Propunere evitare golire conturi

DeletedUser

se intampla des ca (si sa intamplat in trecut la unele conturi de mare pret) ca cineva sa le sparga..sa le goeleasca 100% de trupe..si sa fie cucerit...Cum a fost cazul lui Cucubauu si al altora.
De aceea propun urmatoarea chestie. Sa se insereze o optiune...(unica) prin care fiecare in parte sa isi stabilieasca adresa de mail cu care va fi contactat ( necesar fiindca multi au pierdut mailurile de unde lea fost facut contul...cum e si cazul meu..nu mai stiu d undE). Odata setata adresa de mail curenta...aceasta optiune ramane blocata (nu se va mai putea schimba mailu setat decat la urmatoarea actiune.


Ok.Odata setat mailu.....atunci cand un jucator doreste sa trimita trupele afara din sat(din satele proprii) sa trebuiasca sa apese un buton..prin apasarea caruia primeste un email la adresa setata..si de acolo confirma golirea satelor.
Cum ar fi cam stresant sa apesi acel buton pentru fiecare sat in parte...sa fie ca confirmarea sa dureze 10 minute...dupa care trebuie din noi validat mailu.


Poate nu mam exprimat prea bine..voi mai scrie odata daca sunt probleme.Cred ca masura asta e necesara...
 

DeletedUser

prima idee cu e-mail-ul ar fi binevenita ca in caz ca iti afla cineva parola nu ti`ar putea-o schimba dar "butonul pt fiecare sat in parte" e o prostie ... eu de ex renunt la satele din k55 (care sunt 100 la numar) si le dau pt satele in k56,prea disperant ar fi ...oricum mi se pare o prostie asta + ca daca ai sitter si ai un sat de aparare/sat si 10 atacuri iar sprijin nu vine decat sa moara armata degeaba mai bine o trimite acasa si incearca la recuperare
 

DeletedUser14557

se intampla des ca (si sa intamplat in trecut la unele conturi de mare pret) ca cineva sa le sparga..sa le goeleasca 100% de trupe..si sa fie cucerit...Cum a fost cazul lui Cucubauu si al altora.
De aceea propun urmatoarea chestie. Sa se insereze o optiune...(unica) prin care fiecare in parte sa isi stabilieasca adresa de mail cu care va fi contactat ( necesar fiindca multi au pierdut mailurile de unde lea fost facut contul...cum e si cazul meu..nu mai stiu d undE). Odata setata adresa de mail curenta...aceasta optiune ramane blocata (nu se va mai putea schimba mailu setat decat la urmatoarea actiune.


Ok.Odata setat mailu.....atunci cand un jucator doreste sa trimita trupele afara din sat(din satele proprii) sa trebuiasca sa apese un buton..prin apasarea caruia primeste un email la adresa setata..si de acolo confirma golirea satelor.
Cum ar fi cam stresant sa apesi acel buton pentru fiecare sat in parte...sa fie ca confirmarea sa dureze 10 minute...dupa care trebuie din noi validat mailu.


Poate nu mam exprimat prea bine..voi mai scrie odata daca sunt probleme.Cred ca masura asta e necesara...

daca am 4 atacuri cu nobil in 17 min ... ce sa stau 10 min pana se valideaza mailul?si apoi pierd satu.... nu e buna idea :mad:
 

DeletedUser

Nu.sugestia era ca odata valiat...vreme de 10 minute sa poti goli tot ce vrei..fara sa fie nevoie sa dai la fiecare sat in parte acel mail..deci nu pt fiecare sat in parte...
Oricum..sitterul nu are voie sa goleasca satele...era regula parca...
Si ar trebui introdus si pt situatia asta o posibilitate...sitteru sasi scrie nicku si sasi asume golirea respectivului sat..astfel incat daca a facuto cu intentia de a strica un cont..sapoata fi pedepsit la cererea proprietarului
 

DeletedUser14557

Nu.sugestia era ca odata valiat...vreme de 10 minute sa poti goli tot ce vrei..fara sa fie nevoie sa dai la fiecare sat in parte acel mail..deci nu pt fiecare sat in parte...
Oricum..sitterul nu are voie sa goleasca satele...era regula parca...
Si ar trebui introdus si pt situatia asta o posibilitate...sitteru sasi scrie nicku si sasi asume golirea respectivului sat..astfel incat daca a facuto cu intentia de a strica un cont..sapoata fi pedepsit la cererea proprietarului

daca timp de 10 min tot nu e bun :p mai bine cat e ON playerul pe cont sa poata goli tot...apoi cand intra iar il activeaza iar ;)
 

DeletedUser

Sau asa..ideea e ca atunci cand se goleste un sat..sa fie 100% proprietarul pe cnt...si nu cineva care la spart
 

DeletedUser14435

si daca e cineva sitter si trebuie sa trimita un sat sprijin (tot golire de sat e) ?
btw, daca cineva cu intentii rele lasa 1 lancier in fiecare sat poate face orice vrea

contra, nu ai gandit bine
 

DeletedUser

daca cineva cu sitter vrea sa trimita sprijin nu e tocmai golire sat...ma refer la satele blindate...la actiunea de trimitere a trupelor dintrun sat inapoi.
Mai pe scurt nu vad ce e asa greu de inteles...Cand proprietarul ntra pe cont si vrea sa isi goleasca satele dintro anumita zona..pur si simplu isi valideaza mailu ( sa se stie ca a fost el si nu ia fost contul spart).si isi vede de treaba.Daca e sitter...isi confirma nicku asumandusi raspunderea (spre exemplu..eu sunt sitter la X..care are un sat in granita cu cate 40 k de fiecare...eu decid sa trimit toate trupele inapoi.. pe propria raspundere..daca proprietarul va cosidera ca iam produs pagube..ma reclama).
 

DeletedUser5151

Sau asa..ideea e ca atunci cand se goleste un sat..sa fie 100% proprietarul pe cnt...si nu cineva care la spart

A goli un sat inseamna a trimite trupele sprijin sau atac. Asta ar insemna ca din 10 in 10 minute sa tot dau click undeva aiurea? Daca trimit aprox deodata 20 de atacuri, sau 20 de nobili?
 

DeletedUser

nu prietene...sa ne facem intelesi...cand spun a goli un sat ma refer strict la acele trupe din sat care sunt venite in sprijin....am mai scris...uitativa si voi inainte sa postati
 

DeletedUser5151

naspa..

oricu impotriva..

Cat de greu e sa fi atent sa nu iti ramana parola salvata undeva? Iar daca ai dat tu parola cuiva, atunci ti-ai facut-o cu mana ta.. Plus ca ai incalcat regulamentul
 

DeletedUser

si daca eu acum intru pe contul tau si te dau pe mana dusmanilor...vei spune la fel? probabil iti dai seama ca nu sia dat nimeni parola la cinva ca sa ii fie spart contul..exista diverse programe
 

DeletedUser

si daca eu acum intru pe contul tau si te dau pe mana dusmanilor...vei spune la fel? probabil iti dai seama ca nu sia dat nimeni parola la cinva ca sa ii fie spart contul..exista diverse programe

exista programe de genu
zi-mi parola ca sa am grija de contu meu sau
vrei sa spargi contu lu x da-mi parola ta
numele ghita parola ghita1

s-a spus de mii de ori, dar nimeni nu asculta, parolele |nu se sparg se ghicesc se vad se dau |daca chiar vrei sa faci 1 bine
am o propuneri pentru asa zsii tai spargatori de conturi 5-10 loguri nereusite blocat pentru 1h si tot asa

nu poate nimeni sa-si asume responsabilitatea pentru prostia ta
se lasa sitter la oameni de incredere, iar cand ti se cere sitter se verifica de la cine vine cererea
s-au intamplat cazuri in care se dadea sitter la oameni cu 126 pct... conturi abia facute
sunt atatea anunturi de la admini si colegi, dc nimeni nu asculta? for god sake

cum s-a mai zis mai sus vo faceti cu mana voastra si puneti in situatii penibile atat voii cat colegii cat si adminii

stii cat de greu sa cauti satele lu x ca el a dat parola la 1 noob si ala a inceput sa strige haideti la sate pe degeaba???
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5151

are dreptate darklider..

Parolele nu pot fi sparte.. Doar ca unii sunt, suficient de, "intelepti" sa le dea altora..
 

DeletedUser6558

Orice parola poate fi sparta. E o problema de timp si de tehnologie.
 

DeletedUser

nimeni nu o sa afle parola mea ! ;)
Facem pariu ?
Incepe cu "C" si se termina cu "N" si are 12 litere .. ;)
Aflati-o =))
 
Sus