Probleme Colosal De Mari Pe Lumea 2

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Nu stiu ce s-a intamplat dar s-au spart mai multe conturi pe lumea 2 si s-au dat atacuri de la aliati la aliati. Toti spun ca nu stiu ce se intampla... Un coleg de la noi din trib are peste 30 de atacuri si nimeni nu stia nimic. Eu banuiesc ceva, cine are legatura cu aceste atacuri dar va las si pe voi sa va spuneti parerile.:confused:
 

DeletedUser

Mda si la noi se intampla acelasi lucru, la mine au incercat de 3 ori dar n'au reusit .. :eek:
 

DeletedUser523

hm, eu nu stiam nimik, abia acum aud dar spuneti si voi cu nume, fapte dovezi adica sa intelegem cu totii despre ce e vb k de supoziti si parareri gratuite ne-am saturat cu toti de pe forumul L1!haideti macar aici sa avem un forum curat si cand mai veniti cu asemenea acuzatii sa aduceti si dovezi concrete k sa luminati lumea nu sa o adanciti si mai mult in intuneric!iar la mine in trib nu s-a intamplat nimik de acest gen
 

DeletedUser

tzepes si prin asta te afunzi in ceva puturos.Cum poti sa zici ca la tine in trib nu s-a intamplat nimic cand ati atacat zimbru pe motivul ca aveti conturi sparte(2 jucatori din nwo si unu din academie), asa ca nu vb prostii si daca nu crezi o sa facem rost de rapoarte de la jucatori atacati de la 130 de ore, sau cu 10 atacuri pe sat, etc...
 

DeletedUser

Va rog sa nu uitati de regulamentul acestui forum, va previn ca sunteti ft aproape de incalcarea anumitor reguli.


1.7. Puteti folosi diferite metode pentru a va provoca "dusmanii" din joc in sectiunea "Politica si Propaganda", atata timp cat toate argumentele voastre sunt legate exclusiv de joc. Atacurile la persoana nu sunt tolerate nicaieri, atat pe forum cat si prin sistemul intern de mesagerie.

1.8. Pentru a depune o plangere impotriva unui alt jucator va rugam sa folositi sistemul intern de suport. Este interzis sa faceti acest lucru pe forum.
 

DeletedUser

BLOOM noi nu incercam sa facem flame, dar se pare ca tzepes cam uita de atacurile date spre noi, si noi vrem doar sa ii reamintim.. :rolleyes:
 

DeletedUser523

pai eu stiu k v-am atacat si voi ne-ati atacat!nimik anormal; dar care e faza cu conturile sparte in aceste atacuri:confused:
 

DeletedUser

OMFG !! Nici nu imi bat gura, dar sa iti spun pe scurt.

Voi ati atacat de la 130-150 de ore, si cand a'ti fost intrebati de ce atacati, ati spus ca, respectivele conturi au fost sparte si nu puteti da de cei care ataca. Ai inteles acum ?
 

DeletedUser

ce rost are...nu reprezinta nimic in trib acolo ,deci n-are de unde sa stie
 

DeletedUser523

eu stiu ce se intampla la mine in trib si cat de mult reprezint eu pt trib e treaba noastra nu a altora
on: a fost un singur membru de la noi care a sustinut acest lucru asa ca am decis sa nu facem valva asa cum fac altii; aceste treburi se rezolva prin sistemul intern de suport; sunt curios daca voi care ati avut asa multe conturi sparte sau incercari de spargere ati raportat la admini si ati rezolvat problemele....
oricum de cand sa afisat acest thread nu am mai vazut pe nimeni sa se planga de asemenea chestiuni deci nu vad unde ar fi aceste probleme colosal de mari
 

DeletedUser

nu ne-am plans noi(zimbru) si nici n-am avut conturi sparte, ci doar incercari, multeee...nu inteleg de ce tot sustii aceasta chestie cu "nu a acuzat nimeni asta" tie ti se pare normal sa se sparga conturile? nu ti se pare destul de mare problema?sau oi fi unul dintre cei care le sparg...mai sti.:eek::rolleyes:
 

DeletedUser301

si la un membru din tribul PUNKS-X ia fost spart contul.....a dat atacuri la 90 de ore departare cu toata armata din toate satele..........nush ce se intampla:)
 

