Nova vs. ~Mason

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Ptr ca noi (NOVA) nu facem diferenta intre rosu inchis si rosu deschis.

si voi va intrebati d c ~mason nu v'a declarat razboi?? dar voi cand atacati pe cei in rosu...aia ce mai e? atacurile alea nu pot fi luate de catre tribul neutru ca declaratie de razboi?? :confused:


@Nihilius... Imi cer scuze ca am gresit si eu. Am scris onerism, in loc de onirism. Cum zicea i0gina, mai gresim, asa cum tu confunzi personajele. Multumim pt informatiile de pe dexonline.

Statistici... neinteresant, era de asteptat. 7 triburi contra unui singur. cred si eu ca au picat in stil mare.

ultimele statistici se refera doar la ~mason contra NOVA (sau era invers??)....unde vezi tu 7??
 

DeletedUser4838

i0gina, ai dreptate, statisticile unui singur trib, NOVA contra ~MaSoN, nu am contestat ca la aia s-au referit... Insa nu au dus razboi numai cu NOVA, ci cu inca alte 6 triburi.

Una e sa porti razboi cu un trib si sa pui statisticile, alta e sa porti razboi cu 7 triburi, sa pui statisticile de cucerire cu numai unul dintre ele.

E ca si cum ai zice ca restul atacurilor din partea celorlalte triburi nu au contat, ci doar cele ale tribului NOVA.

 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Au esuat lamentabil brutele mici, dovada ca au si parasit corabia multi dintre jucatori.
Pana si seful lor e la greu curatat de sate. Asta e. Ce poti sa te astepti de la unii care isi spuneau "brutele mici". E vina lor ca au intrat in atatea razboaie fara sa aibe o strategie buna, aliati care se le ofere sprijin. Dar e si vina voastra ca i-ati lasat sa ajunga unde au ajuns.
Istoria "brutelor minuscule si rele"

PS: Cu placere ptr acea definitie. Sa cresti mare si frumos. Daca doresti o sa iau de pe forumul masonilor definitiile daca le pui acolo. O sa caut ceva mai interesant pe acolo totusi. Mai pune si tu ceva interesant pe acolo ca adorm in scaun cand citesc forumul ala:(
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

i0gina, ai dreptate, statisticile unui singur trib, NOVA contra ~MaSoN, nu am contestat ca la aia s-au referit... Insa nu au dus razboi numai cu NOVA, ci cu inca alte 6 triburi.

Una e sa porti razboi cu un trib si sa pui statisticile, alta e sa porti razboi cu 7 triburi, sa pui statisticile de cucerire cu numai unul dintre ele.

E ca si cum ai zice ca restul atacurilor din partea celorlalte triburi nu au contat, ci doar cele ale tribului NOVA.


da maxi maxi, ai dreptate cand te referi la razboiul per ansamblu pe care il poarta ~mason...dar noi suntem ontopic --> Nova vs. ~Mason
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser4838

PS: Cu placere ptr acea definitie. Sa cresti mare si frumos. Daca doresti o sa iau de pe forumul masonilor definitiile daca le pui acolo. O sa caut ceva mai interesant pe acolo totusi. Mai pune si tu ceva interesant pe acolo ca adorm in scaun cand citesc forumul ala:(

A mai facut unul pe desteptul, se numea campeone, avea un al doilea cont cedat de cineva din ST si a intrat la noi, bunica bum bum. Cauta-i pe TWstats sa vezi ca nu a mai ramas mare lucru din cele doua conturi ale lui campeone.

E doar o chestiune de timp pana te dai de gol.

Scuze de off-topic.
PS, si eu: Cum mai e vremea prin Alba, Nihilius? intotdeauna mi-am dorit sa vad orasul Marii Uniri. Poate vin in vara asta pe acolo. Ne intalnim, pe Republicii, ce zici?
 

DeletedUser


A mai facut unul pe desteptul, se numea campeone, avea un al doilea cont cedat de cineva din ST si a intrat la noi, bunica bum bum. Cauta-i pe TWstats sa vezi ca nu a mai ramas mare lucru din cele doua conturi ale lui campeone.

E doar o chestiune de timp pana te dai de gol.

Scuze de off-topic.
PS, si eu: Cum mai e vremea prin Alba, Nihilius? intotdeauna mi-am dorit sa vad orasul Marii Uniri. Poate vin in vara asta pe acolo. Ne intalnim, pe Republicii, ce zici?

