Pentru Conducere

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser14707

familia mea utilizeaza acelasi calculator pt a juca triburile dv astazi ati banat conturile copiilor mei ,daca dv credeti ca la ficare copil pot sa ii cumpar calculator separat va inselati ati reusit sa faceti o cearta la mine in familie si pt asta chiar trebuie sa va multumesc ca ati reusit ,de ce nu va faceti publice deciziile pe care le luati ?va este rusine?
sau acesta este un raspuns corect?

Citez:
6.4. Toate reclamatiile sau criticile in legatura cu activitatea moderatorilor sau a adminilor de pe forum sau din joc (incluzand aici sanctiunile primite) se vor face numai prin sistemul intern de suport. Orice incercare de a deschide o discutie pe aceasta tema pe forum va fi considerata infractiune si pedepsita cu un avertisment.

Exceptie de la regula face o discutie la modul general, fara absolut nici o referire la o anumita persoana (membru al forumului, moderator sau admin) si/sau sanctiune primita. Aluziile de orice fel sunt de asemenea interzise.

ori si cum daca il stergeti inseamna ca am avut dreptate
iar copii mei au hotarit sau joaca toti sau nici unul
iar daca aveti copii inseamna ca stiti ce este in sufletul lor acuma

va multumesc ,la revedere
 

DeletedUser

familia mea utilizeaza acelasi calculator pt a juca triburile dv astazi ati banat conturile copiilor mei ,daca dv credeti ca la ficare copil pot sa ii cumpar calculator separat va inselati ati reusit sa faceti o cearta la mine in familie si pt asta chiar trebuie sa va multumesc ca ati reusit ,de ce nu va faceti publice deciziile pe care le luati ?va este rusine?
sau acesta este un raspuns corect?

Citez:
6.4. Toate reclamatiile sau criticile in legatura cu activitatea moderatorilor sau a adminilor de pe forum sau din joc (incluzand aici sanctiunile primite) se vor face numai prin sistemul intern de suport. Orice incercare de a deschide o discutie pe aceasta tema pe forum va fi considerata infractiune si pedepsita cu un avertisment.

Exceptie de la regula face o discutie la modul general, fara absolut nici o referire la o anumita persoana (membru al forumului, moderator sau admin) si/sau sanctiune primita. Aluziile de orice fel sunt de asemenea interzise.

ori si cum daca il stergeti inseamna ca am avut dreptate
iar copii mei au hotarit sau joaca toti sau nici unul
iar daca aveti copii inseamna ca stiti ce este in sufletul lor acuma

va multumesc ,la revedere


Daca s-au trecut la impartire conexiune comuna si nu au interactionat atunci ar trebui ca totul sa fie in regula. Daca copii tai considera ca au fost nedreptatiti de vreun admin pot sa faca contestatie la decia lui, fac un ticket cu titlul Catre Carmi si explica acolo problema si modul in care ei au fost defavorizati prin deciziile luate de membrii TT.

Asta e singura solutie, pe forum nu vei face absolut nimic, doar vei fi banat si postarile tale inchise.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

@radu cavaler templier , nihilius are dreptate incearca printr-un ticket dedicat lu' carmi ... ea fiind coordonatoarea de proiect a triburile.ro :)
 

DeletedUser

Mai mulţi jucători cu aceaşi legătură de internet

În timp ce jucătorii împart o conexiune la internet (şi 24 de ore după aceea) nu este permisă absolut nici o interacţiune între conturi. Nu sunt permise transferurile de resurse, să-şi trimită suport sau atac reciproc, atacuri coordonate sau orice altă interacţiune între conturi. împartirea conexiunii trebuie anunţată (setări -> împărţirea conexiunii) şi orice interactiune între conturi este interzisă. Pe Speedserver (SDS) este interzis, ca mai multe conturi să fie jucate de pe un singur computer.

