Pepeuri

DeletedUser

Am vazut faptul ca topicurile despre setarile lumii 25 incep sa ia avant

TOTUSI,nu am vazut pe NIMENI sa spuna,ceva despre "injumatatirile cladirilor"

Din cate stiu si asta face parte din setarea unei lumi,si ar fi mult mai frumos,ca pe lumea 25 sa nu fie prezenta,dar evident asta este doar parerea mea...
 

DeletedUser

Perfect de acord..
..altminteri, de ce nu s-ar creea si injumatatirea timpului in care se fac trupele? Sau injumatatirea timpului in care un nobil ajunge la tinta - sa faca in loc de 10 ore, doar 5, sau 2,5.. adica isi cumpara bilet la avion, clasa 1, in loc sa mearga cu trasura.

Injumatatirile sunt doar niste modalitati de stoarcere de PP-uri si din pacate jocul in sine pierde prin aceste setari.
 

DeletedUser9103

Perfect de acord..
..altminteri, de ce nu s-ar creea si injumatatirea timpului in care se fac trupele? Sau injumatatirea timpului in care un nobil ajunge la tinta - sa faca in loc de 10 ore, doar 5, sau 2,5.. adica isi cumpara bilet la avion, clasa 1, in loc sa mearga cu trasura.

Injumatatirile sunt doar niste modalitati de stoarcere de PP-uri si din pacate jocul in sine pierde prin aceste setari.

Pentru ca nu ar fi corect. In 5 min poti ramane fara sat sau chiar mai putin. Ce farmec mai are jocul dupa? vrei sa se faca trupele rapid, joaca speed ;)
 

DeletedUser

tocmai de-aia... iti dai seama ce bani s-ar face daca ai putea sa dai injumatatiri la trupe? bagi 2-300 de pp-uri si ai full in cateva ore pana iti ajung atacurile :D
 

DeletedUser

ma eu nu inteleg,de ce sa se dea un avantaj CLAR,daca dai bani

macar de lumea asta sa nu va bateti joc!
 

DeletedUser

ghinion!... din asta castiga ei banuti... si cum nimeni nu renunta la banutul lui pt cativa moralisti :)))), slabe sanse sa dispara asta din peisaj :)))
 

DeletedUser

Pentru ca nu ar fi corect. In 5 min poti ramane fara sat sau chiar mai putin. Ce farmec mai are jocul dupa? vrei sa se faca trupele rapid, joaca speed ;)

mesajul meu era de fapt o ironie.. :)
Am dat un exemplu echivalent cu cel al injumatatirii timpilor pentru cladiri.
 

DeletedUser38714

Pentru ca nu ar fi corect. In 5 min poti ramane fara sat sau chiar mai putin. Ce farmec mai are jocul dupa? vrei sa se faca trupele rapid, joaca speed ;)

asa ce farmec are? vrei sa se faca cladirile rapid????????? JOACA SPEED, sau ma insel?:eek:

nu toti trebuie sa aiba aceleasi sanse intr-un joc? unul care nu-si permite sa injumatateasca deja e dezavantajat, am folosit si eu, dar nu de drag, ci pentru ca cei din spatele meu o faceau, eu cand fac un lucru imi place sa-l fac ca lumea, de aia mereu joc la top. dar ce sanse au cei ce nu au pp-uri? in fata unuia care injumatateste cacalau?
 

DeletedUser17308

are destule sanse..:))) ca sa injumatatesti cladiri ai nevoie si de resurse pentru a le cerceta:)
 

DeletedUser11365

de cand o aparut optiunea asta cu injumatatirile,e greu daca nu,imposibil sa ajungi pe 1 fara ele la primul sat..e o mare prostie

p.s..nu am injumatatit o cladire de cand ma joc..
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

o singura data am injumatatit,o biserica,si mi am dat palme ca am facut o
 

DeletedUser

Da. Aveti dreptate. De ce sa mai fie si injumatatirea astea? Adica... 1/2 din timp nu ajuta la nimic, decat la inceput. Daca s-ar reduce la 1/10 din timp ar fi alta poveste, pe cuvantu' meu. :))
 

DeletedUser

se pare ca nu se sinchiseste insa niciun admin sa dea un raspuns...pacat
 

DeletedUser30856

raspunsul e clar si nu inteleg de ce-l astepti...se scot bani buni din aceasta facilitate si-ti dai seama ca nu sunt prosti sa opreasca folosirea punctelor in acest sens....
 
Sus