Propunere forum

DeletedUser

Stiti ca atunci cand cineva pune o intrebare pe forum,mai vin si off topicuri.
Propun ca cel care a deschis un topic la ,,Intrebari'' sa poata sterge eventualele off topicuri care sunt postate ca raspuns nefolositor la intrebarea sa.Astept pareri!
 

DeletedUser431

asta inseamna ca jucatorul sa primeasca drept de moderare, ceea ce nu se va intampla... ar fi mai bine daca s-ar introduce un sistem prin care sa dai note unui raspuns iar acele note sa exprime un rating pe care il va avea utilizatorul...daca este pozitiv inseamna ca raspunsurile sale au fost bune si acceptate de alti membri, daca ratingul este negativ, raspunsurile sale au fost offtopic sau scrise pe un ton de batjocura la adresa altor utilizatori...

ceva de genul "thumbs up" si "thumbs down"
 

DeletedUser

asta inseamna ca jucatorul sa primeasca drept de moderare, ceea ce nu se va intampla... ar fi mai bine daca s-ar introduce un sistem prin care sa dai note unui raspuns iar acele note sa exprime un rating pe care il va avea utilizatorul...daca este pozitiv inseamna ca raspunsurile sale au fost bune si acceptate de alti membri, daca ratingul este negativ, raspunsurile sale au fost offtopic sau scrise pe un ton de batjocura la adresa altor utilizatori...

ceva de genul "thumbs up" si "thumbs down"

dar nu va primi pe tot forumul,va primi doar pe topicul deschis de el la intrebari
 

DeletedUser431

ar putea sa fie si pe tot forumul....asa ar trebui sa se fereasca de mai multi jucatori care i-ar da "thumbs down"
 

DeletedUser7556

Stiti ca atunci cand cineva pune o intrebare pe forum,mai vin si off topicuri.
Propun ca cel care a deschis un topic la ,,Intrebari'' sa poata sterge eventualele off topicuri care sunt postate ca raspuns nefolositor la intrebarea sa.Astept pareri!

Am avut si eu forum vBuletin dar nu am vazut optiunea asta in panoul administratorului.....
In fine, daca nu ii optiunea pune propunerea aici: http://www.vbulletin.com/ :D
 

DeletedUser7708

Eventual, putem adăuga reputaţia de la vBulletin, nu astea cu junior şi senior member...aia se obţine prin apreciere, nu doar prin număr de posturi...
 

DeletedUser431

aaaa mi se pare ca aceste titluri sunt predefinite dar se pot schimba, nu dfa1?
 

DeletedUser

e o idee buna.uitativa pe forumul celor de la softpedia..exista un astfel de sistem prin care poti sa ii multumesti celui care te-a ajutat si se face un top 100 al celor mai votati.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Asta cu topul e aiurea. Nu agreez forumurile unde membrii se intrec care sa fie locul 1 la cele mai bune raspunsuri.
Un simplu rating gen +1 sau -1 e de-ajuns.
Un jucator respectat va avea o reputatie buna prin puncte.
 

DeletedUser431

pai tocmai asta incercam sa propunem si noi crashMan...
incercam sa propunem un sistem prin care ceilalti jucatori sa poata da note raspunsurilor pe care le primesc si implicit sa arate daca jucatorul care le-a raspuns merita crezut sau nu, pe viitor.
 
Sus