Propunere - Inamici Invinsi

DeletedUser

Dupa ce am citit un topic unde existau cateva divergente in ceea ce priveste acest subiect m-am gandit astfel.

Punctele unui trib la inamici invinsi ar trebuie sa fie acele puncte ( acei inamici ai unui jucator pe care i-a dobandit in perioada in care a fost in acel trib ).

Exemplu : Tribal Player ( nume aleatoriu ) intra in tribul AA .

In perioada 30 mai - 5 decembrie jucatorul dobandeste 3 milioane de inamici invinsi .
Punctele acestea ar trebui sa se adauge Punctelor tribului la inamici invinsi fara a se adauga punctele jucatorului pe care le avea inainte de a face aceasta mutare si inainte de a da accept invitatiei.

Imi cer scuze ca nu am explicat corespunzator , sau daca mi-au sarit printre degete literele , dar sunt 35 + grade aici din cauza calculatorului care emana extrem de multa caldura.
 

DeletedUser

Voi trimite mai multe ticket-uri probabil si la INNO games unde trebuie sa imi formulez propunerea cat mai bine ... in engleza , poate cineva cu cunostinte de germana excelente ..

Sa speram ca va fi ceva implementat.


Cat despre propunere ( acele puncte , inamicii invinsi sa nu dispara odata cu plecarea jucatorului ci sa ramana mereu acolo doar pana la dizolvare ).
 

DeletedUser

hmmm ... da nu e asa si acum cum zici tu?din cate stiu se calculeaza puncte la trib numai dupa ce ai intrat in el...nu totalul jucatorilor
 

DeletedUser32877

asa se calculeaza si akum

daca jucatorul xyz e in tribul abc si face 3 mil la inamici invinsi si apoi paraseste tribul si intra in cba punctele la inamici invinsi raman in tribul abc ...cand intra in cba e ca si cum ar avea 0 inamici invinsi
 

DeletedUser

Da , dar ziceam ca atunci cand jucatorul pleaca din trib punctele de la inamici invinsi sa nu dispara sa ramana triburilor.
 

DeletedUser

Pai , daca e asa e bine dar mi sa intamplat sa vad odata un trib rang 4-5 si avea 300 + inamici , si intr-o zi avea mai putin , probabil ca imi joaca feste caldura ...

Ideeile bune imi vine tarziu de tot :))
 

DeletedUser

se poate sa fi fost un bug .. dar daca tot vrei sa te convingi fa`ti trib pe o lume(obligat 2 conturi sa fie in el) ,omoara 2-3 fulluri de atac si apoi iesi din trib(celalalt cont ramane) si ai sa vezi :)
 

DeletedUser

Probabil sa fi fost , bug , dar se vede ca ideeile bune se aplica in joc , sau au fost aplicate.
 
Sus