oameni ce nu stiu ce e ONOAREA

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Pt martzian,nu va spalati rufele in topic-ul acesta:)

rhokadoo: fiecare din noi are puterea de a schimba,trebuie puterea exemplului,rabdare,un limbaj moderat si mai ales sa nu desconsideram un interlocutor ci sa-l punem pe aceeasi treapta cu noi insine.Un izvor important de moralitate sanatoasa se gaseste inca in mediul rural dar din pacate o superioritate inchipuita a celor din mediul urban si accesul la mai multa informatie face ca primii sa fie exclusi din orice ecuatie care ar putea schimba ceva.
 

DeletedUser7039

Martzian a spus:
Prowar a fost pentru cateva minute sitter la cineva din noobs. Acel cineva a platit. De asemenea prowar stia si incuraja spionajul impotriva noobs. Prowar a dat sitter catre spionul nostru din immo. consider ca asta a fost greseala lui si meritul spionului nostru...era normal sa elimin un jucator care lupta atat de dur si neortodox impotriva tribului meu, atunci cand s-a ivit ocazia. am speculat o oportunitate, atata tot.

Prowar nu a luptat neortodox. Daca tu ti-ai pierdut armate grele in el inutil asta nu inseamna ca jucatorul nostru era un hot.
Cand v-ati vazut in imposibilitatea de a purta impotriva lui si a noastra o lupta corecta ati hotarat ca spionul vostru din IMMO, El Muerto, sa actioneze. Si anume, fiindu-i sitter pe incredere El Muerto a hotarat ca atunci ca va pleca din IMMO sa il ia si pe Prowar in noobs(sub sitter) si sa ii goleasca trupele pentru ca tu, Martzian impreuna cu sclavii tai sa il innobilati intern.
Dar eu, bineinteles, consider ca este foarte onorabil ceea ce ati facut si va ofer tot respectul meu. Pentru ca eu admir hotii;)

Martzian a spus:
sunt sigur ca daca prin absurd, sitterul meu ar ajunge la cineva din conducerea immo, prima actiune care ati face-o ar fi sa distrugeti ceea ce eu am cladit - doar va chinuiti de la inceputul jocului sa faceti asta, nu?
Martzian a spus:
vrei sitter la mine? dar cand am avut eu sitter la tine ca sa ceri asta?
Da...As vrea sa fiu sitter la tine. Dar nu sa iti distrug munca cladita pe o temelie de gunoi, pentru ca asta ar insemna sa ma murdaresc si eu.
Tu ai reusit pe mine sa ma scutesti de tot gunoiul din IMMO. Ma refer la membrii tradatori...
De la inceput ne chinuim? In niciun caz! Pentru ca la inceput tu aveai cu tine niste plouati...Dar impreuna cu zdrentele pentru care mai demult mi-am pus obrazul, acum ati ajuns ceva. Ce??? Daca zic imi iau ban:)
 

DeletedUser

eu sunt sictirit de ce se intampla pe triburile.ro in general si cel mai probabil o sa renunt.

am plecat acum 2 ani si de pe .net ca sa ma distrez aici si de atunci numai cearta!
 

DeletedUser

schimbarea incepe cu mine,si privindu-ma in oglinda,am ajuns la concluzia ca e timpul de inca o schimbare.cu o floare nu se face primavara,insa ca membru al unei generatii cu viitor,inclin sa fiu optimist si sa doresc sa fac ceva mai bun decat am reusit pana acum,si sa aduc un zambet celui de langa mine,si o prietenie adevarata celui care mi-a intins o mana.


cu respect pentru toate comentariile,si am incercat sa nu concretizez nimic din aspectele cu gust amar ale acestui joc,ci am generalizat,si eu cred ca nici unul de aici nu suntem perfecti,dar am putea dori macar asta,si este un bun prilej ca maine sa incercam sa dam un exemplu pozitiv.
 

DeletedUser11242

Prowar nu a luptat neortodox. Daca tu ti-ai pierdut armate grele in el inutil asta nu inseamna ca jucatorul nostru era un hot.
Cand v-ati vazut in imposibilitatea de a purta impotriva lui si a noastra o lupta corecta ati hotarat ca spionul vostru din IMMO, El Muerto, sa actioneze. Si anume, fiindu-i sitter pe incredere El Muerto a hotarat ca atunci ca va pleca din IMMO sa il ia si pe Prowar in noobs(sub sitter) si sa ii goleasca trupele pentru ca tu, Martzian impreuna cu sclavii tai sa il innobilati intern.
Dar eu, bineinteles, consider ca este foarte onorabil ceea ce ati facut si va ofer tot respectul meu. Pentru ca eu admir hotii;)

Pe ce te bazezi spunand asta ? De ce nu il intrebi pe Prowar daca mi-a trimis macar un mail in care sa ma intrebe daca vreau , pot sau am timp sa ii fiu sitter ?


De la inceput ne chinuim? In niciun caz! Pentru ca la inceput tu aveai cu tine niste plouati...Dar impreuna cu zdrentele pentru care mai demult mi-am pus obrazul, acum ati ajuns ceva. Ce??? Daca zic imi iau ban:)

Eu daca am plecat din EMMO(mai nou) am plecat cu un motiv bine intemeiat , cand am trimis o circulara in trib in care ceream sprijin pentru un prieten de al meu din RL , prosper , cati i-au trimis sprijin ? in afara de un jucator pe care il cunosteam dupa alta lume si care a trimis sprijin din cauza ca eu am dat circulara , altfel nu ar fi trimis nici el.
Nu mai aduce acuzatii nefondate asupra mea.
Cand am vorbit la telefon si mi-ai spus sa organizez colegii de langa mine ca sa curatam zona de noobs-i, ce imi ofereai in schimb ? Un loc in conducerea tribului , iti amintesc eu in caz ca ai uitat.
Asa iti motivezi oamenii sa lupte impotriva dusmanilor ? :confused:
 

DeletedUser7039

E prima si ultima data cand iti raspund.
Nu am ce sa va cer. Chiar Martzian a spus intr-un post mai demult ca tu ai fost tradator si ti-ai facut treaba.
Nu merge sa va spalati pe maini dupa o luna de zile.
Despre tine tot ceea ce am spus este fondat. Cat timp ai fost in IMMO ti-ai facut o clica pe care sa o tragi dupa tine in noobs.

EMMO??? De unde ti-a venit ideea? Poate esti tu EMO si a venit timpul sa actionezi in consecinta. Eu asta ti-as sugera, copile...
 

DeletedUser7039

Lizard King a spus:
eu sunt sictirit de ce se intampla pe triburile.ro in general si cel mai probabil o sa renunt.

am plecat acum 2 ani si de pe .net ca sa ma distrez aici si de atunci numai cearta!


Lizard...
Te cred;) Scuze pentru ce ti-e dat sa vezi si nu-ti convine!
Dar m-am gandit mai bine...E firesc sa fie asa. Politica si propaganda. Cearta in sine, ciocnirile intre interese de joc, speculatiile...Astea fac forumul interesant. Bineinteles in limita bunului simt si a regulamentului... Cu toate ca prima limita e adesea depasita fara a putea fi pedepsita in vreun fel...Poate si de mine sau sigur si de mine:p
Just politikos:cool:
 

DeletedUser11242

E prima si ultima data cand iti raspund.
Nu am ce sa va cer. Chiar Martzian a spus intr-un post mai demult ca tu ai fost tradator si ti-ai facut treaba.
Nu merge sa va spalati pe maini dupa o luna de zile.
Despre tine tot ceea ce am spus este fondat. Cat timp ai fost in IMMO ti-ai facut o clica pe care sa o tragi dupa tine in noobs.

EMMO??? De unde ti-a venit ideea? Poate esti tu EMO si a venit timpul sa actionezi in consecinta. Eu asta ti-as sugera, copile...

Este normal sa nu imi mai raspunzi din cauza ca nu poti raspunde la intrebarile puse , pentru ca ai tot dezinformat prin citatele tale in care era folosit si numele meu.
 

DeletedUser11242

Continui sa dai raspunsuri evazive.
De ce nu sustii cele afirmate de tine , cum ca Prowar m-a pus sitter pe incredere ; si spune adevarul in legatura cu ce imi ofereai in schimb daca "curatam" zona de noobs-i.
 

DeletedUser7039

Imi cer scuze, El Muerto...Ai dreptate, ti-am promis ceva;)
Daca ai fi curatat zona de noobs am zis ca poate iti dau drept de circulara.


Deci... Chiar Martzian a zis intr-un post de-al lui ca tu erai un tradator si ca ti-ai facut treaba. Nu stau sa il caut pentru ca am lucruri mai bune de facut.
Asa ca nu am ce raspunsuri sa iti dau. Faptul ca esti tradator spune totul despre tine.
Cand ai plecat din trib de ai instigat colegii sa plece cu tine prin minciuni despre mine.
Ai luat cu tine, cel putn 6-7 colegi.
Nu ai anuntat nimic.
Daca erai sitter la Prowar in loc sa il inviti in noobs si sa mai faca Martzian rost de sate ai fi putut sa imi trimiti mie cererea de sitter.
Ai parasit tribul pentru dusman din postura de responsabil zonal.

Dispari!
 

DeletedUser11242

Esti penibil , sincer iti spun te-ai facut destul de ras , numai continua cu minciunile si aberatiile tale.
Daca tot spui ca sunt tradator , cand am plecat din TBE nu a fost acelasi lucru , oare de ce am fost primit in EMMO cu bratele deschise :confused:
 

DeletedUser7039

Vezi ca nu vorbesti cu cei din familia ta acum. Penibili sa-i faci pe ei, nu pe mine!
Unde mint?
 

DeletedUser11242

Daca stau bine sa ma gandesc tu ai inceput primul cu jignirile la adresa mea , asa ca am tot dreptul sa te jignesc si pe tine si pe EMMO.
Minti in continuu , asta faci , dezinformezi lumea , pentru ati crea o imagine falsa de om corect.
Nu are rost sa ma mai cobor la mintea ta , cu toate ca esti mai mare si mai inteligibil ca mine asa cum pretinzi.
 

DeletedUser11242

E bine ca iti arati adevarata fata , bravo!
Sper ca dupa accea nu o sa incerci sa te scoti , spunand ca erai atat de nervos incat nu ai mai rezistat sa nu ma jignesti , ce parere crezi ca isi fac oamenii pe care ii conduci in EMMO despre tine ? sa numai zic de ceilalti...
 

DeletedUser11242

Ai sters imediat postul , panica te-a cuprins crezand ca vei lua ban pe forum ;)
 

DeletedUser

El muerto..Tu nici dreptul sa pronunti cuvantul corect nu ai ...

TBE Nimeni 27th March 2008 - 21:15:30 2,217
Nimeni IMMO 28th March 2008 - 10:24:39 2,325
IMMO TBE 25th April 2008 - 22:20:26 23,930
TBE IMMO 21st May 2008 - 22:28:48 117,038
IMMO Nimeni 14th June 2008 - 20:34:09 318,800
Nimeni H.M. 14th June 2008 - 21:49:12 319,026
H.M. noobs 15th June 2008 - 05:56:43 320,191

Singurul tau scop este sa supravietuiesti indiferent ca asta inseamna sa iti tradezi tribul...Intrai si ieseai din TBE cum batea vantul schimbarii...ai vazut ca noobs avanseaza ai facut acelasi lucru..si ca sa iti demonstrez caracterul ai iesit din trib in stil mare...Vii dupa 1 luna de zile sa ne demonstrezi pe forum ce ?..Ai stat 1 luna de zile sa te gandesti la cuvantul EMMO si acum faci parada cu el pe forum ? :))..Credeai ca vei fi uitat ?..Problema e ca statisticile nu uita ..si nici oamenii ca tine nu sunt uitati...si macar fii original..asta cu EMMO e veche
 

DeletedUser11242

El muerto..Tu nici dreptul sa pronunti cuvantul corect nu ai ...

TBE Nimeni 27th March 2008 - 21:15:30 2,217
Nimeni IMMO 28th March 2008 - 10:24:39 2,325
IMMO TBE 25th April 2008 - 22:20:26 23,930
TBE IMMO 21st May 2008 - 22:28:48 117,038
IMMO Nimeni 14th June 2008 - 20:34:09 318,800
Nimeni H.M. 14th June 2008 - 21:49:12 319,026
H.M. noobs 15th June 2008 - 05:56:43 320,191

Singurul tau scop este sa supravietuiesti indiferent ca asta inseamna sa iti tradezi tribul...Intrai si ieseai din TBE cum batea vantul schimbarii...ai vazut ca noobs avanseaza ai facut acelasi lucru..si ca sa iti demonstrez caracterul ai iesit din trib in stil mare...Vii dupa 1 luna de zile sa ne demonstrezi pe forum ce ?..Ai stat 1 luna de zile sa te gandesti la cuvantul EMMO si acum faci parada cu el pe forum ? :))..Credeai ca vei fi uitat ?..Problema e ca statisticile nu uita ..si nici oamenii ca tine nu sunt uitati...si macar fii original..asta cu EMMO e veche

Cine sa gasit sa imi dea lectii de moralitate , omul care declara iubire TBE-ului prin citatele lui pe forumul intern in acea vreme .
Si in primul rand nu am afirmat ca eu am spus primul vorba asta cu EMMO , eu am auzito la un coleg de trib si mi-am permis sa o folosesc si eu , de ce ? simplu pentru ca va caracterizeaza. :D
 

DeletedUser11242

Nu uita cand am plecat din EMMO, la vremea accea EMMO era pe primul loc , iar noobs pe 17 daca nu ma insel. ;)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus