nu exista nici o posibilitate sa iti aduci prietenii mai aproape?

  • Autor subiect DeletedUser17451
  • Data de început

DeletedUser17451

joc pe 17 si am descoperit ca am niste prieteni pozitionati f departe pe harta

chiar dc isi dau inceput nou si aleg n-v tot vor fi foarte departe,optiunea de a te plasa in mijlocul tribului la inceput nou nu exista

de ce?
 

DeletedUser

Departe insemnand la cate K-uri distanta?
N-V nu are un singur K...are mai multe :)
 

DeletedUser17451

pai mai mult de 10 ore la viteza negustorului e deja f departe..
 

DeletedUser4833

asculta la mine
daca va tineti de joc
o sa fiti vecini..chiar o sa aveti sate lipite unul fr celalalt asa ca nu iti bate capul....
daca vrei sa trimiti resurse...tremite seara si dimineata ajung...daca ti se pare o distanta asa mare 10 ore
 

DeletedUser

incerci cu mai multe conturi:alegi NV cum spui tu.Nu merge,te-a pozitionat departe dai inceput nou.Dk nici atunci nu te-a pozitionat langa prieten cat de cat dai stergere contului respectiv si te inscri cu altul si incerci sa vezi unde te arunca pe harta...
 

DeletedUser

Asa au facut niste colegi de ai mei:
Si-au facut cate 3 conturi fiecare.Au dat N-V si daca era departe,dadeau pe contul respectiv Inceput nou.Dupa ce dadeau inceput nou si erau tot departe unii de ceilalti,intrau pe celelalte conturi...si tot asa pana au ajuns super aproape...
 

DeletedUser17451

da dc nu este activata optiunea cu inceput nou in mij;ocul tribului nu inteleg,care ar fi problema?
 

DeletedUser5809

da dc nu este activata optiunea cu inceput nou in mij;ocul tribului nu inteleg,care ar fi problema?

Pe anumite lumi se activeaza pe altele nu. Din cate stiu eu, se poate activa mai tarziu in joc, cand multi sunt trimisi la rim, sa aiba sansa se fie iar langa trib, sa nu fie trimisi totusi la rim.
 

DeletedUser

Chiar si la peste 10 ore distanta unul de altul...e aproape.Eu m-am bagat cu un prieten pe ro7 si eram la 2 K-uri distanta.Si am jucat amandoi...ne-am dezvoltat,si pe la 1 mil. de puncte eram unul langa altul.Asa ca nimic nu e imposibil.:D
 

DeletedUser

Din cate stiu eu,optiunea "Inceput nou in mijlocul tribului" merge doar daca esti innobilat
 

DeletedUser

dar pe lumea 16 la inceput nou este optiunea "in mijlocul tribului"??
 

DeletedUser5809

Trimite un mesaj celor de la suport si intreaba daca este sau nu.
 

DeletedUser

Inca o data repet : optiunea "in mijlocul tribului" e valabila doar atunci cand iti este innobilat ultimul sat
 

DeletedUser

Nu inteleg de ce pe .ro nobilul nu poate calatori mai mult de 30-40 sau 58 de ore cum e pe l1. Pe .net poti trimite nobilul si la 400 de ore,dintr-un capat al hartii in celalalt. Si e mai frumos asa. Pe unele lumi imi ajutam colegii sa se relocheze,din mijlocul dusmanului in mijlocul tribului si astfel nu renuntau la joc daca pierdeau o mare parte din sate.
Si nu e numai asta. Pt ca nobilul calatoreste atat de mult pe net,razboaiele au mai mult farmec. Spre ex.,pe w17 organizam "paradrop operations",adica luam sate abandonate in mijlocul dusmanului pe care le burduseam de sprijin. Azi 3 sate,maine 10 si uite asa in maxim 2 luni tribul mai ocupa inca un K iar dusmanul pierdea teren. Nu conta ca trimiteam atacuri din K20,21 sau 22 tocmai in K54. Important era sa fim cat mai aproape de dusman,sa-l terorizam pana ajungea la capatul puterilor.
Aici pe .ro nu prea ai aceasta posibilitate,decat daca reusesti sa convingi vreun coleg sa-ti dea 2-3 sate.
Cand nu mai au ce sa innobileze,jucatorii se lasa de lumea respectiva si astfel scade si numarul celor care cumparau CP. Daca nobilul ar calatori macar 100 de ore,cred ca altfel ar sta lucrurile,chiar si pe l1.
 

DeletedUser

Motivul pentru care un nobil calatoreste mai putine ore este acela de ai proteja pe jucatorii de la margine,pentru a fii sanse egale de dezvoltare.Gandeste-te ca te-ai inregistra pe o lume cu jucatori mari,si nobilul ar calatorii 400 de ore.In lumea aceea tu te aflii la marginea hartii.Pai dupa o saptamana iti este luat satul de cei mai dezvoltati ca tn...adica cei din centrul hartii.
 
Sus