propunere joc

marakesh

member
Scor reacție
0
pentru a se evita cazurile in care numele unui trib este insusit pe nedrept de altcineva propun implementarea unui modul care sa iti dea voie sa iti inregistrezi numele tribului si sa ai drept de folosire doar tu ca proprietar.
 

DeletedUser5673

pentru a se evita cazurile in care numele unui trib este insusit pe nedrept de altcineva propun implementarea unui modul care sa iti dea voie sa iti inregistrezi numele tribului si sa ai drept de folosire doar tu ca proprietar.

dute la osim :) :p
 

DeletedUser6558

Si cui i-ar apartine copyright-ul pentru "Troia" ? lui Homer ?
 

DeletedUser

Sunt de acord,dar este o propunere irealizabila din multe puncte de vedere.
 

DeletedUser

In principiu ar fi ok . Dar daca ''impostorul'' ar oficializa primul numele unui trib ? S.ar duce treaba de rapa . Sau daca s.ar lasa un ''proprietar'' de trib de joc .
 

marakesh

member
Scor reacție
0
In principiu ar fi ok . Dar daca ''impostorul'' ar oficializa primul numele unui trib ? S.ar duce treaba de rapa . Sau daca s.ar lasa un ''proprietar'' de trib de joc .

well... daca un impostor ar oficializa numele exista log-uri ale celor care l-au infiintat primii... si la o eventuala contestatie... s-ar rezolva problema. daca cineva se lasa de joc poate transfera numele tribului catre altcineva.
 

DeletedUser6558

well... daca un impostor ar oficializa numele exista log-uri ale celor care l-au infiintat primii... si la o eventuala contestatie... s-ar rezolva problema. daca cineva se lasa de joc poate transfera numele tribului catre altcineva.

Cred că e greu de găsit prin fişiere cine şi când a înfiinţat un trib acum 3 ani. Nu se păstrează evidenţa datelor. Pe twstats, - cel mai cunoscut site cu date despre triburi- , odată ce ai pierdut ultimul sat, nu mai exişti. Nu văd cine s-ar ocupa de recuperarea tuturor numelor de triburi care au existat vreodată.
 

marakesh

member
Scor reacție
0
in general cei care au jucat in tribul respectiv stiu cine l-a infiintat deci nu e foarte greu de aflat.
 

DeletedUser15142

Unique sa zicem WarRooM sau cum este

Fac War RooM si Unique* =))
 

DeletedUser6558

in general cei care au jucat in tribul respectiv stiu cine l-a infiintat deci nu e foarte greu de aflat.

Şi cine îi ştie pe cei care au înfiinţat tribul ? Cîte triburi au existat ? Unde există evidenţa aceasta? Nu cred că există niciunde.
 

DeletedUser

Sau.. Care ar fi criteriul de inregistrare al acestui nume ? Adica vine unul si spune Eu am facut tribul X. Maine inregistreaza altul tribul ~X~, poimaine altul inregistreaza tribul ~@#$X$#@!~ si tot asa.. nu se va putea pune in practica, probabil, niciodata. Si e pacat, ca era o idee chiar buna... :)

@Carrhae -
Şi cine îi ştie pe cei care au înfiinţat tribul ? Cîte triburi au existat ? Unde există evidenţa aceasta? Nu cred că există niciunde.

Exista pe TWstats, si oricum in log-urile de pe servere sigur exista.. nu asta ar fi problema...
 
Ultima editare de un moderator:
Sus