PCA vs Angry / A2

  • Autor subiect DeletedUser28165
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser9688

tzepes..din cate tin eu minte, atunci cand li s-a reprosat celor din Angry ca si-au facut academie, au spus ca pe L13 exista o limita de membri in trib si academia este facuta pentru a completa tribul Angry.. adica o completare.. practic, voi ati recunoscut ca Angry si A2 este un intreg.. asa ca, nu incercati sa dati academia la o parte din statistici.. e a voastra si trebuie sa va mandriti cu ea peste tot... :D
iar noi, PCA, atunci cand atacam tribul Angry colaboram cu colegii din CL.. care sunt foarte putini... hai sa facem o statistica mai realista un pic, asa cum vreti voi cu triburile combatante..


Side 1:
Tribes: PCA CL
Players:

Side 2:
Tribes: Angry A2
Players:

Timeframe: Dintotdeauna

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 6,347
Tabăra 2: 9,914
Diferență: 3,567

image.php


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 396
Tabăra 2: 193
Diferență: 203

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 43,848,834
Tabăra 2: 68,743,137
Diferență: 24,894,303

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 3,476,331
Tabăra 2: 1,699,462
Diferență: 1,776,869

image.php



daca tu gasesti la ora actuala vreo statistica care sa fie favorabila tribului Angry - A2 eu ma las de L13 :D



P.S. urat din partea celor din Angry ca iar au concediat un jucator care pierde sate in favoarea noastra.. ce ati avut domnilor cu kkmk de l-ati exclus din trib?
 

DeletedUser

eu m-as uita putin la statistica de la inamici invinsi - aparare pe granita cu voi si granita cu regal sa vedem pe ce parte se concentra tribul angry in timp ce voi faceati statistici.

balanta e intradevar in favoarea voastra insa nu pentru ca Angry ar fi un trib slab. Felicitari pentru asta, chiar daca nu aveti nici voi numai jucatori buni la granita (am fost si eu sitter pe granita respectiva putin si atacurile nu erau chiar asa reusite, referindu-ma strict la distante intre ele)

Concedierile se fac pe motive intemeiate, nu ca sa aparem mai bine pe extern.

........
Ps. in caz ca unii nu se pot abtine de la comentarii egocentrice;
"nu erau chiar asa reusite" ar insemna mai mult decat destul timp pentru sprijin intre atacuri.
"nu aveti numai jucatori buni" nu este o lauda pentru cei "valorosi" ci opusul pentru ceilalti.

nu dau nume pentru ca nici n-am fost atent la momentul respectiv, nici nu as avea de ce sa arat cu degetul.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6681

E un paradox.. faptul ca pierzi 5 sate si te da afara din trib.. intradevar un motiv intemeiat :D

si apoi este problema noastra ca voi sutneti concentrati intr-o anumita directie... sau sa iti aduc aminte directiva lu` doze. toata lumea ia sate doar in directia k55..

oricum .. e cale mica de la agonie la extaj
 

DeletedUser9688

eu m-as uita putin la statistica de la inamici invinsi - aparare pe granita cu voi si granita cu regal sa vedem pe ce parte se concentra tribul angry in timp ce voi faceati statistici.

pe ce parte se concentra tribul Angry, domnule Paradox?? hai sa-ti spun eu pe ce parte..

in ziua de duminica, cand triburile PCA si CL se concentrau sa faca statistica, tribul Angry se concentra asupra unui sat de-al meu.
jucatori din Angry precum doze, cgadrian, motoristu, king flex, ImperialBoys, bubitu..si lista poate continua.. se concentrau sa-mi dea mie peste 1500 de fake-uri.. si in imaginatia lor s-au gandit ca au sanse sa-mi ia un sat daca printre cele peste 1500 de fake-uri baga si 5 curatari cu 4 nobili ...
din pacate pentru ei nu au reusit decat sa se umileasca singuri..

asa ca, domnule Paradox, nu ne vinde noua gogosi ca sunteti concentrati prin alte parti.. atata timp cat aveti razboaie, incercati sa nu cautati scuze ieftine.. ca nu tine..
asumati-va statistica... caci parerea mea e ca stati bine in razboiul cu noi (cu toate ca sunteti in dezavantaj)... ati fi stat intr-adevar prost daca ati fi avut o conducere care isi poate asuma si infrangerea si nu ar concedia jucatorii care pierd sate...

rusinicaaaaa......
 

DeletedUser

nu sunt in conducerea tribului, nu raspund de organizare.
am mai spus asta...si nu cred ca m-a pus nimeni pe nicio lista astfel incat sa veniti la mine cu replici de parca eu organizez tribul.

catre amandoi acum.

Principala tinta a noastra (si ma refer la granita mea) a fost Blackhell, comparati-i inamicii invinsi cu 2-3-4 din granita pca-angry...apoi sa-mi spuneti pe ce parte s-a concentrat tribul.

5 atacuri..vai mie..si..ai rezistat?
intreaba la nimereala prin regal ce atacuri s-au tinut pe mine sau pe niky...

dar da, aveti dreptate in cele din urma...cunoasteti mai bine decat mine situatia din tribul in care nu va aflati, dar eu da.

si eu visez la ziua in care nu va mai atacati la fiecare chestie pe extern.

inchei cu: Domnu keithoss, in caz ca nu ne cunoastem de ceva ani si nu stiu eu, am pretentia sa iti mananci gogoasa in liniste, apoi sa vi cu atitudini de superioritate pe extern.
rusinicaaaaa......
right back at you :)
 

DeletedUser9688

daca nu esti in conducere si nu te ocupi de organizare, atunci nu-ti da cu presupusul catre ce zona era concentrat tribul Angry... eu ti-am spus doar ca tribul mi-a trimis peste 1500 de fake-uri in ziua de duminica (ca doar de fake-uri sunt in stare)...ceea ce dovedeste ca isi concetrau atentia si asupra tribului PCA, nu numai asupra Regal-ului... corect?


P.S. nu vin cu atitudini de superioritate pe extern... vin doar sa va arat inferioritatea voastra.. :D


P.S.2 acel "rusinicaaa" era indreptat catre conducerea tribului Angry, nu catre tine.. dar se pare ca te-ai simtit..
 

DeletedUser

nu-mi dau cu presupusul, discut zilnic cu, conducerea.
cealalta concluzie am spus ca am tras-o dupa ce am stat sitter pe granita aia.

dai replici fara sa te gandesti, iar cand gresesti le interpretezi tot tu in favoarea ta..e trist.

P.S. nu vin cu atitudini de superioritate pe extern... vin doar sa va arat inferioritatea voastra..

imi amintesti de frustratii din salile de net de pe vremuri cand pierdeau la cs. iarasi..tragi concluzii din zero barat...Te astept sa-mi dovedesti inferioritatea de top5 la inamici invinsi.

fake-urile s-au dat la nimereala, iar cele cateva atacuri reale s-au dat la sacrificiu.
5 fulluri nu inseamna nimic....
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

m-ati spart cu " sagetile " astea intre voi , **-iti si voi de fete ( sat ) genul : fffff.... fetitele din sat cand intra nobilii , sau sa`i prosteasca ca sa nu ia satul , ca vine barbac`su si o apara :)
 

DeletedUser

m-ati spart cu " sagetile " astea intre voi , **-iti si voi de fete ( sat ) genul : fffff.... fetitele din sat cand intra nobilii , sau sa`i prosteasca ca sa nu ia satul , ca vine barbac`su si o apara :)

Poate o fi din cauza nopti...Dar nu inteleg nimic din ce ai zis :eek:
 

DeletedUser

presupun ca voia sa ne inchida gura...

a zis ceva de fete..fetite si barbati...si sa vorbim de asta pe topic de razboi...cred.
 

DeletedUser6681

Paradox, din cate stiu eu .. colegul meu este mai agresiv... ca tine, iar daca te-a atacat tribul regal.. al carui refugiat esti.. ai plecat dintr-o parte in alta.. pt ca nu te-ai adaptat unor cerinte.. nu cred ca esti in masura.. sa spui .. de agresori avand invedere ca tu esti chiar grantiza :)

daca iti place sa fii atacat .. te inteleg, dar pt unul din granitza nu prea esti agresiv .. sau te temi,

nu iti inteleg cum de iti permiti sa iei din meritile unor jucatori.. ( cativa jucatori ) care in cateva zile v-au laut 70 de sate spunand.. ca nu v-ati concentrat voi pe granitza aia.. sau este nevoie sa iti arat sate de 2k blindate cu 100k din fiecare ?

cum iti permiti sa spui ca nu va concentrati acolo.. cand dati de la 30-40 de ore atacuri tot tribul.. ???? daca nici atunci nu va concentrati atunci cand..

CE AM VRUT SA SUBLINIEZ :

voi va miscati un trib intreg pt a rezista... pe cand acolo joaca cu voi.. cativa jucatori.. o sa spui ca sunt aparati de un trib .. iti spun ca se apara singuri.. alti jucatori au alta jucaria in alta parte..

ESTE O MARE DIFERENTA.. de fair play
voi cand ati atacat v-am felicitat.. dar evident.." noi ne concentram pe o alta granitza " ...
Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:
Tabăra 1: 12
Tabăra 2: 16
Diferență: 4
cam asta ati luat .. nu cred ca vrei sa iti zic cate ati pierdut.. obs ca va concentrati temeinic pe un trib atacat din toate directiile si aveti o diferenta de 4 sate...

Noi atacati din toate directiile ... avem o diferenta fate de voi de ..

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:
Tabăra 1: 47
Tabăra 2: 9

se numeste eficienta... cauta scuze penibile.. pt situatii penibile..

Iar atunci cand regalul se va lupta exclusiv cu voi.. as dori sa intreb .. care este granitza unde va concentrati voi.. blindandu-va satele din mijlocul nostru dar lasati grantiza goala.. ca noi suntem buti si va atacam doar satele din mijloc.... offf .. offf si iarasi offff

Numai paradoxuri in jurul nostru si nu stiam..

Ma intreb daca ma bat cu angry .. las granitza de la bb de izbeliste ?
 

DeletedUser9688

nu-mi dau cu presupusul, discut zilnic cu, conducerea.
cealalta concluzie am spus ca am tras-o dupa ce am stat sitter pe granita aia.

dai replici fara sa te gandesti, iar cand gresesti le interpretezi tot tu in favoarea ta..e trist.



imi amintesti de frustratii din salile de net de pe vremuri cand pierdeau la cs. iarasi..tragi concluzii din zero barat...Te astept sa-mi dovedesti inferioritatea de top5 la inamici invinsi.

fake-urile s-au dat la nimereala, iar cele cateva atacuri reale s-au dat la sacrificiu.
5 fulluri nu inseamna nimic....

discuta cu cine vrei..ai deplina libertate...
dar tu te-ai uitat pe harta sa vezi la ce distanta esti de PCA? ai vazut ca esti la doua K-uri distanta?? e normal ca tu sa fii concentrat asupra tribului Regal.. dar nu spune ca tot tribul e concentrat acolo, ca nu esti tu un trib intreg... iti garantez ca, colegii tai mai din centrul tribului si cei din granita cu noi sunt concentrati asupra noastra.. eu asta am vrut sa evidentiez....
nu te mai simti tu ca fiind un trib intreg ca nu esti..
si nu uita de circulara lui dorm doze in care va invita sa atacati doar spre K55.. ok? (de ce nu-ti asculti seful si ataci in alta parte? :D )

P.S. sincere felicitari pentru pozitia ca aparator.
 

DeletedUser

despre partea cu raportul dintre atac si aparare...datorita tranzitiei respective m-am concentrat mult mai mult pe aparare decat pe atac...
la un moment dat aveam vreo 50 de sate dintre care vreo 30 erau cele mai vestice cu albastru.


informeaza-te din nou asupra partii cu refugierea...eu personal nu-mi amintesc sa fie cazul....la momentul plecarii mele in angry cred ca aveam 0 barat la inamici invinsi aparare si nu a facut nimeni presiuni asupra mea sa plec....am plecat la sfatul rucsandrei "nu pleci la aliati...daca vrei te duci la neutrii sau inamici" (parca asa era)...dupa ce mi s-a interzis plecarea in pals, desigur.

exact mami..2-3 se concentreaza pe noi...din cauza asta am avut atacuri reale din k63 la un moment dat....vreo 20 la numar parca.
nu stiu cum faci 5mil la inamici invinsi- aparatori intr-o singura dimineata fiind atacat doar de 2 oameni in stadiul asta al jocului.

iarasi, spun unde si cine se concentreaza, pardon, rectific: se concentra acu..2 sapt din discutiile cu niste jucatori din granita respectiva...am fost sitter..am vazut situatia..am discutat cu un vecin...m-a aprobat...ce vrei mai mult?

vreo 2 luni si ceva parca a fost un razboi exclusiv angry-regal daca nu ma insel...acum o saptamana au intrat triburile de care stii si tu.

P.S. sincere felicitari pentru pozitia ca aparator.
mersi, ar trebui sa-i feliciti de fapt pe blackhell si crashday ca au reusit sa ma aduca in top, ca in viziunea lui visez doar ei se chinuie la granita..restul tribului numara pietricele cand eram singurii cu rosu pe harta.

..........
Chestia asta n-o sa ajunga niciodata nicaieri, ma retrag din discutie. O sa citesc in schimb topicul in mod regulat.
O seara buna.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6681

despre partea cu raportul dintre atac si aparare...datorita tranzitiei respective m-am concentrat mult mai mult pe aparare decat pe atac...
la un moment dat aveam vreo 50 de sate dintre care vreo 30 erau cele mai vestice cu albastru.


informeaza-te din nou asupra partii cu refugierea...eu personal nu-mi amintesc sa fie cazul....la momentul plecarii mele in angry cred ca aveam 0 barat la inamici invinsi aparare si nu a facut nimeni presiuni asupra mea sa plec....am plecat la sfatul rucsandrei "nu pleci la aliati...daca vrei te duci la neutrii sau inamici" (parca asa era)...dupa ce mi s-a interzis plecarea in pals, desigur.

exact mami..2-3 se concentreaza pe noi...din cauza asta am avut atacuri reale din k63 la un moment dat....vreo 20 la numar parca.
nu stiu cum faci 5mil la inamici invinsi- aparatori intr-o singura dimineata fiind atacat doar de 2 oameni in stadiul asta al jocului.

iarasi, spun unde si cine se concentreaza, pardon, rectific: se concentra acu..2 sapt din discutiile cu niste jucatori din granita respectiva...am fost sitter..am vazut situatia..am discutat cu un vecin...m-a aprobat...ce vrei mai mult?

vreo 2 luni si ceva parca a fost un razboi exclusiv angry-regal daca nu ma insel...acum o saptamana au intrat triburile de care stii si tu.


mersi, ar trebui sa-i feliciti de fapt pe blackhell si crashday ca au reusit sa ma aduca in top, ca in viziunea lui visez doar ei se chinuie la granita..restul tribului numara pietricele cand eram singurii cu rosu pe harta.

..........
Chestia asta n-o sa ajunga niciodata nicaieri, ma retrag din discutie. O sa citesc in schimb topicul in mod regulat.
O seara buna.

Omule, uitate la pozitia mea.. si spui de tranzitii de sate.. de sate defensive... de modul in care ataci..

Eu la 90 de sate .. aveam 8 sate ofensive.. si tot mai multi inamici am .. cu mai putina putere ofensiva..:)... Sunt pe locul 2 la aparatori.. si am tot contul pe granitza, diferenta ca ma apar singur.. si nu sunt sustinut de trib.. daca aveam eu suportul tau.. imi faceam 1 la 1.. ( aici ma refer la sate )... deci iarasi nu vad... sensul la ceea ce spui tu..
In concluzie.. unde jucati.. daca voi aveti o diferenta de 4 sate.. asupra unui trib.. atacat din toate directiile ?
 

DeletedUser

multe vrajeli citesc pe extern, de exemplu: "doar cu "n" jucatori se bate tribul tau, daca ne bateam toti cu voi erati la margine" ...... "voi luati sate doar de la academie, de asta dati asa bine in statistici"....."noi avem treaba cu tribul celalalt, nu avem timp de voi"....etc. lista poate continua....oricum e penibil! ....aaaa...si aici pot spune si de " tu ai doar innobilari interne"
 

DeletedUser9688

multe vrajeli citesc pe extern, de exemplu: "doar cu "n" jucatori se bate tribul tau, daca ne bateam toti cu voi erati la margine" ...... "voi luati sate doar de la academie, de asta dati asa bine in statistici"....."noi avem treaba cu tribul celalalt, nu avem timp de voi"....etc. lista poate continua....oricum e penibil! ....aaaa...si aici pot spune si de " tu ai doar innobilari interne"

intreaba-ti conducerea cati jucatori a concediat pentru ca pierdeau sate in favoarea noastra.. apoi pune-i pe cei concediati intr-o statistica si ai sa vezi diferenta reala intre Angry si PCA.. ultimul exemplu de jucator concediat este kkmk... a pierdut 5 sate si l-au expediat repede ca sa nu dea prost la statistici.. dar chiar si asa tot rau stati :D
 

DeletedUser

afirmi ceva...dar nu ai dovezi. de unde stii ca asta a fost motivul "concedierilor". daca ai vreun spion care este si in conducere....atunci ma abtin!
 

DeletedUser9688

dovezi sunt doar coincidentele cum jucatorii care pierd sate sunt concediati imediat... si ma refer la jucatori activi... pt ca, de exemplu, in ziua in care il atacam am vorbit cu kkmk de dimineatza si pana au ajuns atacurile noastre...
 

DeletedUser

cred ca cel mai bine stie kkmk cum a fost. parerea mea e ca s-a lasat....dar nu bag mana in foc, doar presupun!
 

DeletedUser9688

mda.. probabil kkmk stie cel mai bine... dar iti arat un singur mesaj din lunga convorbire ce am avut-o cu el in ziua in care l-am atacat.. mesaj scris de el catre mine:

kkmk în data de 13.09. la ora 16:15
da...e bine...chiar sunt curios...asta va fi batalia triburilor atacul PCA contra apararea Angry...ma va aduce pe primul loc ca aparator cu siguranta


se pare ca l-a dus la margine..nu pe primul loc la aparatori :D


ti se pare ca acest mesaj a fost scris cu intentia de a fi ultimul si ca ar fi urmat sa se lase de L13?
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus