Premium

DeletedUser

Daca e cineva care a facut transfer prin KAMBI pt premium ca ieri am dat 2 sms si ambele cu eroare am contactat si pe cei de la KAMBI nici un raspuns eu vreau sa joc cu premium dar nu sa fiu furat :mad:
Mai sunt persoane care au patint asta?
 

DeletedUser

Daca e cineva care a facut transfer prin KAMBI pt premium ca ieri am dat 2 sms si ambele cu eroare am contactat si pe cei de la KAMBI nici un raspuns eu vreau sa joc cu premium dar nu sa fiu furat :mad:
Mai sunt persoane care au patint asta?

da...am eu un prieten care a trimis 3 mesaje si tot eroare ii dadea
 

DeletedUser

si eu am patit-o.

raspuns de la support a fost acesta:

Bunã ziua,

Vom incerca sã luãm si noi contact cu suportul kambi pentru a rezolva problema cât mai repede posibil.

Multe salutãri,

Team Triburile
http://www.triburile.ro


Personal, as aprecia o circulara care sa anunte rezolvarea problemei cand va fi cazul. Nu mai am de gand sa "reincerc mai tarziu" pana reuseste, dand de fiecare data 2 dolari pe... incercare. :(
 

DeletedUser

vad ca nus unicu care a patito dar di 2 e-mailuri putem primi un raspuns de la cei de la KAMBI ca bani mi eau luat si din bat premium :(
 

DeletedUser

In fereastra de la cumparare premium, aveti posibilitatea de a contacta direct operatorul KAMBI. Incercati sa trimiteti un e-mail, specificati exact datele la care ati trimis SMS-urile, nr de telefon, etc.
 

carmi

Community Manager
Membru personal
Scor reacție
103
Optiunea de cumpãrare a unui cont premium prin sms este deactivatã de ieri dupãmasã, din cauza unor probleme care se vor rezolva probabil in cursul zilei de astãzi.
 

DeletedUser

salutate natiune!

sper sa fim luati in seama , toti care am trimis mesaje!
eu am trimis 4 mesaje , de pe 2 numere diferite! Si bani sunt luati , dar cont premium , Nu exista!
aveam nevoie disperata de cont premium in noaptea aia furtunoasa :D !
Fac un apel pe aceasta cale la toti cei care se ocupa de problema asta , sa o rezolve cat mai corect cu putinta! Sper sa am acuma premium 2 luni!!! :rolleyes:

Abia astept!!!
salutare!
 

DeletedUser

Activare cont premium

Vedeti ca trebuie sa va activati contul din joc. Si eu la fel am dat mesaj si asteptam sa se activeze automat, dar nu este asa. Cu mesajele ati luat puncte si contul il activati cand vreti si pe ce perioada vreti.
Vedeti la meniuri in joc de unde se activeaza, nu mai tin bine minte.
 

DeletedUser

Vedeti ca trebuie sa va activati contul din joc. Si eu la fel am dat mesaj si asteptam sa se activeze automat, dar nu este asa. Cu mesajele ati luat puncte si contul il activati cand vreti si pe ce perioada vreti.
Vedeti la meniuri in joc de unde se activeaza, nu mai tin bine minte.

Daca nu stii de problema nu te baga.
Pe undeva pe acolo sa cauti tu, daca nu aveam nevoie de CP, nu trimiteam.

Nu, nu s-a rezolvat nimic. Am 3 mesaje trimise la KAMBI, si nici un CP.
Banii s-au dus. Mesaje trimise de pe acelasi telefon.
Vreau CP in valoare de 3x14zile, pentru L1.

Dar de suntem in Romania, tzeapa sa fie.

Raspuns la intrebare!!!

Carmen Schwarz (carmi) 25.06.07 16:36
Bunã ziua,

Existã probleme cu plata prin sms , din cauza aceasta a fost si deactivatã deocamdatã aceastã posibilitate. Vom remedia lucrurile cât mai repede.

Multe salutãri,

Team Triburile
http://www.triburile.ro

Si atat. Ce facem cu mesajele trimise (vezi banutii?!). Trimitem copii dupa desfasurator pe fax???
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

sunt sigur ca nu e nici o teapa ci doar o eroare ceva la nivelul sistemului
:)
nu va mai grabiti sa aduceti atatea acuze
 

DeletedUser

poate ai dreptate hades...si sper sa ai
dar macar sa primim un mesaj in sensul asta...cum se va rezolva problema, pentru ca asa cum vad mai sunt jucatori care au trimis si au avut aceeasi problema

si sunt destui care nici macar nu intra pe forumul extern asa ca sigur suntem multi in situatia asta
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

da, ai avut dreptate hades, am primit punctele pentru CP
Multumesc, Triburile Team
 

DeletedUser

Vedeti ca trebuie sa va activati contul din joc. Si eu la fel am dat mesaj si asteptam sa se activeze automat, dar nu este asa. Cu mesajele ati luat puncte si contul il activati cand vreti si pe ce perioada vreti.
Vedeti la meniuri in joc de unde se activeaza, nu mai tin bine minte.

daca tot veni vorba de cont premium, mi-am cumparat prin Moneybookers. plata s-a efectual deja catre pay@innogames.de (am confirmarea de la moneybookers), dar nu am gasit nicaieri cat va mai dura pana la activarea contului. Aveti idee cat dureaza un astfel de transfer?

10x!
 

DeletedUser

daca tot veni vorba de cont premium, mi-am cumparat prin Moneybookers. plata s-a efectual deja catre pay@innogames.de (am confirmarea de la moneybookers), dar nu am gasit nicaieri cat va mai dura pana la activarea contului. Aveti idee cat dureaza un astfel de transfer?

10x!

logheaza-te in orice lume (1 sau 2), dute in bara de sus la Premium -> Cumpara, si vezi cate puncte ai cumparat in functie de cat ai platit
1 pct - 3 zile premium
3 pcte - 14 zile
5 pcte - 1 luna
si mai ai optiunea de 1 pct/luna pentru a face reclama libera
 

DeletedUser

logheaza-te in orice lume (1 sau 2), dute in bara de sus la Premium -> Cumpara, si vezi cate puncte ai cumparat in functie de cat ai platit
1 pct - 3 zile premium
3 pcte - 14 zile
5 pcte - 1 luna
si mai ai optiunea de 1 pct/luna pentru a face reclama libera

Salut si multumesc pentru info :)
Totusi am verificat asta de cateva ori ieri (inainte de a deschide topicul in Forum), nu apare ca as fi avut vreun punct din cele 50 :)

De aceea doream sa stiu daca a mai avut cineva experiente cu Moneybookers, ma gandesc ca, fiind un transfer tip bancar, poate dura procesarea de la 1 la 3 zile.

Diseara voi scrie un mail celor de la support si daca aflu ceva informatii le voi posta si pe site :)
 

DeletedUser

Salut si multumesc pentru info :)
Totusi am verificat asta de cateva ori ieri (inainte de a deschide topicul in Forum), nu apare ca as fi avut vreun punct din cele 50 :)

De aceea doream sa stiu daca a mai avut cineva experiente cu Moneybookers, ma gandesc ca, fiind un transfer tip bancar, poate dura procesarea de la 1 la 3 zile.

Diseara voi scrie un mail celor de la support si daca aflu ceva informatii le voi posta si pe site :)


se pare ca problema s-a rezolvat cu ajutorul d-nei Carmen, careia ii multumesc. inca nu am aflat care ar fi (si daca) delay-ul intre plata prin moneybookers si aplicarea punctelor premium :)
 
Sus