DeletedUser523

nu ne-am plans noi(zimbru) si nici n-am avut conturi sparte, ci doar incercari, multeee...nu inteleg de ce tot sustii aceasta chestie cu "nu a acuzat nimeni asta" tie ti se pare normal sa se sparga conturile? nu ti se pare destul de mare problema?sau oi fi unul dintre cei care le sparg...mai sti.:eek::rolleyes:

vezi ce am scris pe L1!! normal k mi se pare o problema mare dar atunci de ce carora li sa spart contul nu vin si zic???si eu, dupa cum ziceam si pe L1, tot stau si ma gandesc cum naiba se poate sparge un cont si daca e asa de usor de ce nu se sparg mult mai multe si de la jucatori cu adevarat importanti cum ar fi conducatorii de triburi! eu cred k in multe cazuri mai si exagereaza unii
LE: cum adica ati avut incercari de spargere de cont???
 

DeletedUser

Legat de spargerea de conturi, cum au zis si adminii, si moderatorii, totul tine de felul in care aveti grija de parolele voastre.
Am citit despre problema asta din prima zi de cand am inceput sa joc si nu sunt decat cateva variante:

1. Cel mai grav ar fii sa aibe acces la baza de date unde sunt stocate parolele. Imposibil, chiar daca ar avea acces ar gasii parolele encriptate, daca ar putea sa le decripteze atunci ar fii sparte toate conturile, sau, mai degraba ar alege sa le sparga pe cele ale jucatorilor mai vechi, cum a zis si tzepes.

2. Cei care au avut conturi sparte fie au jucat de la sali de net, fie au ceva spy-ware pe calculator, keylogger etc... deci aveti grija ce antivirus va instalati. Parolele pe care le introduceti pe diferite site-uri sunt stocate pe calculator sub forma fsierelor "cookies" din cate stiu eu, cine are acces la fisierele respective are acces la contul vostru. (Cred ca asta e cel mai probabil).

3. Nu stiu ce sa zic in legatura cu incercarile de login nereusite, nu cred insa ca au fost incercari de spargere a contului, probabil, ma gandesc eu, ar fii doar in cazul in care s-ar folosii o metoda brute-force (nicio sansa de reusita)

4. Cine are acces la mail-ul vostru are acces la cont, insa conturile de mail sunt si mai greu de spart.

Concluzia, parole cat mai greu de spart, cifre, litere mari si mici aleatorii de preferinta. Daca userul este Alin si are parola Alin88... nu are de ce sa se mire. Grija la virusi si programe spy-ware, jucati numai de acasa si nu veti avea probleme. ;) :D
 

DeletedUser3902

Legat de spargerea de conturi, cum au zis si adminii, si moderatorii, totul tine de felul in care aveti grija de parolele voastre.
Am citit despre problema asta din prima zi de cand am inceput sa joc si nu sunt decat cateva variante:

1. Cel mai grav ar fii sa aibe acces la baza de date unde sunt stocate parolele. Imposibil, chiar daca ar avea acces ar gasii parolele encriptate, daca ar putea sa le decripteze atunci ar fii sparte toate conturile, sau, mai degraba ar alege sa le sparga pe cele ale jucatorilor mai vechi, cum a zis si tzepes.

2. Cei care au avut conturi sparte fie au jucat de la sali de net, fie au ceva spy-ware pe calculator, keylogger etc... deci aveti grija ce antivirus va instalati. Parolele pe care le introduceti pe diferite site-uri sunt stocate pe calculator sub forma fsierelor "cookies" din cate stiu eu, cine are acces la fisierele respective are acces la contul vostru. (Cred ca asta e cel mai probabil).

3. Nu stiu ce sa zic in legatura cu incercarile de login nereusite, nu cred insa ca au fost incercari de spargere a contului, probabil, ma gandesc eu, ar fii doar in cazul in care s-ar folosii o metoda brute-force (nicio sansa de reusita)

4. Cine are acces la mail-ul vostru are acces la cont, insa conturile de mail sunt si mai greu de spart.

Concluzia, parole cat mai greu de spart, cifre, litere mari si mici aleatorii de preferinta. Daca userul este Alin si are parola Alin88... nu are de ce sa se mire. Grija la virusi si programe spy-ware, jucati numai de acasa si nu veti avea probleme. ;) :D

PAi eu am parola cam asa:*********************************:D
Asa k nu imi fac griji...
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus