Propun un nou set de reguli pt. a imbunatati placerea de a juca triburile ....

DeletedUser

bomba9 .. ca statistica, satele din NV si SE sunt mult mai populate ca numar de sate decat cele din SV si NE. In L21 am sa aleg zona mai populata :) si nu mi-ar conveni sa ma bage automat unde doreste serverul. In schimb, daca toata harta ar fi uniforma as fi deacord, dar ar fi nedrept pt. un grup de preteni care ar dori sa joace toti intr-o zona.
Sunt constient ca sunt indivizi care apeleaza al multicont, dar consider ca ei pot beneficia de avantajele respectivelor conturi dupa o perioada mai lunga de timp si cu siguranta nu reusesc sa aibe majoritatea conturilor foarte apropriate.

Pe langa asta, cine apeleaza la multicont, parerea mea, e ca nu prea are experienta si trebui sa ai timp mult la dispozitie ca sa ai grija de toate conturile.

Dap. Intradevar o idee buna cu care pot fi deacord: satele de barbar sa nu se poata innobila. Ar stimula conflictul neputand innobila barbarele si ar oferi unora placerea de a farma ;)

Si limitarea jucatorilor permisi pe o lume ar fi o limitare pe care o accept.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser13449

many1000: Ne putem opri la :
Lumea 1 : 1 silviu24 C-WAR 57.013.714 6144 sate
Lumea 2 :1 darkwiz NEW 14.167.715 1179 sate
Lumea 3 : 4 charliebravo LS-AX 29.013.365 2830 sate
Lumea 4 : 3 Sp@rt@nu Dooooh 11.666.894 1155 sate
Lumea 5 : 1 rainn21 UNIQUE 18.192.530 1626 sate
Lumea 6 : 1 dionishii LIGHT 9.227.351 912 sate
..... ma intreb: Daca ai 1000 sate, cat de mare ti-a crescut barba pana la cucerirea acelor sate ? :))

Sa stii ca nu creste foarte mult barba, exista atatea scripturi pentru a face jocul mai usor...deci la 10.000 sate dau comenzi in 1 ora ti se pare mult? iar ca sa ajungi la acesta valoare nu este totul luat in 1 luna ca nimeni nu sta non-stop pe triburile mai e si altceva de facut....fiecare se distreaza cum poate si cand poate ....pe acest joc.

P.s: si contul meu nu e pe lumea 1 este pe lumea clasica:)
O zi buna!
 
Sus