pina la ce nivel e cel mai bine de ridicat cladirile?

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

pina la ce nivel e cel mai bine de ridicat cladirile? de exemplu ascunzatoarea cred ca trebuie demolata de tot ca doar ocupa din ferma, dar restu ce si cum? mersi anticipat.
 

DeletedUser

Pai cladirea pricipala la 20,minele la 30,magazia la 24-25,zid 20,cazarma 25,grajd 20 fierarie...20(zic eu)
 

DeletedUser

am in vedere ca este absurd sa stea o cladire la nivelul maxim daca nu este nevoie de asa nivel mare. ocupa loc doar.
 

DeletedUser6558

Fără mine prea mari, atelier undeva la 5, fără curte nobilă, clădirea principală la 15. Mai mult de atât nu cred că poţi reduce, ajungi undeva la 6000 de puncte, cred că depinde şi de lume.
Un sat de-al meu , 6283p-

Clădirea principală (Nivelul 20)
Cazarmă (Nivelul 25)
Grajd (Nivelul 20)
Atelier (Nivelul 5)
Curte nobilă (Nivelul 3)
Fierărie (Nivelul 20)
Piaţa centrală (Nivelul 1)
Târg (Nivelul 12)
Tăietori de lemne (Nivelul 12)
Mina de argilă (Nivelul 11)
Mina de fier (Nivelul 12)
Fermă (Nivelul 30)
Magazie (Nivelul 30)
Ascunzătoare (Nivelul 10)
Zid (Nivelul 20)

în care am vreo 9000 lăncieri, 2000 săbii şi 1600 cavalerie grea, şi 3 nobili, că e pe lumea clasică.
 

DeletedUser

obligatoriu (cel putin la mine)
cladirea principala lvl 20
fieraria la maxim
minele la 29
ferma lvl maxim
targul 20.
jucatorii experiementati (nu eu, clar) prefera sa aiba cat mai mult spatiu pentru armata.
acum depinde de mai multe variabile:
pozitia pe harta, lumea pe care joci, numarul de sate, sate specializate pe atac sau aparare :d
 

DeletedUser

eu cobor targul la 20, atelierul la 2, si ascunzatoarea la 0. prefer sa tin principala la 30, desi ocupa mult in ferma (daca imi darama cnv zidul, il ridic mult mai rpd asa;) )
 

DeletedUser6558

Dacă ai multe sate nu ai neapărat nevoie de curte nobilă în toate, dacă nu ai nevoie de curte nobilă poţi lăsa fierăria la 15, şi clădirea principală tot la 15, şi dacă nu ai mine mari nu ai nevoie nici de târg prea mare. Asta îţi dă ceva loc în plus în fermă pentru soldaţi, câteva mii... mai e şi moralul, dacă nu ai prea multe puncte, cei care te întrec în punctaj de 6 ori , (cred că asta e limita), o să aibă pierderi mai mari când te atacă, dar nu ştiu cât de mult contează ăsta, pe mine nu m-a apărat prea mult moralul ăsta, cine a avut de atacat a atacat. Şi în fond, tot tribul te apără în ultimă instanţă, cîteva sute sau mii de soldaţi în plus pe sat nu contează chiar atât de mult. Părerea mea.

LE. Clădirea principală şi eu mă gândeam să o ţin la 30, tot din motivul ăsta. Dar nu ştiu cum se face că tot la 20 o rămas.
 

DeletedUser

florin

Clădirea principală (Nivelul 20)
Cazarmă (Nivelul 25)
Grajd (Nivelul 20)
Atelier (Nivelul 5si nu este la nivel max)
Curte nobilă (Nivelul 1)
Fierărie (Nivelul 20)
Piaţa centrală (Nivelul 1)
Târg (Nivelul 12 si nu este la nivel max)
Tăietori de lemne (Nivelul 20)
Mina de argilă (Nivelul 20)
Mina de fier (Nivelul 20)
Fermă (Nivelul 30)
Magazie (Nivelul 30)
Ascunzătoare (Nivelul 10)
Zid (Nivelul 20)
SI AM 6 SATE SI CEL MAI MARE SAT AL MEU ARE 11576
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus