part time job

  • Autor subiect Knightbetrunken
  • Data de început

DeletedUser26904

Raspuns intrebari relevante.


1)part time job- pntru unii triburile e ca o slujba cu norma intreaga
deci nu platesc un sfant :)

2) nu cred ca sunt multi dispusi sa acopere timpul noptii+ parca pe ro e bonusul de noapte- banuiesc ca nu ataca nimeni noaptea.

3) pentru ca e ceva general si nu referitor la o lume anume.
1. eu prin job inteleg slujba..si nu la biserica...
2. atacurile in general se dau noaptea sa ajunga dimineatza la 8.00..si la secunda...
3. ar trebui sa fie referitot la o lume anume pentru ca fiecare din cele existene are caracteristicile si caracterele ei. la caracteristici nu ma refer numai la setarile serverului si caractere, inseamna ca majoritateacelor care ies pe extern au deja slabiciuni pentru jucatori ai vechi si simpatii pentru anumite triburi...ceea ce influenteaza entuziasmul(sa nu spun fidelitatea)
deasemena consider ca trebuie sa-i cunosti si sa ai incredere in celalat ca aveti stiluri de crestere a satului si contului asemanatoare si comunicati.altfel tu bati taleri si el vrea sa cresca mine, alalat cand vede nobilul ia un barbar in loc sa atace, sau sparge armata pe unul pe care i s-a pus pata . si iar important e cine vorbeste in numele vostru..eu am numai un coleg de cont si ...daca vezi niste mesaje zici ca e un schizofrenic pe cont

mentionez ca joc si am jucat cu coplayer , dar niciodata blind-date
cei mai multi stiu pe ro ca am jucat cu catalin 1 an si jumatate si cu altcineva pe net, deci nu vorbesc in necunostinta de cauza.
 

DeletedUser

Corect tot ce ai spus.
1)Titlul era menit sa atraga atentia oamenilor.
2)Sincer nu am expus tot planul pe care il am in minte.
Cand sa nascut ma gandeam la net.
Ce rost ar avea sa caut somnambuli si insomniaci cand as putea recruta useri de pe alt fus orar.
3) Cum am spus sa nascut ca o idee de aplicat undeva pe un teren neutru ca server si lume(dincolo de simpatii si setari)
Sper ca 2 oameni care lupta pe o lume pot convietui in mod pasnic pe o alta lume sau cont comun.

Deci e o mare provocare :)
La mine a fost "la prima vedere" si conturi deja facute deci e ceva nou sa faci pe mesterul Manole in 6+.
Totul se face prin comunicare.

Referitor la comunicare: in mod clar vorbeam in numele meu si in mai mica masura daca era nevoie in numele contului in anumite probleme care priveau contul, deci nu exista probleme cu cine/ce face.
[Ma gandesc acum care sunt prioritatile unui cont(cu un sat, cu 10 sau cu 100)
La un sat:
minele-sulite-goana dupa cavalerie usoara- ferma-trupe/minele-goana dupa nobil.
La 2-10 sate:
majoritatea timpului caut sa cresc satele/fac trupe in mod egal dupa care sa bat monede.Asta e ordinea si cand am 100 de sate.
Mai multe de 10 sate:
Cladiri si trupe in mod egal cand calculezi ce poti face(poti face un nivel la mina sau ferma sau alta cladire si trupe cat pt 2 ore si urmatorul mai face si el trupe inca 2 ore dar in 3 ore vei avea mina cu in nivel mai sus.

Ca trupe pt in cont care are ca principa arma existenta mai multor useri contra unor vecini in mare parte offline e clar ca un mod de joc agresiv/ trupe facute rapid e un +

Cu cat cresti mai repede cu atat devi de neatins in raport cu cei din jur.
Probabilitatea de a avea probleme este redusa daca stii sa te extinzi si sa mentii ritmul de dezvoltare sanatoasa bazata pe farmuit si facut trupe.]
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Tre sa le desenezi calarasi ca astia se prind greu de tot ce ai vrut tu sa zici. Eu am inteles din prima :).
Cand joaca doar 2 pe cont e posibil ca amandoi sa se lase de joc si atunci munca lor a fost in zadar cum ai zis si tu. Cand e vorba de 6 persoane,e mai greu sa se plictiseasca toti 6 in acelasi timp. Plus ca fiind in permanenta cineva pe cont timp de 12 ore contul se va dezvolta de 6 ori mai repede ca atunci cand e doar unul si ce e mai important,nu intervine rutina.

Una peste alta,e o idee foarte buna si mi-ar face placere sa te ajut in a o pune in aplicare.
 

