Noi Strategii de lupta,noi armate,o noua fata a jocului?

  • Autor subiect DeletedUser11275
  • Data de început

DeletedUser11275

Fiind un mare admirator al acestui joc mi-am dat seama ca doar aici as putea sa cer parerea celor ce reusesc sa se imparta si cu jocul si cu forum-ul

Propun nijte schimbari in joc,schimbari care nu pot aduce decat beneficii atat noua cat si jocului in sine

Cati dintre noi avand o groaza de sate nu ne dorim cand atacam un moral mai mare,sau niste trupe de infanterie mai devastatoare decat bietele topoare ce mor cu miile pentru cauza noastra "nobila" de a distruge dusmanii?

Propun urmatoarele si as dori sa imi spuneti cati dintre voi ati fi de acord cu ceea ce spun:

Mai intai sa facem introducerea trupelor
1.lanciile-usor de facut,poti sa-i ai cu zecile de mii-varza in atac
2.spadele-aparare in general-usor de facut
3.arcasii-back-up=urile de pe ziduri..mereu acolo la nevoie
4.spionii
5.cavaleria usoara-costuri medii-varza daca dau e lancieri
5.arcasii calareti
6.cavalerii grei-mult la fier chiar si la level 20 in grajd faci o mie de baieti destul de greu..super tari in aparare in speciabil,si sincer nu renteaza sa ataci cu ei...simulatoarele "inzestrate " cu cont premium arata pierderile:))
Catapultele si berbecii isi au locul acolo..mereu

Ce zic eu sa se faca:
1.spadele grele-sa fie trupele de elita in atac pt k spadele in istorie erau dominante in razboaiele de atac..cititi istoria si vedeti cu ce se bateau aiai pe timpuri..rar vedeai topoare..doar a barbarii nemancati vdeai asa ceva..o gloata dezorganizata ce ataca haotic mai mereu treziti din somn si din bautura mirosind ""frumos"
2.paladinii--unul sa fie general adik sa detina armele mistice si sa coste 1000 materii din fiecare..sa nu-l mai aiba toti la inceput..cine e bun sa il faca cine nu sa stea cuminte in banca lui
si trupele de paladini..unul sa coste enorm dar sa fie tata om de baza in armata..sa rupa dusmanii sa-i faca znop:)
3.sa aparaoastea regelui...toti nobili sa coste 15k de caciula si sa fie 3 grupe cu acelasi nivel de aparare atac..ridicat..o grupa sa fie de infanterie..2 de cavalerie REGALA asa sa se numeasca si sa reprezinte ultimul bastion al tau in apararea unui sat..sa reprezinte armata ta de aur simbloizand puterea ta in general

Srategii:
Sa apara luptele in camp deschis(vad ca simulatorul stie sa le faca si pe alea fara zid)
Sa apara luptele in care daca pierzi jumatate de armata sa fi infrant si sa nu iti pierzi toata armata intr-un atac--e absurd sa crezi ca napoleon cand ataca in rusia orasele asediandu-le cu peste 400 de mii de ostazi supa el i-a pierdut pe toti intr-un asalt in care fusese respins
O alta faza...zidurile:faceti ziduri de level 30 care sa coste enorm..in felul asta jucatorii mari sunt mereu tinuti in priza si nu se plictisesc de joc..
Astept comentarii
bafta:):p
 

DeletedUser

Ce zic eu sa se faca:
1.spadele grele-sa fie trupele de elita in atac pt k spadele in istorie erau dominante in razboaiele de atac..cititi istoria si vedeti cu ce se bateau aiai pe timpuri..rar vedeai topoare..doar a barbarii nemancati vdeai asa ceva..o gloata dezorganizata ce ataca haotic mai mereu treziti din somn si din bautura mirosind ""frumos"


is prea beat ca sa obiectez la restul,dar orgoliul meu de admirator al nordicilor nu se poate abtine:
acest joc a fost facut de catre nemti.deci ei au facut jocul dupa conceptia lor de gen medieval inspirata din istoria lor.si daca te uiti nitel la istoria lor o sa vezi ca pe la ei p-acolo nu-l vezi pe ciki-chan cu o katana in chiloti tanga omorand tantari,ci niste nordici,vikingi,care obisnuiau sa lupte cu topoarele mai mult decat cu sabiile,care navigau marile pe care multi nu se-ncumetau si care invingeau orice furtuna sau alta nervozitate a mamii nature.
 

DeletedUser

Nu sunt de acord cu propunerile tale :) ,mai bine sa ramana jocul asa cum a fost el facut,deoarce asa m-am invatat.
 

DeletedUser

Daca doresti sa joci alte browsere te invit sa le joci pe site-ul lor. Strategiile de la sfarsit sunt copiate dupa imperia asa ca tine-le pentru tine si pentru bulgari.
Restul ideilor mi se par la fel de nefolositoare. Vrei schmbari, creaza un joc. (din cate vad aici tu vrei un tip de unitate care face de toate. Verifica un pic istoria si vei vedea ca fiecare categorie de unitati avea si puncte bune si puncte rele. E normal ca topoarele sa fie slabe in fata anumitor unitati si puternice fata de altele. La fel si cav. + cav grea e mai slaba ca spadele in aparare...)

"Gloata haotica" a reusit sa ingenuncheze nordul de-alungul istoriei.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Propunerile sunt interesante,dar te rog daga viitoare sa postezi unde trebuie,voi muta topicul la "Propuneri si discutii-joc"
 

DeletedUser

Lord-Light a spus:
Propunerile sunt interesante,dar te rog daga viitoare sa postezi unde trebuie,voi muta topicul la "Propuneri si discutii-joc"



1.2 Membrii forumului nu au dreptul sa se dea drept moderatori sau admini. Incearcarea de a actiona ca un moderator este interzisa si duce la primirea unui avertisment.


Cred ca ar trebui sa te abti si tu si regele1 riscati sa va luati warn pentru n00bismul vostru. :)
 

DeletedUser

Da am aflat, nu prea ma pasionat chestia cu moderator pentru o zi asa ca nu stiam nici cine sunt ei :p. Imi cer scuze celor 2 pentru gresala facuta pe viitor am sa verific si acea lista(amcum am verificat doar lista cu moderatori si nu i-am gasit) :).
 
Sus