o noua cladire

DeletedUser

propun o noua cladire ca sa nu-si mai faca oricine cum o intrat trib aceea cladire sa fie folosita pentru creearea tribului si ca s-o faci va trebui sa ai satul full ce ziceti?
 

DeletedUser

asta inseamna ca toti vor trebuii sa joace la "inceput pe cont propriu" si dupa o perioada cand vor fii satele full vor aparea si triburile...e aiurea
 

DeletedUser

propun o noua cladire ca sa nu-si mai faca oricine cum o intrat trib aceea cladire sa fie folosita pentru creearea tribului si ca s-o faci va trebui sa ai satul full ce ziceti?

ideea este preluata dupa Travian si asta ar face ca Triburile sa isi piarda din farmec:(
 

DeletedUser

eu nici nu joc travian

eu nici nu joc travian si cand am facut postul m-am gandit ca multi jucatori mici in loc sa intre intr-un trib din zona lor isi fac iei unul si asa nu si-ar mai face toti!
 

DeletedUser

jocul se numeste "Triburile",da?

daca trebuie sa ai satul terminat , iti imaginezi ca primul trib pe o lume ar aparea cam dupa 1-2 luni,nu?...nu gandesti cand postezi...asta e...
 

DeletedUser

Ideea e foarte prosta , iar seful razvan care a venit cu ideea vrea sa fie admin si de aceea are idei stralucite ...
 

DeletedUser

hai ca azi ai reusit sa ma amuzi, tinand cont ca am inceput ziua cu stangul... :))
seful razvan admin.....:d
 

DeletedUser6558

Doar o observatie. Faptul ca suntem pe forum triburile inseamna ca ne place jocul, dar asta nu inseamna ca trebuie sa spunem ca travian e prost. Pentru ca nu e prost, si in multe privinte e mai bun decit triburile, de fapt. DAR asta NU are importanta , daca e mai bun sau nu. Ideea e ca e injust sa spui pe forumul unui joc ca alt joc e prost. In dialectul internetului, se cheama fanboy, e cam stupida chestia asta. Nu?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Doar o observatie. Faptul ca suntem pe forum triburile inseamna ca ne place jocul, dar asta nu inseamna ca trebuie sa spunem ca travian e prost. Pentru ca nu e prost, si in multe privinte e mai bun decit triburile, de fapt. DAR asta NU are importanta , daca e mai bun sau nu. Ideea e ca e injust sa spui pe forumul unui joc ca alt joc e prost. In dialectul internetului, se cheama fanboy, e cam stupida chestia asta. Nu?

Nu a zis nimeni ca e prost dar ca e pentru copii cu pozele de pe el.
In plus nu e permis sa facem reclama pozitiva la un alt joc decat la unul InnoGames.
 

DeletedUser

Nu a zis nimeni ca e prost dar ca e pentru copii cu pozele de pe el.
In plus nu e permis sa facem reclama pozitiva la un alt joc decat la unul InnoGames.

total gresit nici in joc nici pe forum nu se pot face reclame indiferent de natura lor daca gresesc sa ma contrazica cineva

Si acela din cate stiu eu nu e un joc e varianta Ds-Lan online lucru care este ilegal
 

DeletedUser8140

Ba se pot face reclame, mereu apare reclama la the west, intr-un timp imi aparea travian la reclame :))
 

DeletedUser

nu ma refeream la acel gen de reclame dar..........rog un moderator sa inchida acest topic
 

DeletedUser

nu ma refeream la acel gen de reclame dar..........rog un moderator sa inchida acest topic

La jocurile InnoGames e voie. De ce crezi ca exista topic "Grepolis" si nu exista topicuri cu alte jocuri. Daca cauti exista si cu " The West " , iar cei de pe "The West " vorbesc de asemenea de triburile.ro ... deci asa e voie . Si e normal , doar e in interesul InnoGames .

Oricum , sunt de acord ca topicul nu are rost . Ar schimba tot jocul !
 

DeletedUser6558

nu ma refeream la acel gen de reclame dar..........rog un moderator sa inchida acest topic

Eu rog să nu îl închidă, pentru că mi se pare tendenţioasă atitudinea ta. Eu nu am făcut spam, ci am atras atenţia asupra unei chestiuni negative, ceea ce ar trebui să facă de altfel moderatorii, şi nu eu, căci nu eu veghez la fericirea forumului. Mi se pare aberant să spui că travian e un joc de rahat, pe forumul triburilor, unde evident că apar cei care joacă triburile, şi probabil nu joacă travian, ceea ce este evident ANTI-reclamă la travian, altfel spus, concurenţă neloială. În plus, mi se pare o atitudine prostească să spui, în general, că un browser-game e prost, deoarece calitatea unui browser-game e dată exclusiv de calitatea oamenilor care îl joacă, ceea ce duce la ideea că îi faci proşti pe cei care joacă altceva decât triburile, ceea ce e un fel de megalomanie. Adică ăia care nu joacă triburi îs mai proşti decât mine, care joc triburile. Asta am vrut să zic.
 

DeletedUser

cred ca nu mi-ai citit postarile bine

Am spus eu ca aii facut Tu spam?
Am spus eu ca Travian e prost?[spuneam doar ca triburile si-ar pierde originalitatea]

jackass scuze de off.....
 

DeletedUser

Eu rog să nu îl închidă, pentru că mi se pare tendenţioasă atitudinea ta. Eu nu am făcut spam, ci am atras atenţia asupra unei chestiuni negative, ceea ce ar trebui să facă de altfel moderatorii, şi nu eu, căci nu eu veghez la fericirea forumului. Mi se pare aberant să spui că travian e un joc de rahat, pe forumul triburilor, unde evident că apar cei care joacă triburile, şi probabil nu joacă travian, ceea ce este evident ANTI-reclamă la travian, altfel spus, concurenţă neloială. În plus, mi se pare o atitudine prostească să spui, în general, că un browser-game e prost, deoarece calitatea unui browser-game e dată exclusiv de calitatea oamenilor care îl joacă, ceea ce duce la ideea că îi faci proşti pe cei care joacă altceva decât triburile, ceea ce e un fel de megalomanie. Adică ăia care nu joacă triburi îs mai proşti decât mine, care joc triburile. Asta am vrut să zic.

Stiu ca limba romana e grea dar totusi ! Nu am spus ca e o prostie ( nu-i scriu numele ca nu vreau warn ) ! Am spus ca ma enerveaza ca are poze enervante ! Nu e anti-reclama e parere personala !
 

DeletedUser

si cum Romania este o tara democrata....Libera exprimare este "la moda" . Mass-Media este libera sa isi practice "meseria" ... any questions ? Daca da , consultati un avocat sau Constitutia Romaniei
 
Sus