Propunere joc/forum

marakesh

member
Scor reacție
0
1. propunere joc:

inteleg ca jocul trebuie sa "supravietuiasca" si ca in realizarea si mentinerea lui sunt niste costuri financiare. Cei care nu dau un pct premium sa isi scoata reclama au parte de 2 reclame nedorite: cele din partea dreapta a ecranului sau de deasupra si un pop-up care apare la accesarea site-ului. propun sa fie scoasa una din ele. ori sa ramana reclama din pop-up ori cea din joc.

2. propunere forum:

in clipa in care primesc un mesaj privat imi apare o fereastra prin care sunt anuntat de acest lucru. unele browsere precum si setarile de securitate nu permit tuturor sa vada mesajul in acea fereastra. propun ca atunci cand dai click in pop-up-ul respectiv sa te duca direct in inbox.
 

DeletedUser431

2. propunere forum:

in clipa in care primesc un mesaj privat imi apare o fereastra prin care sunt anuntat de acest lucru. unele browsere precum si setarile de securitate nu permit tuturor sa vada mesajul in acea fereastra. propun ca atunci cand dai click in pop-up-ul respectiv sa te duca direct in inbox.

ca sa ti se deschida acel pop-up ar trebui sa apesi de doua ori pe "Yes" sau "Da". Ca sa te duca direct la inbox, apasa prima data pe "Yes" si a doua oara pe "No" si ta-da! Esti in inbox! :D
 

DeletedUser5456

nu se poate fixa ora la forum?

ora la forum: Astăzi, 14:12:13
Ora In joc: generată în 38ms Ora Server: 16:12:54 11/09/2009
 

DeletedUser26129

unde as putea sa spun si eu o idee despre un fel de runda platita tot cu puncte premium? si postul sami fie vazut de admini sa constate daca e bine sau nu
 

DeletedUser

Ia sa ma bag si eu ca noobu :D .

Setări:
Viteză de joc 2.0
Viteza trupelor 2.0
Demolarea clădirilor activ
Moral activ (depinde de timp)
Regula pentru fermă inactiv
Apărarea de bază 20
Limita atacurilor fake 1% din punctajul satelor
Sistem de cercetare Sistem clasic (sistem de 10 nivele)
Biserică activ
Sate părăsite crescătoare activ
Sate bonus sate bonus îmbunătăţite
Întreruperea atacurilor 10 minute
Întreruperea plecării negustorilor 5 minute
Bonus de noapte activ
Protecţie de începător 3 zile
Max. raport între agresor : apărător inactiv
Unităţi Arcaşi activ
Sistem de spionaj Spionul poate vedea trupele, clădirile şi resursele.
Paladin activ, poate găsi -obiecte
Nobil:
-Preturi crescătoare pentru nobil Taleri
-Refacerea generaţiilor nobile mai la un cost mai scăzut activ
-Distanţa maximă pe care o poate parcurge o generaţie nobilă 1000 Câmpuri (se sumează după durată în ore)
Pierderea loialităţii prin generaţia de nobili 20-35
Creşterea loialităţii pe oră 1.6
Configurare
-Clasamentul inamicilor învinşi activat, în funcţie de numărul de puncte
Locţiitor activ
Limita timpului de locţiire activ, incepând cu mai mult de 60 de zile, în descursul a 120 de zile
Comerţ liber activ, limitat in funcţie de ora de începere a jocului pe aceasta lume
Sistemul de hărţi 1000x1000 - Continent
Harta cu grafică nouă Da
Orientare activ
Data de start 1 Nov.
Versiunea 5729 5.6

+Raza primei biserici sa aiba 16 campuri :D

Si inca o chestie...Cred ca ar fi mai usor si am salva ferme..->
Jucatorii unui trib sa aiba aceeasi biserica: "Biserica Tribului"
ex:
-Biserica sa fie construita doar cu acordul conducerii ( cum se dau drepturile intr-un trib, asa sa se acorde dreptul de construire a bisericii )
-Biserica Tribului sa aiba raza 70-100 de campuri. (jucatorii unui trib sa aibe aceeasi raza)
-Timpul de construire a unei biserici = 14 zile
-Se pot construi in acelasi timp maxim 3 biserici (intr-un trib)
-Biserica sa ocupe 22000 populatie.

Decat sa aiba faca fiecare jucator 9999 de biserici, s-ar face o biserica comuna si am salva o gramada de ferme.... Membrii tribului sa aiba o raza comuna... Dar sa nu dispara si biserica jucatorului.. Fiecare sa poata sa isi faca biserica unde are sate si nu sunt in raza bisericii tribului...


Fratilor stiu ca o sa apara comentari,i dar, e doar o propunere si atat..
@ Pentru :fani": daca vreti sa-mi scrieti mesaje de suflet, astept mesaje pe L16 :D:D
 

DeletedUser431

Biserica va ocupa 22000 populatie, dar populatia carui sat? Cine este dispus sa sacrifice un sat pentru o biserica? Si nu prea inteleg de ce dureaza atat sa construiesti biserica?
 

DeletedUser

Biserica va ocupa 22000 populatie, dar populatia carui sat? Cine este dispus sa sacrifice un sat pentru o biserica? Si nu prea inteleg de ce dureaza atat sa construiesti biserica?

numara si tu pe harta si vezi cat are raza...si cine nu vrea sa faca pe un sat o biserica ca asta... decat 999 de biserici (calculeaza si populatia lor) + ca e raza comuna, ar trebui sprijinit satul cu biserica de mai multi jucatori..
 
Sus