Propunere/idee

DeletedUser

Am si eu o idee(proasta sau buna e o propunere) ....in lumile urmatoare de ce nu s-ar acorda un bonus de noapte si pentru atacatori...nu numai pentru aparatori ca pana acum:D ....e doar o PARERE/PROPUNERE ...dar who knows :confused:
 

DeletedUser

Am si eu o idee(proasta sau buna e o propunere) ....in lumile urmatoare de ce nu s-ar acorda un bonus de noapte si pentru atacatori...nu numai pentru aparatori ca pana acum:D ....e doar o PARERE/PROPUNERE ...dar who knows :confused:

pai atunci de ce ar mai trebui bonusul de noapte pt aparatori?:confused:
 

DeletedUser

si in filme astia de elite ataca noaptea...:))=))...cred ca e mai bun bonusu de noapte ptr atacator:|....si totusi mai bine e ptr aparator ca trupele de defens se fac mai greu ca cele de atac :|
 

DeletedUser

si nu doar asta ... mai este si faptul ca atacatorii aleg mereu timpul luptei ... deci aparatorii ar trebui sa aive avantajul bonusului .


e ok asa cum e ;)
 

DeletedUser

da...dar tinand cont ca ataca noaptea e un dezavantaj(nopti pierdute)....aici sunt de acord cei care au un profil ofensiv(nu unul defensiv:D) ...dar cum am mai zis era o idee ;)
 

DeletedUser

Am si eu o idee(...proasta...e o propunere) ....in lumile urmatoare de ce nu s-ar acorda un bonus de noapte si pentru atacatori...nu numai pentru aparatori ca pana acum:( ....e doar o PROSTIE de PROPUNERE ...dar who knows :confused::(
bey......scuze,dar cred ca tu ataci numa'noaptea,nu?????????
ar trebui sa fie dublu sau triplu bonusul de noapte.....dar doar de la animite ore....de ex:
ora de vara 18-10 e bonus normal
20-08 e dublu
24-05 e triplu...n-ar fi bine??????
 

DeletedUser

ar fi bine cum zici si tu ..si ar mai fi bine sa dispari si toti noobi si copii de 10-12 ani cum zicea aztecul ;)
 

DeletedUser15043

1. Daca s-ar acorda bonusu si pentru atacatori, atunci nu crezi ca ar fi cam inutil cel pentru defensiva? Daca ambele armate sunt duble, rezultatul e cam acelasi.
2. Cred ca bonusu asta a fost facut cu un scop. El protejeaza jucatorii care nu au nopti de pierdut, astfel incat ei sa nu ai aiba pierderi prea mari atunci cand oricum nu pot face nimic pentru ca mai dorm si ei :p.

Deci ideea cu bonusul pentru atac in timpul noptii nu ar fi chiar recomandata:).
 

DeletedUser

salut!
ar trebui de facut o chestie ca primii 7000 de jucatori dintr'o lume sa zicem sa nu'i poata ataca pe cei de sub ei.pentru ca mie nu mi se pare nomal ca unu cu 10000 de locuri in fata mea sa vina si sa;mi cucereasca satul pana sa apuc sa'mi fac armata ca sa pot sa'i fac fata cat de cat.cred ca mai sunt oameni de aceeasi parere cu mine.
 

DeletedUser7708

salut!
ar trebui de facut o chestie ca primii 7000 de jucatori dintr'o lume sa zicem sa nu'i poata ataca pe cei de sub ei.pentru ca mie nu mi se pare nomal ca unu cu 10000 de locuri in fata mea sa vina si sa;mi cucereasca satul pana sa apuc sa'mi fac armata ca sa pot sa'i fac fata cat de cat.cred ca mai sunt oameni de aceeasi parere cu mine.

Nu, nu sunt şi alţii. Dacă îţi place să clicăi şi să câştigi, îţi recomand Solitaire.

În altă ordine de idei, ar fi bun bonusul de zi pentru atacatori, care între anumite ore, votate eventual de comunitate, atacatorii să aibe un bonus, eventual mai mic decât bonusul de noapte de 100%, care să crească puterea de atac. Deşi sincer mi se pare o idee prea complicată. Jocul e foarte bine aşa cum e: simplu şi uşor de jucat.
 

DeletedUser

Banuiesc ca te aflii pintre primele locuri,de aceea nu esti de acord.in fine..are numai o propunere si cred ca ar fi foarte buna.cei 7000 de jucatori sa nu'i poata ataca pe ceilalti pana la un anumit punct.
 

DeletedUser7708

Banuiesc ca te aflii pintre primele locuri,de aceea nu esti de acord.in fine..are numai o propunere si cred ca ar fi foarte buna.cei 7000 de jucatori sa nu'i poata ataca pe ceilalti pana la un anumit punct.

Şi la început de server, eu de exemplu am multă armată şi am 200 puncte, iar altul fără armată care vreau să îi iau resursele şi are 400 puncte e cu 10.000 de locuri mai sus. De ce să nu îl pot ataca?
 

DeletedUser

Ala sigur nu ar rezista acolo fara armata.Ar trebui de dat posibilitatea si jucatorilor incepatori sa ajunga mai sus,ca asa eu imi fac un sat,ajung pe la 1000 de puncte,locul 16-17000 si vine unu de pe locul 5-6000 si ma ataca.eu ce pot face ca sa ma apar,cand ala trimite soldati cu miile.
 

DeletedUser

salut!
ar trebui de facut o chestie ca primii 7000 de jucatori dintr'o lume sa zicem sa nu'i poata ataca pe cei de sub ei.pentru ca mie nu mi se pare nomal ca unu cu 10000 de locuri in fata mea sa vina si sa;mi cucereasca satul pana sa apuc sa'mi fac armata ca sa pot sa'i fac fata cat de cat.cred ca mai sunt oameni de aceeasi parere cu mine.

Pentru asta s-a inventat moralul;)

On Topic: E cea mai proatsa propunere posibila.
 

DeletedUser

Nu e bun niciun bonus, cel de noapte a fost facut pentru cei care au si o viata si nu stau nopti intregi pe net incercand sa ia prin surprindere oamenii "normali" care dorm.
 

DeletedUser

Pe L3 ar fi mai frumos de ex intrun trib a intrat un nou membru...conducatorul vrea sa-i dea drept de circulara dupa ce i-a dat drept membrului respectiv ar fi frumos ca membru sa primeasca automat un mesaj ..ceva de genu ,,Conducatoru ....... ti-a modificat dreptul si titlu si ti-a dat drept de circulara " mai modificati voi ...ar fi mijto interesant etc...
 

DeletedUser

dai de akolo de sus TRIB,si vezi automat daca ti sau dat drepturi sau nu
 
Sus