Numar de membri

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Abia acuma mi-am facut shi io account pe serverul romanesc shi ma intrebam care este numarul maxim de membri pe care un trib il poate avea(daca exista,dar pesupun ca exista o limita ca asa ii shi pe www.tribalwars.net)
 

DeletedUser

de fapt ii bine ca asha toata lumea care nu ii asha experimenata se alatura la tribul cel mai mare shi raman aia mai buni in triburi mai mici,dar mai puternice(jucatori apropiati,nu is point-whores s.a.m.d.)
 

DeletedUser

Nu inteleg o chestie:daca nr. de jucatori intr-un trib e nelimitat aici,de ce exista familii de triburi?nu are sens
 

DeletedUser

lol

daca te-ai gandi putin ai gasi si sensul
;)
ai incercat sa organizezi un trib de 1000 mmbrii?
 

DeletedUser

da asta ar fi un motiv dar am vazut un trib cu nici 200 de membri care avea o "academie" shi de asta am zis
 

DeletedUser

sa vezi pe lumea 2 cate zeci de academii vor avea unele triburi...
:rolleyes: :cool: :D
 

DeletedUser

Vor avea cresa, gradinita grupa mica, mijlocie, mare si pregatitoare, scoala primara, gimnaziala, liceu, postliceala, colegiu etc.

:D
ai uitat de masterat si doctorat... si dupa asta vor intra in tribul mama:p
ps: sa luam de exemplu aztecii(nu am nimic cu ei), daca numarul jucatorilor va fi limitat la 100 ei vor trebui sa aiba 13 academii :D
 

DeletedUser

Nu inteleg o chestie:daca nr. de jucatori intr-un trib e nelimitat aici,de ce exista familii de triburi?nu are sens

un motiv ar fi urmatorul: fiecare trib vrea sa-si pastreze individualitatea.
al doilea ar fi bine-nteles organizarea (care e mai proasta cu cat un trib are mai multi membri). si mai sunt motive.

da asta ar fi un motiv dar am vazut un trib cu nici 200 de membri care avea o "academie" shi de asta am zis

ideea academiilor e ca membrii mai slabi / incepatorii sa fie intr-un trib iar elita in celalalt. dar se pare ca pe triburile.ro s-a cam pierdut sensul academiilor.
 

DeletedUser

Vokiel a spus:
ideea academiilor e ca membrii mai slabi / incepatorii sa fie intr-un trib iar elita in celalalt. dar se pare ca pe triburile.ro s-a cam pierdut sensul academiilor.
stiu cum ii cu academiile dar in tribul de care vb. erau toti amestecati shi buni shi rai in ambele triburi
thx pt raspunsuri
 

DeletedUser

de fapt ii bine ca asha toata lumea care nu ii asha experimenata se alatura la tribul cel mai mare shi raman aia mai buni in triburi mai mici,dar mai puternice(jucatori apropiati,nu is point-whores s.a.m.d.)

Simfrent, am si eu o intrebare la tine apropo de postarea asta, si de fapt e ceva ce-am observat ca multi il iau ca pe-un fel de a priori aici pe forum (si in joc) : din postarea ta se intelege ca aia buni sunt aia experimentati, pe cand aia "nu asa experimentati" ar juca mai prost. De ce? Faptul ca tu joci de luni de zile (sau poate ani, n-am nici o idee de cand exista jocul asta) te face sigur mai experimentat decat mine care n-am nici o luna de joc, dar te face si obligatoriu mai bun? ("eu" si "tu" sunt generice aici, n-o lua personal). E adevarat ca un incepator stie mai putin decat un experimentat, dar din cate imi dau eu seama asta e joc care pune mult accent pe inteligenta, si mai putin pe informatie. Daca te duce capul n-ai nevoie sa primesti toate trucurile mura in gura citindu-le pe undeva sau invatandu-le prin experiente, incercari si erori, pentru ca le poti descoperi singur prin deductie, anticipare, etc. Sau nu-i asa?
 

DeletedUser

m-am exprimat gresit nu stiu cum sa traduc "noob" pe romana vruiam sa zic ca cei care is noobi intra in triburile cele mai mari nu neaparat cei noi.Daca eshti inteligent asta te ajuta foarte mult,dar daca ai jucat mult(depinde si in ce fel ai jucat adik nu dc ai tot dat restart cand era greu) crek este shi mai bine(eg. intr-o lume noua cine crezi ca se va descurca mai bine cel inteligent sau cel care s-o jucat mult).Imi pe rau ca postul meu a denotat aroganta shi o sa incerc de acum incolo sa fiu mai precis shi mai smerit fiindca nici eu nu joc de mult timp sry pt post
 

DeletedUser

(eg. intr-o lume noua cine crezi ca se va descurca mai bine cel inteligent sau cel care s-o jucat mult).

La inteligente egale, se va descurca mai bine cel care a jucat mai mult, normal. Dar cum inteligentele sunt rareori egale, cred ca cel inteligent se va descurca mai bine :)
 

DeletedUser

daca esti inteligent te prinzi de chestii ceea ce necesita timp,dar daca te-ai jucat mult stii ce sa faci nu mai trebuie sa te prinzi de nik
 

DeletedUser

mda...

tin sa va contrazic pe amandoi...in jocul asta experienta ESTE NECESARA!...sunt extrem de multe chestii complicate si chichitze pe care un incepator nu le stie,iar cei care "vand" astfel de secrete sunt putini
:D
 

DeletedUser

La inteligente egale, se va descurca mai bine cel care a jucat mai mult, normal. Dar cum inteligentele sunt rareori egale, cred ca cel inteligent se va descurca mai bine :)

bea, experienta conteaza foarte mult in jocul asta. o strategie se face pe baza evenimentelor pe care le-ai experimentat in trecut. stii cum sa aperi sau sa ataci, cum sa iti dezvolti optim satul, pe ce sa te bazezi samd.

intr-adevar, experienta nu iti aduce si inteligenta sau strategie dar este un atu puternic. ;)
 

DeletedUser

Bineinteles ca e un atu puternic. Eu am vrut numai sa contrazic ideea ca daca esti incepator esti obligatoriu jucator prost, iar daca esti experimentat esti obligatoriu bun.
Hades, sa vad daca am inteles bine: chichitele alea complicate si secretele ti se reveleaza prin insight o data ce ai implinit nu stiu cati ani de joc? :D Esti sigur ca toti jucatorii "vechi" le stiu si le folosesc corect? Nu cumva, ca sa ajungi sa le cunosti iti trebuie un dram de minte ? (+ experienta, normal, dar poate ca cineva cu multa imaginatie poate sari etape).
 

DeletedUser

deci daca esti jucator vechi si experimentat stii cum sa folosesti metodele...asta daca nu cumva esti un n00b(jucator care oricat joaca nu intelege nimic din joc) experimentat...si da eu zic ca majoritatea jucatorilor experimentati nu sunt n00bi si stiu sa joace

:D
...akum depinde si de experienta...;)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus