O recomandare despre organizarea rapoartelor ...

DeletedUser

smoke7 , nu baga in citat ceea ce nu am scris eu ... e pus ca sa vezi pentru ce fraza am zis aia . tu ai inteles ca-ti pun tie-n gura vorbele alea ? nu asta a fost intentia . atunci nu mai scrie aletale cuvinte/idei in QUOTE

si daca e aceeasi idee reformulata in fraze/posturi diferite nu-i niciuna . doar ca o folosesti intr-o afirmatie pro modificare si una contra actualelor setari . ce sa inteleg de aici ?
Inteleg. Corect. Una e pro modificare, alta e contra seterilor actuale. Si una si alta, etalate, ajuta la intelegerea ideei principale si se completeaza: O recomandare despre organizarea rapoartelor ... in functie de satul de pe care ai facut actiunea sau il implica

.....sa iti fac o propozitie aberanta........ chiar te rog
nu man, deranjant farmez de pe 14 sate. Clar bataie inutila de cap. sa inteleg ca ti-e greu sa farmezi ?

nu e suficient de enervant ? pentru mine nu , eu nu farmez de pe satul x pe satul y ci tot ce prind gri.
si sa presupunem ca ai 10 sate si farmezi 300sate barbar. Ele sunt pozitionate intre 20minute-3ore. Dupa trimiterea lor, apar rapoarte de la targ, vreo 20atacuri si vreo 120rapoarte gen " Sprijinul tău din satulXXXXx in satulYYYY fost atacat Nu poti sa le stergi deoarece ai nevoie de ele pt. analiza dar nici timp sa le muti in alta parte nu ai ca ai altceva de facut ... Dupa 1ora ai impresia ca in 10sate babar se afla 3x10k resurse si vrei sa le golesti. Cum procedezi ?
Toate tu ai o solutie mai rapida si fara dureri de cap si eu nu o stiam.

Dar cum exista rapoarte stranse sub un sat pe care l-ai atacat ... asa sa se traga rapoartele sub satul de pe care ai atacat, intr-o coloana separata.

e bine asa ? acum ii lasam si pe altii sa-si spuna pererea sau continuam discutia intre noi 2 ?
Este forum si cu totii ar trebui sa isi dea cu parerea dar repet : Nu ** de satele pe care le ataci ci, rapoartele sa se adune intr-o zona in functie de satul de pe care ataci
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

raportelle.png


a doua idee care doresc sa se modifice care se completeaza cu prima idee de organizare a rapoartelor :

Cum e .png-ul de mai sus in forma vizionare Sat: , ca sa nu fiu nevoit sa caut prin toate rapoartele posibile in TOATE rapoartele exact cele de mai sus. Doresc sa le sterg chiar in pagina respectiva exact pe cele prezentate in png-ul de mai sus. Sa existe o solutie scurta sa bifez ce vad acolo si sa dau DELETE si sa dispara si din TOATE rapoartele
 

DeletedUser

Un alt exemplu:
am 525245234 de rapoarte si am suspiciunea ca unui sat i-au disparut vre 500 usor. Nu imi aduc aminte decat ca am atacat sate de barbari cu el ... Acum sa stau prin mormanele de rapoarte cand as putea sa il gasesc intr-o folder/grupa automat creeat ? M-am lasat pagubash ...
 

DeletedUser34369

nu ma mai iau de rapoartele tale ca o tii langa , esti singurul care sustine asta

am suspiciunea ca unui sat i-au disparut vre 500 usor .... iti reamintesc de modul trupe unde vezi ce ai in sat , in afara sau pe drum ? sau nu e ok asa ci tb neaparat sa ai raport si in privinta asta ?
 

DeletedUser

este tot exista pionieri pana isi dau seama restul ca ... pamantul se invarte in jurul soarelui
 

DeletedUser

un alt exemplu in clipa de fata:
ma ataca unul din echipa care m-a cotropit zilele trecute pe acelasi sat. Trebui sa caut prin cele 4-500rapoarte cateva rapoarte care, s-ar fi putut gasi in dosarul satul meu nr. xx
 

DeletedUser

cum sa mergi pe harta daca satul despre care vorbesc este PROPRIUL sat, care intre timp au aparut mai mult de 5 rapoarte pe el !
si 2, draga smoke7 ... e thread-ul meu. Nu te obliga nimeni sa il citesti, asa ca nu ai dreptul sa ceri inchiderea lui.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser34369

da man e al tau , scuze

asa cum eu vad dupa aproape 2 luni cine m-a atacat vezi si tu

01-Satul lui xxxxxx aprovizionează 009-Satul lui Sexmaster modificarea numelui 24.05.10 09:13
001-Satul lui xxxxxx aprovizionează 012-Satul lui Fantasma modificarea numelui 24.05.10 07:54
001-Satul lui xxxxxx aprovizionează 011-Satul lui Megara 2 modificarea numelui 24.05.10 06:58
(001-Satul lui xxxxxx) atacă 002-Satul lui Ady90 (359|475) K43 modificarea numelui 24.05.10 06:09
001-Satul lui xxxxxx aprovizionează 012-Satul lui Fantasma modificarea numelui 22.05.10 23:34
Megara (Age, si quid agis!) atacă Vrei sa pierzi nobilul ? (360|476) K43 - (GN, Age, si quid agis!, K43) modificarea numelui 01.04.10 12:14
Megara (Age, si quid agis!) atacă 000-Butcher (360|476) K43 modificarea numelui 01.04.10 06:02
 

DeletedUser

da man e al tau , scuze

asa cum eu vad dupa aproape 2 luni cine m-a atacat vezi si tu

01-Satul lui xxxxxx aprovizionează 009-Satul lui Sexmaster modificarea numelui 24.05.10 09:13
001-Satul lui xxxxxx aprovizionează 012-Satul lui Fantasma modificarea numelui 24.05.10 07:54
001-Satul lui xxxxxx aprovizionează 011-Satul lui Megara 2 modificarea numelui 24.05.10 06:58
(001-Satul lui xxxxxx) atacă 002-Satul lui Ady90 (359|475) K43 modificarea numelui 24.05.10 06:09
001-Satul lui xxxxxx aprovizionează 012-Satul lui Fantasma modificarea numelui 22.05.10 23:34
Megara (Age, si quid agis!) atacă Vrei sa pierzi nobilul ? (360|476) K43 - (GN, Age, si quid agis!, K43) modificarea numelui 01.04.10 12:14
Megara (Age, si quid agis!) atacă 000-Butcher (360|476) K43 modificarea numelui 01.04.10 06:02

Suntem in iulie si eu nu stiam ?
Probabil daca ai juca cu acelasi nick pe care il folosesti pe forum ti-as fi dat cateva exemple ...
 
Sus