Probleme grave !

  • Autor subiect DeletedUser17342
  • Data de început

DeletedUser17342

De vreo luna, banuiesc ca de la ultimul update am intampinat pobleme de logare pe joc. Problemele sunt grave pentru ca abia dupa aproximativ 5-10 refreshuri la fiecare click pagina se incarca normal. Adio atacuri la secunda,dodgeuri, etc.


Detalii tehnice: - Folosesc Windows Vista 64-bit (asta il foloseam si inainte)

Poze:

Opera:
poza 1 opera
poza 2 opera
poza 3 opera

Mozilla:
poza 1 mozilla

Chrome:
poza 1 chrome


Ps, nu e de la antivirus, nu e de la firewall, nu e de la scripturi, nu e de la cookies ! Mi-a spus un prieten ca s-ar putea sa fie de la ultimul update, sa nu mai fie compatibil flash playerul cu vista...ceva de genu asta... Am facut si tiket, dar nici adminii nu au un raspuns.


Daca mai are cineva asemenea probleme sau mai ales daca stie cineva ce ar fi de facut, va rog sa comentati. PS2: nu vreau sa schimb windows-ul.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5809

Si mie mi se intampla, am crezut ca este de la net ceva. Dar de ieri nu am mai avut probleme, am intrat destul de des azi si nu mi s-a mai intamplat.

Ps:la fel win7 x64.
 

DeletedUser17342

mie cam de o luna, doua dar am fost plecat si nu am prea intrat pe laptopul meu. in alte parti a mers. nu aveau vista...

si acum exact aceleasi probleme :(

am cautat pe google chestia aia de la mozilla "The page you are trying to view cannot be shown because it uses an invalid or unsupported form of compression." dar nu am reusit nimic. plus ca ar ramane opera, pe care eu il folosesc pe triburi :(
 

DeletedUser

incearca si Privire generală clasică asupra satului. si spune ce se intampla, eventual un print screen...
 

DeletedUser17342

cand se vede se vede si cand nu e una dintre cele 3 situatii din cele 3 poze (opera)
 

DeletedUser21652

pagina--->>>>codare--->>>>automata sau unicode

edit later


de preferat e sa setezi codare automata
tu s-ar putea sa ai selectat chirilica sau altfel de codare
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser17342

mi-am dat seama acum ce te-a facut sa te gandesti la asta.

asa aveam eu Automatic

si le-am incercat pe ambele de la unicode. la prima arata la fel, iar la a doua imi apar la fiecare refresh aceleasi semne urate :))

unicode

deci nu e nici de la asta... :(
 

DeletedUser21652

incearca central europeana---->>>>prima sau pe fiecare in parte
 

DeletedUser17342

eeee kaka:)) le-am incercat pe toate daaaaar degeaba

astept alte idei, poate reusesc sa 'fac capatul' :D
 

DeletedUser17342

Stiti ce e aiurea, ca pe langa ca de 2 luni nu pot sa intru sa ma joc, nu am mai atacat organizat pe nimeni, nu am mai organizat triburile... e totul haos, pe apa sambetei... in plus premiumul mi se consuma pe zi ce trece... si pe toti ii doare in fund...

Din 4 mesaje la support(toate intr-o singura sesizare) mi s-a raspuns doar la primul acuma vreo saptamana cu ceva de genu 'Am luat la cunostinta, o sa ne ocupam de asta' ...MHMM... iar dupa ultimul unde intrebam de premium ce se intampla ca se consuma aiurea si ce fac eu cu contul in halu asta.. a fost inchis tiketul:)

ce sa mai fac... :(




>>>>>>>>>> *** YOUTUBE *** <<<<<<<<<<
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Nu mai cumpara Premium :)

Ai putea sa incerci altceva, daca nu joci deja pe .net sa-ti faci temporar un cont si sa faci o sesizare la adminii de acolo. In ideea ca sunt ceva mai competenti decat astia de la noi :p
 

DeletedUser17342

:D pai nu-i vorba neaparat de admini, adica nu e o critica la adresa lor neaparat, dar cine e in masura sa rezolve lucrurile astea daca nu 'oficialii' adica ei? ca imi bat gura de ceva timp deja, si tot degeaba.

sper cu noua versiune sa se rezolve ceva, poate totusi e ceva aici:

* [Bug] Au fost remediate câteva probleme de design cauzate de tranziţia la jQuery;
 

DeletedUser21652

:D pai nu-i vorba neaparat de admini, adica nu e o critica la adresa lor neaparat, dar cine e in masura sa rezolve lucrurile astea daca nu 'oficialii' adica ei? ca imi bat gura de ceva timp deja, si tot degeaba.

sper cu noua versiune sa se rezolve ceva, poate totusi e ceva aici:

* [Bug] Au fost remediate câteva probleme de design cauzate de tranziţia la jQuery;

nu stiu ce sa mai zic decat ca imi pare rau
ti-as recomanda sa faci un ticket pe .net sau pe o alta versiune de server
probabil acolo au si d-astia mai inteligenti in domeniul asta
 

DeletedUser17342

un prieten de-al meu are la fel win 7, provider diferit de net si intampina aceleasi probleme. oricum ma mir ca nu sunt mai multe cazuri, sau poate or fi dar sunt bagate in seama.

si jack zicea ceva la fel

Si mie mi se intampla, am crezut ca este de la net ceva. Dar de ieri nu am mai avut probleme, am intrat destul de des azi si nu mi s-a mai intamplat.

Ps:la fel win7 x64.
 

DeletedUser21652

un prieten de-al meu are la fel win 7, provider diferit de net si intampina aceleasi probleme. oricum ma mir ca nu sunt mai multe cazuri, sau poate or fi dar sunt bagate in seama.

si jack zicea ceva la fel

eu ma multumesc cu rahatul meu de xp retestrak modificat pe platforma de sp3
 
Sus