postul zilei

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
O sa facem un mic exercitiu ( cand, nu va pot spune ).

O sa dam timpul inapoi cu vreo 10 luni sa zicem, introducem vechiul regulament si il aplicam adliteram.

De acord ?
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Daca dam timpul inapoi cu 10 luni, asta inseamna ca vor fi readusi pe forum si userii care erau acum 10 luni? :D Daca tot o facem macar sa o facem ca la carte :D
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Daca dam timpul inapoi cu 10 luni, asta inseamna ca vor fi readusi pe forum si userii care erau acum 10 luni? :D Daca tot o facem macar sa o facem ca la carte :D

Gresit total, sunt useri care erau banati/exclusi cu mult timp inainte sa preiau eu functia care o am acum. O singura persoana "o am pe constiinta", si anume Gicu, si avand in vedere ca banul definitiv a fost "by request", iese din discutie conditia asta.

Hai sa facem o mica recapitulare :

1. Tu, jucatorul x, primesti un ban... postezi de pe alt cont ( clona ) pe orice sectiune...iei ban pt clona ( regula 5.2 parca era inainte ).
2. Tu, jucatorul x, iti faci iar cont, si iar postezi...iar iei ban.
3. Tu, jucatorul x, te apuci si postezi ceva, incalci regulamentul destul de grav, iei direct ban.
4. Tu, jucatorul x, te certi cu adminul y, iei ban.


Nu mai vreau raspunsuri, variatiuni dupa tema...facem doar un test ( cu rezultate reale ), apoi discutam dupa.

Acum probabil vor veni si falfaitorii, agitatorii de profesie care vor avea cu siguranta ceva de comentat, eu va spun clar ( si nu glumesc ), incepand de saptamana viitoare aplicam regulamentul vechi adliteram, fara interpretari, favoritisme ( se stiu foarte bine beneficiarii din trecut ), sincer nu as vrea sa ajung la asa ceva :

Nu insulta alti useri sau staff-ul in forum, comentarii sau mesaje private. Nu escalada conflicte stupide, nu ne pasa cine a inceput sau onoarea cui a fost patata: daca esti certaret ai zburat de pe site-ul nostru. Fara discriminari religioase, etnice, rasiale, sexuale. Daca ai complexe de superioritate provocate de echipa ta preferata de fotbal, ai zburat. Fara reclama de niciun fel.
Site-ul nostru nu a patruns cu forta la tine in casa, tu esti cel care se conecteaza la serverul nostru privat. Tot asa cum tu nu primesti pe oricine in casa, si noi lasam doar pe cine vrem noi sa ne utilizeze proprietatea privata. Accesul este deci un privilegiu nu un drept, privilegiu pe care-l putem retrage arbitrar oricand capriciile noastre o cer. Niciunul din conceptele asociate site-ului nostru, ca de exemplu numele de utilizator, ratia, comentariile, profilul, vechimea etc. nu iti apartin; ele sunt inregistrari in baza de date a serverului nostru privat, deci putem dispune de ele dupa bunul nostru plac. Daca te decizi sa faci o donatie, o faci din marinimie si spirit de recunostinta pentru munca noastra, fara a pretinde un serviciu la schimb.

Aceste reguli nu sunt negociabile, daca nu le accepti poti inchide oricand contul. Multumim de colaborare !
 
Ultima editare:

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Pai stai bre asa, ca nu m-am referit doar la useri...desi catalina (mine) nu era exclusa de pe forum cand ai venit tu :D

Pai sa mai facem o ingerasa supermoderator, o alizee admin si pe joc si pe forum, un lord adex supermoderator, un gicu fara ban , .... pana mea trebuie sa fii corect cu toti nu doar unde iti convine tie. tu esti cu regulamentul , noi cu restul cerintelor :D

Si sa nu uitam, imi vreau toate conturile debanate ca mi le-ai ucis pe toate :(
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Hai sa nu deviem, si acum dar si inainte aveati exact aceleasi pareri ( majoritatea ), diferenta intre acum si atunci este ca "atunci" nu vi se permitea sa va exprimati astfel de pareri. Si atunci vi se bagau pumnii in gura, si atunci va simteati nedreptatiti si tratati de sus, si atunci mozii/adminii erau bau-bau, diferenta este ca atunci, acest gen de discutii NU existau, acum exista...este aceeasi prostie in alt ambalaj.
 

