O lume fara sitter

  • Autor subiect DeletedUser27945
  • Data de început

DeletedUser27945

Stiti la ce ma refer. Fara conturi de impingere, fara conturi multiple si - sa o facem parte in parte - pe timp de triburi.
Esti, esti - nu esti, o sfeclesti !
Cine sustine o propunere ca asta?
Poate ca ar fi cazul sa fie si o lume de asta ca eu sunt satul de insi care incep cu 10 conturi care le paseaza in sitter.
Hai sa facem sanatos jocul asta, ca stiti bine ca noi suntem playeri si ii mancam pe toti noobi si multiaccounterii.
Mai bine 100 dupa o luna, dar macar sa vedem care pierde mai mult de opt ore pe zi si mai si le stie.
Votati propunerea asta macar pentru un test de maturitate pe joc. Sa stim apoi cu cine stam de vorba.
Eu pun la bataie pentru premiu de prima luna 1000 de pp si dupa doua luni 2000 de pp. Facem cheta, pe pariu di premiem prime zece pe lume cu ce se strange, dupa principiul x10 pp-locul 1 apoi x9 pp-locul 2, apoi x8pp - locul 3, etc pana la locul 10, plus bonusul special de la mine, fara numar, ce am zis. 3000 pp
 

DeletedUser35059

ar fi ok o lume in care nu poti lua sate de la tribul tau(se iau prea multe sate numai intern)sa se puna ceva sa nu poti ataca membri tribului tau
 

DeletedUser

o lume fara conturi de sitting e imposibila:) suntem oameni nu roboti :) plus ca... impartirea legaturii de net e un cheat la fel de bun ca sittingul... asta ca idee :)
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Stiti la ce ma refer. Fara conturi de impingere, fara conturi multiple si - sa o facem parte in parte - pe timp de triburi.
Esti, esti - nu esti, o sfeclesti !
Cine sustine o propunere ca asta?
Poate ca ar fi cazul sa fie si o lume de asta ca eu sunt satul de insi care incep cu 10 conturi care le paseaza in sitter.
Hai sa facem sanatos jocul asta, ca stiti bine ca noi suntem playeri si ii mancam pe toti noobi si multiaccounterii.
Mai bine 100 dupa o luna, dar macar sa vedem care pierde mai mult de opt ore pe zi si mai si le stie.
Votati propunerea asta macar pentru un test de maturitate pe joc. Sa stim apoi cu cine stam de vorba.
Eu pun la bataie pentru premiu de prima luna 1000 de pp si dupa doua luni 2000 de pp. Facem cheta, pe pariu di premiem prime zece pe lume cu ce se strange, dupa principiul x10 pp-locul 1 apoi x9 pp-locul 2, apoi x8pp - locul 3, etc pana la locul 10, plus bonusul special de la mine, fara numar, ce am zis. 3000 pp

Daca tu iti permiti sa stai 24/24 7/7 pe joc , e normal sa propui asta, dar sunt alte mii de jucatori care nu isi permit acest "lux" si au si o viata personala.

Contra.
 

DeletedUser

exact cum spune si gabi, noi poate nu ne permitem asta, si ar fi dezastru...

sa nu uitam ca aceasta este un joc, nu un loc de munca!
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
am nevoie de sitter pentru 8 zile(pina pe data de 08.07.10) cine ma poate ajuta sa-mi raspunda la mesaj. ms

Saracul , ar fi disparut in 8 zile daca nu ar fi existat sittingul, poate intervin si alte probleme care nu tin de joc, si nu putem intra zilnic.
 

DeletedUser

total impotriva deoarece:
1.nu suntem roboti,avem si noi nevoie de momente de pauza,de relaxare,poate plecam in concediu si vrem sa uitam cateva zile de calculator,asta in conditiile in care mai avem si un job care ne solicita 8 ore pe zi in fata calculatorului ,plus ce mai stam si acasa.
2.Sunt destule cazuri in care un jucator poate fi sub asediul atacurilor cateva zile si deja dupa ceva timp de stat non stop pe joc acel jucator poate claca din cauza oboselii si stresului si atunci este binevenit un inlocuitor pe cont odihnit si lucid si astfel proprietarul contului se poate odihni...
Repet...nu suntem roboti...
 

DeletedUser

fratilor, nu va mai stresati, eu vad ca nimeni de pe aici nu e de acord in afara de cel care a propus ideea (nu ca s-ar fi aplicat!)
 

DeletedUser

Stiti la ce ma refer. Fara conturi de impingere, fara conturi multiple si - sa o facem parte in parte - pe timp de triburi.
Esti, esti - nu esti, o sfeclesti !
Cine sustine o propunere ca asta?
Poate ca ar fi cazul sa fie si o lume de asta ca eu sunt satul de insi care incep cu 10 conturi care le paseaza in sitter.
Hai sa facem sanatos jocul asta, ca stiti bine ca noi suntem playeri si ii mancam pe toti noobi si multiaccounterii.
Mai bine 100 dupa o luna, dar macar sa vedem care pierde mai mult de opt ore pe zi si mai si le stie.
Votati propunerea asta macar pentru un test de maturitate pe joc. Sa stim apoi cu cine stam de vorba.
Eu pun la bataie pentru premiu de prima luna 1000 de pp si dupa doua luni 2000 de pp. Facem cheta, pe pariu di premiem prime zece pe lume cu ce se strange, dupa principiul x10 pp-locul 1 apoi x9 pp-locul 2, apoi x8pp - locul 3, etc pana la locul 10, plus bonusul special de la mine, fara numar, ce am zis. 3000 pp

atata timp cat va exista proxy-ul sau stergerea cookiurilor vor exista si multiconturile :(

ar fi ok o lume in care nu poti lua sate de la tribul tau(se iau prea multe sate numai intern)sa se puna ceva sa nu poti ataca membri tribului tau

si nici sate barbar sa nu se poata lua ar fi ideal :)

o lume fara conturi de sitting e imposibila:) suntem oameni nu roboti :) plus ca... impartirea legaturii de net e un cheat la fel de bun ca sittingul... asta ca idee :)

un mod vacanta ca pe travian ? dar limitat ca ore/zi sau zile/luna ?
 

DeletedUser

Stiti la ce ma refer. Fara conturi de impingere, fara conturi multiple si - sa o facem parte in parte - pe timp de triburi.
Esti, esti - nu esti, o sfeclesti !
Cine sustine o propunere ca asta?
Poate ca ar fi cazul sa fie si o lume de asta ca eu sunt satul de insi care incep cu 10 conturi care le paseaza in sitter.
Hai sa facem sanatos jocul asta, ca stiti bine ca noi suntem playeri si ii mancam pe toti noobi si multiaccounterii.
Mai bine 100 dupa o luna, dar macar sa vedem care pierde mai mult de opt ore pe zi si mai si le stie.
Votati propunerea asta macar pentru un test de maturitate pe joc. Sa stim apoi cu cine stam de vorba.
Eu pun la bataie pentru premiu de prima luna 1000 de pp si dupa doua luni 2000 de pp. Facem cheta, pe pariu di premiem prime zece pe lume cu ce se strange, dupa principiul x10 pp-locul 1 apoi x9 pp-locul 2, apoi x8pp - locul 3, etc pana la locul 10, plus bonusul special de la mine, fara numar, ce am zis. 3000 pp

Sincer... am undeva la 5-10 oameni in sitting pe zi. Unii muncesc ziua si nu au acces la net, unu are laptopu bulit si e la reparat, altu e in concediu, unu da bacu, altu e cu licenta, mai e unu beat de cateva zile ... tu chiar ai impresia ca toate conturile din sitting sunt de suport/multiconturi si alte alea? tu ai avea timp sa joci non-stop?
eu in momentul asta joc pe lume fara bonus de noapte, asa ca mi se pare corect ca daca stau eu ziua sitter la cineva, sa intre ala seara sa mai bage si la mine un ochi. ala se culca la 2-3, dar stie ca se scoala Gheorghe la 5 sa plece la munca si paseaza toti sitterii la ala. Gheorghe intra, vede daca e totul ok si la 6 jumate cand pleaca la munca imi lasa mie sitteru ca stie ca ma scol la 7. Si, tot asa, intre 8 jumate- 9 jumate cat sunt pe drum spre munca nu e nimeni pe conturi.
Ai avut vreodata atacuri pentru cateva zile? Si sa ai atac fix in alea 20 de minute pe care le faci de acasa la birou si sa nu poti da dodge? Sau sa urli cine poate sa stea si la tine 2 ore ca sa iti noteze atacurile cat dormi si tu putin?
Pe bune, sunt destui fanatici care isi pertec zi lumina pe cont... dar pana si ei isi lasa sitter cand mai dorm cate 2-3 ore.
 

DeletedUser

ar fi ok limitarea de la 60ziledin120 la 30 din 120. Sa existe ...
 

DeletedUser34257

ar fi ok limitarea de la 60ziledin120 la 30 din 120. Sa existe ...

ar fi ** o limitare si daca nu intra contul sa se stearga:D
 

DeletedUser

Eu as propune ca acele 60/120 zile in care poti sa ai sitter sa se schimbe cu 60/120 zile in care sa poti activa modul de dormit.Cu alte cuvinte,cand lipsesti mai mult timp nu lasi sitter,ci activezi modul de dormit,astfel ca sa nu te poata ataca nimeni.

Proxy?Nu reprezinta o problema!Exista programe care le pot detecta.
 

DeletedUser

e aiurea...adica daca vad ca incep atacuri asupra mea si sunt in crestere continua bag modul de dormit sa-i opresc pe astia sa ma mai atace..
 

DeletedUser

Pai se poate de adaugat cateva conditii,printre care "Modul de dormit e valabil doar cand jucatorul nu are sau nu a avut atacuri in ultimele 24 ore"
 
Sus