postul zilei

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Nu ma deranjeaza ce ati postat; ci ca ati sarit la gatul lui Chevyx. Nu e problema mea ce postati, dar nici nu pot sa stau cu mainile in san cand e "atacat" verbal unul din userii care au dat dovada de bun simt si de respect fata de ceilalti jucatori.

Pai omule, citeste tot de la capat. El a sarit la gatul nostru nu noi. Eu l-am respectat mereu si chiar nu am inteles de unde "dizgratia" asta a lui fata de mine/noi :)
 

DeletedUser

Pai omule, citeste tot de la capat. El a sarit la gatul nostru nu noi. Eu l-am respectat mereu si chiar nu am inteles de unde "dizgratia" asta a lui fata de mine/noi :)

Tocmai ca am citit si nu cred ca a fost fata de voi cat fata de felul in care v-ati manifestat "microbul"...Puteai sa intelegi mai simplu daca-i scriai un pm, fara sa "sari la gatul lui". Culmea, Chevyx a fost unul dintre sustinatorii vostrii, cei care va spuneti "negrii".
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Una este sa se posteze ceva pe un thread de spam, si alta este sa se umple forumul cu tot felul de prostii. Trebuie sa facem diferenta intre suficient si exagerat, sa tragem o linie intre ceea ce dorim sa facem si ceea ce este permis.

Doi la mana, fiecare are dreptul la o parere personala referitor la alti jucatori/useri/admini/mozi, etc...dar asta nu inseamna sa ne spalam rufele in public, va avertizez pe aceasta cale ca la primul atac la persoana care il vad ( oriunde pe acest forum si la adresa oricui, indiferent de "pozitia sociala" pe care o detine ) vom actiona conform regulamentului, si atentie, fara avertisment in prealalbil ( acest post este un avertisment in sine ).
 

DeletedUser38023

Bloom, fara niciun pic de sarcasm te intreb, pentru ce esti pe forum?
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Parerea unui user nu cred ca poate fi postul zilei, poate doar din prisma faptului ca se insala. Vad ca s-a dezvoltat un fel de mania persecutiei pe aici, cum cineva este trimis in vacanta automat este vanat ??

Citeste si continuarea marelui "post al zilei" pe care l-ai citat.

Bloom, fara niciun pic de sarcasm te intreb, pentru ce esti pe forum?

Buna intrebare, un raspuns sincer se poate ?
 

DeletedUser

Parerea unui user nu cred ca poate fi postul zilei, poate doar din prisma faptului ca se insala. Vad ca s-a dezvoltat un fel de mania persecutiei pe aici, cum cineva este trimis in vacanta automat este vanat ??

Citeste si continuarea marelui "post al zilei" pe care l-ai citat.

Am citit; de asta am si specificat ca e din punctul meu de vedere. Nu am spus ca e adevarat sau nu. Dar felul in care a spus-o, merita toti banii.

Bloom, fara niciun pic de sarcasm te intreb, pentru ce esti pe forum?

Sincer, nici eu nu stiu, poate din obisnuinta. Astept campionatul de speed. In plus, mi-am regasit cativa din vechii prieteni. Si daca te referi "de ce comentez peste tot"...sa zicem ca tot din obisnuinta. O injuratura in plus, sau un ignore sunt chestii nesemnificative pt mine.

raka, e valabil si pentru tine; si cred ca e cel mai sincer raspuns care-l pot da.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
A
Sincer, nici eu nu stiu, poate din obisnuinta. Astept campionatul de speed. In plus, mi-am regasit cativa din vechii prieteni. Si daca te referi "de ce comentez peste tot"...sa zicem ca tot din obisnuinta. O injuratura in plus, sau un ignore sunt chestii nesemnificative pt mine.


Neee, din punctul meu de vedere este o abila miscare politica, si cum politicienii nu sunt niciodata sinceri...., repet, punctul meu de vedere si atat.
 

DeletedUser18865

Eu cred ca toti (moderatori si membri) ar fi trebuit sa va faceti actori la cat de bine stiti sa dramatizati o situatie banala.
 

DeletedUser

Neee, din punctul meu de vedere este o abila miscare politica, si cum politicienii nu sunt niciodata sinceri...., repet, punctul meu de vedere si atat.

:) Iti respect opinia, la fel de mult pe cat de mult te deranjeaza unele din postarile mele. Pe tine sau pe altii... Si sa stii ca incercarea de a rastalmaci sensul expresiei e cam...jalnica....Parerea mea. ( ca sa nu ma repet cu "din punctul meu de vedere")
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Mie uneori imi place sa ma repet...
Daca ma deranjau postarile tale acum poate nu mai erau, cand m-a deranjat ceva ti-am scris in PM si asta nu o poti nega, deci ?
 

DeletedUser38023

Sincer, nici eu nu stiu, poate din obisnuinta. Astept campionatul de speed. In plus, mi-am regasit cativa din vechii prieteni. Si daca te referi "de ce comentez peste tot"...sa zicem ca tot din obisnuinta. O injuratura in plus, sau un ignore sunt chestii nesemnificative pt mine.

Eu daca mi-as pune intrebarea asta as raspunde pentru ca mai sunt si "negrii" si automat ceva caterinca pe aici.. Pe lumea pe care mai joc politica si propaganda s-au stins demult.. pe speed? parca as fi banat de la natura sa mai intru pe speed, nu mai pot, nu mai suport 90% din oamenii de acolo .. Pentru certurile cu adminii pentru bunastarea forumului? Putin imi mai pasa ..
Tu din obisnuinta, dar te dezobisnuisei dupa 2 ani..
Sunt curios care ar fi sansele sa se dezobisnuiasca si alti monstri sacri de obisnuinta de a nu mai intra pe forum .. Niste exemple ar fi Hades123, Aztecul, Intrinsecu .. :rolleyes: Cred ca cei 3 ar fi suficienti ca sa apara flame-ul calumea pe aici .. Pacat ca nu stiu pe ce adresa sa le scriu o invitatie .. :rolleyes:
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Totusi radule nu pot sa nu sesizez urmatorul fapt : cat timp am fost in acea minivacanta era liniste in general ... cum ne-am intors putinel au aparut iar aceste "certuri" sau discutii in contradictoriu... sa fie asta un efect pozitiv sau negativ pe care il au ciorile asupra forumului ? :))
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Totusi radule nu pot sa nu sesizez urmatorul fapt : cat timp am fost in acea minivacanta era liniste in general ... cum ne-am intors putinel au aparut iar aceste "certuri" sau discutii in contradictoriu... sa fie asta un efect pozitiv sau negativ pe care il au ciorile asupra forumului ? :))

Nu va supraestimati ;)
 

DeletedUser

Sunt curios care ar fi sansele sa se dezobisnuiasca si alti monstri sacri de obisnuinta de a nu mai intra pe forum .. Niste exemple ar fi Hades123, Aztecul, Intrinsecu .. :rolleyes: Cred ca cei 3 ar fi suficienti ca sa apara flame-ul calumea pe aici .. Pacat ca nu stiu pe ce adresa sa le scriu o invitatie .. :rolleyes:

Cu 1 dintre ei te pot ajuta eu, daca nu e retorica intrebarea :) De aztec stiu cum sa dau, de hades si intrinsec din pacate nu. Dar de hades as pune pariu ca aquilla poate da.
 

DeletedUser

Ce-mi place ca la postul zilei discutati despre reanimarea forumului... Oare de ce? Daca scrieti mai mult faceti vreun post al zilei? Nu, nu faceti. Si forumul e asa inactiv, mort, sau cum vreti sa-i spuneti nu numai din cauza ca adminii/bosii/mozii/fanii forumului/chuck norrisii, etc, nu fac reclama la forum. E si atitudinea voastra. De exemplu, voi aici monopolizati discutia, si unul ca mine nu se poate baga in vorba, ca musca-n lapte.
Si am mai vazut pe undeva o aberatie... ca nu stiu cati jucatori nu stiu de existenta forumului. Fara suparare, trebuie sa ai un spirit de observatie nul/foarte redus ca sa nu observi ca exista un forum. sau sa fii cretin. De cretini nu avem nevoie. Stiu ca eu in prima zi de Triburi, am intrat pe forum. Dar mi-am facut cont cativa ani dupa... asta-i alta poveste. Asta a fost din cauza atitudinii voastre.
 

DeletedUser

@ cory @ gaby : de multe ori democratia este prost inteleasa , daca acum profitati de schimbarile in atitudinea team-ului inainte de aceste schimbari nu v-ati fi permis sa faceti asta . sau poate v-ati permis daca aveati cunostinte 'sus puse' , nu stiu . trebuie sa recunosc insa ca este laudabil efortul vostru , ati incercat revigorarea lumii 3 : http://forum.triburile.ro/showthread.php?p=932769#post932769 super . lumea aia este inchisa , ce asteptari mai avem de la ea ? v-ati obisnuit ca atunci cand aveti o atitudine sfidatoare ca cea de ieri sa nu zica nimeni nimic si sa va vedeti linistiti de treaba , sa nu posteze nimeni nimic contra . stiu ca sunt anumiti jucatori ce se bucura vazand la ce va duce mintea dar mai sunt si altii care nu vor sa accepte astfel de iesiri . o sa-mi spui ca nu-ti pasa , funny e ca nici mie nu-mi pasa daca sunt banati negrii sau nu . decat ceea ce ati facut voi ieri mai bine fara . asa cum am spus mai sus e democratie si toti putem face ce vrem dar avem dreptul si la o parere proprie si nu e nimeni obligat sa accepte toate prostiile altora . poate tie iti lipsesc negrii insa mie imi lipsesc altii ca megara , ca 'mine' ... , playeri la care aveai ce citi nu ... in fine , cand calitatea userilor scade implicit scade si calitatea forumului .
ps : nu simt nici o 'dizgratie' fata de tine ci doar fata de ceea ce s-a intamplat ieri . atata tot . spamul are si el o limita si nu inseamna maimutareli .

@ facinant : merci pt interventie insa nu era cazul , cand te aia contra vantului risti sa te uzi . cam asta am facut noi 2 ieri si ma mir ca nu am avut parte de reactii contra chiar atat de inversunate cum le asteptam .

@ leif : zici ceva de atitudine ... ei bine atitudinea asta se pastreaza inca . sunt multi pe aici pentru care conteaza enorm data crearii contului ( parca vad ca va aparea un 'prieten' ce-mi va spune ca iar ma oftic ca am cont din 2010 ) . ca jucator sau user nou iti este foarte greu sa iti faci intrarea intr-o bisericuta deja creata de batrani . aberatie sau nu e o stare de fapt . multi chiar nu stiu de extern sau chiar daca stiu nu intra pe el pentru ca nu ii inteleg rostul . la fel mai sunt si multi altii care desi au intrat o data sau de 10 ori nu o mai fac pentru ca au avut grija altii sa ii excluda rapid din pacate .
ma opresc aici , am spamat destul si n-as vrea sa creada cineva ca am ceva de impartit cu tine . bine ar fi sa faca cineva putina curatenie pe topicul asta .

o zi buna all .
 
Ultima editare de un moderator:
Sus