Plictiseala mare...

DeletedUser

Iata ce fac trei jucatori care sunt online, discuta pe messenger si hotarasc sa se amuze un pic, la ceas de noapte, in lipsa de alta ocupatie.

Asadar, pentru evitarea confuziei: suntem colegi de trib, vecini de sate si ne intelegem foarte bine. Nu ia nicicare din noi capul altuia. "Patania" urmatoare s-a nascut din plictiseala si a fost postata pe forumul intern de catre cei trei "conspiratori" :)


PS: ah da, si rapoartele sunt cat se poate de fake :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

WTF?!!?!


Asfaloth astãzi la ora 02:33 Citat Prelucrare ªterge
Atac
Poruncã modificarea numelui
Origine: 1 Regatul Alcatrasia (437|415) K44
Jucãtor: Alcatrasia
Sosire: astãzi la ora 03:17

Ma ataca Alca!!! :((((
 

DeletedUser

dnvr astãzi la ora 02:36 Citat Prelucrare ªterge
Poruncã
Origine: ~ Neverwinter Wood (442|410) K44
Jucãtor: Asfaloth
Sosire: astãzi la ora 03:27
Sosire în:: 0:51:55

Pot sa stiu de ce ma ataci pe mine?... sau vrei gauri in betele alea care le numesti ziduri? :-w
 

DeletedUser

dnvr astãzi la ora 02:47 Citat Prelucrare ªterge
ia sa vedem ... daca vad un lvl darmat la ceva ai incurcat-o cu mine si o sa cam vad si eu cum o sa-mi stea cu un sat de-al tau ..

Asfaloth astãzi la ora 02:49 Citat Prelucrare ªterge
auzi, vecine... daca iti daram un level, ti-oi darama mai multe. iti las doar minele, sa te pot farma, daca vii cu afirmatii d'astea.
ti-am zis, nu tu erai tinta, mi-am cerut scuze, am zis ca te despagubesc. asta e, atacul nu il pot rechema. daca vrei mai multe, zi asa.

dnvr astãzi la ora 02:54 Citat Prelucrare ªterge
Hrrrmmm ... tu nu sti sa citesti ... Alcatrasia -> dnvr ... mare diferenta ... si nu sunt amenintari .. dar eu unu nu vreau sa pierd iar atata timp sa refac o cladire .. oricum .. ti-am spus .. sa nu avem surprize ... cat de resurse ... nu am nevoie ... vaccinul l-am facut cand eram mic ...
Tu acum crezi ca am timp sa dau un upgrade la vre-o cladire ...i-ti spun eu ....nu ...
Asa ca stai linistit in lumea viselor tale ... si nu mai face pe victima .. pentru ca, cel putin in momentul de fata nu esti ...

Asfaloth astãzi la ora 02:58 Citat Prelucrare ªterge
man, mi-e somn, de aia am dat aiurea. mai mult decat scuze si resurse nu aveam ce sa mai fac. dar daca nu e ok... well, pot face si altele. daca tii neaparat sa escaladam, facem si aia.
eu tot vreau sa stiu de ce ma ataca alca x-(
 

DeletedUser

Asfaloth astãzi la ora 03:15 Citat Prelucrare ªterge
Apãrãtorul a câºtigat
Noroc (din punctul de vedere al agresorului)
8.0%
Moral: 100%

Bonus de noapte pentru apãrãtori

Agresor: Alcatrasia
Sat: 1 Regatul Alcatrasia (437|415) K44

Numãr: 0 0 0 1200 0 200 200 200 0 0 1 0
Pierderi: 0 0 0 1200 0 200 200 200 0 0 1 0

Ok... asta nu cred ca a fost la plesneala :(
Si nu cred ca vreti sa stiti pierderile mele :(

dnvr astãzi la ora 03:21 Citat Prelucrare ªterge
Apãrãtorul a câºtigat
Noroc (din punctul de vedere al agresorului)
-23.3% Ghinion

Noroc
Moral: 100%

Bonus de noapte pentru apãrãtori

Agresor: Asfaloth
Sat: Shaori Fell (443|412) K44

Numãr: 0 0 1070 0 0 300 300 100 115 0 0 0
Pierderi: 0 0 1070 0 0 300 300 100 115 0 0 0

Apãrãtor: dnvr
Sat: dnvr (439|413) K44

Distrugeri prin berbeci: Zidul a fost distrus de la nivelul 20 la nivelul 14

Trimite mai departe ªterge >>

.... si la asa cva sa astept scuzele tale jalnice ...

Asfaloth astãzi la ora 03:25 Citat Prelucrare ªterge
daca te atacam cu lancierii erau jalnice... asa sunt pe bune.
o sa iti trimit resursele. ma tin de cuvant, chiar daca te iei de mine.
oricum, pierderile mele au fost mai mari, avand in vedere ca apararea imi era in sat cand a atacat Alca...

dnvr astãzi la ora 03:30 Citat Prelucrare ªterge
Nu am nevoie de nici o resursa din partea ta .. avand in vedere ca ai vazut si tu pierderile mele ... pei cum pui mei sa nu ma atac cand sti foarte bine cat i-mi ia sa pun zidul pe picioare ... cum puii mei sa nu ma enervez cand mi-a luat atata timp sa pun trupele astea pe piciare .. si vine un noob ca tine si ma ataca k vezi doamne .. am vrut sa il atac pe alca ...
Acum ce ar trebui sa aplic legea ochi pentru ochi nu?

(un coleg) astãzi la ora 03:30 Citat Prelucrare ªterge
ashe ma .... dupa ce suntem atacati de altii ne mai atacam si intre noi .... frumosssssss

Asfaloth astãzi la ora 03:34 Citat Prelucrare ªterge
ce sa-ti zic... aplica frate, daca mai ai pe ce.

(colegule,)... pai... nu se vede?

dnvr astãzi la ora 03:41 Citat Prelucrare ªterge
ok .. am inteles .. Asfaloth e victima .. nu eu .. eu nu am fost atacat .. eu nu am pagube ..
Din momentul asta anunt tribul k in termen de 4 zile o sa parasesc tribul ..
Va multumesc frumos!

P.S.: Macar cu asta sa fiti deacord

Asfaloth astãzi la ora 03:42 Citat Prelucrare ªterge
bun... ne rafuim afara atunci, daca scuzele si resursele nu iti ajung x-( x-( x-(
nu am nici eu intentia sa stau intr-un trib in care te ataca sefii :(
 

DeletedUser

Si ma intreb se o sa se intample daca sunt deacord cu plecarea mea .. atunci chiar e ceva ... :))
P.S.: tot ce s-a intamplat aici e doar o lipsa de preocupare, o plictiseama de miezul noptii, nu exista nimic real ... nici macar mintile noastre nu sunt reale :D
 

DeletedUser

:)))))))))
bãi demenþilor, sã vedeþi voi cã transilvania o sã sarã cu gura:)))))
asfaloth, data viitoare când ne mai vedem dai o bere dacã am dreptate :))))
dnvr, ce-ai zice de o excursie pe k37 pe serverul englezesc, sã-l liniºtim pe un tupeist? :p
 

DeletedUser

cu gura sa sara... eu vreau sa stiu cine sare cu catapultele, ca am mai primit mesaje de genul :D
iar bere... pai nu eu am dat-o data trecuta?


Va voi tine la curent cu reactiile colegilor.


PS: Alcatrasia nu a postat pe forum pentru ca a cedat oboselii ;)
In schimb, inainte de asta, ne-a declarat pe PM, citez, "CONCLUZIE : IRECUPERABIIIILI :)))"
o fi stiind el ceva :rolleyes:
 

DeletedUser

okay, nu ne-a atacat nimeni si nu ne-a dat nimeni afara din trib. tot e ceva :cool:
au sarit vreo cinci oameni pe noi sa ne "potoleasca". ne-au dat si retete

gheata rece pe frunte
si
picioarele in lighean cu apa si mai rece :D

acuma insa, cica vor sa ne linseze ca i-am pacalit :rolleyes:
 

DeletedUser

scorul este de 6 la 1 pentru cei care au muscat la farsa. iata si finalul discutiei:

dnvr în data de 19.07. la ora 00:43
adica ce .. nu am tupeu sa te atac sau c? ... itaaaa ... :p ... :D vezi k si acum te am pe lista de cand am curatat zidurile si ma intreba alca unde am aruncat paladinul tau .. k daduse de el prin delta ..:))))))

P.S.: Hraneste-ti si tu trupele mai putin .. k sunt grase rau ..

Asfaloth în data de 19.07. la ora 00:54
Nu hrana e problema, ci lipsa de exercitiu.
Stimate vecin, in acest context doresc sa va aduc in mod oficial la cunostinta ca in aceasta noapte se vor lua masuri radicale in aceasta privinta. Trupele vor fi supuse unui serios regim militar, care va contine alergare pe camp, manevre tactice si simulari de atacuri. Cei care nu fac fata cerintelor, vor muri (departe de Delta, sa nu poluam zona), si vor fi inlocuiti cu trupe noi, bine antrenate.

Multumesc pentru intelegere, inca o data scuze pentru zidul murdarit de lancierul meu. Va trimit un flacon de Domestos cu proxima caravana de negustori.

PS: Nici cu paladinul lui Alca nu mi-e rusine... de aseara tot curata baietii dupa el...

in concluzie, felicitari lui kir00 pentru ca nu a muscat-o. pare rau pentru palpitatiile date celorlati. sorry sefu' ca suntem asa nabadaiosi :D in continuare, pentru invigorarea forumului, am inceput propria noastra poveste fara sfarsit (multam mirceaberzovan de idee, ai o bere).

ideea e ca in a doua seara trupele au primit intr-adevar ceva antrenament iar un membru al "haitei" (dupa cum se exprima domnu' innobilat - asta pe langa alea multe cuvinte cu "f") s-a imbogatit cu un sat.

iata si noul paladin al lui Alcatrasia. ca cel vechi... cred ca inca mai sunt ceva pete de la el pe zidul meu. care zid, a propos, nu e "niste bete", da???

paladinks5.jpg



- zã end -
(deocamdata...)
 

DeletedUser

Nu mai sunt flori pe K44... le-a luat paladinul ala dement in copitele calului :(
Norocul lui ca nu exista tribul Greenpeace
 
Sus