Propunere: Jucator incuiat intentionat

  • Autor subiect DeletedUser1630
  • Data de început

DeletedUser1630

Dar cum pot afla adminii daca cineva e blocat intentionat?

un jucator are cateva mii de atacuri...in mod normal nu face fata acelor atacuri,sprijin vine,dar vine tarziu tare,face o greseala minora se autoreclama,sau provoaca un adversar sa il reclame...sau cine stie,poate e vre'un cont spion in tribul advers,adminul intra,vede infractiunea incuie jucatorul...jucatorul sta 2,3 zile incuiat,atacurile trec,se descuie dupa ce ajunge sprijinul...a doua zi e la fel de viteaz
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
spedi, totul este CONCRET pe forumul asta, inclusiv tu ! (chiar nu ai inteles asta ?)
Legat de gaurica cu pricina, cred ca niste avertismente ca la "simulari" in fotbal s-ar putea formula, dar sa iei masuri fara dovezi este prea periculos.

Pai cui mai furi tu semnaturi mai s mic ?
 

DeletedUser8607

Totusi, daca cineva cauta sa se blocheze intentionat, nu pierde din sate la deblocare? :D
 

DeletedUser17342

Vedeti, da asta nu se face publica lista cu pedepse si genul de infractiune comisa. Maine ne-am trezi cu 70% din joc inchis pe 3 zile ... si tot asa
 

DeletedUser

Vedeti, da asta nu se face publica lista cu pedepse si genul de infractiune comisa. Maine ne-am trezi cu 70% din joc inchis pe 3 zile ... si tot asa

Este o parere gresita.Lista cu pedepse ar ajuta foarte mult jocul si ar creste transparenta jocului.Carmi ne tot indeamna sa nu mai acuzam dar poate ca ar trebui sa faca ceva nu doar sa ne ameninte.In plus jucatorul poate fi blocat si poate fi si atacat.
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Gresita sau nu, este o parere. Incercati sa respectati opiniile fiecaruia si sa le sustineti pe ale voastre mai degraba decat sa le combateti pe cele contrare.
Vin si te intreb unde vezi tu amenintari in acel mesaj ? In plus, crezi ca stiindu-se pedepsele se vor mari sau micsora numarul de abateri pe joc ?

De fapt, aici este confuzia. Exista o mica parte din jucatori care savarsesc abateri si sunt sanctionati. Dintre acestia, cativa nemultumiti de sanctiuni, care incep sa se manifeste reprobabil. Cred ca "o transparenta mai mare" nu ii ajuta cu nimic pe acestia.
Exista restul de jucatori care niciodata nu au avut de a face cu adminii (peste 95 % cred). Pe acestia nu i-a impiedicat nimic sa joace corect, nici opacitatea si nici transparenta jocului si nici nu cunosc sanctiunile, ci doar regulile. Deci, care este problema ?

Exista greseli de o parte si de cealalta. Intentionate sau nu, trebuiesc corectate si sanctionate daca se impune.
Nemultumiti vor fi mereu, important este ca ei sa fie in minoritate.
 

DeletedUser

Gresita sau nu, este o parere. Incercati sa respectati opiniile fiecaruia si sa le sustineti pe ale voastre mai degraba decat sa le combateti pe cele contrare.
Vin si te intreb unde vezi tu amenintari in acel mesaj ? In plus, crezi ca stiindu-se pedepsele se vor mari sau micsora numarul de abateri pe joc ?

De fapt, aici este confuzia. Exista o mica parte din jucatori care savarsesc abateri si sunt sanctionati. Dintre acestia, cativa nemultumiti de sanctiuni, care incep sa se manifeste reprobabil. Cred ca "o transparenta mai mare" nu ii ajuta cu nimic pe acestia.
Exista restul de jucatori care niciodata nu au avut de a face cu adminii (peste 95 % cred). Pe acestia nu i-a impiedicat nimic sa joace corect, nici opacitatea si nici transparenta jocului si nici nu cunosc sanctiunile, ci doar regulile. Deci, care este problema ?

Exista greseli de o parte si de cealalta. Intentionate sau nu, trebuiesc corectate si sanctionate daca se impune.
Nemultumiti vor fi mereu, important este ca ei sa fie in minoritate.

Jocul asta seamana din ce mai mult cu o dictatura.Ce ar fi ca in sistemul judiciar din Romania sa nu se cunoasca pedepsele si totul sa ramana la subiectivitatea judecatorilor?Ar fi un haos total.Dar sa terminam cu off-topicu.Cel mai bine ar fi un sistem automat la fel cum e la impartirea legaturii la internet.
 

DeletedUser

Pai daca tot ai mentionat si in sistemul judiciar pedepsele raman la latitudinea judecatorilor. De exemplu pentru furt ai intre 3 si 10 ani sau cam asa ceva tot asa si la triburi ai pedepse de genul intre 5 si 50% din sate sau pedepse cum ar fi inchisoare pe viata = ban definitiv. Adminii stabilesc pedepsele si in functie de unele circumstante care pot fi agravante sau atenuante exact ca in sistemul judiciar. :p
Ideea e ca nu se afiseaza marimea pedepselor pentru a nu incuraja jucatorii sa incalce regulamentul. Cei care joaca corect nu sunt interesati de pedepse iti spun eu. Doar cei care incearca sa fenteze sistemul sunt curiosi sa vada cat ar primi in cazul in care sunt prinsi cu mata in sac. Eu sunt de parere ca pentru aceasta categorie de jucatori nu se merita afisate pedepsele.
Dar asta e deja o deviatie de la subiectul initial care era o discutie cu privire la jucatori incuiati intentionat.
 
Sus