Explicaţii detaliate:

Regula este pentru toţi utilizatorii care joacă pe acelaşi computer sau în acelaşi network. Prin network se înţelege joc în aceeaşi casă, acelaşi loc de muncă sau şcoală unde computerele sunt legate între ele. Toti jucătorii care folosesc o reţea trebuie să declare acest lucru la împărţirea conexiunii Exemple:


  • Este interzis să folosiţi un cont pentru a aduce profituri de orice fel altui cont care foloseste aceeaşi reţea.
  • Este interzis ca jucătorii ce folosesc aceeaşi reţea să atace, trimită suport sau resurse unul altuia
  • Este interzis ca jucătorii ce folosesc aceeaşi reţea să atace, trimită suport sau resurse unui al treilea jucător. Jucătorilor care folosesc aceeaşi legătură de internet nu le este admis să sprijine sau să livreze resurse către un al treilea jucător care nu foloseşte aceeaşi legătură de internet. Folosirea unui cont sau a mai multor conturi intermediare pentru transfer de resurse între 2 conturi ce împart aceeaşi legătură la internet este interzisă. Toate conturile implicate incalcă regulamentul.
  • Jucătorii cu o legătură comună de internet au voie să atace acelaşi trib.
  • Este interzisă utilizarea unui cont în beneficiul unui alt cont ce împarte aceeaşi legătură la internet.
In traducere, pentru cazul dumneavoastra : Daca sunt mai multe persoane care utilizeaza calculatorul dumneavoastra si fiecare are un cont de joc , fiecare cont trebuie sa aibe declarata legatura comuna de internet (Setari - Impartirea legaturii de internet ) si sa respecte regulamentul .

In cazul in care nu a fost citit regulamentul inainte de a va inscrie in joc si au fost incalcate anumite reguli veti fi sanctionat .

Daca doriti sa contestati decizia adminului care v-a aplicat sanctiunea o puteti face cum a zis si colegul nostru nihilius , trimitand un tichet - http://www.triburile.ro/ticket.php
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser14693

Buna seara-acelasi lucru l-am patit in aceasta dupa-amiaza pe L8.Cu precizarea ca cele doua conturi-al meu si al sotiei-sunt trecute legal-declarate la "Impartirea legaturi de internet".Explicatia la contestatia mea a fost la modul-"faceti dovada ca sunteti doua persoane diferite".Va rog verificati afirmatiile mele.
Multumesc.
 

DeletedUser

Buna seara-acelasi lucru l-am patit in aceasta dupa-amiaza pe L8.Cu precizarea ca cele doua conturi-al meu si al sotiei-sunt trecute legal-declarate la "Impartirea legaturi de internet".Explicatia la contestatia mea a fost la modul-"faceti dovada ca sunteti doua persoane diferite".Va rog verificati afirmatiile mele.
Multumesc.

Asta e o tampenie, doar nu o sa scanezi CI sau BI si sa le dai adminului. Nu trebuie sa faci tu dovada ca sunteti 2 persoane diferite, ci adminul trebuie sa demonstreze ca sunteti una si aceeasi persoana. Adminul trebuie sa demonstreze vinovatia userului, nu userul trebuie sa isi demonstreze nevinovatia.

Acelasi lucru, fa o contestatie cu titlul Catre Carmi. Daca e vreo greseala a adminului, Carmi o va corecta. Aici pe forum nu vei gasi rezolvare ptr problemele tale.

linkul ptr ticket
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser14693

Va multumesc pentru raspuns-am depus ticket-sper ca nu am incalcat aici pe forum nici o regula-daca am facut-mii de scuze-nu obisnuiesc sa fac tam-tam.

O seara buna tuturor.
 

DeletedUser14693

Buna dimineata tuturor-din pacate am vazut ca aici admini nu pot recunoaste ca sunt oameni si ca pot si ei gresi.Eu pot recunoaste cand am gresit-si am acceptat pedeapsa-fara sa mai comentez-dar aici e vorba de puterea de a accepta ca poti gresi.In concluzie-cu riscul sa ma banati si aici pe forum-in legatura cu contestatia mea-dupa ce de fiecare data am demonstrat ca REGULAMENTUL nu a fost incalcat-la fiecare din argumentele-si referirile facute de admin-acum sa gasit alt motiv pentru banare.Nu mai vreau sa mai demonstrez nimic-oricum va fii in zadar-se vor cauta alte motive-sau in final nu se va mai da nici un motiv-doar ca asa se vrea si punct.Nu este vorba de un cont de mii . .milioane . .zeci de milioane de puncte-e vorba de un principiu atata tot.
Acesta va fi ultimul meu post aici pe forum-imi cer scuze daca am incalcat regulile-si va rog sa ma sanctionati.
Cu dezamagire
Stefan
 

DeletedUser

Buna dimineata tuturor-din pacate am vazut ca aici admini nu pot recunoaste ca sunt oameni si ca pot si ei gresi.Eu pot recunoaste cand am gresit-si am acceptat pedeapsa-fara sa mai comentez-dar aici e vorba de puterea de a accepta ca poti gresi.In concluzie-cu riscul sa ma banati si aici pe forum-in legatura cu contestatia mea-dupa ce de fiecare data am demonstrat ca REGULAMENTUL nu a fost incalcat-la fiecare din argumentele-si referirile facute de admin-acum sa gasit alt motiv pentru banare.Nu mai vreau sa mai demonstrez nimic-oricum va fii in zadar-se vor cauta alte motive-sau in final nu se va mai da nici un motiv-doar ca asa se vrea si punct.Nu este vorba de un cont de mii . .milioane . .zeci de milioane de puncte-e vorba de un principiu atata tot.
Acesta va fi ultimul meu post aici pe forum-imi cer scuze daca am incalcat regulile-si va rog sa ma sanctionati.
Cu dezamagire
Stefan


Demonteaza si acea acuzatie a adminului. Pana la urma va ramane fara acuzatii :)
 

DeletedUser1546

aveti dreptate toti, si jucatorii si admini, dar voi stimati jucatori uitati ceva: VOI ATI GRESIT, GRESEALA ESTE OMENEASCA, dar unii jucatori fac aceasta greseala VOIT. cum sa ii recunsti, simplu, acceptand greseala si reparand-o adminii vor sti ce fel de jucator esti, daca faci scandal si te dai cu pumnii in piept ca aoleu.. , este clar ai ceva de ascuns. Ma mandresc cu faptul ca joc de la inceput si NU am nici un ban de la administratori. joc frumos in continuare.
 

DeletedUser

aveti dreptate toti, si jucatorii si admini, dar voi stimati jucatori uitati ceva: VOI ATI GRESIT, GRESEALA ESTE OMENEASCA, dar unii jucatori fac aceasta greseala VOIT. cum sa ii recunsti, simplu, acceptand greseala si reparand-o adminii vor sti ce fel de jucator esti, daca faci scandal si te dai cu pumnii in piept ca aoleu.. , este clar ai ceva de ascuns. Ma mandresc cu faptul ca joc de la inceput si NU am nici un ban de la administratori. joc frumos in continuare.


Pe cuvantul tau de cercetas ca e asa?

:D:D:D
 

DeletedUser

@cei ce au fost neindreptatiti ....

Tineti minte :SUNTETI NEVINOVATI PANA LA PROBA CONTRARIE ,DACA ADMINUL NU POATE DOVEDI CA VOI AVETI DOUA CONTURI SI NU FIECARE MEMBRU DIN FAMILIA VOASTRA CATE UNUL ,sUNTET CAT SE POATE DE NEVIONAVATI .
 

DeletedUser14693

Demonteaza si acea acuzatie a adminului. Pana la urma va ramane fara acuzatii :)



SIncer-singura posibilitate este sa invit acel admin in vizita pe acasa pe la mine-sa intram sub oki lui-si eu si sotia pe triburi.Si apoi-sa vina si la munca sa vada acelasi lucru.Deci-nu dau nume-draga admin-considera invitatia mea foarte serioasa.
Pentru 1 prinicpiu-merg pana in panzele albe.

Stefan
 

DeletedUser

SIncer-singura posibilitate este sa invit acel admin in vizita pe acasa pe la mine-sa intram sub oki lui-si eu si sotia pe triburi.Si apoi-sa vina si la munca sa vada acelasi lucru.Deci-nu dau nume-draga admin-considera invitatia mea foarte serioasa.
Pentru 1 prinicpiu-merg pana in panzele albe.

Stefan

Daca nu ar fi situatia ta cred ca as rade... Daca adminul nu vrea sa iti dea dreptate, carmi e singura solutia. Daca nici ea nu face nimic, atunci nu mai ai ce face.

Nu il invita acasa, v.b. cu el pe mess si pune web camera sa te vada pe tine si pe nevasta ta...(asta e o gluma.. sau nu :confused:)
 

DeletedUser14693

hmm , interesanta idee, presimt ca urmeaza si o propunere :D

nici carmi nu mi-a dat dreptate-au verificat si IP-urile-nasol ca apartin a doua orase diferite-..hmm demontat ideea -ca asi juca numai eu pe ele-doar daca nu ma dedublez cumva-continuarea?Sa demonstrez ca suntem 2 persoane..hai ca lansez un game mic-care sunteti dispusi la o intalnire-eu cu sotia-VS ADMINI??:):):)
 

DeletedUser

nici carmi nu mi-a dat dreptate-au verificat si IP-urile-nasol ca apartin a doua orase diferite-..hmm demontat ideea -ca asi juca numai eu pe ele-doar daca nu ma dedublez cumva-continuarea?Sa demonstrez ca suntem 2 persoane..hai ca lansez un game mic-care sunteti dispusi la o intalnire-eu cu sotia-VS ADMINI??:):):)

Pai streseaza-o pe carmi in continuare, sa demonstreze si ea ca e o persoana diferita de inalbitorul lamine ...sa vedem daca o sa ii placa asta...

N-ai cu cine, niste admini... Regula de baza trebuia sa fie asta: adminii sa demontreze ca esti vinovat, nu tu sa ii demontrezi ca esti nevinovat...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser14693

Parerea mea-e foarte greu de recunoscut o greseala-si aici cel putin nu cred ca se va recunoaste-Banuiesc ca citesc si ei aceste randuri-sa nu fiu lipsit de respect-sa trimit tickete-rog sa imi dea un mesaj -oriunde-aici-pe joc-sa imi spuna cum pot demonstra ca eu cu soata suntem 2 oameni?
 

DeletedUser

Parerea mea-e foarte greu de recunoscut o greseala-si aici cel putin nu cred ca se va recunoaste-Banuiesc ca citesc si ei aceste randuri-sa nu fiu lipsit de respect-sa trimit tickete-rog sa imi dea un mesaj -oriunde-aici-pe joc-sa imi spuna cum pot demonstra ca eu cu soata suntem 2 oameni?

adminii nu citesc forumul decat in mica parte si nu afecteaza in niciun fel decizia lor. daca tu consideri ca ce ai scris aici iti va fi citit de carmi...

Asa cum am mai spus, ei trebuie sa demontreze ceva, nu tu sa demontrezi ca esti nevinovat. Carmi trebuia sa iti demontreze ca sunteti aceeasi persoana. Daca te-a pus pe tine sa demonstrezi ca ca esti nevinovat fara sa demontreze ea ca esti vinovat atunci mai bine inchidem pravalia si mergem acasa...

Fa in felul urmator..scaneaza CI a ta si sotiei tale, si pune-le undeva sa ii trimiti si ei linkul sa le vada... sau ideea cu camera web.. poate are doamna vreo fantezie de insista atata cu demonstratia asta ..mai stii :rolleyes:
 

DeletedUser14693

Corect-asta am sa fac:):)Si da-ma pus sa demonstrez-ei avand accesul la Ip-uri..etc etc etc .. ceea ce mi se pare..hilar . .de-a dreptul.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus