prezentare trib.

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

cred ca ar fi ideal ca fiecare lider de trib care crede ca echipa lui va avea ceva de spus, sa isi prezinte aici in cateva cuvinte echipa, si daca vrea.... intentiile

incep eu cu noobs.
acest trib este format in principal din vechea echipa care a lansat acest nume pe L5. (toate asemanarile de nume cu triburile noobs din lumile anterioare cu exceptia L5 sunt intamplatoare). Cativa dintre cei vechi ne mandrim ca am fost colegi pe L1 si pe L2 in Avalon. spre deosebire de avalon, nu suntem insa o democratie, ci o apriga dictatura. am pastrat insa pofta de joc, prietenia intre membri. va rog si pe aceasta cale sa nu ne mai cereti invitatii decat daca indepliniti criteriile de la profil. altfel, indiferent cat de buni prieteni ne-ati fi in joc sau in real world, raspunsul va fi negativ.

ce ne dorim?

in primul rand sa ne distram jucand triburile.

in al doilea rand ne dorim sa nu pierdem niciun membru al tribului sub atacurile adversarilor (scriu adversari pentru ca nu cred ca este corect sa folosim cuvantul dusman)

in al treilea rand? mi-as dori, si poate asta ar fi trebuit sa o trec ca prima dorinta, ca aliantele ce le vom face sa ramana pana la finalul acestei lumi. vom accepta cu greu o alianta, si asta nu pentru ca suntem ingamfati - ci doar pentru ca vom incerca sa ne asiguram ca batem palma cu niste oameni dispusi sa lupte alaturi de noi pana la finele acestei lumi. iata de ce profit de aceasta prezentare ca sa fac si un anunt public: noobs va analiza toate cererile de alianta. daca sunteti cu adevarat un trib care are ceva de oferit intr-o alianta, daca stiti sa jucati, sa va respectati cuvantul, prietenii si adversarii, noobs va fi onorat sa aibe ca aliati. daca insa doriti o alianta cu noi doar pentru ca vremelnic ocupam o pozitie buna in top si credeti ca astfel ne vom lupta noi in locul vostru - mai bine nu ne-ati atrage atentia...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

E o idee noua, dar buna...si daca am aprobarea celor care joaca pe L7, voi trece acest topic ca important, in ideea de a vedea pe viitor de la ce s-a plecat la anumite triburi, si ce vor ajunge. Ma refer la ideea lor..nu pozitie sau nr de membrii.
 

DeletedUser706

martzian ....
Salutare ...
La ce am vazut pe forum in ultimele zile ajunsesem sa cred ca Lumea 7 este lumea copilor ..
Sau cel putin in ce priveste spamul ...
Postul tau este primul post dupa multe zile , care propune ceva serios si interesant ...
Din pacate va fi ingropat [ ca toate celelalte ] de spamuri ridicole de la copii care se plictisesc in vacanta ..

BlooM trebuia sa l treci direct la IMPORTANT , pentru ca prezentarea unui trib , si modul in care o faci ...spune multe despre membrii si liderii acelui trib .

Totusi BlooM ar trebui sa propui si o regula pentru acest topic ..
Pentru a nu il transforma intr un topic de spam , sa nu aive voie sa posteze decat liderul sau reprezentantul tribului ...
Asa cum martzian si a prezentat tribul , fiecare lider sau reprezentant al unui trib sa vina sa spuna cate ceva despre trib [trecut ,prezent ,perspective] ...dar fara reply
Altfel i si va pierde treptat , treptat drumul initial ...
 

DeletedUser

Servus!

Tribul pe care-l voi prezenta este ~RoT~. Va rog, nu ma injurati!

~RoT~ a inceput ca un plan, nu foarte original, ce-i drept. Am inceput acest proiect de capul meu, facand un topic pt. a strange cativa jucatori si-a pleca impreuna cu ei pe W21. Esec total! Inca, imi asum acel esec, deoarece, in entuziasmul meu, am mers acolo cu un trib dezorganizat, cu jucatori putini, care nu mai schimbasera o vorba intre ei. A fost cea mai neprofesionista miscare pe care-am facut-o vreodata! Am ramas doar cu 2 lucruri placute:

1. Prieteni.
2. Omul care ma sustine mereu. Un prieten bun, un strateg f. bun, un conducator excelent. Zeitate!

Impreuna cu Zeitate, am decis sa reincepem acest proiect, de data asta cu mai multa rabdare. Asa ca am facut tribul ~RoT~ pe L7, pt. a-mi pregati cativa oameni pt. W24. Spre surprinderea mea, mai multi oameni care m-au ajutat pe W21, au venit si-aici alaturi de mine. Dar, soarta nu ne-a zambit nici acum. W24 a venit prea devreme si cu o zona neselectabila-n caruta.

Totusi, chiar daca soarta nu ne-a zambit pana acum, suntem decisi sa continuam sa incercam si sa speram.

Eu, am facut aceasta prezentare pt. a le multumi tutror celor care m-au sustinut in acest proiect.

shogun17
cla4ever
P47Th
redlory
cristy III the king
cuka
aditzzu82
shoortyking
Mr.Dyakonu
shoortyking
HoRRus (Zeitate)
roxana17
florin inima de leu
Andrei-Spider-Man
clauu92
kilovat
cod27
florina2903
Ismall
pedersen93
Untertaker
contele con

(Ii voi mai adauga pe toti cei care vor mai intra in ~RoT~)

Eu sunt un simplu jucator.
Ei sunt ~RoT~.


Pe langa asta, tin sa-i fac o multumire personala, idolului meu din acest joc, celei care mi-a dat gustul jocului si m-a ajutat intotdeauna cand a avut posibiitatea: Keyless

Va intrebati ce cauta asta aici?
Simplu... Fara ea, ~RoT~ n-ar fi existat.

Multumesc membrilor, multumesc Keyless, multumesc Zeitate. Multumesc tuturor celor ce ma ajuta sa duc acest proiect!

Helyas
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

T-com sau mai bine spus Teutons-Coalitia Ordinii Morale a fost fondat de catre KoDaT si Darkchampion, iar in urma unirii cu ex-tribul Teutons la conducerea tribului au venit 2 jucatori Darth.Vader si fteam
Tribul T-com reuneste nume mari de pe .ro, jucatori experimentati si foarte bine pozitionati. Am incercat inca de la inceput sa formam un trib zonal, grupuri compacte de jucatori care sa colaboreze si astfel sa nu fim nevoiti sa incheiem foarte multe aliante si PNA-uri. Avem in acest moment 2 aliante cu triburile de pe locul 1 si 2 de pe k55 si jucam cu "diplomatia inchisa", daca pot spune asa, nu mai incheiem aliante si PNA-uri.
T-com a avut initial o limita de membri, stabilita la 100, dar odata atinsa aceasta cifra a inceput selectia(jucatorii sunt monitorizati zilnic de catre conducerea tribului, iar cei care nu tin pasul cu jucatorii din top 40 sunt concediati in urma unor verificari)...dupa cum se vede am ajuns la 81 de membri si selectia continua:).
Invitam numai jucatori care se incadreaza in top 40.
Pe k55, intrarea in trib se face cu verificare prin sitter de catre maricosan!
Pe k34 verificarea se face de catre clinciu!:cool:
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Thread marcat ca important.

Este interzis: Off-topicul, spamul.

Unul dintre intemeietori sau responsabilul cu P&P ( daca exista ) isi va prezenta tribul asa cum crede el, respectand regulile forumului.
Impresiile despre trib, despre jucatorii tribului le tineti pentru voi.
Acest thread sa ramana unul strict pentru prezentarea triburilor. ( a nu se confunda cu sectiunea triburi si membrii L7 ).

:)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Tribul L~D a aparaut prima oara pe Lumea 4, unde am intrat alaturi de mai multi prieteni din Real Life si de pe joc.
Ne-am descurcat destul de bine pana xxx-pyca-xxx si ai lui ne-au convins sa facem o fuziune cu tribul Har(una din acele putine fuziuni reusite).
Pe lumea 5 ne-am facut aparitia si noi tot cu numele L~D, dar acum jucam cu numele de GN.
Aici pe lumea 7 ne-am adunat o mana de oameni care ne-am stabilit cortul pe k55 si vrem sa ne distram.
Nu vom atinge niciodata limita de 200 de membri.
Foarte multa lume nu ne cunoaste, iar noi consideram ca este un avantaj pentru ca ne putem dezvolta linistiti si lumea nu ne baga in seama.

Mult Succes Tuturor!
 

DeletedUser

Porecla: CLOCITORILE
Prescurtare: CL
Numărul de membrii: 4
Punctajul celor mai buni 40 jucători: 3.190
Punctaj total: 3.190
Punctaj mediu: 797
Rang: 343

Ne cunoastem de la inceputul lumii 2, adica de aproape un an, am ajuns sa fim prieteni ( mesaje de craciun, an nou, paste etc etc :D )


Ce suntem noii? Ce facem noi ?
multumim cerului ca avem o closca buna si suntem toti sanatosi:

111.jpg


Cum crestem.. cum ne dezvoltam va ramane de vazut.. sincer nu avem numai 2 posibilitati:

Sa crestem mari si frumosi :

800px-Chicken_portrait.jpg


sau sa fim dezbracati de placerea de a juca si sa ne lasam :D:


chicken3.jpg

..

Numarul de membrii va ramane neschimbat.
E perioada de inceput a L7, inca nu putem spune ca am facut ceva, dar, dar avem si noi un motiv de "mandrie" pe aceasta lume :

Inamici învinşi (Triburi)
Ca agresor Ca apărător În total
Rang Porecla Cucerit
21 Angels of Death 7.167
22 TRACIA 6.599
23 CLOCITORILE 6.574
24 UNIQUE 6.457
25 IMPERIUL ROMAN 6.160
26 Die in the hands of Gods 5.912
27 The Godfather 5.896

Un trib de 4 membrii are mai multi inamici invinsi ca alte 1444 de triburi, multe de aproape de 200 de membrii :D.

Mult succes in joc :)
 

DeletedUser

T-com sau mai bine spus Teutons-Coalitia Ordinii Morale a fost fondat de catre KoDaT si Darkchampion, iar in urma unirii cu ex-tribul Teutons la conducerea tribului au venit 2 jucatori Darth.Vader si fteam
Tribul T-com reuneste nume mari de pe .ro, jucatori experimentati si foarte bine pozitionati. Am incercat inca de la inceput sa formam un trib zonal, grupuri compacte de jucatori care sa colaboreze si astfel sa nu fim nevoiti sa incheiem foarte multe aliante si PNA-uri. Avem in acest moment 2 aliante cu triburile de pe locul 1 si 2 de pe k55 si jucam cu "diplomatia inchisa", daca pot spune asa, nu mai incheiem aliante si PNA-uri.
T-com a avut initial o limita de membri, stabilita la 100, dar odata atinsa aceasta cifra a inceput selectia(jucatorii sunt monitorizati zilnic de catre conducerea tribului, iar cei care nu tin pasul cu jucatorii din top 40 sunt concediati in urma unor verificari)...dupa cum se vede am ajuns la 81 de membri si selectia continua:).
Invitam numai jucatori care se incadreaza in top 40.
Pe k55, intrarea in trib se face cu verificare prin sitter de catre maricosan!
Pe k34 verificarea se face de catre clinciu!:cool:


vad multi membri din ~TOP~ de pe L6:D

4.1. Unele sectiuni au reguli specifice. Va rugam sa le cititi inainte de a posta.

6.1. Moderatorii si adminii au dreptul de a edita, sterge sau inchide topicuri. Va rugam respectati instructiunile lor.

Urmatorul post in plus pe acest topic va fi sanctionat direct cu ban.
Aviz amatorilor de vacante!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser1627

MoD

user_image.php
Not even HELL could keep us under chains... And now... We're loose AGAIN!!!



MoD continuă ceea ce câţiva dintre noi ne-am propus pe Lumea 3. Un trib unit, puternic, în care se află prieteni, sau prieteni ai prietenilor care doreşte să se afirme în lume. Noi nu avem alianţe, nu avem PNA-uri... Pe Lumea 3 am vrut să fim tribul care adună toţi mercenarii de pe hartă sub un singur nume. Toţi cei care doreau să rămână singuri, să lupte singuri erau bineveniţi în MoD, aici situaţia s-a cam schimbat, cei care intră în trib sunt doar prieteni, prieteni cu experienţă sau care ne pot demonstra ceva.


Cei ce am pus bazele MoD pe Lumea 3 suntem:
  1. Eek!
  2. TheReapper
  3. HUN73R
  4. lamine
  5. Lord Rayden

Aproape că ne-am reunit pe Lumea 7 mai puţin cu tovarăşul lamine :(

După cum poate aţi observat sunt câteva nume mari în acest trib... Oameni puternici experimentaţi... Care i-am recruitat de-a lungul timpului... Prieteni! Chiar câţiva au fost inamici cu noi... Dar nişte inamici cu bun simţ şi respect (Waler).

Acum suntem 69 în trib... Ne place numărul... Şi cred că o să rămânem aşa cât mai mult timp :-"

Distracţia este obligatorie aici... Mai tre să râdem şi noi nu? 8->

Respect pentru noobs care din păcate... Sau din fericire... E pe alt continent decât suntem noi...
 

DeletedUser1647

user_image.php


Gothic Medieval Knights
[M~K]

Cred ca e singura lume in care am venit de pe l2 ca sa jucam pentru distractie si nu pentru puncte si faima. Vrem sa testam speed 2. Suntem in special jucatori din tribul GT si Wwizz, triburile de pe locurile 1 si 2. Ca nume mai importante si cunoscute amintesc:

L1

Alexutzu Warmachine -> L1
Pictard -> L1

L2

Fitzosul -> L2
Signal -> L2
Gladiatoru24 -> L2
Papytto -> L2
Juju -> L2
Mondzy -> L2
Alien27 -> L2
Pontic -> L2
SwEeTvLd -> L2
Gangster Ray -> L2
GaBrYeL-CrYsTy -> L2

W9

Mike27 -> W9

Deci spre final as vrea sa spun ca, o sa incercam sa facem o miscare buna aici doar daca o sa ne acomodam cu speed 2. Asteptam sa se ajunga la nobili si dupa vedem daca ramanem sau nu.

O zi buna la toti!
 

DeletedUser1959

Salutare!
Tribul pe care urmeaza sa il prezint este,la fel ca multe triburi a caror prezentare am vazut-o,o mai veche aparitie de pe lumea 2.

=RKV= a reusit sa reinvie gratie prietenilor mai vechi de pe l2,care de la un banal offline au ajuns impreuna cu mine la carma unui trib cu istorie pe l2.M-au surpins placut si au intrat mai mult din dorinta de a continua ceea ce nu am terminat pe l2.

Royal Knights of Valahlla

Valhalla reprezenta un templu al zeilor nordici in care adevaratii luptatori isi gaseau linistea dupa ce se jertfeau pe cele mai sangeroase campuri de lupta.Spiritul lor dainuie si astazi,iar noi acei luptatori ce tanjim dupa gloria eterna juram sa dam tot ce avem mai bun din noi pentru a le pasi pe urme

rkvlogo3vt2.jpg


Distractie placuta va uram :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser



REGII de pe Lumea 7 este un trib format din prietenii adunati in acelasi trib pe lumile 1,2 si 4.In trib suntem 42 de prieteni ceea ce ne multumeste deoarece stim ca nu vom avea parte de spioni si tradatori.Ne axam pe 3 continente : k53,k63 si k64.Relatia in trib se bazeaza pe prietenia legata in special pe Lumea 1.

Impreuna cu athos , Tristan,Kingeu si Lorentztm am reusit sa ne facem aparitia si pe aceasta lume.

Garda regelui moare dar nu se preda!
 

DeletedUser

paradigm.jpg


PDM este un trib format de o majoritate de jucatori cu experienta din Lumea 2 si anume , aspirator,incepatorul,und3rtak3r,Bumpy Knuckles,dr.jekill,houseISmusic,adypas,Rukahs,alexanderw,smeq3rit,navara49 majoritatea membrii ai tribului HELL sau aliati ai acestuia impreuna cu jucatori noi precum cascadores,smecherboy12,parrot4you,King Scorpion 666 ,scarlett si alti jucatori cu potential.

Am intrat si noi sa jucam pe speed 2 ca neam cam plictistit de speed1 ...Nu dorim sa fim o adunatura de uscaturi ci doar o mana de membri care sa se inteleaga si sa se ajute.

Conduceea tribului este formata din aspirator,incepatorul si und3rtak3r, pentru orice problema luati legatura cu unul dintre ei.Va uram numai bine si la cat mai multe sate :D
 

DeletedUser

Chitz!

Ca in multe alte locuri, vad ca se neglizeaza crunt drepturile animalelor pe aici :eek:

Nimeni nu a luat atitudine impotriva experientelor de laborator asupra unor bieti soricei pricajiti. Prin urmare, trebuie sa suportati consecintele: soricelul geniu Algernon care le stie pe toate si tacanitii soricei cu probleme de personalitate care vor sa cucereasca lumea (si o dau in bara). Si cu asta ne-am pregatit si scuza in caz ca nu reusim. Dupa cum vedeti, totul, absolut totul face parte din plan. Inclusiv rateurile. Daca nu din planul nostru, sigur din planul altcuiva.

Si daca nu intelegeti nimic, dar absolut nimic din postarea asta, trebuie sa faceti doua lucruri - sa cititi o carte (va spune Algernon care) si sa va uitati la desene animate (va spunem noi care. in profilul tribului).

Cine suntem? Niste tacaniti de pe alte lumi, care ne-am cunoscut cum ne-cum. Si cand am auzit de o roata maaaare-maaaare de cascaval care se rostogoleste cu viteza 2, ne-am gandit sa ne facem cuib in ea, sa rontaim din cand in cand in tihna si intre doua imbucaturi de cascaval si un exercitiu in rotita, sa facem ce stim noi mai bine: sa incercam sa cucerim lumea (si sa o dam in bara).

Daca vreti mai multa laudarosenie din partea noastra (suntem tare buni la asta), gasiti aici: http://l7narf.blogspot.com/.

Rontaiala placuta la satele din jur.
Soriceii va saluta. Chitz!

user_image.php




PS1: multumiri celor care ne elogiaza prin (semi)imitatie. Stim ca avem un trib genial. Dar laboratoarele ACME au produs un singur geniu si acela e Brain.
PS2: era sa uit, acuma m-a tras de coada Brain. Sa nu uitati asta: The World Is Mine.

DSCF2568.jpg



Semnat Pinky
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser764

Tribul e HA - HIDDEN ALLIANCE.

E un trib de o mana de oameni care vor sa joace linistiti pe L7.
 

DeletedUser2104

Menthor [M.T]

Tribul Menthor isi cunoaste inceputul pe L3. Acolo o mana de oameni, maxim 60 de membrii au reusit in scurt timp sa intre si sa ramana multa vreme in TOP 5. Am continuat in L5, unde, acelas numar de membrii restrans a ajuns sa fie pe locul 1., si se pare ca , continua sa ramana acolo....

Pe L7, telul este de a ajunge, ca si in L5, tribul No. 1. Numarul nostru de membrii este la fel de resrans ca si in celalalte lumi. Si aici, cu un numar foarte mic de jucatori suntem totusi pe prima pagina a clasmentului. In timp, doar in timp, incet , incet, incet, aceasta grupare mica de "asasini " se va catara spre top 1.

Suntem un trib " extrem de infumurat ", conform spuselor adversarilor insa conform mentalitatii noastre de joc suntem doar : Un trib alcatuit din playeri maturi, cu experienta in joc si foarte ofensivi.

Diplomatia noastra este simpla: Nu ne plac culorile pe harta, nu ne plac nuantele diferite ale culorii rosu, si ca atare pentru un membru M.T tot ce nu este albastru e rosu ( simplu ). In momentul de fata avem o singura alianta, pe care o vom pastra pana la sfasitul lumii.

Menthor functioneaza un regim de dictatura, in nici un caz nu exista democratie. Conducerea este alcatuita sdin 4 persoana.

Va dorim distractie frumoasa la joc si cat mai multe victorii.

Rome Reunited ( Place of no Mercy ) Fondatorul tribului Menthor pe L3, L5, L7. ( alaturi de valorosul jucator, care s-a retras, MrOizo )
 

DeletedUser

Va prezint tribul

Mori!

ngbbs441ec8d5845cbcx0.gif


***

Single-player-kick-noob-ass-tribe

Tribul care în curând va stăpâni peste satele tale

***

Multumesc
Acum puteti pleca, nu mai este nimic de vazut aici.​
 

DeletedUser

user_image.php




Suntem cine am fost {pentru detalii private message]

Nu avem nicio legatura cu tribul UnDecided de pe TribalWars de pe Worl15

Doar numele si emblema..

Academia noastra e mai super ca tribul mama:))






P.S : Undecided
 

DeletedUser

The Sith Lords



United we are stronger !


TSL - The Sith Lords este un trib format doar din jucatori cu experienta anterioara.
Suntem un trib cu numar limitat de membri ,deocamdata actionam doar pe K56.
Nu vom initia discutii despre putere si nici nu ne vom lauda , vom lasa jucatorii sa-si formeze singuri o parere despre noi.


Respectati si veti fi respectati !
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus