Opinii despre speed

DeletedUser6

In acest thread am rugamintea sa spuneti ce anume v-a placut/nu v-a placut la aceasta runda de speed(setari, jucatori, triburi). Am rugamintea sa pastrati aceasta discutie la obiect sa nu mai deviem ca pe celelalte threduri.

-Speedul 50 nu mi-a placut personal insa a fost necesar pentru ca jucatorii nostri sa se obisnuiasca cu o astfel de runda
-Limita de membri sau mai bine zis absenta ei nu mi-a placut
-Durata destul de mare a rundei datorata speedului mic a fost un impediment major pentru multi jucatori
-Fieraria cu doar 15 upgradeuri desi au fost introduse si cele 2 unitati noi a fost un lucru cu care ne-am descurcat greu
-Bineinteles laggul serverului a deranjat insa acest lucru a fost remediat cat de repede s-a putut
-Nu mi-au placut deloc acuzele aduse la jucatorii din top 3 desi acestea au fost complet nefondate
-Mi-a placut ca a fost o lume relativ compacta si echilibrata pe toate kurile
 

DeletedUser

- nici mie nu mi-a placut ca nu s-a pus o limita de membri..10-20 ar fi ideal
- nu mi-a placut ca multi playeri de pe speed-ul asta au fost doar `pe interes` nu au stiut sa pastreze o alianta personala si asta m-a deranjat :|
- la inceput ca serverul a fost inchis 18h parca :|
- ca se activeaza sleep mode automat :D (prima oara cand joc pe speed si nu stiam :eek: )

LE: -si crek upgrade-urile la fierarie ar trebui sa fie simple ca pe l2.. nu cu lvl
 

DeletedUser

In acest thread am rugamintea sa spuneti ce anume v-a placut/nu v-a placut la aceasta runda de speed(setari, jucatori, triburi). Am rugamintea sa pastrati aceasta discutie la obiect sa nu mai deviem ca pe celelalte threduri.

-Speedul 50 nu mi-a placut personal insa a fost necesar pentru ca jucatorii nostri sa se obisnuiasca cu o astfel de runda
-Limita de membri sau mai bine zis absenta ei nu mi-a placut
-Durata destul de mare a rundei datorata speedului mic a fost un impediment major pentru multi jucatori
-Fieraria cu doar 15 upgradeuri desi au fost introduse si cele 2 unitati noi a fost un lucru cu care ne-am descurcat greu
-Bineinteles laggul serverului a deranjat insa acest lucru a fost remediat cat de repede s-a putut
-Nu mi-au placut deloc acuzele aduse la jucatorii din top 3 desi acestea au fost complet nefondate
-Mi-a placut ca a fost o lume relativ compacta si echilibrata pe toate kurile

Aproximativ de acord ...


+


Un mic disconfort ca s`asa nu am pus cine stie ce implicare in lumea asta dar totusi...


ai rupt-o in fericire a spus:
justnoob în data de 29.01. la ora 14:26
ai vazut ca satu e gol adica curatat de mine si ai dat ca miselu pe el.si in plus mi-ai mai si omorit toate trupele.asta denota rea intentie.pregateste-te pentru ca vei fi atacat de tot tribu.

MaSoN SpAiKeR în data de 29.01. la ora 14:31
Pretene nu ma cunosti si nu MINT CA TIME. Iti arat toate rapoartele ! Ce motive penibile ai !

justnoob în data de 29.01. la ora 14:33
ce rapoarte arati tu ma nesimtitule.ia sa vad un raport in care sunt trupe in satu ala.ai 10 min sa demonstrezi.sunt chiar curios de unde dracu scoti tu rapoarte in care sa fi trupe in el.prin ce mama dracului am mintit eu?nu iti e rusine sa vb asa?

MaSoN SpAiKeR în data de 29.01. la ora 14:33
Trimite atacu de curatare. Eu l-am atacat de la ferma full cu spionaj mult inainte si 4 nobili, nu ai dat nici o curatire !

MaSoN SpAiKeR în data de 29.01. la ora 14:34
Am atacat eu si eu prieten de langa, acu iti trimit.

justnoob în data de 29.01. la ora 14:35
arata-mi un singur atac in care ai omorit un singur om.ai 5 minute.daca nu incep sa te atac si iti iau toate satele.daca nu trimiti raport blochez comunicare si te ataca pina te scot din joc.chiar nu glumesc si te invat eu sa ma faci mincinos.

justnoob în data de 29.01. la ora 14:37
mai ai 2 minute.

justnoob în data de 29.01. la ora 14:41
daca ma mai faci o singura data mincinos iti garantez ca te voi urmari pe orice harta si pe orice runda de speed.nu e frumos ce ai facut si daca acuma ma linistesc asta nu inseamna ca ramanem prieteni.ai grija la limbaj si vezi de cine te legi ca poate urmatoru nu o sa se calmeze asa repede.

MaSoN SpAiKeR în data de 29.01. la ora 14:41
Primele 4 rapoarte. Vreau satul inapoi !

MaSoN SpAiKeR în data de 29.01. la ora 14:42
Tu ce rapoarte ai ?

justnoob în data de 29.01. la ora 14:43
aha deci esti si ipocrit?sper ca ai multa aparare atuncea.

MaSoN SpAiKeR în data de 29.01. la ora 14:44
Arata-ma ma rapoartele tale daca zici asta !

MaSoN SpAiKeR în data de 29.01. la ora 14:45
Am curatat ferma full si innobilat. De unde erau trupele daca ai curatat tu ?

Si ataci aliati ?!

justnoob în data de 29.01. la ora 14:47
tu cu mine nu esti aliat.iti garantez ca in 20 de min o asemenea alianta va fi istorie.vad ca tribu vostru are un nume f interesant.apropo pe cine cunosti tu din tribu noob?chiar sunt curios...sau nici nu esti macar membru noob?

MaSoN SpAiKeR în data de 29.01. la ora 14:48
Ai macar un raport ???

MaSoN SpAiKeR în data de 29.01. la ora 14:51
Mai amani si ignori mult. Arati ca nu ai raport, nimic ! Pune raport si e satu tau fara nici o suparare.

MaSoN SpAiKeR în data de 29.01. la ora 14:56
Cer prea mult ? De ce nu esti corect ? Ti-am pus 4 rapoarte, trimite si tu macar unu.

MaSoN SpAiKeR în data de 29.01. la ora 14:58
Ce om esti, acum ataci aliat, nu ai pic de caracter javra... Si imi zici mie nesimtit, nesimtitule !

justnoob în data de 29.01. la ora 15:02
ai avut ocazia sa iti masori cuvintele.eu nu te voi ruga frumos sau nu te voi implora sa ai grija ce si cum vorbesti.daca o ti tot asa iti iau mult mai mult de un sat.deja e a doua oara cind ma jignesti.asta inseamna ca pina acuma iti iau doua sate.

MaSoN SpAiKeR în data de 29.01. la ora 15:08
Nu ma intereseaza satele, JIGNESC PENTRU CA MERITI, CA MINTI SI JIGNESTI ! Ai zis ca ai curatat satul, ARATA RAPORT !

MaSoN SpAiKeR în data de 29.01. la ora 15:14
Se mai da si izvor de corectitudine... Zi-mi cine e.

Mesajele acestea au fost trimise de cãtre MaSoN SpAiKeR mai departe.

b3sT în data de 29.01. la ora 15:14
nush

MaSoN SpAiKeR în data de 29.01. la ora 15:15
M-a si blocat la mesaje si ataca.

Daca face asa macar ai grija pt tine cu cine joci, eu nu am ce face, ma las de runda asta pt faza astuia...

MaSoN SpAiKeR în data de 29.01. la ora 15:16
Pai se da ca in 20min scoate alianta, ai grija cu el, deja pe mine ma depaseste situatia.

b3sT în data de 29.01. la ora 15:20
nu scoate nimic :)

MaSoN SpAiKeR în data de 29.01. la ora 15:22
Stiu dar ai grija cu el, te-am lasat, bafta !
 

DeletedUser

Spaiker..nick-ul lui spune totull..da dovada de fair-play =)) nu prea isi are asta locul pe triburi..sincer.. nu credeam ca playeri din astia sunt in top..dar nah..

justnoob în data de 30.01. la ora 20:06
maine ai rupt-o in fercicire ca vad ca esti viteaz de dai pe dinafara.sunt curios oare asa de viteaz esti si pe celelate lumi.si tu ai 18 ani si urla hormonii in tine.du-te tata si racorestete.sti ce inseamna asumarea raspunderii?abia astept sa intri maine.esti o scurcura.si asta o zic chiar cu riscu de a fi suspendat.sa vezi cum zbori tu si tribu tau de cacaciosi de pe harta.direct v-am trecut la dusmani.
 

DeletedUser

1. Viteza mica - As prefera o viteza minima de 200. Rundele de weekend sunt cele mai avantajoase d.p.d.v. al timpului, multi ar avea timp sa joace atunci, in cursul saptamanii exista munca, scoala si alte 'motive' sa nu poti juca.
2. Limitarea de membri intr-un trib.. mai exact lipsa ei. Tinand cont ca e runda de viteza si cu acces Premium, deci participanti relativ putini, nelimitarea membrilor intr-un trib mi s-a parut chiar aberanta.
3. Problemele cu serverul - de inteles, deocamdata Speed.ro e la inceput. Pe parcurs probabil situatia se va stabiliza iar problemele ameliora.
4. Nivele de upgrade - adauga un plus de complexitate. Ar fi interesanta si o runda cu setarile de pe Lumea Clasica, 10 nivele de upgrade pentru fiecare unitate :)

Cam atat, n-am avut timp sa experimentez prea mult prima runda, m-am lasat din weekend (datorita vitezei mici).

Sugestii:

1. Nu stiu in ce masura e implementata, dar ar fi ok daca un anumit jucator n-ar putea parasi tribul in care se afla in ultimele 6-10 ore (ma rog, asta e relativ la durata totala de joc a rundei la urma urmei).
2. Un anumit jucator sa nu poata schimba tribul de mai mult de 3 ori pe parcursul unei runde.
3. Limitarea de membri intr-un trib sa se faca in jurul a 10, maxim 20 membri.
4. (Crazy idea of mine) Sa nu existe implementata notiunea de aliante/PNA :D
 

DeletedUser

Speedu prea mik deasta nici nu am mai jucat incepusem sa ma plictisesc adevaratele provocari sunt de la speed 200 in sus (cel mai mare speed pe care am jucat era de 700 la germani:D) intradevar am inteles k au mai fost probleme cu serveru dar era normal sa fie deoarece doar ce se deschisese si ii inteleg pe admini urmatoarea runda sper sa aiba speedu macar 150:D:D
 

DeletedUser

Opiniile mele despre aceastã rundã le voi spune sãptãmâna viitoare.

Nimeni nu va fi uitat... Nici prietenii, nici duºmanii, nici jucãtorii integri care ºi-au pãstrat o reputaþie curatã ºi nici miºeii care au jucat "murdar, murdar de tot".
 

DeletedUser6

Opiniile mele despre aceastã rundã le voi spune sãptãmâna viitoare.

Nimeni nu va fi uitat... Nici prietenii, nici duºmanii, nici jucãtorii integri care ºi-au pãstrat o reputaþie curatã ºi nici miºeii care au jucat "murdar, murdar de tot".

Chiar sunt curios ce ai de spus ... Sper ca nu o sa incepi si tu ca restul:" primii 3 sunt admini, triseaza ... etc."
 

DeletedUser

-limita de membrii intr-un trib ,10-20 ;
-odata ce ai intrat intr-un trib, sa nu mai poti iesi ;
-fara upgradeuri in fierarie ;
-viteza 150-300,durata rundei sa fie ceva mai mica (2-3 zile) ;
 

DeletedUser

Opiniile mele despre aceastã rundã le voi spune sãptãmâna viitoare.

Nimeni nu va fi uitat... Nici prietenii, nici duºmanii, nici jucãtorii integri care ºi-au pãstrat o reputaþie curatã ºi nici miºeii care au jucat "murdar, murdar de tot".

eu cred ca te oftici ca te-a scos vadim la margine.
 

DeletedUser1924

=>Speed 200+
=>Limita membrii : 20
=>La 24h "plimbarile" prin triburi blocate.
=>Sa nu putem sa ne atacam cand suntem in acelasi trib.
=>Sprijinul sa se poate trimite doar in trib... so... poate o sa avem si asa ceva :D deocamdata Tw.net rulzz :rolleyes:
 

DeletedUser

Viteza prea mica, ar fi ideal o runda de 2 zile.. In timpul saptamanii cum spunea si Vokiel, scoala, scoala de soferi, cursuri de IT :( Chiar nu ai timp, vi seara si te trezesti fara sat :))
De runda asta m'am lasat repede (Cu ajutorul cuiva :eek:) dar cu siguranta in urmatoarea imi iau liber.. :D

Ar fi idel viteza 100 dar viteza trupelor normala :rolleyes:
Si bineinteles limita de membri.. 10 ar fi de'ajuns. Fie 20 :p

@Charlie Jade: chill :D Si pe mine tot vadimash m'a scos la pensie :)) Timpu asta.
Macar am avut 2peu de a incerca sa'l farmez la inceput :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

viteza sa fie 150
limita de membrii intr-un trib:50
sa nu se poata ataca membrii tribului cat si aliatii si cei cu care avem PNA
sprijinul se poate trimite doar in trib
 

DeletedUser3568

'nceput vacantza dintre semestre..aku sa dea astya o runda de miercuri pana sambata...pai nu?
 

DeletedUser

'nceput vacantza dintre semestre..aku sa dea astya o runda de miercuri pana sambata...pai nu?

total de acord, pana la urma elevi sunt miezul jocului, si ei sunt de obicei cei mai buni:D

Despre runda 1 pot zice ca:
a durat prea mult
viteza a fost prea mica
nu a fost limita de membri in trib
jucatori s-au plmbat prin triburi dupa cum au avut chef
iar jucatorilor le-a lipsit si cel mai mic gram de onoare
 

DeletedUser

'nceput vacantza dintre semestre..aku sa dea astya o runda de miercuri pana sambata...pai nu?


tare as fi vrut sa dureze de duminica seara pana marti dimineata la ora 10 caci din pacate nu ma pot odihni nici eu in vacanta:((pe speed) ca tre sa merg la hockey in cantonament
 
Sus