Pacea...

  • Autor subiect DeletedUser15860
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser15860

Expediat 31.12.08 17:27
Vizită

Trupele tale au fost în Sat de barbari (574|569) K55 în vizită.

S-au îmbătat criţă şi se târăsc acum beţi spre casă.
An Nou Fericit tuturor jucătorilor!


parca pacea incepea la 18.00...din cauza voastra nu am putut innobila un sat..avea adeziunea 15....si ultimu ataca cu mai bine de 30 min inainte de ora 18.00....daca nu sunt corecte orele de ce le mai indicati??
Inteleg ca sa fie ceva dificultati, dar la incetarea pacii nu la inceperea ei..
 

DeletedUser15860

ba chiar mai mult..un coleg a avut un atac la 17.10 sii tot pace era...asta e neseriozitate..de la 17.10 pana la 18.00 este aproape o ora, iar pe o lume rapida ca L8 e destul de mult...
 

DeletedUser

Daca citesti anuntul vei vedea ca 18.00 nu era ora fixa. S-a zis ca in jurul acestei ore
 

DeletedUser15860

Atentie !

Din cauza unei posibile suprasolicitări a serverului la începutul şi la sfârşitul păcii nu vă putem spune ora exactă de sfârşit a păcii şi vă recomandăm să nu planificati atacuri exact pentru orele acestea.


se specifica doar ora de sfarsit nu si cea de inceput...
 

DeletedUser2673

Atentie !

Din cauza unei posibile suprasolicitări a serverului la începutul şi la sfârşitul păcii nu vă putem spune ora exactă de sfârşit a păcii şi vă recomandăm să nu planificati atacuri exact pentru orele acestea.


se specifica doar ora de sfarsit nu si cea de inceput...

scrie si inceputul acolo
 

DeletedUser

Expediat 31.12.08 17:27
Vizită

Trupele tale au fost în Sat de barbari (574|569) K55 în vizită.

S-au îmbătat criţă şi se târăsc acum beţi spre casă.
An Nou Fericit tuturor jucătorilor!


parca pacea incepea la 18.00...din cauza voastra nu am putut innobila un sat..avea adeziunea 15....si ultimu ataca cu mai bine de 30 min inainte de ora 18.00....daca nu sunt corecte orele de ce le mai indicati??
Inteleg ca sa fie ceva dificultati, dar la incetarea pacii nu la inceperea ei..
Cred ca ai facut destul spawn si nu stiu de ce nu folosesti comanda edit
 

DeletedUser

Daca citesti anuntul vei vedea ca 18.00 nu era ora fixa. S-a zis ca in jurul acestei ore

Inceputul pacii este fix, sfarsitul nu este fix.
Doar ca e vorba de fusul orar din Germania (GMT+1), la noi e GMT+2 .. deci ora 18 la ei, ora 17 la noi :)
 

DeletedUser

Inceputul pacii este fix, sfarsitul nu este fix.
Doar ca e vorba de fusul orar din Germania (GMT+1), la noi e GMT+2 .. deci ora 18 la ei, ora 17 la noi :)

Total Gresit.
deci
Cand la noi era ora 18
la GMT fix era 16:00
Deci...
GMT+1 la germani
ora GMT + 1 deci 16 + 1 = 17
GMT +2 la noi
16+2 = 18.
Scuze, la noi 18 si la ei 17 daca era asa.
 

DeletedUser

Ne cerem scuze pentru neplacerile create. Este a doua oara cand comunicam deficitar cu colegii nostri din Germania, referitor la diferentele de fus orar.
Nu avem nicio solutie reparatoare, niciun raspuns satisfacator, nu va putem oferi decat scuzele noastre.
Cu speranta ca nu veti ramane mult timp suparati si ca veti avea un Revelion minunat si ca in aceste momene va intoarceti spre cei dragi, mai degraba decat spre administratorii astia rai, va uram toate cele cuvenite si va asteptam inapoi pe server in 2009, sa o luam de la capat, fiecare cu lupta lui.
La multi ani!
 

DeletedUser11852

@ Skytale:
Spune-mi te rog, cand se da drumul la atacuri pe L9? mersi anticipat.
 

DeletedUser

Ajutor

Informaţii server

Apărare pentru începători împotriva atacurilor 16 zile

Depinde de fiecare cand a intrat :)
 

DeletedUser

Ne cerem scuze pentru neplacerile create. Este a doua oara cand comunicam deficitar cu colegii nostri din Germania, referitor la diferentele de fus orar.
Nu avem nicio solutie reparatoare, niciun raspuns satisfacator, nu va putem oferi decat scuzele noastre.
Cu speranta ca nu veti ramane mult timp suparati si ca veti avea un Revelion minunat si ca in aceste momene va intoarceti spre cei dragi, mai degraba decat spre administratorii astia rai, va uram toate cele cuvenite si va asteptam inapoi pe server in 2009, sa o luam de la capat, fiecare cu lupta lui.
La multi ani!

Cu tot respectul dar asta ii bataie de joc.
Pe L9 anuntati unele setari(ref.la satele bonus). Lumea se agita ,intra si gaseste vechile sate.
Acum cu ora de incepere a pacii.
Am o intrebare: daca imi fac 2 conturi si ma prindeti merge sa va trimit scuze si sa ma iertati ?
 

DeletedUser

Nu stiu ce va plangeti atat. Si anul trecut la fel a fost. Chiar acum v-a prins si pe voi cheful de atacuri?
 

DeletedUser

Pai, normal... De ce sa dau atacuri in 360 de zile ale anului, cand pot risca sa dau in celelalte 5? Poate-mi iese si de-o panarama pe forum...
 

DeletedUser

Ce ciudă are unu care mă ataca cu pacea asta... oricum satul nu îl lua... dar măcar îşi omora trupele... i-am scris "Shit happens."

Sărbători fericite.
 

DeletedUser7905

:)

Cu tot respectul dar asta ii bataie de joc.
Pe L9 anuntati unele setari(ref.la satele bonus). Lumea se agita ,intra si gaseste vechile sate.
Acum cu ora de incepere a pacii.
Am o intrebare: daca imi fac 2 conturi si ma prindeti merge sa va trimit scuze si sa ma iertati ?

pe ei nu-i pedepseste nimeni daca gresesc...dar noi cum am facut o greseala imediat 10-20% din sate pedeapsa :)

sincer...daca nu stiti sa administrati un server mai bine nu o faceti DELOC
 

DeletedUser15860

Pai, normal... De ce sa dau atacuri in 360 de zile ale anului, cand pot risca sa dau in celelalte 5? Poate-mi iese si de-o panarama pe forum...

daca reuseti sa iei satu inainte de pace si apoi intrii in pace nu mai poti pierde satu, adica cel care l-a pierdut nu il poate recupera rapid..e un motiv bun pentru tine?
 

DeletedUser

Ne cerem scuze pentru neplacerile create. Este a doua oara cand comunicam deficitar cu colegii nostri din Germania, referitor la diferentele de fus orar.
Nu avem nicio solutie reparatoare, niciun raspuns satisfacator, nu va putem oferi decat scuzele noastre.
Cu speranta ca nu veti ramane mult timp suparati si ca veti avea un Revelion minunat si ca in aceste momene va intoarceti spre cei dragi, mai degraba decat spre administratorii astia rai, va uram toate cele cuvenite si va asteptam inapoi pe server in 2009, sa o luam de la capat, fiecare cu lupta lui.
La multi ani!

Salutare!

intrebare: putem avea aceasi surpriza la sfarsitul perioadei de pace (adica un atac dupa ora 17:00 sa fie vizita)?

Multzam!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus