Profiluri Interesante

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Ca un jucator care sunt implicat in L2 nu pot sa nu observ in ultimele zile aparitia unor profiluri din ce in ce mai "profunde" si pline de semnificatii.
Se pare ca este un moment in care fiecare cauta sa-si exteriorizeze si sa-si exprime cat mai elocvent frustrarile..nemultumirile si unii chiar multumirile si reusitele.
Pe de o parte sunt cei de genul tedyboy si claponel care cauta sa se victimizeze sa arate ei lumii intregi cat de corecti si plini de fair play au fost ei si cat de malefici si murdar au jucat oponentii.
Altii anunta cu surle si trambite noi provocari si cauta sa isi gaseasca si ei o poteca in aceasta lume 2 a nostra.
Totdeauna am considerat ca un profil sincer este unul gol, nu poti sa cunosti cu adevarat pe cineva decat vorbind cu persoana respectiva sau urmarindu-i concret actiunile pe care le face in joc.
Astfel dragi oponenti..scutiti-ne de genul asta de literatura ieftina, e adevarat ca nimeni nu poate interzice libera exprimare dar incercati sa nu va mai erijati in ceva ce nu sunteti..si poate pe viitor un pic de bun simt nu ar strica.
 

DeletedUser4049

Iti dau 24 de ore la dispozitie sa iti retragi cuvintele si afirmatiile de pe acest topic.
Daca iti faci impresia ca iti permit sa imi arunci cu noroi in prieteni si in imaginea lor si sa nu te sanctionez te inseli.
Daca ti se permite sa te exprimi, fa-o coerent si in limita bunului simt.
Nu ai nici un drept sa discuti despre lucruri si mai ales persoane atata timp cat nu ai avut nici negru sub unghie tangenta cu ele.
Esti prea mic pt. lumea asta atat de mare.

Multumesc si imi cer scuze pt. spam si ma astept sa fiu sanctionat pt. acest post.
 

DeletedUser

Abtine-te pe viitor sa ma spui prostii.
Prin postul tau nu faci altceva decat sa certifici ce am scris mai sus.
Acest aer de superioritate infect ti se potriveste ca o manusa, felicitari.
Si cu asta am incetat orice discutie cu tine, ti-am acordat mult prea multa atentie decat ai merita.

P.S.
Am observat ca in ultimul timp iti faci un titlu de onoare in a indica care post este spam sau care este offtopic.
Nu ai nici un drept sa faci acest lucru sunt altii mai in masura decat tine.
Asta in conditiile in care timp de mai multe saptamani ne-ati sufocat cu posturi de joasa speta in conflictul cu PARANOIA sa nu mai amintesc de aparitiile tale cu poezii pe topicul razboi CIRC-HELL vs WWIZZ.
 

DeletedUser1959

eu zic ca fiecare are dreptul sa isi faca profilul cum vrea el.Daca vreau sa ma laud,ma laud,daca vreau sa ma victimizez cine ma tine?
Cred cu tarie ca topicul asta a fost facut pentru a atinge pe cineva si daca nu ma insel a cam reusit...in rest...vorba cuiva "spam pe fata".
 

DeletedUser4049

cabog asta oricum ii un spam in joc el asa de felul lui s-a gasit el sa isi dea cu presupusu ce si cum,prietene.... scuteste-ne....nu ai nimic de zis abtinete......lasa-ne....uita-ne....plictisestete...si lasa frustarile....
 

DeletedUser

mesteruuu,
Accept ca fiecare jucator are dreptul sa scrie ce vrea pe profilul lui,
problema pe care o ridic tine de faptul ca ei manipuleaza informatia prezentand unilateral si egoist o situatie. Iti propun urmatorul exercitiu de imaginatie, un jucator intrat de curand pe L2 fara prea multa experienta si care nu cunoaste toate detaliile citeste aceste profiluri..in acest moment este posibil sa-si formeze o perceptie gresita asupra evenimentelor( tabara baietilor buni vs tabara celor malefici si fara scrupule)
Ceea ce fac ei este o forma de propaganda, din acest motiv am preferat sa mut pe acest forum discutia.
 

DeletedUser

mesteruuu,
Accept ca fiecare jucator are dreptul sa scrie ce vrea pe profilul lui,
problema pe care o ridic tine de faptul ca ei manipuleaza informatia prezentand unilateral si egoist o situatie. Iti propun urmatorul exercitiu de imaginatie, un jucator intrat de curand pe L2 fara prea multa experienta si care nu cunoaste toate detaliile citeste aceste profiluri..in acest moment este posibil sa-si formeze o perceptie gresita asupra evenimentelor( tabara baietilor buni vs tabara celor malefici si fara scrupule)
Ceea ce fac ei este o forma de propaganda, din acest motiv am preferat sa mut pe acest forum discutia.

Nu vreau sa te contrzic,sau sa intru in polemica cu tine.
Dar totusi raspunde-ne si noua la cateva intrebari.:

1.Ce rost are acest topic?
2.Care sunt "baietii buni" si care sunt cei fara "scrupule" in conceptia ta?
 

DeletedUser

Nu sunt la interviu aici.
Daca ai vreun comentariu sau o parere legata de acest subiect te invit sa o expui, in acel moment eu imi voi argumenta o posibila opinie referitoare la ce ai scris.
Numai bine.
 

DeletedUser

e clar cine sunt nenorocitii dupa parerea lui si cine sunt baietii buni. noi, cei din gt suntem jegosi k am facut un trib care e pe primul loc de departe, iar cei din hell si circ sunt baieti buni pt k isi ataca aliatii
 

DeletedUser

luciantt,
Am sa te rog sa recitesti cu atentie ce am scris eu.
In caz ca nu reusesti sa intelegi singur te ajut si subliniez eu:

..in acest moment este posibil sa-si formeze o perceptie gresita asupra evenimentelor( tabara baietilor buni vs tabara celor malefici si fara scrupule)
.

Asadar observi, consider o perceptie gresita impartirea in acest moment a triburilor in tabara celor buni la suflet si milosi versus tabara celor rai si fara inima.
Spune-mi si mie unde ai vazut ca am folosit in acest topic numele tribului vostru?
Asa de curiozitate..
 

DeletedUser1959

mesteruuu,
Accept ca fiecare jucator are dreptul sa scrie ce vrea pe profilul lui,
problema pe care o ridic tine de faptul ca ei manipuleaza informatia prezentand unilateral si egoist o situatie. Iti propun urmatorul exercitiu de imaginatie, un jucator intrat de curand pe L2 fara prea multa experienta si care nu cunoaste toate detaliile citeste aceste profiluri..in acest moment este posibil sa-si formeze o perceptie gresita asupra evenimentelor( tabara baietilor buni vs tabara celor malefici si fara scrupule)
Ceea ce fac ei este o forma de propaganda, din acest motiv am preferat sa mut pe acest forum discutia.

si daca e nou in joc...daca se informeaza numai de pe forumul mare isi va da seama de veridicitatea informatilor ce le vede pe profilul jucatorului x...sau verificand tw stats.Oricat de siropoasa ar fi informatia si oricat de mult ar dramatiza si ar desfigura realitatea un jucator care vrea sa isi faca o idee nu si-o face numai de acolo.
Oricum pe undeva ai si tu dreptate dar creerea unui profil este exercitarea dreptului de libera exprimare in joc,drept ce nu poate fi contestat :)
 

DeletedUser

PS: daca nu m-am afirmat pe forum pana acum nu inseamna ca sunt nou in joc ;)
 

DeletedUser4645

e clar cine sunt nenorocitii dupa parerea lui si cine sunt baietii buni. noi, cei din gt suntem jegosi k am facut un trib care e pe primul loc de departe, iar cei din hell si circ sunt baieti buni pt k isi ataca aliatii

SUnteti pe primu` loc. Bravo ! Pe cate continente va desfasurati ? Ce s-a intamplat cu fostii membri M~W ce au ramas pe dinafara ? Innobilati de catre voi ? Un trib trebuie sa ia apararea membrilor sai. gangster ray nu a facut decat sa dea delete la un trib si innobilarea cu ei !
 

DeletedUser

Imi cer scz k intervin,dar nu m`am putut abtine :eek:

din cate stiu eu,lordofcarpatianforest a scris:
"Comunicat oficial - 13.06.2008.

Urmatorii jucatori :
-interventii pc
-mmocano
-cloco

sunt jucatori pe care Acvillas Fraternita(Acv!la) desfasoara operatiuni de innobilare si bine inteles ca va continua acest proces.Dorim colaboratorii si celalalte triburi sa nu ii primeasca in comunitatilor lor.

Multumim pt. intelegere.
Numai bine.
Acvillas Fraternita(Acv!la)"
 

DeletedUser

SUnteti pe primu` loc. Bravo ! Pe cate continente va desfasurati ? Ce s-a intamplat cu fostii membri M~W ce au ramas pe dinafara ? Innobilati de catre voi ? Un trib trebuie sa ia apararea membrilor sai. gangster ray nu a facut decat sa dea delete la un trib si innobilarea cu ei !

dupa ce vei juca o perioada lunga de timp alaturi de colegi care sint mereu pe galben ,care atunci cind tribul are nevoie de ei nu sint de gasit sau interesele lor personale nu coincid cu interesele tribului ,sau ii tirasti dupa tine in sitting de o perioada lunga de timp eu cred ca ceea ce a facut ray ,sau chiar si noi cei din div nu e de condamnat ,fiecare din noi avem viata personala nu putem sa jucam 15 jucatori activi pentru un trib de 80 ,deci o epurare in conditiile astea era necesara ,eu personal tin sa-i multumesc public lui teddyboy pentru faptul ca a reusit sa ne impulsioneze prin actiunea lui si sa ne dea acel sut in fund care sa ne ajute sa facem acest salt inainte pe care tot il amanam de o vreme incoace
 

DeletedUser

"Ieri 17:40:55
lucianttt e clar cine sunt nenorocitii dupa parerea lui si cine sunt baietii buni. noi, cei din gt suntem jegosi k am facut un trib care e pe primul loc de departe, iar cei din hell si circ sunt baieti buni pt k isi ataca aliatii"

:) Tot ma tin ca nu mai scriu pe forum si gasesc motive.
Pentru ca toti tin sa ne acuze cand de una, cand de alta.Ce sa zic avem un nume predestinat:D.O sa vb in numele tribului meu , pt ca asa mi se pare corect.
Ok, nu o sa incerc sa va explic ca lucrurile nu stau chiar asa, ca nu suntem o minte diabolica, o sa te rog sa mi dai fapte,nu vorbe in vant:rapoarte, atacuri asupra susnumitilor aliati. NU cred ca HELL a facut un topic in care sa se laude, sa si etaleze corectitudinea sau sa si puna mesaje induiosante. Suntem oameni in toata firea care ne asumam faptele noastre, poate mai gresim, dar nu cred ca facem acuze nefondate.
Nu vorbeam in topicul asta de triburi, ci doar de unele individualitati, nu a generalizat nimeni ca profilul respectiv reprezinta parerea tribului, ci doar ca ar fi oarecum propagandiste.Stii ceva?:D Pana si publicitatea negativa e buna, asa ca multumim de atentiile repetate.
Asadar nu cel mai bun trib, nu cel mai rau, nu unul avid dupa puncte va multumeste.
 

DeletedUser

Cer eu scuze public pentru colegul Lucianttt si pentru acuzele lui nefondate aduse tribului Hell ,asta ca tot am fost acuzat pe joc de unii si de altii ca sint necioplit ,analfabet etc :) macar asa sa-mi spal onoarea in fata acelor oameni valorosi :)
 

DeletedUser

ii rog pe admini sa mai arunce cate un ochi pe aici si sa stearga acest topic pentru ca este o jignire adusa multor jucatori de pe lumea2
 

DeletedUser

1.7. Puteti folosi diferite metode pentru a va provoca "dusmanii" din joc in sectiunea "Politica si Propaganda", atata timp cat toate argumentele voastre sunt legate exclusiv de joc. Atacurile la persoana nu sunt tolerate nicaieri, atat pe forum cat si prin sistemul intern de mesagerie.
Daca postati in limitele regulamentului, si on topic, discutia ramane deschisa.
La urmatorul atac la persoana, topicul va fi inchis si cei implicati vor primi avertisment.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus