Propunere lumea 17

DeletedUser

In caz ca adminii au chef sa citeasca propun pentru prima data setarile unei lumi(17):

Viteză de joc 1.5
Viteza trupelor 2.0
FARA BISERICA
Comert liber,nu doar intre membrii tribului
Curte nobila cu un singur nivel(nu ca pe clasica)
Creşterea loialităţii pe oră 1.5
Versiunea 5.6
Distanţa maximă pe care o poate parcurge o generaţie nobilă 1000 Câmpuri
Bonus de noapte inactiv
Fara arcasi calareti si arcasi
Moral activ
Pierderea loialităţii prin generaţia de nobili 25
Sate bonus si barbari crescatoare
Protectia de incepator 5zile
Cu paladin,dar fara camera de arme

Asta e,daca aveti vreo nelamurile va mai explic o data!Sper sa va placa!

*IMPORTANT:CITITI TOT CE SCRIE MAI JOS DE PROPUNERE INAINTE SA VA DATI CU PAREREA!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser431

Viteza de joc este 1,5 si cresterea loialitatii este 1/ora (se contrazic).
Pierderea loialitatii este 25 pana la cat?
Iar viteza trupelor mai mare decat viteza jocului? Nu cred ca am mai vazut lume pe care sa existe o asemenea setare.. dar nici nu am cautat :D

Fara arcasi calareti si arcasi; cu asa ceva as fi de acord, dar sa nu fie nici paladin cu camera de arme.
 

DeletedUser

Viteza de joc este 1,5 si cresterea loialitatii este 1/ora (se contrazic).
Pierderea loialitatii este 25 pana la cat?
Iar viteza trupelor mai mare decat viteza jocului? Nu cred ca am mai vazut lume pe care sa existe o asemenea setare.. dar nici nu am cautat :D

Fara arcasi calareti si arcasi; cu asa ceva as fi de acord, dar sa nu fie nici paladin cu camera de arme.


Da,n-am observat.Pierderea loialitatii sa fie de 25!nu 20-25 sau 25-30.
 

DeletedUser431

Pai da dar atunci stii exact ca trebuie sa trimiti patru atacuri si iei satul... ar fi mai palpitant daca ai avea un mic factor de risc...
Am observat ca ai introdus si paladinul fara camera de arme, viteza trupelor ramane neschimbata?
 

DeletedUser

Pai da dar atunci stii exact ca trebuie sa trimiti patru atacuri si iei satul... ar fi mai palpitant daca ai avea un mic factor de risc...
Am observat ca ai introdus si paladinul fara camera de arme, viteza trupelor ramane neschimbata?

Da,ramane neschimbata si oricand e un factor de risc,de exemplu timpul.
 

DeletedUser431

Nu inteleg ce vrei sa spui cu timpul. Nu ai nici bonusul de noapte activ. Totul trebuie sa depinda numai de cat de bine se apara jucatorul si cat de bine iti merge internetul si te misti tu.
Apropo nu poti sa primesti mesaje. Incercam sa-ti trimit un mesaj ca sa nu transformam topicul intr-o discutie in doi.
 

DeletedUser

Arata destul de bine setarile cu mici obiectii. Distanta pe care o parcurge nobilul sa fie mult mai mica cam 80-100 de campuri la inceput si apoi ea sa fie marita treptat odata cu trecerea timpului. Si potectia pentru incepatori ar putea fi redusa de la 5 la 3 zile ca sa se poata farma cum trebuie la inceput, deoarece din experientele anterioare se dovedeste ca multi incep cu mai multe conturi pentru a avea un avantaj la inceputul jocului si pe cand se da drumul la atacuri te trezesti cu 8-10 jucatori inchisi in raza satului tau care iti fura toate resursele de pe satele de barbari si cele bonus.
 

DeletedUser

vrei sa faci o lume in care sa poata juca doar cei cu experienta ?
Daca este asa sunt de acord dar tine cont ca este un joc pe care ar trebui ca toti jucatori sa aiba o sansa tu din start nu ai dat nici o sansa jucatorilor care nu stau foarte mult timp pe acest joc sau incepatorilor...

Eu in principiu asta as vrea :)
Viteza 1.5
FARA BISERICA
Creşterea loialităţii pe oră 1.5
Versiunea 5.6
Bonus de noapte activ
Moral activ
Fara paladin
 

DeletedUser15142

Eu , propun sa se implementeze pe toate lumile pana la 12 sa fie nelimitata distanta nobilului , punct.
 

DeletedUser17004

:eek: visul meu de a trimite nobilii la 200 de ore s-ar implini.
Hai sa nu exageram. Aici e vorba de L17.
 

DeletedUser

hai ma fratilor voi veniti obositi de la scoala sau serviciu si stai la 12 noaptea sa dati atacuri?deci contra,eu as dori bonus activ si paladin cu arme,in rest e ok
 

DeletedUser

Sunt 15 lumi unde te poti ascunde sub protectia bonusului de noapte.

De ce n-ar fi UNA, DECAT UNA, in care:

- sa nu fie paladin
- sa nu fie arcasi
- sa nu fie limitata distanta de innobilare
- sa acumulezi resursele pentru producerea nobililor prin sistemul de pachete [nu taleri]
- sa nu existe raport atacator/atacat
- sa nu fie bonus de noapte
- sa nu existe limita la fake-uri
- sa nu existe biserica
- etc.

???

In esenta sa fie O LUME, MACAR UNA, in care daca ai priceprea si disponibilitatea sa poti avansa mai rapid.

Ideal ar fi ca aceasta lume sa aiba viteza 2.0/0.5 - dar despre viteza se poate discuta.
 

DeletedUser

Nu mai veniti cu propuneri pe tema mea,spuneti daca va place sau nu.Cred ca jucatorii fara experienta au avut destule lumi pe care sa exerseze.
 

DeletedUser

eu as dori ca in acesta lume sa nu se poata trimite sprijin jucatorilor care apartin altor triburi...
Ar fi interesant si mai corect jocul...asta daca tinem cont ca de multe ori au fost situatii in care aliatul nostru era aliat si cu dusmanul si de multe ori aliatul sprijinea una dintre parti in defavoarea alteia.

O lume cu setarea asta este World 40 de pe tribalwars.net

Astept pareri...

Apropo daca ar fi si viteza 2 ar fi perfect
 

DeletedUser

eu as dori ca in acesta lume sa nu se poata trimite sprijin jucatorilor care apartin altor triburi...
Ar fi interesant si mai corect jocul...asta daca tinem cont ca de multe ori au fost situatii in care aliatul nostru era aliat si cu dusmanul si de multe ori aliatul sprijinea una dintre parti in defavoarea alteia.

O lume cu setarea asta este World 40 de pe tribalwars.net

Astept pareri...

Apropo daca ar fi si viteza 2 ar fi perfect


Hihihi:D tocmai de asta e mai interesant,cu tradatori imi place mie:D
 

DeletedUser

asa ar fi o lumea mai corecta ,fara tradatori...macar o lume sa fie asa ...
Ma bagam pe net. pe lumea aia dar avea viteza 1 si nu imi place
 

DeletedUser24393

eu vreau o lume cu limita in trib 1!asa fiecare ar demonstra ce poate.si sa nu poti sa ii sprijini pe alti.ar fi chiar tare si acolo s-ar vedea cine e cu adevarat bun.
 

DeletedUser

pai daca ar fi limita de 1 in trib atunci s-ar numi jocul solitaire nu triburile :)
 

DeletedUser

Sunt 15 lumi unde te poti ascunde sub protectia bonusului de noapte.

De ce n-ar fi UNA, DECAT UNA, in care:

- sa nu fie paladin
- sa nu fie arcasi
- sa nu fie limitata distanta de innobilare
- sa acumulezi resursele pentru producerea nobililor prin sistemul de pachete [nu taleri]
- sa nu existe raport atacator/atacat
- sa nu fie bonus de noapte
- sa nu existe limita la fake-uri
- sa nu existe biserica
- etc.

???

In esenta sa fie O LUME, MACAR UNA, in care daca ai priceprea si disponibilitatea sa poti avansa mai rapid.

Ideal ar fi ca aceasta lume sa aiba viteza 2.0/0.5 - dar despre viteza se poate discuta.

Sunt lumi din astea incearca lumea speed :D
 
Sus