Ti-am spus ca nu fac pe desteptul. Chiar sunt. Acei jucatori sau jucator nu imi spun/e absolut nimic. Vorbesti de conturi in ST si in Mason absolut neinteresant pentru mine. Mi-e lene sa ii caut pe Tw stats...
Vremea prin alba iulia e cam urata. Ploaua. Te astept oricand vrei tu in Alba Iulia. O sa ma pregatesc ptr tine daca ma anunti ca vii promit
 
Ultima editare de un moderator:

stou

member
Scor reacție
0
Brutele mici si rele a fost un proiect gresit dinainte ca macar el sa se nasca !!!
Am fost membru al brutelor mici si rele nu am de ce sa ascund acest lucru , faptul ca am plecat si destul de multi au plecat se datoreaza faptului ca tribul nu a avut niciodata un viitor si nu a fost condus de nimeni niciodata
Diplomatia a fost facuta cu picioarele nu cu capul din moment ce tu nu aveai decat 2 aliati ,7-8 pacte de PNA ,si 7-8 dusmani din care 6 erau mai bine clasati ca tine ,acesta a fost un act suicidal !!! Cat despre politica tribului si abureala cu independenta fata de tribul <<Mason tin sa te contrazic Ovidius Maximus (nu interpreta acest lucru ca o lipsa de respect ) insa daca acest trib
era complet independent de voi ce cautau NOA si toate triburile fartate ale acestuia trecute
la diplomatie ca dusmani ????Noi nu am avut nimic de impartit cu ei !!!!
O alta problema ar fi urmatoarea Spiker a fost intodeauna la curent cu ce se intampla in trib !!! Prin contut Aragon chiar eu i-am adus la cunostinta in repetate randuri anumite probleme Am tras de nenumarate ori semnale de alarma atat interene cat si externe spre Spiker ca tribul este praf si nu va merge Cand am obosit sa tot vb de unul singur, am plecat deacolo pentru ca nu mai avea rost sa continui !!!
Inainte sa plec s-a implicat Spiker direct in conducerea tribului ,singura masura pe care a gasit-o de cuviinta sa o faca pentru a intari tribul a fost sa sterga Forumul vechi si sa faca unul nou ,atunci chiar ca am ramas prostit si am plecat pentru ca deja era prea mult !!!!
O alta problema a tribului a fost politica dezastruasa de recrutare a membrilor,aici nu a fost vina nimanui din <<Mason ci a celor care au format conducerea brutelor mici !!! Te apuci tu sa recrutezi toti refugiatii si toti jucatori orpsiti si alungati de ceilalti normal ca iti atragi furia vecinilor si nu inchizi oice cale de comunicare cu ei !!!Iar recrutarile facute haotic de mebri imprastiati nu inatareste tribul il slabeste Se recrutau jucatori la distante considerabile fata de nicleiele tribului !!!
Asa ca o concluzie :Acest proiect sau mai bine spus tentativa de trib (la vremea respectiva acuma nu vb. pentru ca nu sunt in maura ) a fost un esec lamentabil inainte ca macar el sa ia nastere ,restul a venit de la sine ca un lucru normal !!!!
 

DeletedUser1754

pentru prieteni: sa revenim la subiect si sa ne laudam...:p

se vede ca si rabdarea este uneori rasplatita. pentru cine nu stie, inaintea ~Mason au fost GD*3 si OMEGA...
fain. bravo NOVA...;)
 

DeletedUser

nu mai discutati de campeone...(scuze, sunt noob si nu stiu sa scriu cum trebe') , l-am facut pe baiat personal :p:p:p

nu inteleg ce e cu atatea discutii...am mai spus...cei mai buni ajung la linia de sosire, asta conteaza !

la linia de start sunt muuuuuuuuuuuuulti !
 

DeletedUser

Pai se putea sa nu sara cineva de la discutie... nimeni altul decat Damian :rolleyes:
 

DeletedUser7708

Mamutu' Boy tine cu Mamutii la ce te asteptai tu bei iar? Oricum, cadeti in penibilism incercand sa ghiciti ce au de gand cele 2 familii(Mason si TRX) in mod cert un razboi in momentul asta ar fi o pierdere inutila de trupe si timp, lucru ce ar favoriza pe cei neparticipanti. Ganditi de pe frontul de lupta nu de pe margine.
Aceeasi poveste cu NOVA. Atata timp cat nu e niciun mesaj oficial de incepere al razboiului inseamna ca nu exista respectivul razboi.

Va rog nu mai agitati apele si vedeti-va de triburile voastre.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus