat si noi si am tacut pana acum... :confused: o sa incercam si noi sa ne implicam mai mult... si am putea incepe sa ne afirmam, cu alaturarea noastra, ca aliati, unor triburi care au razboi cu NOA... :)
 

DeletedUser

We welcome you!

Si dupa cum ziceau niste clasici... mai bine mai tarziu, decat niciodata :)
 

DeletedUser1857

da, chiar am observat, acum ceva timp aveau doar PNA, au trecut din nou la alianta... probabil le e mai usor asa... nu sunt considerati tradatori :p
 
Sus