DeletedUser2147

knight, as fi eu interesat. Da un mesaj cu niste detalii, cand ai vrea sa incepi, unde(server), setarile lumii(in principiu mi-ar place sa fie pe setari clasice, fara biserica, viteza de 2 sau 1.5, cum e la arabi acum, setari de w4)
 

DeletedUser26904

Tre sa le desenezi calarasi ca astia se prind greu de tot ce ai vrut tu sa zici. Eu am inteles din prima :).
Cand joaca doar 2 pe cont e posibil ca amandoi sa se lase de joc si atunci munca lor a fost in zadar cum ai zis si tu. Cand e vorba de 6 persoane,e mai greu sa se plictiseasca toti 6 in acelasi timp. Plus ca fiind in permanenta cineva pe cont timp de 12 ore contul se va dezvolta de 6 ori mai repede ca atunci cand e doar unul si ce e mai important,nu intervine rutina.

Una peste alta,e o idee foarte buna si mi-ar face placere sa te ajut in a o pune in aplicare.

piusor....cum sa creasca de 6 ori mai repede cand cladirilor le ia acelasi timp???
se farmeaza mai bine? da...dar tot atat le ia trupelor sa se plimbe, ca la oricare dintre vecini. e mai usor? DA, dar de 6 ori? ma indoiesc
 

DeletedUser

knight, as fi eu interesat. Da un mesaj cu niste detalii, cand ai vrea sa incepi, unde(server), setarile lumii(in principiu mi-ar place sa fie pe setari clasice, fara biserica, viteza de 2 sau 1.5, cum e la arabi acum, setari de w4)

Pai vino si tu cu o oferta de interval orar :)
Si mai vedem noi.
Oricum nu fac arcasi si arcasi calari in lumile cu asa ceva.
Si biserica e o mare bataie de cap dar e si educativ.
Speed 2 e mai rar + trupele se vor misca cu 0,5 daca viteza lumi e 2.
Cel mai caldut e 1 viteza lumii si 1 viteza trupelor.
Cel mai tare ma doare pe mine daca e pachete sau monede(cunoscatorii stiu de ce)

Miss piggy:
Poate nu de 6 ori dar ce nu poate lua rapid cei din jur e + pt contul respectiv si cu cat se mareste raza de farmare cu atat inghite mai mult din ce ar reveni altora in timp.
 

DeletedUser26904

Pai vino si tu cu o oferta de interval orar :)
Si mai vedem noi.
Oricum nu fac arcasi si arcasi calari in lumile cu asa ceva.
Si biserica e o mare bataie de cap dar e si educativ.
Speed 2 e mai rar + trupele se vor misca cu 0,5 daca viteza lumi e 2.
Cel mai caldut e 1 viteza lumii si 1 viteza trupelor.

Cel mai tare ma doare pe mine daca e pachete sau monede(cunoscatorii stiu de ce)

Miss piggy:
Poate nu de 6 ori dar ce nu poate lua rapid cei din jur e + pt contul respectiv si cu cat se mareste raza de farmare cu atat inghite mai mult din ce ar reveni altora in timp.

viteza trupelor e fractie din viteza serverului..viteza trupelor 0,5 la viteza 2 inseamna ca merg la fel de repede ca cele din lumea cu viteaza 1 si la server si la trupe...
2x0,5 = 1x1 :p

si pe ro sunt taleri aproape peste tot ...te doare daca sunt redusi sau nu ...
 

DeletedUser17308

re

aveti dreptate... cu cat stai mai mult pe cont cu atat te dezvolti mai bine..
 

DeletedUser

aveti dreptate... cu cat stai mai mult pe cont cu atat te dezvolti mai bine..

Timp= bani= nu e o afacere buna sa arunci tot timpul liber fie si daca dispui de asa ceva din belsug
Nu cred ca se viseaza careva cyborg conectat la o realitate virtuala non stop
(cel putin nu la triburile)

miss Piggy cum sa fie egala treaba?

trupele care la viteza trupelor 1 vin in 2 ore sosesc la viteza 0,5 in 4 ore si rezulta ca farmuitul e de 2 ori mai dificil sau cam asa ceva

Daca viteza serverului e de 0,5 resursele sunt mai sarace in ferme cand dai pe acolo.

Ecuatia benefica pt un cont activ tot timpul e 1:1 nu 2:0.5 sau 0.5:2

Trupele circula prea lent- resursele produse la interval mic sunt mici.
Nu am gandit profund la asta asa ca poate gresesc :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

dar tot nu inteleg de ce tocmai 5 ... daca ai noroc sa nimeresti unu nocturn si unu matinal sau care sa stea dupa amiaza(depinde de caz,si de cum ai tu programu ) ai ajunge in top 20 pe lume :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Daca se ofera un insomniac eu nu zic nu.
Sau unul care lucreaza la internet tura de noapte sau dispecer la pompieri :)
Am mentionat undeva ca am in cap recrutarea si de pe alt server similar cu triburile care sa fie opus ca time zone ptr Romania.
Deci practic vor fi 6 pe ziua, 6 pe noapte.
Sase romani + 2 asiatici + 4 sud americani sau mai stiu eu cum iese la final lista :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Daca se ofera un insomniac eu nu zic nu.
Sau unul care lucreaza la internet tura de noapte sau dispecer la pompieri :)
Am mentionat undeva ca am in cap recrutarea si de pe alt server similar cu triburile care sa fie opus ca time zone ptr Romania.
Deci practic vor fi 6 pe ziua, 6 pe noapte.
Sase romani + 2 asiatici + 4 sud americani sau mai stiu eu cum iese la final lista :)


Si toti omaenii astia pentru un singur cont :)
 

DeletedUser

E o provocare mai mare decat jocul in sine :)
Saraca "usa" de la cont o sa fie schimbata la 2-3 luni de atat sucit si invartit clanta :)
Pun pariu ca o sa votam pe cine si cand inobilam +cum facem satul de la 1000 la 3000 de puncte.
Dar cu avantajul 24/24 activ e greu sa o dai in bara :)

uite aici sedinta cont

http://www.southparkstudios.com/clips/155271
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser17308

re

Timp= bani= nu e o afacere buna sa arunci tot timpul liber fie si daca dispui de asa ceva din belsug
Nu cred ca se viseaza careva cyborg conectat la o realitate virtuala non stop
(cel putin nu la triburile)

miss Piggy cum sa fie egala treaba?

trupele care la viteza trupelor 1 vin in 2 ore sosesc la viteza 0,5 in 4 ore si rezulta ca farmuitul e de 2 ori mai dificil sau cam asa ceva

Daca viteza serverului e de 0,5 resursele sunt mai sarace in ferme cand dai pe acolo.

Ecuatia benefica pt un cont activ tot timpul e 1:1 nu 2:0.5 sau 0.5:2

Trupele circula prea lent- resursele produse la interval mic sunt mici.
Nu am gandit profund la asta asa ca poate gresesc :)
sunt persoane care se joaca la munca triburile si nu cred ca pierd nimic:))
 

DeletedUser

Si banuiesc ca unii nu scad productivitatea in munca pe care o fac :)
Bine sunt destui pierde vara fara clienti si cu internet la munca dar...
Sa nu uitam ca nu toti cei care muncesc o fac incalzind un scaun in birou.
Sau triburile nu are abonati cu slujbe mai de jos?
Cati pot juca non stop triburile la birou si dupa terminarea orelor de munca acasa la nevasta?
Pe asta cum o mai rezolvi?
 

DeletedUser2147

eu asteptam sa dai tu detalii, server, lume, niste detalii de genul. Intervalele orare se pun de acord cand vom discuta despre cont/sat/sate;)
 

DeletedUser

Ma nene tu ai 'nspe frati gemeni sa fi 24 de ore disponibil sau esti la pat cu perfuzii?
Eu nu recrutez doritori de server/lume/setari inca.
Fac lista cu doritori si cand sunt dispusi sa se sacrifice pt binele general :)

Ce server, ce cont, ce lume asteas mizilic man.

Server oricare in care ne intelegem cat de cat cu majoritatea utilizatorilor sa interactionam si noi cat de cat nu sa stam ca mutu'n papusoi pe China sau Turcia :)
Ca eu nu stiu deloc chinesa sau turca.
Da ma descurc cu germana, spaniola, portugheza..deastea de pe la noi astia cu sange latin :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser26904

Timp= bani= nu e o afacere buna sa arunci tot timpul liber fie si daca dispui de asa ceva din belsug
Nu cred ca se viseaza careva cyborg conectat la o realitate virtuala non stop
(cel putin nu la triburile)

miss Piggy cum sa fie egala treaba?

trupele care la viteza trupelor 1 vin in 2 ore sosesc la viteza 0,5 in 4 ore si rezulta ca farmuitul e de 2 ori mai dificil sau cam asa ceva

Daca viteza serverului e de 0,5 resursele sunt mai sarace in ferme cand dai pe acolo.

Ecuatia benefica pt un cont activ tot timpul e 1:1 nu 2:0.5 sau 0.5:2

Trupele circula prea lent- resursele produse la interval mic sunt mici.
Nu am gandit profund la asta asa ca poate gresesc :)

crede-ma ca nu-i asa...si daca nu ma crezi inrteba un admin sau testeaza ca sunt atatea lumi...
viteza cu care merg trupele e fractie din cat e viteza serverului
deci daca in setarile lumii scrie ca in 13(de ex) ca viteza lumii e 2 si viteza trupelor e 1 inseamna ca iti ia jumatate din timpul pe care l-ar face pe lumea 1 (de ex) de exemplu...
cum crezi ca au venit cu idei geniale de tipul Viteză de joc 1.6
Viteza trupelor 0.625??
 

DeletedUser23756

Asta era si pe la englejji:D

mai exact Project 24 co 1 account

link mi s-a parut chiar frumoasa ideea...dar aici nuuu prea cred ca se poate face asa ceva din pacate :(
 
Sus