Paladin versus steaguri

DeletedUser

Cine a jucat macar putin pe o lume cu steaguri stie ca poti schimba aceste steaguri cu alti playeri . Ce ar fi daca am putea face schimb si de arme pe care le are paladinul ? Daca s-ar adopta modificarea asta ar trebui sa se modifice si tipul lumilor si sa nu se mai deschida lumi noi pe care sa fie si steaguri si paladin ( asa cum sunt este lumea 34 cu paladin ce poate gasi arme ) ci sa fie 3 tipuri de lumi :

- lumi cu steaguri ; se stie ca steagul aduce bonus tuturor trupelor din sat si nu doar unei arme ca paladinul
- lumi cu paladin ; se stie ca paladinul e inversul steagului , aduce bonus doar unei unitati anume
- lumi fara paladin si fara steaguri sau cu steaguri si cu paladin fara arme

Introducerea acestui nou 'tip de comert' s-ar putea face cam asa :
- schimb de arma existenta in camera de arme doar ( dai ceea ce ai si primesti ceea ce are celalalt )
- intervalul la care acea arma poate fi schimbata iar cu un alt player setat undeva 48 ore sau lasat la liber
- daca un player are toate armele gasite si face schimb cu altul care inca nu le are pe toate , arma primului player sa fie transferata pe contul celui de-al 2 lea iar arma celui de-al 2 lea ( arma pe care primul o are deja ) sa dispara pur si simplu ( nu poti avea aceeasi arma de 2 ori ) iar paladinul primului player sa reia de la zero progresul pentru gasirea acestei arme .

ps : modificarea sa fie introdusa doar pe lumile noi deschise , n-ar fi ok ca pe un server cum este 34 sa poti schimba si arme si steaguri .
 

fantomas21

member
Scor reacție
15
super idee :) as juca pe o lume unde sa poti schimba armele la paladin si cred ca multi ar fi interesati de asta
 

DeletedUser42487

La cat de frustrant e sa primesti arma pentru lancieri cand tu ai doar atac in sat....
Si cum toate celelalte se pot da sau schimba: premium, steaguri, resurse... mi se pare normal sa putem face schimb si cu arma.
 

liana

member
Scor reacție
35
La cat de frustrant e sa primesti arma pentru lancieri cand tu ai doar atac in sat....
Si cum toate celelalte se pot da sau schimba: premium, steaguri, resurse... mi se pare normal sa putem face schimb si cu arma.

exact..
tocmai din punctul asta de vedere,suna ok.
si asa se schimba orice intre playeri,asta e chiar utila.
 

Deleted User - 2048663

daca un player are toate armele gasite si face schimb cu altul care inca nu le are pe toate , arma primului player sa fie transferata pe contul celui de-al 2 lea iar arma celui de-al 2 lea ( arma pe care primul o are deja ) sa dispara pur si simplu ( nu poti avea aceeasi arma de 2 ori ) iar paladinul primului player sa reia de la zero progresul pentru gasirea acestei arme .

ciudata gandire mai ai
pai daca ai toate armele pt ce sa mai faci schimb, stiind ca nu primesti nimic in loc, ba mai mult stiind ca vei pierde o arma la paladin???:confused:
+ ca daca ai nevoie de o anumita arma la paladin, atunci cand vrei sa te aperi, ti-o pot trimite colegii de trib sprijin
asa ca nu vad rostul unei astfel de setari...parerea mea:)
 

DeletedUser

nu stiu cat dureaza efectiv schimbul unui steag dar banuiesc ca instant . ori poate dureaza ceva pana il poti folosi efectiv . la fel si cu paladinul , prin schimb ai arma ce iti trebuie disponibila in acelasi timp in care ai si steagul . .
vrei sa spionezi pe cineva si iti trebuie telescop , spionii unui coleg fac 3 ore ai tai juma' de ora . ai primit telescop ai si spionajul mult mai rapid.
vrei sa ataci pe cineva si iti trebuie topor sau lance dar tu ai spada si banner . primesti topor .
esti atacat , paladinul cu arma ce iti trebuie ajunge intr-o ora dar atacul pe tine in 30 minute , ai primit arma .
si-as putea continua . fiecare il poate folosi asa cum vrea desi ideea de baza e cea de mai sus .
nu uita ca nu toti sunt defenderi in joc , mai ales pe inceput de lume tu ai nevoie de topor lance ori luceafar si primesti telescop . propunerea nu ii vizeaza doar pe defenderi . daca ai avea posibilitatea sa o faci si tu ai folosi chestia asta .

ps ... ciudat ? inseamna ca tu nu esti invatat sa iti ajuti colegii daca gandesti asa , eu 1 renunt la orice ( sate arme paladin resurse ) pentru a imi ajuta un coleg care are nevoie de ele .
 
Ultima editare de un moderator:
Sus