Opinie generala

  • Autor subiect Red HoT Chili Peppers
  • Data de început

DeletedUser

Au trecut cateva zile de la deschidere si probabil multi dintre noi si-au format deja o opinie despre aceasta lume,(unii cred ca o aveau dinainte sa inceapa:), oricum propun sa scriem fiecare ce impresie i-a facut aceasta lume , sa incercam sa o incadram intr-o oarecare tipologie , stiti voi ;)
Eu personal nu am mai pus piciorul pe triburile de vreo 15-16 lumi incoace asa ca nu recunosc prea multi din jucatorii de pe harta sau triburi, insa sper sa fie o lume cu multe surprize, in care triburile experimentate (alea care sunt) sa aiba multe surprize neplacute, sa se creeze echipe noi cu jucatori noi si relatii puternicii, de asemnea sper sa fie si o harta cat mai mare si razboaie cat mai echilibrate.

Voi ce opinii, asteptari aveti?:)
 

Lord Catau

member
Scor reacție
1
cum imi spunea azi un amic probabil pe lumea 60 daca platesti premium, nobilii inamici scad adeziunea doar cu 1

si de aici fiecare sa targa concluziile necesare asupra dezvoltarii din ultimul an al www.triburile.ro
 

DeletedUser

a mai zis cineva pe extern: Daca ai bani castigi lumea! si sunt de aceeasi parere cu el:( e trist da' ce sa faci
 

DeletedUser

jocul nu consta in bani cum ziceti voi.

ce rost are daca ai bani si nu ai prieteni care sa zica..mai ramai, ce ma fac fara tine? sau pe cineva cu care sa vorbesti.doar cu banii te plictisesti ;)


ps: si timpul este o parte foarte importanta
 

DeletedUser

cum imi spunea azi un amic probabil pe lumea 60 daca platesti premium, nobilii inamici scad adeziunea doar cu 1

si de aici fiecare sa targa concluziile necesare asupra dezvoltarii din ultimul an al www.triburile.ro


Da..cu ceva PP nu ai stres
si-a pierdut orice farmec jocul
insa banii fac diferenta..si posibil pe viitor sa dai pp si sa apara barbari langa tine..inchirieri trupe si nobili etc
Ei nu fac jocul sa fie mai complex si mai interesant..l-au lasat la fel,au pus furculite in sat si au lucrat doar la facilitati care ori nu te ajuta ori te storc de bani.
Gratis gratis dar, pana cand ?:))
Numarul de jucatori s-a redus substantial pe triburile,probabil ca ies prea in pierdere si trebuie sa se acopere cumva.
 

DeletedUser37123

Da..cu ceva PP nu ai stres
si-a pierdut orice farmec jocul
insa banii fac diferenta..si posibil pe viitor sa dai pp si sa apara barbari langa tine..inchirieri trupe si nobili etc
Ei nu fac jocul sa fie mai complex si mai interesant..l-au lasat la fel,au pus furculite in sat si au lucrat doar la facilitati care ori nu te ajuta ori te storc de bani.
Gratis gratis dar, pana cand ?:))
Numarul de jucatori s-a redus substantial pe triburile,probabil ca ies prea in pierdere si trebuie sa se acopere cumva.

exact asa si este:(
 

DeletedUser37971

multora nu va place lumea 28......n inteleg ce mai cautati acolo?
 

DeletedUser

ai inteles gresit,jocul le/ne place in general ca altfel nu l-am fi jucat de atata timp,dar in timp jocul a evoluat in sensul negativ in loc de pozitiv
sunt favorizati jucatorii care dau bani ,si ca sa castigi o lume acum trb neaparat sa ai cont premium
 

DeletedUser

Eu intr-un fel ii inteleg ...sunt si ei oameni nu?

Da , dar nu trebuie sa depaseasca o anumita limita, mi se parea ok inainte sa dai pp ca sa iti permiti o oragnizare mai buna a satelor si in un timp mai scurt petrecut pe joc, dar acum poti cheltui oarecum nelimitat pe joc ca sa fii mai sus si sunt favorizari clare, in orice caz ideea e sa nu te foosesti de optiunile nou aparute :eek:
 

DeletedUser23756

Imi place topicul asta, initial am crezut ca se va lasa cu improscari de noroi, dar uite ca sunt pareri si pareri.
Red, acum nu se prea folosesc noile implementari dar pe parcurs, fii sigur se se vor folosi din ce in ce mai mult, in functie de evolutia in timp a serverului.Acum nu te avantajeaza sa platesti premium pentru 7 zile, insa cand vei avea sa zicem 100 de sate, se va simti destul de mult avantajele, tinand cont ca talerii vor fi mai greu de facut.(Ma refer la opriunea de +20% resurse).

Spuneau cativa colegi ca sunt imprumutate de pe Grepolis setarile, si le dau dreptate, am jucat si eu o perioada acolo insa daca intradevar voiau sa aduca ceva bun de acolo care sa aduca un plus jocului, puteau sa introduca "paradele militare" (pentru cei care nu sunt familiarizati cu acest termen, paradele militare practic reprezinta punctajul ODA transformat in taleri, cu cati agresori mai multi ai, cu atat poti sa faci taleri mai multi).Practic acolo jucatorii abea asteptau sa atace si erau foarte bucurosi cand erau atacati.
Cu siguranta asta ar fi facut ca jucatorii sa fie mult mai activi si mai dornici sa lupte, ar fi taialt putin din elanul inobilarilor interne si nu ar mai fi fost jucatori atat de multi care stau in triburi doar la "caldurica".
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser37971

theborg...am inteles perfect....si credema am cont de peste 300 de sate si joc fara pp....nu e asa grav si nu e nimic diferit...doar ca pierzi mai mult timp...daca te pricepi te pricepi si gata...degeaba ai 10 mil si pp daca esti noob
 

DeletedUser

Imi place topicul asta, initial am crezut ca se va lasa cu improscari de noroi, dar uite ca sunt pareri si pareri.
Red, acum nu se prea folosesc noile implementari dar pe parcurs, fii sigur se se vor folosi din ce in ce mai mult, in functie de evolutia in timp a serverului.Acum nu te avantajeaza sa platesti premium pentru 7 zile, insa cand vei avea sa zicem 100 de sate, se va simti destul de mult avantajele, tinand cont ca talerii vor fi mai greu de facut.(Ma refer la opriunea de +20% resurse).

Spuneau cativa colegi ca sunt imprumutate de pe Grepolis setarile, si le dau dreptate, am jucat si eu o perioada acolo insa daca intradevar voiau sa aduca ceva bun de acolo care sa aduca un plus jocului, puteau sa introduca "paradele militare" (pentru cei care nu sunt familiarizati cu acest termen, paradele militare practic reprezinta punctajul ODA transformat in taleri, cu cati agresori mai multi ai, cu atat poti sa faci taleri mai multi).Practic acolo jucatorii abea asteptau sa atace si erau foarte bucurosi cand erau atacati.
Cu siguranta asta ar fi facut ca jucatorii sa fie mult mai activi si mai dornici sa lupte, ar fi taialt putin din elanul inobilarilor interne si nu ar mai fi fost jucatori atat de multi care stau in triburi doar la "caldurica".

Acum ceva vreme asa era, la inceput nu aveai mare nevoie de premium decat daca aveai scripturi pentru farm si usor usor au fost interzise.Ca sa nu mai tot verifice zeci de scripturi pe care le fac diferiti playeri au venit cu propriul script "asistent de farmare" contra cost pe langa premium.E normal..la nivel de marketing prinde foarte bine petru inno.Ca sa ai parte de asistent trebuie sa ai premium obligatoriu decat daca nu e ala gratis 7 zile.
Pe langa toate costurile astea au venit si cu "managerul de cont" care pratic tot contra cost pe langa premium si asistent de farmare iti creste satul/satele singur atata timp cat exista resurse in sat/e.
Concluzia mea e destul de simpla: Cont Premium+Asistent farmare+Manager de cont(care iti creste de la cladiri,trupe si cercetare la fierarie)+Injumatatire+cost redus..ce joc mai e asta cand nu mai dai click pe sate sa cresti trupe..ziduri si altele.
Eu joc la demolari de exemplu, orice jucator care il atac intai ii demolez satele bine(asta la un nivel mai avansat al jocului) si dupa aia vin capac si iau satele..pai eu demolez degeaba. Cativa jucatori de pe o lume pe care mai joc,am dus cel putin 10 sate la 5800 de puncte iar a doua zi le avea la 10k.
Si uite asa se face o diferenta enorma pe joc,demolarile(pentru cei care joaca asa) insemana un mare avantaj..acum nu mai este, trebuie doar sa cauti playeri care nu-si permit sa bage cartea de credit sa ia pp.

LE:..daca setarile de pe grepolis s-ar impune aici, sunt sigur ca ar avea un impact mare pentru jucatorii care joaca jocul de placere si sunt sigur ca ar relansa o mada a triburilor care a inceput acum cativa ani
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

sunt convinsa ca nu s-ar realiza niciodata dar as juca pe o lume unde nu iti poti activa premium,in afara de cele 2 gratis care le primesti la 500 si 15 k de pct
 
Sus