Opera web browser

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

De ce nu îmi merge jocu în Opera cum trebuie? De exemplu în piaţa centrală, dacă vreau să dau click pe numărul de trupe pentru a completa căsuţele, nu pot, trebuie să le introduc de la tastatură. Altă problemă, ceasul afişat în partea de jos a paginii, nu merge, stă pe loc, nu se schimbă secunde, minute, până nu dau eu refresh la pagină.

Ce am încercat:
Am dezinstalat opera, am şters din registry şi am dat delete la folderul din program files. Am downloadat ultima versiune (am încercat şi versiune mai veche) şi am instalat, browserul avea aceeaşi "istorie", iar jocul tot nu mergea.
 

DeletedUser

e cum se face ca mie imi merge bine(cu exceptia fazei cu piata centrala)dar modifici din setari...cred:D
 

DeletedUser21652

mie imi merge cel mai bine cu opera si o folosesc de aproape 1 an si ceva
 

DeletedUser

Nu am întrebat la cine îi merge şi la cine nu!
Aşa că dacă nu aveţi nimic de zis, abţineţi-vă.

Cine ştie cum pot rezolva problema îl rog să-mi spună.
Mulţumesc
 

DeletedUser21652

incearca mozzilla
pe ala sigur merge
iti garantez eu
eu folosesc 12 browsere
 

DeletedUser5809

De ce nu îmi merge jocu în Opera cum trebuie? De exemplu în piaţa centrală, dacă vreau să dau click pe numărul de trupe pentru a completa căsuţele, nu pot, trebuie să le introduc de la tastatură. Altă problemă, ceasul afişat în partea de jos a paginii, nu merge, stă pe loc, nu se schimbă secunde, minute, până nu dau eu refresh la pagină.

Ce am încercat:
Am dezinstalat opera, am şters din registry şi am dat delete la folderul din program files. Am downloadat ultima versiune (am încercat şi versiune mai veche) şi am instalat, browserul avea aceeaşi "istorie", iar jocul tot nu mergea.

Mie imi merge, deci e de la setari ceva sau windows.
De fapt, chiar daca dezinstalezi un browser, stergi cookie, si folderul din program files tot mai raman urme. Se mai face un folder in c:\documents and settings, ce nume ai pus tu ca user, te duci in folderul acela, pe urma in application data, si vezi ca pe acolo mai este un folder cu numele opera. Dupa ce il stergi pe ala instalezi iar opera si poate ca o sa iti mearga:D
Singura solutie daca vrei totusi opera e sa reinstalezi windowsul.:(
 

DeletedUser21652

a si inca o chestie
la opera in piata centrala dupa cum ai spus si tu numarul de trupe se baga manual
nu stiu ce versiune de opera ai tu dar cred ca e de la windows cum a spus si jack mai sus
 

DeletedUser5809

a si inca o chestie
la opera in piata centrala dupa cum ai spus si tu numarul de trupe se baga manual
nu stiu ce versiune de opera ai tu dar cred ca e de la windows cum a spus si jack mai sus

Mie imi merge sa le bag si manual,si cu toate trupele,optiunea aceea noua, si sa apas pe trupe langa casuta sa le bage.
 

DeletedUser

Mie imi merge, deci e de la setari ceva sau windows.
De fapt, chiar daca dezinstalezi un browser, stergi cookie, si folderul din program files tot mai raman urme. Se mai face un folder in c:\documents and settings, ce nume ai pus tu ca user, te duci in folderul acela, pe urma in application data, si vezi ca pe acolo mai este un folder cu numele opera. Dupa ce il stergi pe ala instalezi iar opera si poate ca o sa iti mearga:D
Singura solutie daca vrei totusi opera e sa reinstalezi windowsul.:(
Mulţumesc, merge!
Pentru ceilalţi, nu postaţi doar pentru a vă face remarcaţi pe forum ...

Edit: @dfa1: încercasem şi nu a mers. Acu merge, am şters din AppData folderu cu Opera
 

DeletedUser

Salut...si eu sunt tot cu Opera...imi spuneti si mie cum sa fac un lucru?
Cand intru la piata centrala,trebuie sa scriu din tastatura trupele pe care vreau sa le trimit,nu imi salveaza numarul trupelor pe care le-am trimis in trecut(asa cum face la Chrome,Firefox-celelalte 2 browsere)...ce trebuie sa fac?...multumesc si sper sa ma ajutati...:D
 

DeletedUser21652

Salut...si eu sunt tot cu Opera...imi spuneti si mie cum sa fac un lucru?
Cand intru la piata centrala,trebuie sa scriu din tastatura trupele pe care vreau sa le trimit,nu imi salveaza numarul trupelor pe care le-am trimis in trecut(asa cum face la Chrome,Firefox-celelalte 2 browsere)...ce trebuie sa fac?...multumesc si sper sa ma ajutati...:D

opera e mai "zgarcit" nu memoreaza decat parole atat
tot ce trebuie sa faci este sa le scriii de fiecare data manual
 

DeletedUser21652

de aceea eu detin 12 browsere ptr ca fiecare are cate ceva in minus
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus