Premiera "NO HAUL" world

DeletedUser16039

A mai fost prezentata pe-aici, e interesanta, dar plictisitoare ...
 

DeletedUser

Eu mai mult am postat pentru lumea HP :D, dar o sa fie interesanta si lumea no haul...
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Ce setari v-ar placea pentru urmatoarea lume la noi ? Faceti propuneri, o tema noua, un sondaj :) ...
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Faceti propuneri serioase si realizabile si dam si voturi. Lumea 24 a tinut cont de un astfel de sondaj, multumim carmi :p
 

DeletedUser38023

Fara moral, fara biserica, fara bonus de noapte, viteza macar 1.5 cu 1 si membri in trib nelimitati.. Mie mi-e dor de o lume cu triburi mamut; e distractie maxima!
 

DeletedUser

Faceti propuneri serioase si realizabile si dam si voturi. Lumea 24 a tinut cont de un astfel de sondaj, multumim carmi :p

cam devreme.

fara moral-ar fi cazul sa vedem si la noi o astfel de lume
fara biserica
fara injumatatiri
fara gardieni
fara restrictia sprijinului in afara tribului
viteza 1,6/2 cu viteza trupelor macar 1
restul nu au mare importanta
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser38023

O setare draguta ar fi limita pe ferma desi nu cred ca e posibila pe lume normala.. Totusi, daca s-ar implementa in anumite conditii, ar fi o lume reusita.

De exemplu:
In prima luna de joc: pe fiecare nivel de ferma doar 300 de unitati sunt acceptate ca aparare. La nivel 30 pentru ferma, doar 9000 de unitati lupta cu eficienta maxima ca aparare.
In a doua luna de joc: pe fiecare nivel de ferma doar 500 de unitati sunt acceptate ca aparare. La nivel 30 pentru ferma, doar 15.000 de unitati lupta cu eficienta maxima ca aparare.
In a treia luna de joc: pe fiecare nivel de ferma doar 700 de unitati sunt acceptate ca aparare. La nivel 30 pentru ferma, doar 21.000 de unitati lupta cu eficienta maxima ca aparare.
Si tot asa pana, sa zicem la 200.000 de unitati care sa lupte cu eficienta maxima in aparare.

Cel care ar castiga o astfel de lume, ar merita propria statuie .. :eek:
 

DeletedUser16039

cam devreme.

fara moral-ar fi cazul sa vedem si la noi o astfel de lume
fara biserica
fara injumatatiri
fara gardieni
fara restrictia sprijinului in afara tribului
viteza 1,6/2 cu viteza trupelor macar 1
restul nu au mare importanta

Aleluia!! Da-o-n pana mea ... uite aici exemplu perfect!!!

as adauga fara limita de fake-uri
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
toltec, daca facem abstractie de prezenta moralului si injumatatiri, avem lumea 21. cele doua setari nu cred ca se vor scoate, s-a mai discutat de n ori.

eu imi doresc ca fiecare lume sa aiba ceva specific care sa le sporeasca atractivitatea. propunerea lui Immortal R imprumutata de la speed (precum si cea cu sprijin exclusiv in trib) este interesanta, care impreuna cu 'fara limita in trib' ar atrage toti starterii din lume :) - PRO
 

DeletedUser

toltec, daca facem abstractie de prezenta moralului si injumatatiri, avem lumea 21. cele doua setari nu cred ca se vor scoate, s-a mai discutat de n ori.

eu imi doresc ca fiecare lume sa aiba ceva specific care sa le sporeasca atractivitatea. propunerea lui Immortal R imprumutata de la speed (precum si cea cu sprijin exclusiv in trib) este interesanta, care impreuna cu 'fara limita in trib' ar atrage toti starterii din lume :) - PRO

unde s-a discutat? au tot fost propuneri nebagate in seama...pe .net sunt mai multe lumi fara moral, la noi de ce nu se poate cel putin una?

cu injumatatirile inteleg, de aici iese "painea", sunt de acord chiar de nu imi place asta, folosesc si eu aceasta setare, dar mai normal ar fi sa nu o avem, e un joc totusi...nu banii ar trebui sa faca diferenta intr-un joc, parerea mea.

cat despre cea cu sprijinul, mie chiar nu imi place, nu zic sa nu fie atata timp cat majoritatea ar dori-o, as lua sat (mare) pe 24 langa tine, dar nu pot face asta din cauza acestei setari...

toate au un scop, eu am facut o propunere, pentru ca asta ai cerut, nimic mai mult... ca va fi bagata in seama sau nu ramane de vazut...no problem :p

P.S. ai zis sa facem propuneri pentru un sondaj, daca vezi ca mai multi isi doresc o lume fara moral, macar in sondaj ar putea fi introdusa daca nu vom avea o astfel de lume...sa vedem ce doresc mai multi...e vorba doar de un sondaj:p

eu imi doresc ca fiecare lume sa aiba ceva specific care sa le sporeasca atractivitatea

lume fara moral-cred ca ar fi suficient de specific:)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

O setare draguta ar fi limita pe ferma desi nu cred ca e posibila pe lume normala.. Totusi, daca s-ar implementa in anumite conditii, ar fi o lume reusita.

De exemplu:
In prima luna de joc: pe fiecare nivel de ferma doar 300 de unitati sunt acceptate ca aparare. La nivel 30 pentru ferma, doar 9000 de unitati lupta cu eficienta maxima ca aparare.
In a doua luna de joc: pe fiecare nivel de ferma doar 500 de unitati sunt acceptate ca aparare. La nivel 30 pentru ferma, doar 15.000 de unitati lupta cu eficienta maxima ca aparare.
In a treia luna de joc: pe fiecare nivel de ferma doar 700 de unitati sunt acceptate ca aparare. La nivel 30 pentru ferma, doar 21.000 de unitati lupta cu eficienta maxima ca aparare.
Si tot asa pana, sa zicem la 200.000 de unitati care sa lupte cu eficienta maxima in aparare.

Cel care ar castiga o astfel de lume, ar merita propria statuie .. :eek:



chiar ca smechera lumea :D

dar implica mai multa activitate, si mai multe cunostinte de timing :D deoarece iti dai seama ca toti vor juca pe atac :))) exceptand nubii :))
 

DeletedUser32912

eu as vrea ca urmatoarea lume sa nu aibe GAP la atacuri/sprijin :D
 
Sus