DeletedUser5970

Pe scurt vrei sa subliniezi ca suntem niste criminali cu sange rece si nu suntem recunoscatori deloc pentru sacrificiile ce le-ati facut prin noua atitudine, special pentru confortul nostru.
Poate ar trebui sa faci un exercitiu cu echipa ta, daca vrei sa faci ceva, taie de la radacina, nu te lua de cei care doar reactioneaza la reactia gresita a altora.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Pe scurt vrei sa subliniezi ca suntem niste criminali cu sange rece si nu suntem recunoscatori deloc pentru sacrificiile ce le-ati facut prin noua atitudine, special pentru confortul nostru.
Poate ar trebui sa faci un exercitiu cu echipa ta, daca vrei sa faci ceva, taie de la radacina, nu te lua de cei care doar reactioneaza la reactia gresita a altora.

1. Da
2. N-am spus si cu cine voi face exercitiul.

O prima masura o voi lua de maine, poate, si anume : Toti vor avea acelasi titlu pe forum, mai exact niciunul. ( sa nu aud ca nu am facut poll, ca nu am intrebat poporul daca este de acord sau nu ).

Apoi mai vad/vedem ce facem mai departe, poate o sa ajung vreodata sa aplic si regulile de mai sus ( alea din spoiler ) :rolleyes:
 
Ultima editare:

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Cum adica deviem? Eu nu consider ca deviez si consider ca am facut o cerere destul de pertinenta :D In primul rand rakanishu, acest forum nu este nici proprietatea ta, nici a lui carmi, nici a noastra. Este proprietatea INNO Games , iar voi sunteti doar administratori , doar niste arbitrii care aveti grija ca totul sa se desfasoare "regulamentar" . Exista si scapari, acele infractiuni cum le ziceti voi dar ca la fotbal, se acorda pedepse (suspendare temporara) . Mie faza cu suspendarea permanenta sau excluderea mi se pare cel mai mare bullshit si stii de ce? Pentru ca este aplicata tocmai in situatiile in care nu trebuie aplicata, iar in situatiile in care este impusa aplicarea acestei masuri se ia o decizie oarecum blanda ( pp false , account hacking , flood sau alte prostii- pt asta sa dati permanent nu pentru altceva) .
Nu cred ca a facut nimeni pe forum propaganda nazista, sau acte de terorism, nu cred ca au fost contradictii puternice din motive nationaliste sau religioase , acte de rasism sau alte fapte care chiar poate leza o persoana , un utilizator al forumului.
Cu aceasta noua lege pe care vrei sa o impui stii ce faci tu? Iti acorzi tie si echipei intreaga putere iar pentru noi userii nu mai exista drept de apel...am facut o mica greseala si tu ma poti zbura pentru ca asa vrei tu ? (aici ma refer la spoilerul tau din postul precedent)

Si inca o intrebare : tu fiind DOAR administrator pe acest forum, nu si proprietar, nu cred ca esti in masura sa schimbi regulamentul asa cum iti convine tie ... eu consider ca schimbarile pot fi facute doar de proprietarii forumului adica cei 3 pusti minune care au inventat jocul asta :)
 
Ultima editare:

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Cu aceasta noua lege pe care vrei sa o impui stii ce faci tu? Iti acorzi tie si echipei intreaga putere iar pentru noi userii nu mai exista drept de apel...am facut o mica greseala si tu ma poti zbura pentru ca asa vrei tu ? (aici ma refer la spoilerul tau din postul precedent)

Ei, vezi cum e ? Intri la cineva in casa si faci ce vrei ? O injuri pe ma'sa de toate alea si ce credeti voi ca asteapta Gabyy89 din partea gazdei ?

Raspuns : Nu mai vine gabyy89 2 saptamani in casa la acel cineva ! Intre timp ma'sa uita, si il primeste cu bratele deschise, ca deh, e baba batrana si e senila.


Si inca o intrebare : tu fiind DOAR administrator pe acest forum, nu si proprietar, nu cred ca esti in masura sa schimbi regulamentul asa cum iti convine tie ... eu consider ca schimbarile pot fi facute doar de proprietarii forumului adica cei 3 pusti minune care au inventat jocul asta

Nu tin minte ca ultima modificare de regulament sa fi fost facuta de cei 3, ce consideri tu este strict opinia ta personala.
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Pai tu nu intelegi un lucru bre :D Aici nu e la tine in casa , cand o sa intelegi asta, o sa intelegi ce vreau sa zic. Tu esti un simplu oaspete aici, asa cum sunt si eu, doar ca esti prieten de familie cu proprietarul. Sa ma dea afara proprietarul din casa nu tu! :)
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Momentan, pana la proba contrarie, TT este reprezentantul proprietarului aici , semnat, stampilat, parafat.
 

DeletedUser

Gresit total, sunt useri care erau banati/exclusi cu mult timp inainte sa preiau eu functia care o am acum. O singura persoana "o am pe constiinta", si anume Gicu, si avand in vedere ca banul definitiv a fost "by request", iese din discutie conditia asta.

Hai sa facem o mica recapitulare :

1. Tu, jucatorul x, primesti un ban... postezi de pe alt cont ( clona ) pe orice sectiune...iei ban pt clona ( regula 5.2 parca era inainte ).
2. Tu, jucatorul x, iti faci iar cont, si iar postezi...iar iei ban.
3. Tu, jucatorul x, te apuci si postezi ceva, incalci regulamentul destul de grav, iei direct ban.
4. Tu, jucatorul x, te certi cu adminul y, iei ban.


Nu mai vreau raspunsuri, variatiuni dupa tema...facem doar un test ( cu rezultate reale ), apoi discutam dupa.

Acum probabil vor veni si falfaitorii, agitatorii de profesie care vor avea cu siguranta ceva de comentat, eu va spun clar ( si nu glumesc ), incepand de saptamana viitoare aplicam regulamentul vechi adliteram, fara interpretari, favoritisme ( se stiu foarte bine beneficiarii din trecut ), sincer nu as vrea sa ajung la asa ceva :


:eek::confused::eek: Sa inteleg din paranteza ta ca....unii moderatori faceau/fac favoritisme ?!?

Referitor la paralela cu proprietarul casei, mi se pare corect, cand intrii in casa omului sa-i accepti regulile. Si daca tu esti pus sa le aplic, trebuie sa o faci. Dar uiti ceva. Odata intrat in casa omului, proprietarul a spus:
"tu, oaspete, nu ai voie sa stai pe canapeaua cea noua, ci doar pe fotoliu" Oaspetele accepta; si sta pe fotoliu. Toate bune si frumoasa pana te decizi tu sa spui "tu, oaspete, nu mai stai pe fotoliu ca nu vreau eu, o sa stai pe jos",

Cam asa a sunat...cel putin pentru mine. Doar eu pierd logica in chestia asta? Nu de alta, dar da senzatia de chestii personale.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
:eek::confused::eek: Sa inteleg din paranteza ta ca....unii moderatori faceau/fac favoritisme ?!?

Poate iti raspunde gabyy89 la asta ( eu nu cunosc cazuri concrete, doar am "auzit" )

Referitor la paralela cu proprietarul casei, mi se pare corect, cand intrii in casa omului sa-i accepti regulile. Si daca tu esti pus sa le aplic, trebuie sa o faci. Dar uiti ceva. Odata intrat in casa omului, proprietarul a spus:
"tu, oaspete, nu ai voie sa stai pe canapeaua cea noua, ci doar pe fotoliu"
Oaspetele accepta; si sta pe fotoliu. Toate bune si frumoasa pana te decizi tu sa spui" tu, oaspete, nu mai stai pe fotoliu ca nu vreau eu, o sa stai pe jos",

Cam asa a sunat...cel putin pentru mine.

Nu mi-as fi permis sa zic asa ceva, daca proprietarul a spus ca oaspetele sa stea pe fotoliu, pai acolo sta.
PS, ai ceva noutati pe blog ?
 

DeletedUser

O recomandare - a nu se face confuzia intre proprietarii casei si niste simpli chiriasi.
In rest - toata stima pentru TT :) Sunteti cei mai buni!
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Totul public, logic. ( in limita regulamentului si politicii de confidentialitate, evident )
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Momentan, pana la proba contrarie, TT este reprezentantul proprietarului aici , semnat, stampilat, parafat.

Esti un arbitru bre... arbitru care arbitreaza un joc. ATAT! Si tu si tot TT-ul sunteti doar arbitrii... Nu sunteti nici un reprezentant al nimanui. Un arbitru pur si simplu arbitreaza, iar cand este nevoie intervine si aplica niste sanctiuni . Tu prin regulamentul asta pe care vrei sa il impui iesi din fisa postului tau, si de la arbitru sari direct la presedintele ligii (ca la fotbal) si nu mi se pare deloc ok.
 

DeletedUser8343

O sa facem un mic exercitiu ( cand, nu va pot spune ).
O sa dam timpul inapoi cu vreo 10 luni sa zicem, introducem vechiul regulament si il aplicam adliteram.
De acord ?

Scuza-ma ca te intreb: dar tu stii cum se aplica vechiul regulament? Altfel decat dupa cum crezi/vrei/interpretezi tu?
In afara de Jack care are o experienta mare in sensul asta niciunul din echipa actuala nu stie sau nu cunoaste cum se aplica acesta inainte. Alex (lamine) in ciuda faptului ca a fost un dur si a fost contestat de multi a ajuns sa fie tot atat de regretat aici. Acum un an, erau vazute altfel notiunile de spus parerea in public, postarile erau cu totul altele si se puteau purta discutii. Acum, orice postare sau contradictie e interpretata dupa bunul plac si cum nu ne convine ceva sarim cu puncte.

Nu contest aplicarea regulamentului acum, dar fara nicio suparare regulamentul vechi nu l-ai cunoscut/ inteles pe deplin ci pur si simplu s-au schimbat anumite lucruri in mers - gen banuri permanent la unii useri pe motiv de 6.3. Asta o spun din calitatea mea ca fost moderator..si e o simpla sesizare, nicio acuza nicio observatie.
Mai mult, ca o intrebare pentru ca ai afirmat de vechiul regulament.

este aceeasi prostie in alt ambalaj.

..interesant limbaj al unui conducator de forum :)

O prima masura o voi lua de maine, poate, si anume : Toti vor avea acelasi titlu pe forum, mai exact niciunul.

perfect, deci fara titluri si la moderatori ? ..daca tot vrei sa fii corect pana la capat :)


 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Esti un arbitru bre... arbitru care arbitreaza un joc. ATAT! Si tu si tot TT-ul sunteti doar arbitrii... Nu sunteti nici un reprezentant al nimanui. Un arbitru pur si simplu arbitreaza, iar cand este nevoie intervine si aplica niste sanctiuni . Tu prin regulamentul asta pe care vrei sa il impui iesi din fisa postului tau, si de la arbitru sari direct la presedintele ligii (ca la fotbal) si nu mi se pare deloc ok.


Ca deobicei citim printre randuri....

sincer nu as vrea sa ajung la asa ceva....
 
Sus