Plangere [ 24 de ore tinta ]

DeletedUser

În ultimele ore tilicaru a avut o acţiune cu acelaşi cont ca ţintă. Următoarele acţiuni între jucător şi locţiitor sunt in timpul şi până la 24 ore după întreruperea modului de vacanţă interzise: Atacuri comune, sprijin, trimitere de materii prime ca şi toate acţiunile cu acelaşi cont ca ţintă.


I-am fost sitter unui coleg ( tilicaru ) , care a dat sprijin unei colege , meredith , si eu cand sa ii dau lu' meredith sprijin apare aia .


X - sitter la Y .
Y da sprijin la Z .
X vrea sa dea sprijin la Z .

Nu se poate , de ce?
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Probabil trebuie sa astepti sa treaca 24 de ore de cand ai incheiat sarcina la tilicaru.
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Toate interacţiunile sunt interzise până ce trec 24 de ore de la încetarea modului de vacanţă.

Pai hai sa gandim putin...

ce spui tu : jucatorul tilicaru avea sprijin trimis dinainte pe meredith ... intri sitter la el , apoi inchei sarcina si vrei sa trimiti si tu de la tine sprijin pe acelasi meredith. nu te lasa serverul .

ia gandeste-te daca ar fi fost vorba de atacuri : jucatorul tilicaru ataca pe jucatorul X . tu intri sitter la el, vezi unde a atacat, pe ce sate, inchei sarcina si vrei sa dai nobili de la tine . nu este corect.

totusi nu stiu daca explicatia asta este ceea ce doresti tu sa auzi de aceea e preferabil sa iti explice un admin mai detaliat .
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
nu nu nu..
el a dat sprijin dupa ce am intrat eu ..

pai nici asa nu este bine deoarece tu apari ca loctiitor la el in ultimele 24 de ore si de aceea nu iti permite serverul si tie sa mai trimiti sprijin. daca ai fi trimis tu primul sprijin, nu ii mai permitea lui serverul sa faca asta. doar unul din voi avea dreptul. sper ca ai inteles.
 

DeletedUser

Totusi ce legatura am eu cu jucatorul meredith cu care nu am interactionat deloc?!
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
pai nu ai interactionat cu meredith, ai interactionat cu tilicaru. iar tilicaru a trimis sprijin catre meredith , tu trebuie sa astepti 24 de ore ca sa poti sprijini acelasi jucator.
 

DeletedUser

Combate multiaccotunul si prostiile si nu ne lasa sa ne ajutam reciproc.
 

DeletedUser3919

I-am fost sitter unui coleg ( tilicaru ) , care a dat sprijin unei colege , meredith , si eu cand sa ii dau lu' meredith sprijin apare aia .


X - sitter la Y .
Y da sprijin la Z .
X vrea sa dea sprijin la Z .

Nu se poate , de ce?

Regula de baza in regulament. Mai nou, aceste interactiuni sunt interzise de server dar pana la nu stiu ce versiune, erai inchis pentru astfel de interactiuni.

Din regulament citire:
Un locţiitor nu poate ataca acelaşi jucător de pe contul său şi de pe contul avut pe mod de vacanţă atâta timp cât modul de vacanţă este activ. Această acţiune este ilegală chiar dacă între atacurile date sunt mai mult de 24 de ore distanţă. Acelaşi jucător poate fi atacat/sprijinit numai după ce de la încheierea modului de vacanţă au trecut minimum 24 de ore.
 

DeletedUser31820

ceea ce mie mi se pare ilogic este ca trebuie sa astepti 24 de ore ,daca ai fost sitter la cineva ca sa atacati acelasi jucatori.

Sincer chiar e prostesc+ ca nu e nicio atentionare in caz ca uiti si esti banat de am pulea
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
ceea ce mie mi se pare ilogic este ca trebuie sa astepti 24 de ore ,daca ai fost sitter la cineva ca sa atacati acelasi jucatori.

Sincer chiar e prostesc+ ca nu e nicio atentionare in caz ca uiti si esti banat de am pulea

mda, ar trebui facut un update si in privinta asta, sa interzica serverul aceasta actiune
 

DeletedUser3919

ceea ce mie mi se pare ilogic este ca trebuie sa astepti 24 de ore ,daca ai fost sitter la cineva ca sa atacati acelasi jucatori.

Sincer chiar e prostesc+ ca nu e nicio atentionare in caz ca uiti si esti banat de am pulea

ba este foarte logic. Ti-ar placea ca tu sa ataci un coleg de-al meu, ce are in 5 conturi in sitting. Se sprijina de pe contul sau apoi imi plaseaza mie pe rand conturile in sitting sa-l sprijin si de pe acele conturi?
Sau, eu am 5 conturi in sitting, sprijin de pe contul meu si in acelasi timp plasez conturile in sitting la alti colegi sa-l sprijine.
 

DeletedUser31820

nu de sprijin vorbesc femeie

De ATAC,adica eu sunt sitter la cineva,respectivul vine acasa ,si se pune pe atacat jucatorul x ,pe care de asemenea il atac si eu.

Si suntem amandoi blocati,ti se pare corect?

Pai de unde aripa mea sa stiu eu ca ala ataca acelasi jucator ca si mine?
 

DeletedUser3919

nu de sprijin vorbesc femeie

De ATAC,adica eu sunt sitter la cineva,respectivul vine acasa ,si se pune pe atacat jucatorul x ,pe care de asemenea il atac si eu.

Si suntem amandoi blocati,ti se pare corect?

Pai de unde aripa mea sa stiu eu ca ala ataca acelasi jucator ca si mine?

Da, este foarte corect. Se aplica si la sprijin si la atac si la resurse.
Eu am patit-o si mi-am luat pedeapsa. Ca s-a intors peroprietarul sau nu (un alt sitter), cele doua conturi au interactionat in ultimele 24 ore.

Pai de unde aripa mea sa stiu eu ca ala ataca acelasi jucator ca si mine?
Comunicarea. E datoria voastra sa comunicati cand ati interactionat.
 
Sus