Paladin calcule L4 .... si situatia cand moare :D

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

In lupta .... Paladinul moare. In felul asta cum se calculeaza % de gasire a armei?
Spre uimirea mea azi ... am atacat cu trupe suficiente pt. a imi ramane peste 3/4 din ele dar ... surprins ca paladinul a murit :( Acum dupa cate am sesizat ... un atac cu ramanerea paladinului in viata a crescut cu 3% iar mort am sesizat ca doar 2% Dar daca erea un atac esuat si mureau toate trupele ... castiga doar 1% ?
Conteaza mult pt % numarul TRUPELOR care sant in conflict in acea lupta ?
In castel daca sant mai multi Paladini si se afla sub asediu toti castiga acelasi % ( mare ) sau se imparte % luptei la fiecare in parte.

Defapt .. cum se calculeaza in general :D
 

DeletedUser

Nu prea am inteles ce ai vrut sa zici dar hai sa incerc sa iti explic ce ii cu procentajul (%) de la paladin, din cate stiu eu.....

La un jucator activ, procentajul creste cu 3 % pe zi... si cu 1% la fiecare 100 de trupe(sau 100 de locuri de ferma!???nu stiu sigur) moarte intr-o lupta in care participa si paladinul (nu conteaza ca mor trupele tale sau trupele celuilalt, si nici ca moare paladinul sau nu, atata timp cat a participat)
 

DeletedUser

SmokeyCosmy nu mai are rost sa editez postul meu in asa fel incat sa fie cat mai inteligibil, ai raspuns destul de clar la toate intrebarile mele ;) ... Tencs!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

npc :p:p:p =)) scz de spam ... dar la faza cu apararea cam cum vine treaba ? eu nu prea ma uit la paladin ci imi vad doar de trupele , dar uite ca mai facqt curios :rolleyes:
 

DeletedUser

Paladinul ajuta cu un procent considerabil armata in functie de arma pe care o detine, indiferent daca e in atac sau in aparare. Fara arma e aproape un simplu Ostean .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Mai am o intrebare ... VREAU SA SCOT ARMA :D ... am 1 singura arma si NU VREAU SA O FOLOSESC ... pur si simplu!! Vreau sa nu o folosesc .... cum procedez ?
 

DeletedUser

Fiecare arma mareste puterea de atac a unei unitati. Daca nu vrei sa folosesti arma nu trimiti paladinul cu respectiva unitate.
 

DeletedUser

Eu vreau sa trimit Paladinul in lupta dar fara arma :) ... defapt vreau sa il trimit Sprijin :))
 

DeletedUser

Pai daca trimiti paladinul ca sprijin mai bine trimiti cu tot cu arma, pentru ca ajuta si in aparare
 

DeletedUser

DECI, nu e problema cine si unde se duce, VREAU SA DEZACTIVEZ ARMA!
 

DeletedUser

Si daca eu primesc sprijin de la mai multi jucatori, si sa zicem ca am in sat 5 paladini. Se aplica Procentajul ce crestere a puterii trupelor in aparare de la toti paladinii sau doar de la al meu?
 

DeletedUser

Eu am aflat ca toate trupele beneficiaza de toate armele care se afla pe paladini in acel conflict.
 

DeletedUser

@Negue... Nu cred ca poti (cel putin eu nu am vazut cum) sa nu folosesti nici o arma la paladin din momentul in care i-ai ales una....Dar nu vad cu ce te-ar deranja arma..

@underground tao: Din cate stiu eu, si din cate am observat folosind simulatorul.. Daca primesti suport cu mai multi paladini, o sa se calculeze fiecare arma de la fiecare paladin, doar ca nu de 2 ori aceeasi arma..
De exemplu Halebarda va mari cu 20 % puterea de aparare a lancierilor, dar daca 2 paladini o poarta nu se va mari cu 40%
Acest lucru poate fi folositor daca primesti de exemplu suport cu mai multi paladini si unul poarta de exemplu Halebarda si altul Spada lui Ullrich.... Se va mari cu 20% puterea de aparare si a lancierilor(datorita Halebardei) si cu 20% puterea de aparare a luptatorilor cu spada(datorita Spadei)...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Sa imi explice si mie cineva... de preferat programatorii care cunosc cifrele exact, cum se calculeaza procentajul sa stim si noi.
Mi-am atacat sprijinul acordat unui sat de barbari in care erea Paladinul 200Sulite 80Spade 50Arcuri iar 250Topoare au atacat... paladinul a murit dar Sprijinul a castigat. Cu toate astea ... NU mi-a crescut deloc %. Au murit peste 300 de trupe dar ... IOC cei 3%
Asta s-a intimplat acum ~1 ora.

edit... au trecut 3ore nu s-a modificat procentajul dupa lupta respectiva.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Procentajul nu se modifica pe loc....

Daca nu s-a modificat pana acum, o sa se modifice in urmatoarele ore.

P.S. Nu cred sa iti raspunda vreodata programatorii...
 

DeletedUser

Da ... sant si eu sigur ca nu o sa raspunda programatorii, dar macar cineva care cunoaste EXACT cum se face calculul, in ce conditii, si perioada de timp in care se premiaza. Imi aduc aminte ca vreo 2-3 nu am avut nici o lupta dar procentajul a crescut cam ... la fel ca atunci cand eream peste inamic.
Pana la urma duc o lupta cu morile de vant, informatiile apar destul de greu :(
 

DeletedUser

Atata timp cat NU ai paladin...da-mi voie sa precizez ca NU are la ce sa-ti creasca procentajul.Refa-l, si asteapta sa vezi dupa un timp.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus