Primul sat cucerit pe L7

DeletedUser

1 DFA1 »MaSoN 4.944 2 2472

e un sat maricel :D, dar totusi mi se pare o idee proasta sa cuceresti inca de pe acum. :)
 

DeletedUser5981

Din partea lui DFA1 din moment ce este banat
DFA1 a spus:
"Dacă nu îl cuceream, mă sufocam cu el în zonă, riscam poate să fiu cucerit. Un sat luat e un sat luat."

2.7 Este interzis a se posta in numele unui jucator banat. Banul a fost dat pe anumite considerente legate de regulament. Orice post de pe alt cont inseamna afront adus echipei de moderatori si sfidarea regulamentului.
Acest lucru se sanctioneaza direct cu warn, iar la a doua abatere ban.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Nu cred ca a fost o idee proasta daca :
- a cucerit satul cu pierderi cat mai mici
- daca scoate din farmare ~ 40-50 k resurse pe zi ;)
 

DeletedUser

Nu cred ca a fost o idee proasta daca :
- a cucerit satul cu pierderi cat mai mici
- daca scoate din farmare ~ 40-50 k resurse pe zi ;)

a mai fost cineva in aceeasi postura. pe l5, Malignantlyhuman, venit de pe .net, din resurse lua foarte mult in fiecare zi, era activ si era in 'competitie' pt primul loc cu I eat grass.

Cand a cucerit Malignantlyhuman primul sat, ia fost spus ca a facut o greseala si a replicat ca si tine.. farmez foarte mult. Dupa al 4lea sat ( cred ) s-a lasat si mi-a scris : 'I Eat Grass was right, i can't do much without my mines up' I eat grass avea dreptate, nu pot face mare lucru fara minele ridicate'

@ dfa1: eu nu zic ca nu ai avut motivele tale, dar totusi nu e o idee buna sa cuceresti un sat asa de repede in joc.

Oricum, cine's eu sa judec.:eek:
 

DeletedUser

Nu mi se pare ca e devreme. Totul se rezuma la zona in care e el in cele din urma

Din partea lui DFA1 din moment ce este banat
Text original DFA1
"Dacă nu îl cuceream, mă sufocam cu el în zonă, riscam poate să fiu cucerit. Un sat luat e un sat luat."
Parca nu era interzis sa postezi in numele unui jucator banat?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Mie mi se pare o idee destul de buna avand in vedere ca poate dezvolta in paralele 2 sate de dimensiuni aproximativ egale. Trupe va spun sigur ca nu a pierdut multe si a scapat si de un adversar periculos din zona sa.

Oricum, merita felicitari.

Bravo DFA1!!!:cool:
 

DeletedUser

Mie mi se pare o idee destul de buna avand in vedere ca poate dezvolta in paralele 2 sate de dimensiuni aproximativ egale. Trupe va spun sigur ca nu a pierdut multe si a scapat si de un adversar periculos din zona sa.

Oricum, merita felicitari.

Bravo DFA1!!!:cool:

Nu multe, sau deloc? Indiferent de lume, practica masonilor de a cuceri sate ramane aceeasi. Am dreptate dfa1 ? Jalnic...
 

DeletedUser

1 DFA1 »MaSoN 5.027 2 2514
2 maricosan T-com 4.859 2 2430

deja is 2...pana iau si al 2 lea sat mai este:rolleyes:,las vecini la dezvoltat:)
 

DeletedUser

ce vrei sa spui bloom? spune direct sa stim si noi

A se citi stilul masonilor de a cuceri sate, explicat pe larg pe L4. combinatia dfa1 + Ovidius Maximus e mortala. Din nefericire, nu am dovada ingame pentru stilul lor de a cuceri sate. Si pentru a explica pe larg, ma vor acuza de calomnie. Oricum, nu cred ca Ovidius Maximus va avea bunul simt sa recunoasca. dfa1 nici atat.
 

DeletedUser11852

sacalaka, dar te-ai gandit ca poate folosi satul proaspat nobilat ca productie suplimentara pentru satul principal? i-ar putea fi de foarte mult folos aceasta prima innobilare, dar l-ar putea si incurca...totul depinde de modul in care va aborda el in continuare jocul si dezvoltarea proprie
 

DeletedUser

sacalaka, dar te-ai gandit ca poate folosi satul proaspat nobilat ca productie suplimentara pentru satul principal? i-ar putea fi de foarte mult folos aceasta prima innobilare, dar l-ar putea si incurca...totul depinde de modul in care va aborda el in continuare jocul si dezvoltarea proprie

tind sa cred ca nu il va folosi pt asi creste primul sat :). :)
 

DeletedUser

parerea mea daca are atatea sate pe langa el parasite si bonus ,eu le-as folosi pe amandoua.
 

DeletedUser11852

eu mi-as ridica minele in forta in locul lui :D prietenii stiu de ce :p
 

DeletedUser

cred ca mai bine is vede fiecare de satul lui pana reusim sa il luam si noi pe al 2-lea:p
 

DeletedUser

Nu multe, sau deloc? Indiferent de lume, practica masonilor de a cuceri sate ramane aceeasi. Am dreptate dfa1 ? Jalnic...

Esti moderator, tot respectul pentru tine si ceilalti oameni din echipa, dar trebuie sa te contrazic. Din fericire, spun eu, il cunosc pe DFA1 si sunt la curent cu prima cucerire de pe lumea 7. A luat satul unui adversar, "slab pregatit"--->>>asta ca sa nu folosesc termeni mai duri. Oricum, sat luat pe bune, in nici un caz innobilare interna, medoda preferata de masoni pe lumea 4.

@Maricosan: felicitari colegu', tine-o tot asa.:cool:
 

DeletedUser11365

:)

sper numa ca pct sa fie cat de cat pe masura skillurilor si a caracterului fiecaruia;)..ii umpic de off topic da io nu mai suport profilurile si mesajele arogante fara nici o acoperire in jocul propriu-zis;)
 

DeletedUser

Cu ce aperi in momentul de fata 4 sate?:D

Daca in preajma ta se afla un jucator care stie ,esti ferma de lux:)
 
Ultima editare de un moderator:
Sus